W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Sklep PGG i dostępność opału Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona18 / 52Następna stronaOstatnia strona
2022-04-08 19:04
  skresz Posty: 701 Ostrzeżenie: 0
Dzisiaj trochę w ch.... przylecieli bo nic nie było, chyba że ktoś widział ale wątpię. 
2022-04-08 19:08
  rizardus Posty: 3 Ostrzeżenie: 0
Taaa, powinni informować, że nie wrzucą danego dnia a tak to człowiek siedzi i godzinę odświeża jak ten debil
2022-04-08 19:10
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Dwie pierwsze pozycje : Kostka - Staszic-Wujek i Orzech II  , dostępne , pozostałych nie widziałem  Chyba widać już skutki embarga na ruski wungiel .
2022-04-08 19:11
  skresz Posty: 701 Ostrzeżenie: 0
Niezłą bekę pewnie mają. Szkoda że jest to trochę niepoważne ale pokazuje to jak ci na górze mają ludzi w dupie 
2022-04-08 19:17
  rizardus Posty: 3 Ostrzeżenie: 0

a widzieliście kiedyś, żeby uzupełnili też w weekend? bo na stronie jest informacja, że węgiel luzem jest wrzucany o 18 od pon. - pt. Natomiast niżej na szaro jest informacja: "Produkty w sklepie są wystawiane pomiędzy godziną 18.00-19.00"



2022-04-08 19:27
  skresz Posty: 701 Ostrzeżenie: 0
Nie weekend mają wolne 
2022-04-08 19:46
  przemekoep10kw Posty: 232 Ostrzeżenie: 0
Nie wiem czym się podniecacie tym opałem z pgg ja teraz widzę że to dziadostwo więcej popiołu niż pożytku a zasyfiony piec że hej wolę dopłacić 1000 zł i spalić normalnie oszczędniej wy spalicie 2 tony karlika a ja spale 1 tonę dobrego opału i na jeden diabeł wyjdzie a jak będzie drożej to bufor i grzałka fotowoltaika. 
2022-04-08 19:55
  skresz Posty: 701 Ostrzeżenie: 0
Faktem jest że porównując do tego co paliłem w zeszłym roku to jest gorzej ale po dwóch zasypach wychodzi mi że spale 10% więcej więc 1300zl tona Na składzie dziś koszt tego co brałem ostatnio to 2420zl. Jak bym miał za tyle kupić to bym już montował pompę. 
2022-04-08 20:27
  Pink01 Posty: 198 Ostrzeżenie: 0
Rachunek jest prosty. Kilo przyzwoitego ekogroszku to jest 7 kWh. Przy założeniu 70% sprawności ( a to jest dość optymistyczne założenie jeżeli brać pod uwagę sprawność średnioroczną ) to jest realnie 4,9 kWh. Liczmy że 5 kWh dla ułatwienia. Jak ma kosztować 2 zeta ( przy cenie 2 tysiaki za tonę ) to znaczy że 1 kWh z węgla wychodzi po 40 groszy. Plus prąd do podajnika i dmuchawy, nie liczę roboty. Bufor i grzałka odpalana w nocnej taryfie będzie tańsza niż ekogroszek kupiony po tak chorej cenie. Bez żadnych PC, czystym prądem wyjdzie taniej. 
Pellet Olczyk na składach kosztuje średnio 1800 za tonę ( chociaż już widywałem i 1900 i 2 klocki też ). Ma około 17 MJ, czyli 4,7 kWh. Załóżmy sprawność rzędu 80%, pelletem się pali łatwiej niż węglem. To daje 3,76 kWh z kilograma. Czyli 1 kWh z pelletu kosztuje przeszło 48 groszy. Plus prąd do podajników, dmuchawy i zapalarki, nie liczę roboty. Jest jeszcze drożej niż węglem. Bufor z grzałką odpalaną w 2 taryfie będzie tańszy także i od pelletu. 
Pellet No Name na składach sięga ceny 1300 - 1400 za tonę. Załóżmy że ma 16 MJ, bo więcej nie osiągnie z produkcji nieprofesjonalnej, bez suszarni, z domieszką otrąb czy mąki jako lepiszcza koniecznego przy słabszych peleciarkach. Czyli ma 4,4 kWH. Przy 80% sprawności wyciągnie się z niego 3,5 kWh. Czyli 1 kWh z pelletu No Name kosztuje około 40 groszy. Plus prąd do podajników, dmuchawy i zapalarki. No i dalej prądem w 2 taryfie będzie taniej. Powtórzę jeszcze raz - bez PC, bufor plus grzałka odpalana w 2 taryfie wychodzi w tym chorym czasie taniej niż węgiel i pellet. MASAKRA.                                                                                           
2022-04-08 20:33
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
przemekoep10kw napisał » 2022-04-08 19:46
Nie wiem czym się podniecacie tym opałem z pgg ja teraz widzę że to dziadostwo więcej popiołu niż pożytku a zasyfiony piec że hej wolę dopłacić 1000 zł i spalić normalnie oszczędniej wy spalicie 2 tony karlika a ja spale 1 tonę dobrego opału i na jeden diabeł wyjdzie a jak będzie drożej to bufor i grzałka fotowoltaika. 

