W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Chciałem miału to mam... kłopoty :) Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona5 / 11Następna stronaOstatnia strona
2018-01-30 12:08
  MarcinJ Posty: 111 Ostrzeżenie: 0
To może inaczej - konkretnie zapytam:
1. Czy takie spieki po 2 dniach to norma w spalaniu piecami podajnikowymi czy u mnie coś nie jest OK
2. Chodził na automacie w porządku aż zaczęła mu spadać dość mocno temp na piecu. Zastanawiam się dlaczego?
3. Rozumiem, ze im więcej temp w kominie tym gorzej i ogólnie do spalania ma być więcej węgla a mniej ognia?
4. Sterownik "uczy się" opału przez kilka dni? Bo pamiętam wpisy róznych osób w różnych tematach mówiace o tym, że na zmiany trzeba czekać sporo czasu. Jeśli tak to zostawiam -4% i 6s podawania w auto i czekam. Olewam na razie wrzucanie miału.

Nie chcę robić zamieszania, ale jest tyle różnych infomacji na temat regulacji kotłów, siedzę od dłuższego czasu nad tym, czytam i coraz bardziej z tym głupieję.
2018-01-30 12:40
  Maram1304 Posty: 39 Ostrzeżenie: 0
Witam co do ustawiania pieca posłuchaj rad kolegów nie zmieniaj za często ostawień .. wiem bo sam mam z tym problem to nie śmieciuch ze hakiem poszurasz i już jest ciepło . Tu trzeba czasu i cierpliwości ...  której tez mi brakuje vilmo coś wie na ten temat ... którego pozdrawiam

dodane 2018-01-30 12:40jest tu paru ludzi którzy wiedza co mówią. Słuchaj  pytaj i notuj a będzie dobrze
2018-01-30 12:41
  MarcinJ Posty: 111 Ostrzeżenie: 0
Dobra, to do weekendu jadę na grochu na pełnym automacie z ustawieniami jak teraz -4 nadmuch i 6 podawanie. Jedyne co będę robił to otwierał raz / dwa na dzień piec i patrzył jak wygląda palnik. Może być?
Przynajmniej miał mi bardziej wyschnie to spróbuję samym miałem sobotę przepalić.
2018-01-30 12:45
  caffe23 Posty: 1244 Ostrzeżenie: 0
MarcinJ napisał » 2018-01-30 12:08
To może inaczej - konkretnie zapytam:
1. Czy takie spieki po 2 dniach to norma w spalaniu piecami podajnikowymi czy u mnie coś nie jest OK
2. Chodził na automacie w porządku aż zaczęła mu spadać dość mocno temp na piecu. Zastanawiam się dlaczego?
3. Rozumiem, ze im więcej temp w kominie tym gorzej i ogólnie do spalania ma być więcej węgla a mniej ognia?
4. Sterownik "uczy się" opału przez kilka dni? Bo pamiętam wpisy róznych osób w różnych tematach mówiace o tym, że na zmiany trzeba czekać sporo czasu. Jeśli tak to zostawiam -4% i 6s podawania w auto i czekam. Olewam na razie wrzucanie miału.

Nie chcę robić zamieszania, ale jest tyle różnych infomacji na temat regulacji kotłów, siedzę od dłuższego czasu nad tym, czytam i coraz bardziej z tym głupieję.

ad1. Norma przy złych ustawieniach parametrów spalania.
ad2. Złe ustawienia spalania.
ad3. Tak ustaw dmuchawę (zmniejsz) aby żar nie zapadał się poniżej otworów nadmuchowych w palniku. Jeżeli za mocno zmniejszysz dmuchawę to wtedy w szufladzie na popiół znajdziesz nie spalony węgiel.
ad4. Sterownik nie uczy się kilka dni, o ile w ogóle można to nazwać nauką. Wystarczy kilka godzin.
Zostaw tak jak masz ustawione, tylko wcześniej wyrzuć z palnika te cegły i żużel i sprawdź czy nie zapadło się poniżej otworów nadmuchowych w palniku. Jeżeli będzie poniżej to w trybie ręcznym podnieś mu żar włączając podajnik.
Cegła szamotowa na palniku nie sprawdza się ze wszystkimi rodzajami węgla.
Gdy uda Ci się dobrać odpowiednie ustawienia do groszku to gdy zechcesz przejść na spalanie miału i w momencie kiedy ślimak doprowadzi go już do palnika wtedy zwiększysz moc dmuchawy 2-3%
2018-01-30 12:47
  Maram1304 Posty: 39 Ostrzeżenie: 0
Ja jestem na tym samym etapie co  Ty wiec mnie nie pytaj napisz do gmaj22,vilmo ,leon22,ameno25 moze sa jeszcze inni o ktorych nie wspomnialem za to przepraszam ale oni wiedza co pisza i robia ..
2018-01-30 12:48
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Jeszcze wywal te cegły. Obserwuj co się dzieje, jak mocno spieka popiół, to zabierz powietrza o 1% i poczekaj dobę na efekt. Potem znowu ocena sytuacji, i ew reakcja. Nie dopuść do kopcenia, czy nadmiernego napowietrzania i już. Jakość popiołu to sprawa drugorzędna.

