W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  PORADNIK PALACZA - DYSKUSJA Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona16 / 109Następna stronaOstatnia strona
2014-10-06 19:29
  caffe23 Posty: 1244 Ostrzeżenie: 0
Jeżeli można wiedzieć to gdzie kolega widzi błąd?
2014-10-08 09:11
  shelter Posty: 3 Ostrzeżenie: 0
w poradniku Stan napisał:
"Kiedy trzeba się przejmować i walczyć ze spiekami – po pierwsze gdy spiek koksowy tworzy nam duży niedopał w wyniku powstawania koksu który  nim zdąży się spalić trafia do popielnika, i po drugie gdy spiek żużlowy tworzy tzw. kalafior tej wielkości iż blokuje on pracę palnika. Postępowanie dla obu przypadków całkowicie odmienne – w pierwszym przypadku zalecane jest zwiększenie nadmuchu i jeśli to możliwe to wydłużenie czasu podawania i przerwy, a w drugim zmniejszenie nawiewu i ewentualnie skróceniu czasu podawania."
2014-10-08 10:17
  caffe23 Posty: 1244 Ostrzeżenie: 0
Faktycznie jest błąd - "zwiększenie nadmuchu i jeśli to możliwe to wydłużenie czasu podawania"
2014-10-08 10:19
  makog Posty: 661 Ostrzeżenie: 0
Caffe to jak to w koncu jest jak sie robia spieki koksowe ?? zwiekszyc nadmuch i wydluzyc czas podawania ??
2014-10-08 10:27
  caffe23 Posty: 1244 Ostrzeżenie: 0
Prawidłowo to tak jak napisał kolega shelter na początku a ja nie zrozumiałem o co chodzi

spieki żużlowe- zmniejszamy nadmuch, wydłużamy czas pracy podajnika
spieki koksowe-zwiększamy nadmuch, skracamy czas pacy podajnika

2014-10-08 11:07
  Kedar13 Posty: 291 Ostrzeżenie: 0
shelter napisał » 2014-10-08 07:11
w poradniku Stan napisał:
"Kiedy trzeba się przejmować i walczyć ze spiekami – po pierwsze gdy spiek koksowy tworzy nam duży niedopał w wyniku powstawania koksu który  nim zdąży się spalić trafia do popielnika, i po drugie gdy spiek żużlowy tworzy tzw. kalafior tej wielkości iż blokuje on pracę palnika. Postępowanie dla obu przypadków całkowicie odmienne – w pierwszym przypadku zalecane jest zwiększenie nadmuchu i jeśli to możliwe to wydłużenie czasu podawania i przerwy, a w drugim zmniejszenie nawiewu i ewentualnie skróceniu czasu podawania."

Z tego co pamiętam, to ten cytat z poradnika odnosił się do trybu automatycznego ecoala. W automacie nie mamy wpływu na proporcję czasu podawania do czasu przerwy w podawaniu i w przypadku spieków koksowych chodziło o to, że zwiększając podawanie jednocześnie wydłuży się przerwa co spowoduje, że węgiel będzie dłużej leżał na palniku, a jednocześnie zwiększając nadmuch jest szansa na jego lepsze dopalenie.
Natomiast w trybie ręcznym powinno się postępować tak jak pisze caffe23, tyle tylko, że powinno się operować tylko jednym parametrem. Czyli w przypadku spieków koksowych zwiększamy nadmuch lub skracamy czas pracy podajnika.

2014-10-08 11:16
  caffe23 Posty: 1244 Ostrzeżenie: 0
https://esterownik.pl/forum/posty,1822/dziura-w-palniku-poleglem?m=58220#58220
2014-10-08 11:25
  Kedar13 Posty: 291 Ostrzeżenie: 0
No fakt, w innym temacie zamiast przecinka napisałeś "lub"...czyli taka mała niekonsekwencja i znaczenie obu tych wpisów jest jednak trochę odmienne.
2014-10-08 11:26
  chmurka1010 Posty: 735 Ostrzeżenie: 0
Kedar13 napisał » 2014-10-08 09:07
shelter napisał » 2014-10-08 07:11
w poradniku Stan napisał:
"Kiedy trzeba się przejmować i walczyć ze spiekami – po pierwsze gdy spiek koksowy tworzy nam duży niedopał w wyniku powstawania koksu który  nim zdąży się spalić trafia do popielnika, i po drugie gdy spiek żużlowy tworzy tzw. kalafior tej wielkości iż blokuje on pracę palnika. Postępowanie dla obu przypadków całkowicie odmienne – w pierwszym przypadku zalecane jest zwiększenie nadmuchu i jeśli to możliwe to wydłużenie czasu podawania i przerwy, a w drugim zmniejszenie nawiewu i ewentualnie skróceniu czasu podawania."