Przemek pier... nie o Chopinie, od 4 sezonów palę węglem z PGG ( głównie Greenpal ) i spalanie mam na tym samym poziomie tzn. 3.5t z ogrzewaniem CWU latem. Ten sezon 1t Karlik + 1t Varmo P + 1t Karlik, z którego na dzień dzisiejszy zostało 100kg. W rezrewie 1t Karolinki na przyszły sezon. 
dodane 2022-04-08 20:33
PS. Jedyna różnica jaką zauważyłem, to taka, że jeden syfi kocioł mniej, a drugi bardziej, o ilości popiołu nie wspomnę, bo wg mnie jest zgodna ze specyfikacją  
2022-04-08 21:42
  radsti Posty: 35 Ostrzeżenie: 0
Oficjalny komunikat ze strony aktualności PGG:


W dniu 08.04.2022 roku (piątek) towar na półkę sklepową nie został wystawiony z powodu awarii systemu.
Za utrudnienia przepraszamy.
Zapraszamy ponownie w godzinach 18-19 w poniedziałek.
2022-04-08 22:36
  leonnapoleon Posty: 18 Ostrzeżenie: 0
Pink01 napisał » 2022-04-08 20:27
Rachunek jest prosty. Kilo przyzwoitego ekogroszku to jest 7 kWh. Przy założeniu 70% sprawności ( a to jest dość optymistyczne założenie jeżeli brać pod uwagę sprawność średnioroczną ) to jest realnie 4,9 kWh. Liczmy że 5 kWh dla ułatwienia. Jak ma kosztować 2 zeta ( przy cenie 2 tysiaki za tonę ) to znaczy że 1 kWh z węgla wychodzi po 40 groszy. Plus prąd do podajnika i dmuchawy, nie liczę roboty. Bufor i grzałka odpalana w nocnej taryfie będzie tańsza niż ekogroszek kupiony po tak chorej cenie. Bez żadnych PC, czystym prądem wyjdzie taniej. 
Pellet Olczyk na składach kosztuje średnio 1800 za tonę ( chociaż już widywałem i 1900 i 2 klocki też ). Ma około 17 MJ, czyli 4,7 kWh. Załóżmy sprawność rzędu 80%, pelletem się pali łatwiej niż węglem. To daje 3,76 kWh z kilograma. Czyli 1 kWh z pelletu kosztuje przeszło 48 groszy. Plus prąd do podajników, dmuchawy i zapalarki, nie liczę roboty. Jest jeszcze drożej niż węglem. Bufor z grzałką odpalaną w 2 taryfie będzie tańszy także i od pelletu. 
Pellet No Name na składach sięga ceny 1300 - 1400 za tonę. Załóżmy że ma 16 MJ, bo więcej nie osiągnie z produkcji nieprofesjonalnej, bez suszarni, z domieszką otrąb czy mąki jako lepiszcza koniecznego przy słabszych peleciarkach. Czyli ma 4,4 kWH. Przy 80% sprawności wyciągnie się z niego 3,5 kWh. Czyli 1 kWh z pelletu No Name kosztuje około 40 groszy. Plus prąd do podajników, dmuchawy i zapalarki. No i dalej prądem w 2 taryfie będzie taniej. Powtórzę jeszcze raz - bez PC, bufor plus grzałka odpalana w 2 taryfie wychodzi w tym chorym czasie taniej niż węgiel i pellet. MASAKRA 

Do czasu. Te obliczenia są prawdziwe teraz, ale jak zdrożeje prąd, to nie będą. Przecież większość prądu mamy z węgla, który drożeje.


dodane 2022-04-08 22:36
leON22 napisał » 2022-04-08 20:33
przemekoep10kw napisał » 2022-04-08 19:46
Nie wiem czym się podniecacie tym opałem z pgg ja teraz widzę że to dziadostwo więcej popiołu niż pożytku a zasyfiony piec że hej wolę dopłacić 1000 zł i spalić normalnie oszczędniej wy spalicie 2 tony karlika a ja spale 1 tonę dobrego opału i na jeden diabeł wyjdzie a jak będzie drożej to bufor i grzałka fotowoltaika. 

