W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Grzanie cwu węglem Marcel?? Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona11 / 12Następna stronaOstatnia strona
2023-01-06 11:33
  rj1972 Posty: 949 Ostrzeżenie: 0

heniekwi -  oto sznur. Szczelina większa o ok.3mm.




Sznur bardzo elastyczny i rozciągliwy.
Nie twierdzę, że to sposób na Marcela ale chyba daje więcej powietrza na palnik.
2023-01-07 08:18
  Sebastian150182 Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
Witam Czy zastąpił Pan sznur uszczelka kominkowa ? Jestem bardzo ciekawy jak sprawdza się to u Pana 
2023-01-07 09:58
  rj1972 Posty: 949 Ostrzeżenie: 0

Jeszcze nie ale jest już kupiona. Czekam na odpowiedni moment czasowo żeby się tym zająć.

Jest znacznie cieńsza.
Dam znać.
2023-01-07 12:44
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0
"Nie twierdzę, że to sposób na Marcela ale chyba daje więcej powietrza na palnik."
 To jest sznur azbestowy uszczelniający a nie dający więcej powietrza na retortę, twierdzisz że to pomoże ??
2023-01-07 16:15
  rj1972 Posty: 949 Ostrzeżenie: 0
Nie twierdzę, że tak jest. Jednak coś tego powietrza od środka musi być więcej na palniku. To tylko takie rozważanie bo jak to ocenić? U mnie to wyszło trochę przypadkowo bo widzę większą szczelinę a nie stwierdzam żadnych innych problemów poza tym że faktycznie więcej popiołu jest w wyczystce w stosunku do czasów mojej niewiedzy kiedy to wcale nic nie było uszczelnione po montażu kotła. Tak już to mam drugi sezon. Teraz padła dla mnie propozycja zastosowania cieńszej uszczelki i zamierzam to sprawdzić.

dodane 2023-01-07 16:15
W międzyczasie nowa uszczelka założona
.
2023-01-07 18:37
  Sebastian150182 Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
W moim przypadku w założeniu uszczelki musiałem zmniejszyć dmuchawa w trybie grupowym z 36 % na 34 %. Na sznurze była większa szczelina co moim zdanie powodowało slapszy nadmuch . Teraz szczelina minimalna taka jak za pierwszym montażem na silikon . U mnie sprawdza się perfekcyjnie. Polecam tez uszczelnienie ta uszczelka zaslepki wyczystki . U mnie jest ok. Wcześniej za każdym odkręceniem trzeba było wymieniać na nową.  Teraz odkręcalem i zakrecalem ja juz kilka razy i wszystko ok.
2023-01-07 18:52
  rj1972 Posty: 949 Ostrzeżenie: 0
Ze swojej strony dzięki za podpowiedź. Testuję. Na razie 2 godziny i sam pył na palniku. Może jednak większa szczelina to nie było najlepsze rozważanie w temacie Marcela? Leon chyba zadał mi pytanie przeczuwając mylne podejście do tematu? Wciąż się człowiek uczy. Nie miałem nigdy silikonu więc też trochę trudno się odnieść. Z drugiej strony też po dniu dzisiejszym sznur to jedno a właściwe pasowanie korony do talerza też ma znaczenie. Ale ocena po kilku dniach gdyż to nie jest chyba właściwy post w tym temacie.
2023-01-07 19:47
  Sebastian150182 Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
Proszę tylko nie zapomnieć o filmiku na kanale. Dzieki filmach nagranych przez Pana na kanale z dużą łatwością ogarnolem obsługę   swojego kociolka  . ( po obejrzenia każdego filmiku zaraz testowałem u siebie )  Dziekuje bardzo i z ciekawością czekam na nowe filmy z Pana nowymi spostrzeżeniami . Dzieki radom nagranym przez Pana tez  udało mi się kupić eko na pgg . A najbardziej pomógł mi filmik w którym pokazal pan jak wyczyści palnik  . Kilku moich znajomych nie robilo tego od nowości. Ja teraz robie to częściej bo czysty palnik od środka ma wedlug mnie ogromne znaczenie na proces spalania . Również sledzenie na wykresach wszystkich procesów spalania spowodowało  ustawienie kociołka w miarę optymalnym trybie  . Trzeba dodać że bez podglądu wykresów nie jest to chyba  możliwe   Dzieki pozdrawiam
2023-01-07 20:11
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0
A możesz podać imię tego tajemniczego Pana,link albo wskazać palcem
2023-01-07 20:27
  faco Posty: 823 Ostrzeżenie: 0
Też mnie to zaciekawiło, któż to taki kryje się za takimi informacjami i filmami. Nie czasem RomJar z YT?
OK, już jestem pewny tego 
https://www.youtube.com/watch?v=n9OWMIfycLE
2023-01-07 20:36
  rj1972 Posty: 949 Ostrzeżenie: 0