To nie prom kosmiczny, niewielkie odchyłki od ideału zawsze będą, a lista czynników wpływających na pracę palnika jest długa.
2018-01-30 12:58
  MarcinJ Posty: 111 Ostrzeżenie: 0
Dzięki za konkrety. 
Poziom w palenisku jest OK - po wywaleniu żużlu żar jest widoczny i utrzymuje się na poziomie granicy palnika.

Zaskoczyliście mnie z usunięciem tych cegieł (dobrze myślę, że chodzi o te dwa "murki") na palniku? Ktoś zechce wyjaśnić dlaczego mogą one przeszkadzać.

Kwestia kopcenia... aktualnie tak wieje, że w ogóle dymu nie widać bo od razu rozwiewa
2018-01-30 13:03
  Vitis Posty: 168 Ostrzeżenie: 0
Przepraszam że się wtrącę ale dlaczego chcecie z pieca oepm zrobić oep? Przecież te szamotki są tam od początku. Te piece mają krótką drogę spalin po usunięciu ich będzie jeszcze krótsza.
2018-01-30 13:07
  caffe23 Posty: 1244 Ostrzeżenie: 0
Tak o te dwa murki. Z cegłą mogą się tworzyć większe spieki, właśnie takie jak na Twojej fotce.


Chodzi o kopcenie z palnika a nie z komina.
Jak palnik nie kopci to ten deflektor nad palnikiem powinien być w kolorze białym a nie czarny osmolony.

dodane 2018-01-30 13:07
Vitis napisał » 2018-01-30 13:03
Przepraszam że się wtrącę ale dlaczego chcecie z pieca oepm zrobić oep? Przecież te szamotki są tam od początku. Te piece mają krótką drogę spalin po usunięciu ich będzie jeszcze krótsza.

Podejrzewam, że producent wprowadził te cegły czytając to forum. Kiedyś to się sprawdzało, w zależności na jaki trafiliśmy węgiel.
2018-01-30 13:10
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
Wkleję "pentalog" z innego forum, żeby wydrukować i powiesić w kotłowni. I nie traktować jak wyrocznię, a jedynie punkt wyjścia do własnych "doświadczeń".
 Bo jak wiadomo nie ma dwóch takich samych kotłów.  Ani palaczy...


"
Zmieniaj jeden parametr.
1.Jak nie dopala ale osiąga zadaną tmp.wydłuż przerwę podawania.
2.Jak nie dopala i nie osiąga zadanej tmp.podnoś nadmuch.
3.Jak spieka ale osiąga zadaną tmp.obniżaj nadmuch.
4.Jak spieka i nie osiąga zadanej tmp.skracaj przerwę podawania.
5.Jak skleja popiół to nadmuch w dół."


2018-01-30 13:13
  Vitis Posty: 168 Ostrzeżenie: 0
caffe23 napisał » 2018-01-30 13:07
Tak o te dwa murki. Z cegłą mogą się tworzyć większe spieki, właśnie takie jak na Twojej fotce.


Chodzi o kopcenie z palnika a nie z komina.
Jak palnik nie kopci to ten deflektor nad palnikiem powinien być w kolorze białym a nie czarny osmolony.


Ale on nie ma żadnego deflektora nad palnikiem inna jest konstrukcja pieca.


2018-01-30 13:21
  caffe23 Posty: 1244 Ostrzeżenie: 0
Jeżeli nie ma deflektora to ta powierzchnia nad palnikiem. Ja w swoim OEP-10 też mam wywalony ruszt i deflektor więc u mnie ta półka ceramiczna jeżeli nie kopci jest w kolorze białym.
2018-01-30 13:24
  Vitis Posty: 168 Ostrzeżenie: 0
Pytanie tylko jak tam zaglądnie jak nie ma górnych drzwiczek? Może oczywiście spróbować lusterkiem ale chyba nie o to chodzi.
Prawda jest taka że to co się sprawdza w oep nie musi w oepm

2018-01-30 13:34
  caffe23 Posty: 1244 Ostrzeżenie: 0
Wracając do cegieł. To chyba żaden problem wyciągnąć te cegły i sprawdzić.
Palnik burner-s gdy kupowałem kocioł też miał być idealny.


