Rozgrzewamy jesienne temperatury i z tej okazji przygotwaliśmy dla Państwa OBNIŻKI CENOWE wybranych produktów w naszym sklepie eSterownik.pl!
W zakładce "PROMOCJA" znajdziecie wszystkie produkty objęte rabatem

User profile

heniekwi

 

 

Registration: 2021-11-14 13:15

Login: 2022-09-29 09:01

Devices: 0

Topics: 0

Posts: 5

user posts 
2022-08-30 23:37 Topic: eCoal.pl v3.5 » Grzanie cwu węglem Marcel??
  heniekwi Posts: 5
Panowie- jakie macie kominy po spalaniu groszkiem Marcela ? Dziś po nieudanej próbie kupna węgla na PGG a mam światłowodowe łącze 800/800   pokazał się wieczorem arykuł o następującej treści :

Kominy będą do wymiany?

 W tej chwili na składach jest węgiel już po 3,5 tys. zł za tonę. Dodam, że ja nie mam czym handlować, bo działa system deklaracji. Czyli ja nie mogę kupić węgla inaczej, niż przez zebranie zamówień od ludzi, zwykle z ograniczeniem wynoszącym 3 tony na osobę - mówi właściciel dostawy węgla z Sulejówka, firmy M-Trans. Jego zdaniem, jakość węgla pozostawia bardzo wiele do życzenia. - Wysokokaloryczny węgiel z Bogdanki czy KWK Budryk jest paliwem niezbyt dobrze sprawdzającym się w domowych warunkach. Ze względu na oszczędności spalamy węgiel w niższej temperaturze, przez co tworzy się gruby osad. Po zimie wszystkie kominy od pieców wykorzystujących taki koksowniczy w gruncie rzeczy opał będą do całkowitej wymiany - ostrzega sprzedawca.

Straszą, że ten kaloryczny węgiel zaklei nam kominy. Ja będę miał kominiarza na dachu  za jakiś miesiąc,, komin zwykły z cegły bez wkładu metalowego z nierdzewki  ale jak tam panowie u was to wygląda ?


2022-08-19 00:06 Topic: eCoal.pl v3.5 » Grzanie cwu węglem Marcel??
  heniekwi Posts: 5
Po kilku dniach testowania wstępne spostrzeżenia :
1) Zastosowanie nakładki spowodowało to,że niespalony groszek Marcel dopala się ponieważ musi dłużej leżeć w "palenisku "
2) Wycięte otwory na dole nie mogą być zbyt rzadkie inaczej zostaną zasypane przez pył i mogą być następnie zatkane otwory powietrzne - zależy to też od konstrukcji paleniska i nawiewu.
3) W szufladzie wygląda identycznie jak u kolegi  faco


Nie mam żadnych spieków podczas spalania a tego się obawiałem.!  Jedyny problem z jakim się borykam to niemożność ustalenia założonej temperatury. Mimo dobranych ustawień w trybie retortowym ręcznym. piec grzeje tylko w podtrzymaniu i nie mam możliwości by trzymał mniejszą temperaturę ! Ustawione mam  50 stopni a piec i dobija do 68 ok. Zmiana ustawień - wydłużenie przerw i i skrócenie czasu podawania podajnika ew. zmniejszenie nadmuchu daje to, piec gaśnie. Węgiel jest bardzo kaloryczny - to trzeba przyznać ! Być może przejście na ustawienie grupowe by coś zmieniło ale nie mam opanowanego tego zagadnienia.
2022-08-09 22:23 Topic: eCoal.pl v3.5 » Grzanie cwu węglem Marcel??
  heniekwi Posts: 5
Witam ponownie. Pojutrze zaczynam testować groszek Marcela ! Z racji tego, że palnik jest okrągły , prowizorycznie do testów na szybko zrobiłem nadstawkę z tarczy hamulcowej i metalowego leju. Całość jest dość ciężka po to, żeby produkty spalania nie przesunęły tej korony. Nie jest ona idealna pod względem ilości rowków i ich głębokości i kształtu pochylenia ale do testów wystarczy.


dodane 2022-08-09 22:18[img
dodane 2022-08-09 22:23[img 
2022-06-25 23:16 Topic: eCoal.pl v3.5 » Grzanie cwu węglem Marcel??
  heniekwi Posts: 5
Witam szanownego kolegę ! Domyśliłem się, że Gorzyczki13 a autor filmu to ta sama osoba ! Parametry kotła są identyczne i poruszana tematyka odnośnie spalania węgla groszku  Marcel ! Ale do rzeczy ! Obecnie piec chodzi  w trybie letnim retortowym. Ustawiony jest tak, że nic nie muszę nim robić. Za dwa tygodnie skończy mi się węgiel  w zasobniku i chciałbym wypróbować tego Marcela. Palenisko jest okrągłe o średnicy wewnętrznej 15cm  i  zewnętrznej 27,5 cm. Chętnie skorzystam z wszelkiej sugestii  kolegi odnośnie modyfikacji paleniska, no i też chciałbym spróbować pracy kotła w spalaniu grupowym  ale to po opanowaniu spalania groszku Marcel.
2022-06-23 10:40 Topic: eCoal.pl v3.5 » Grzanie cwu węglem Marcel??
  heniekwi Posts: 5

Witam. Posiadam piec EkoPlus+  16kW.  Sterownik eCoala 3,5   palnik okrągły z podajnikiem ślimakowym ze stali nie rdzewnej . Kupiłem węgiel groszek Marcel Na youtube jest film pokazujący palenie tym węglem z modernizacją palnika polegającą na włożeniu nadstawki . Ja musiałbym zrobić to samo ale w postaci okrągłej.

 https://www.youtube.com/watch?v=tpmf1uX3kHE

interesuje mnie to, czy ta " korona " ma mieć średnicę 
taką samą jak palnik czy też może być większ np o 2- 4 cm ?