No to "faco" rozlał mleko. Ale nie miejcie mi nic za złe. Lubię swój kociołek i sterownik eCola. Czasami palnę coś głupiego ale kto tego nie robi ten się nie uczy. Wszystkie ciekawostki z tego forum staram się czasami zobrazować. Zachęcam też aby użytkownicy Ogniwa i nie tylko bo i sterowników ecoal tutaj zaglądali. Myślę, że trochę przydałoby się więcej wsparcia starszych palaczy mimo, że już mają PC albo gaz czy wiatraki. Ale wciąż są palacze ekogroszku.

Grunt to wspierać ciekawskich chociaż czasami jest tu ogień. Pozdrawiam. Można krytykować.
2023-01-07 21:22
  faco Posty: 823 Ostrzeżenie: 0
Nie ma co krytykować, tak kiedyś patrzałem co tam tworzysz Jak kolega zaczął pisać ze jakieś filmy to Twój nick tutaj powiązałem z nickiem na YT rj r-Rom j-Jar no dziś zobaczyłem uszczelkę no i baaaa 


Kombinuj, kombinuj też tak mam
2023-01-07 21:35
  rj1972 Posty: 949 Ostrzeżenie: 0
Wracając do Marcela to jest to problem nawet dla najlepszych. Sterowniki sobie z tym nie radzą bo nie są to typy opału właściwe do ekogroszku. Są też inne trudne opały. Pod warunkiem że bezpiecznie, doceniam propozycje opisane. Najlepiej więcej zdjęć. Ale nie każdy potrafi sam coś dorobić. Trochę ubolewam, że są użytkownicy którzy to rozwiązują ale nie bardzo się tym dzielą. Być może z obawy przed krytyką.

dodane 2023-01-07 21:35Więcej odwagi
2023-01-07 22:15
  faco Posty: 823 Ostrzeżenie: 0
Na pewno są tacy ze gdzieś wyczają na jakimś forum czy YT ze ktoś coś zrobił i dołożą swoją myśl techniczną i zrobią coś nowego ale się nie pochwalą. Jaka krytyka śmiało pokazywać co macie i tyle, nawet jeśli do końca to nie działa druga mądra głowa może wpadnie na to jak to przerobić i będzie gitara. Do dzieła  
Ja w obecnej chwili nawet szamotów nie mam, wyjepałem wszystko i pale na gołym palniku 
To ja się obecnie niczym nie pochwalę nowym.
2023-01-07 22:29
  rj1972 Posty: 949 Ostrzeżenie: 0
Faco A to już jest podpowiedź 
A może jakiś obraz pod to ?
2023-01-07 22:32
  Sebastian150182 Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
Nie wiem czym w życiu zajmuje się Pan Roman ale smialo moglby pracować w radiu czy telewizji  bo nagrane przez niego filmiki bardzo przyjemnie się slucha i oglada . Z reszta nie ja  tylko podzielam te slowa . Co innego napisać jak to zrobi a co innego przedstawić wizualnie i jeszcze z super lektorem. Jeszcze raz dziękuję Panie Romku
2023-01-18 21:13
  faco Posty: 823 Ostrzeżenie: 0
Obraz czego gołego palnika ?
dodane 2023-01-18 21:13Dziś mała korekta grzania, temperatura na dworze w dół a piec nie reaguje za bardzo i spalanie też w dół
Czy można spalić Marcel bez korony i podobnych, można.
Powrót do oryginalnego palnika i tak to wygląda.



W popielniku, jak by była korona na palniku.