Natomiast w trybie ręcznym powinno się postępować tak jak pisze caffe23, tyle tylko, że powinno się operować tylko jednym parametrem. Czyli w przypadku spieków koksowych zwiększamy nadmuch lub skracamy czas pracy podajnika.



 albo wydłużmy przerwę
2014-10-08 11:30
  Kedar13 Posty: 291 Ostrzeżenie: 0
Masz rację... czyli pełna wersja powinna brzmieć:
W trybie ręcznym w przypadku spieków koksowych zwiększamy nadmuch lub skracamy czas pracy podajnika lub wydłużamy przerwę podawania. I dodatkowo zastrzeżenie, że jednorazowo zmieniamy tylko jeden parametr.

2014-10-08 11:43
  chmurka1010 Posty: 735 Ostrzeżenie: 0
w pierwszym przypadku ( spieki koksowe) zalecane jest zwiekszenie nadmuchu i jesli to mozliwe to skrucenie czasu podawania  lub wydluzenie czasu przerwy. , a w drugim (spiek zuzlowy) zmniejszenie nawiewu oraz czasu postoju lub wydluzenie czasu podawania.
2014-10-08 14:55
  Stan Posty: 2564 Ostrzeżenie: 0
Jak zapewne sobie przypominacie dyskusję z czasów gdy jeszcze był entuzjazm do tworzenia PP, to na początku zajmowaliśmy się poradami dla zupełnych nowicjuszy którzy z zasady pracują na trybach automatycznych.
W planach był poradnik do dwustanu ale w międzyczasie zapał nas wszystkich ostygł.

I jest to co jest.
2014-10-08 15:25
  shelter Posty: 3 Ostrzeżenie: 0
moj kocioł jest w automacie ecoala i właśnie reguluję parametry pracy dmuchawy i czasu podawania.
standardowo tryb grzanie masz:
 0% korekty dmuchawy
5 sek czas podajnika
miałem kalafiory wielgachne
po regulacji na:
dmuchawa -2%, czas podajnika 9 sek -wszystko ok
takim węglem palę:
http://www.castorama.pl/katalog-produktow/ogrzewanie-2/paliwa-do-kotlow/ekogroszek-miekki-25-kg.html

2014-11-15 21:21
  tajniak7 Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
Witam.Potrzebuje pomocy w sprawie ustawienia pieca.Piec Tilgner ekr 20kw + sterownik ecoal.Dodam ze spala mi duzo ekogroszku i robia sie kalafiory.

2014-11-15 21:25
  Norbert Posty: 82 Ostrzeżenie: 0
jaki nick taki post, może co więcej wydusisz z siebie. Może jaka instalacja, jaki dom, itd itp, sterownik niedostępny nikt wróżką nie jest
2014-11-17 14:53
  kubanos Posty: 965 Ostrzeżenie: 0


Czysto hipotetycznie - patrząc na wykres dla min i max dla tylko 8kw - co byście zrobili z nadmuchem nie biorąc tego co na palniku?


2014-11-17 15:01
  Luke Posty: 241 Ostrzeżenie: 0
Nic. 
2014-11-17 15:03
  kubanos Posty: 965 Ostrzeżenie: 0
spodziewałem się takiej odpowiedzi hehe
2014-11-21 17:53
  fred Posty: 241 Ostrzeżenie: 0
Witam. Ja mam podobne pytanie. Kocioł Ogniwo Eko Plus 16KW, sterownik Ecoal. Powierzchnia do ogrzania ok 160m kw i CWU 300l dwuwężownicowy - CO i solar. Dwie rodziny - 2-osobowe. Dom średnio ciepły z lat sześćdziesiątych. Kocioł pracuje w automacie z włączonymi programatorami - pogodowym i pokojowym. Grzejniki regulowane dodatkowo zaworami termostatycznymi. Ustawienia: co 48*C, CWU 40*C, temp. pok. 21,5*C.  Wydaje się że wszystko jest OK, lecz kocioł prawie stale pracuje w podtrzymaniu, sterownik prawie stale obniża temp CO. Grzanie występuje krótko, zaś przerwa spoczynkowa sporadycznie. I stad czytając różne rady i opisy użytkowników  forum moje wątpliwości. Sterownik mam podłączony do komputera i mam możliwość obserwacji wykresu, gdzie wykazuje prawie ciągłą linię temp. pok, niewielkie wahania CWU i pozostałych parametrów, jedynie temp. spalin ma niewielkie wyskoki; ale to normalne. Zuzycie w obecnych warunkach pogodowych w granicach 25 kg/dobę. Oceńcie proszę. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
2014-11-21 23:32
  tesel Posty: 1708 Ostrzeżenie: 0
Podłącz swój sterownik do netu.Wtedy możemy coś zobaczyć i pomóc.
Pierwsza stronaPoprzednia strona16 / 109Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: mirage4