dodane 2018-01-30 13:34Chodzi o spalanie bez kopcenia, niezależnie od tego w jakim kotle się to odbywa.
2018-01-30 14:08
  MarcinJ Posty: 111 Ostrzeżenie: 0
Podsumowując - zostawiam na caly dziś dzień auto. Dosypię groszku bo się kończy od wczoraj (resztki już są), jutro zobaczymy jak wygląda palenisko po całym dniu, zdejmę testowo cegły, przeczyszczę palenisko i całą środę pójdzie dalej na tych samych ustawieniach. Potem czwartek rano kolejne zerknięcie do paleniska i decyzja o zwiekszeniu / zmniejszeniu powietrza lub podawania.
2018-01-30 14:15
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Vitis napisał » 2018-01-30 13:03
Przepraszam że się wtrącę ale dlaczego chcecie z pieca oepm zrobić oep? Przecież te szamotki są tam od początku. Te piece mają krótką drogę spalin po usunięciu ich będzie jeszcze krótsza.

Za dużo internetów się naczytałeś
Co Ci skróci drogę spalin? jak te cegiełki wyrzucisz to Ci się droga skróci?
Chyba przez mękę
Spróbuj wejść na wyższe moce to szybko Ci się orientacja zmieni.
dodane 2018-01-30 14:15
Vitis napisał » 2018-01-30 13:24
Pytanie tylko jak tam zaglądnie jak nie ma górnych drzwiczek? Może oczywiście spróbować lusterkiem ale chyba nie o to chodzi.
Prawda jest taka że to co się sprawdza w oep nie musi w oepm

M-ka nie ma jako takiego dodatkowego rusztu czy rusztodeflektora ale weź to lusterko i luknij na górę komory spalania.
Rolę tego deflektora spełnia płyta szamotowa przykręcona do "dachu komory spalania"  
2018-01-30 14:25
  caffe23 Posty: 1244 Ostrzeżenie: 0
MarcinJ napisał » 2018-01-30 14:08
Podsumowując - zostawiam na caly dziś dzień auto. Dosypię groszku bo się kończy od wczoraj (resztki już są), jutro zobaczymy jak wygląda palenisko po całym dniu, zdejmę testowo cegły, przeczyszczę palenisko i całą środę pójdzie dalej na tych samych ustawieniach. Potem czwartek rano kolejne zerknięcie do paleniska i decyzja o zwiekszeniu / zmniejszeniu powietrza lub podawania.


Nie musisz tak długo czekać, kocioł pracuje u Ciebie cały czas, nie przechodzi w podtrzymanie.
Zrzuć teraz cegły, większe kawałki żużlu i już wieczorem, przed spaniem będziesz mógł wprowadzić ewentualne korekty.
Gdybyś teraz zrobił co napisałem to wykonaj również zdjęcie palnika i wrzucić na forum.
Wieczorem przed spaniem kolejne zdjęcie palnika.
2018-01-30 14:45
  Vitis Posty: 168 Ostrzeżenie: 0

karoka65 napisał » 2018-01-30 14:15

M-ka nie ma jako takiego dodatkowego rusztu czy rusztodeflektora ale weź to lusterko i luknij na górę komory spalania.
Rolę tego deflektora spełnia płyta szamotowa przykręcona do "dachu komory spalania"  

A czy ja napisałem gdzieś że tam nie ma płyty u góry? Gdzieś coś nie doczytasz, wiesz że gdzieś dzwoni tylko nie za bardzo wiesz gdzie. Ale że ziarno się znalazło trzeba zrobić młyn. Bo jakże by to inaczej wyglądało jakby swoje osądy popierać jakimś dowodem. Najlepiej komuś przywalić z grubej rury.
2018-01-30 14:49
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

MarcinJ napisał » 2018-01-30 14:08
... jutro zobaczymy jak wygląda palenisko po całym dniu, zdejmę testowo cegły, przeczyszczę palenisko...
Dobrze.

W palniku nie grzeb, nawet gdy będzie Ci się wydawało że musisz. Niech się ułoży bez pomocy, ponieważ wynik będzie nierzetelny.


dodane 2018-01-30 14:49
Vitis napisał » 2018-01-30 13:03
Przepraszam że się wtrącę ale dlaczego chcecie z pieca oepm zrobić oep? Przecież te szamotki są tam od początku. Te piece mają krótką drogę spalin po usunięciu ich będzie jeszcze krótsza.
Każdy temat musi zostać rozpieprzony co ? Jak na jakimś pudelku qrwa
2018-01-30 14:52
  Maram1304 Posty: 39 Ostrzeżenie: 0
Czyli przy wiekszych mocach to szamotki juz nie zdaja egzaminu ? 

dodane 2018-01-30 14:52Czyli przy wiekszych mocach to szamotki juz nie zdaja egzaminu ? 
Pierwsza stronaPoprzednia strona5 / 11Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: Janiec, jareckicbr