Marcel dał się ujarzmić bez przeróbek pieca i minimalnym spalaniu 

2023-01-19 18:07
  heniekwi Posty: 36 Ostrzeżenie: 0

Nowe doświadczenia z piecem ! Inspirowałem się narracją towarzysza rj1972 który zreferował szerokiemu gronu słuchaczy swoje doświadczenia z sznurkiem do kominka. Zastosowałem zwykły azbestowy z braku dostępu do elastycznego ale dał się włożyć w szczelinę. Przy okazji wyczyściłem paluchami wnętrze wyczystki pod koroną - niestety nie mam dojścia bo podajnik jest z prawej strony a z lewej ściana. Szczelina ( podniosła )powiększyła się o ok 8mm. Palnik położyłem bez kleju. Korona została. Testuję ten układ od soboty i są efekty. Wydatek powietrza zmniejszyłem a efekt spalania jest lepszy. O wiele mniej jest spieków żużlowych które nie spiekają się z palącym groszkiem i blokują dostęp powietrza. Tak sobie myślę, że palnik kolegi  Gorzyczki13 lepiej spala Marcela bo jest większy, prostokątny i ma więcej powietrza z dmuchawy do węgla. Teraz powietrze ma większą " przestrzeń " z której dmucha na węgiel.  Węgiel jest spalany lepiej bo jest mniejsza temperatura punktowo i mniej z tego powodu spieków ! Lepsze rozwiązanie byłoby gdyby udało się zdobyć palnik i koronę o trochę większej średnicy w środku. Ideałem byłoby gdyby można jeszcze zrobić dziury do nawiewu pod kątem w górę. 
Na razie dołożę jeszcze deflektor ale wklęsłą powierzchnią do palnika.
Dorzucam zdjęcia z pieca przed montażem i  po 7 miesiącach palenia zwykłym ekogroszkiem. po bokach tam gdzie jest czerwona krecha są szczeliny na całe prawie długości i są kompletnie zapchane ! Dlatego dziwiłem się, że po otwarciu drzwiczek od kotła dym ma tendencję do wydostawania się na zewnątrz kotła. Moim zdaniem te szczeliny mogłyby być szersze. Mają po ok chyba z 1-1,5 cm  a gdyby były ciut większe to nie zatykały by się tak szybko. 
Dziś wyrzucałem popiół z szuflady już już w palnikiem o większej szczelinie po 5 dniach palenia. Popiół zrobił się jakiś taki trochę grubszy, nie jest to już taki pyłek. Zużycie węgla to dokładnie 80 kg za 5 dni. 

P.S. Na razie muszę wyczyścić palnik,  Te zdjęcia środka pieca były robione 7 miesięcy od uruchomienia. 
Jakoś cicho zrobiło się tu na forum. Do roboty panowie ! 

     [img 

  




2023-01-19 18:56
  gwarek Posty: 579 Ostrzeżenie: 0

@faco jak zobaczyłem te szamotki na twoim palniku to aż mnie ciarki po plecach przeszły.
Od razu sobie przypomniałem te spieki i blokowanie opału na palenisku ....
Moja pierwsza myśl a ta jest najlepsza .... uciekaj z tym uciekaj ....
Oczywiście kiedyś wrócę do szamotek ale zamontowanych trochę wyżej aby nie blokowały paleniska.
Ewidentnie fabryka spierdo..... robotę z tymi szamotkami.
2023-01-19 19:36
  rj1972 Posty: 949 Ostrzeżenie: 0

heniekwi - fajnie, że coś próbujesz. Ja akurat o ironio zamieniłem sznur na cieńszą uszczelkę i bajka na palniku. Ale ja nie mam Marcela. Wczoraj zrobiłem na szybko prowizorkę deflektora. Najlepiej coś sprawdzić u siebie na początek po taniości zanim się wyda kasę. Na palniku jeszcze drobniejsze hasie ale trochę czarno się zrobiło . Dużo lotnego popiołu. W sumie to mi to nie potrzebne ale myślę właśnie o kolegach z Marcelem. Zainspirował mnie gdzieś palnik Leona22 chyba z deflektorem ceramicznym. Trochę też poczytałem na forum i ma to może jakiś sens. Właśnie przeglądam oferty gotowych deflektorów bo za bardzo nie mam z czego zrobić a to co widać to pokrywka z puszki metalowej fi 19cm. Zastanawiam się tylko czy płaski czy wypukły czy wklęsły. Raczej się skłaniam dla siebie ku wypukłym. Mógłbym kupić płytę szamotową i wyciąć ale te szamotki są trochę grube. Podwieszenie zrobiłem bez wiercenia w płycie tylko pod płytą. Mogę to swobodnie przesuwać do omiatania w prawo i lewo. Na zdjęciach wisi na 22 cm a za chwilę zjadę niżej. Ostatecznie jeszcze niczego nie oceniam na własnym przykładzie po jednej dobie ale widać, że coś to robi.


Pierwsza stronaPoprzednia strona11 / 12Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: ben760, Jp1976, NeoRav, sylwek1974