Rozgrzewamy jesienne temperatury i z tej okazji przygotwaliśmy dla Państwa OBNIŻKI CENOWE wybranych produktów w naszym sklepie eSterownik.pl!
W zakładce "PROMOCJA" znajdziecie wszystkie produkty objęte rabatem

User profile

jandomm

Wieliczka

 

Registration: 2021-07-07 19:45

Login: 2023-05-27 21:50

Devices: 1

Topics: 9

Posts: 14

user posts 
First pagePrevious page2 / 2Next pageLast page
2021-11-29 23:03 Topic: eCoal.pl v3.5 » skokowa praca zaworu trójdrożnego
  jandomm Posts: 14
Pompa CO1 jest zamontowana za zaworem trójdrożnym.
Instalacja wykonywana 15-tat temu przy zakupie pierwszego pieca Ogniwo  na ekogroszek. W bieżącym roku z uwagi na zużycie (rozszcelnienie) zmuszony byłem zakupić nowy piec. Tak więc w miejsce starego wstawiłem nowy i podpiąłem do istniejącej instalacji. Umiejscowiony zawór trójdrożny miał pełnić rolę mieszacza i utrzymywanie właściwej temperatury zasilania CO i na powrocie.  Nowy sterownik dodpiąłem do zaworu trójdrożnego. Przez okres 1 miesiąca zawór był w pozycji pełnego otwarcia i niewykonywał żadnych zmian ponieważ był ustawiony jako "ochrona powrotu".  Wywnioskowałem iż ustawienie zaworu trójdrożnego w systemie jako "ochrona powrotu" , ustawia zawór bez reakcji i jest zawsze w pełni otwarty. Po wycofaniu zaworu trójdrożnego z "ochrony" powrotu" nastąpiły skokowe otwierania na 100% w chwili załączania się pompy obiegowej CO i zamykanie (0%) w chwili wyłączania się pompy obiegowej CO.
Aktualnie na dwa dni testuję  utrzymywanie  systemu w opcji " przed zamarzaniem na temp. 7 oC"
Udostępnie sterowanie (ale muszę poczytać jak to wykonać)
2021-11-29 21:12 Topic: eCoal.pl v3.5 » skokowa praca zaworu trójdrożnego
  jandomm Posts: 14
Witam
Dokonałem uruchomienia zaroru trójdrożnego zasilającego instalacje grzejników (nie mam podłogówki). Po ustawieniach zawór w czasie uruchomienia obiegu grzania co1 otwiera się na 100%. Po nagrzaniu i wyłączeniu się pompki obiegowej co1 następuje zamknięcie zaworu trójdrożnego (na 0%) ate też od tego momentu następuje stopniowy wzrost temperatury na kotle  ( z 55 stopni do ponad 70 stopni ) jak i też podnosi się temperatura powrotu do kotła. Na wykresie wyraźne piki pracy w kształcie prostokątów. Mam pytanie :
- czy zawór trójdrożny powinien zamykać się całkowicie w kierunku obiegu grzania po wyłączeniu się pompy co1 obiegu grzania grzejnikowego ???
2021-09-26 22:44 Topic: eSterownik.pl » Wyłączenie pomp po wygaszeniu pieca
  jandomm Posts: 14
Otrzymałem informację od serwisanta iż w trybie ręcznym praca pomp nie jest sterowana. Ustawienia pracy pomp to tylko w trybie automatycznym. Tak więc w trybie ręcznym pracują aż do blokady kotła.
First pagePrevious page2 / 2Next pageLast page