Przemek pier... nie o Chopinie, od 4 sezonów palę węglem z PGG ( głównie Greenpal ) i spalanie mam na tym samym poziomie tzn. 3.5t z ogrzewaniem CWU latem. Ten sezon 1t Karlik + 1t Varmo P + 1t Karlik, z którego na dzień dzisiejszy zostało 100kg. W rezrewie 1t Karolinki na przyszły sezon. 
dodane 2022-04-08 20:33
PS. Jedyna różnica jaką zauważyłem, to taka, że jeden syfi kocioł mniej, a drugi bardziej, o ilości popiołu nie wspomnę, bo wg mnie jest zgodna ze specyfikacją  


Dokładnie tak. Ten za 2 tys. to jest to samo co w PGG, tylko sprzedawany przez cwaniaka.
Czy ten Karlik z OLX jest lepszy od tego z kopalni, bo koszuje 2 tysiące?

2022-04-11 18:40
  skresz Posty: 701 Ostrzeżenie: 0
i znów dupa w workach widziałem tylko karlika i to by było na tyle
2022-04-11 19:18
  tadwit Posty: 9 Ostrzeżenie: 0
Tak, był! ale co z tego jak kupić nie można. Startuję z pozycji koszyka i przy przejściu do kasy mieli, mieli, potem wyskakuje dziwne hasło żeby podać adres dostawy a ten przecież jak byk widnieje powyżej! acha, i jeszcze okienko brak mojej ulicy  a przecież wszystko się zgadza! I na końcu hasło na czerwono ponów próbę. Po chwili powrót do koszyka z ramką brak wystarczającej ilości... No nie, ja się poddaję! 
2022-04-11 19:53
  ramzes28 Posty: 94 Ostrzeżenie: 0
Ponów próbę serwera przy adresie już mamy 2 tygodnie zakup worków co najlepsze luzem tego problemu nie ma u mnie ani znajomych  
2022-04-11 20:11
  cocodrillo1 Posty: 13 Ostrzeżenie: 0
Nowe info z PGG:
Informujemy, że odbiór węgla zakupionego w sklepie PGG będzie możliwy od 18.04.2022 roku tylko po dołączeniu do pełnomocnictwa odbioru węgla przez przewoźnika kopii deklaracji złożonej do Centralnej Ewidencji Budynków CEEB. Dane w złożonej deklaracji muszą być zgodne z danymi wskazanymi w zamówieniu i pełnomocnictwie do odbioru węgla. Deklarację można złożyć elektronicznie https://www.ceeb.gov.pl bez wychodzenia z domu, pobrać do .pdf z unikalnym identyfikatorem deklaracji. Ważne są dane adresowe budynku w którym znajduje się źródło ciepła, które muszą być zgodne z adresem gospodarstwa domowego wskazanego w zamówieniu.
2022-04-12 02:59
  STARZEC Posty: 23 Ostrzeżenie: 0
Witam. W końcu udało mi się zamówić 5t karlika luzem. Na olx jest kilka ofert transportu ze sklepu pgg. Podzwoniłem do kilku przewoźników, ceny 5-6zł/km. W moim przypadku najmniej za transport wyszło 1700zł  . Wolne terminy na Maj, bo mają już trochę zleceń.
2022-04-12 13:40
  Zoa9 Posty: 24 Ostrzeżenie: 0
cocodrillo1 napisał » 2022-04-11 20:11
Nowe info z PGG:
Informujemy, że odbiór węgla zakupionego w sklepie PGG będzie możliwy od 18.04.2022 roku tylko po dołączeniu do pełnomocnictwa odbioru węgla przez przewoźnika kopii deklaracji złożonej do Centralnej Ewidencji Budynków CEEB. Dane w złożonej deklaracji muszą być zgodne z danymi wskazanymi w zamówieniu i pełnomocnictwie do odbioru węgla. Deklarację można złożyć elektronicznie https://www.ceeb.gov.pl bez wychodzenia z domu, pobrać do .pdf z unikalnym identyfikatorem deklaracji. Ważne są dane adresowe budynku w którym znajduje się źródło ciepła, które muszą być zgodne z adresem gospodarstwa domowego wskazanego w zamówieniu.

Czy ta informacja dotyczy się też ekogroszku dostarczanego przez kuriera.
2022-04-12 16:59
  ramzes28 Posty: 94 Ostrzeżenie: 0
Nowe info z PGG:
Informujemy, że odbiór węgla zakupionego w sklepie PGG będzie możliwy od 18.04.2022 roku tylko po dołączeniu do pełnomocnictwa odbioru węgla przez przewoźnika kopii deklaracji złożonej do Centralnej Ewidencji Budynków CEEB.
Nareszcie koniec dla Handlarzy z OLX


Ważne są dane adresowe budynku w którym znajduje się źródło ciepła, które muszą być zgodne z adresem gospodarstwa domowego wskazanego w zamówieniu.
2022-04-12 18:09
  MateoKoc Posty: 473 Ostrzeżenie: 0
ramzes28 napisał » 2022-04-12 16:59
Nowe info z PGG:
Informujemy, że odbiór węgla zakupionego w sklepie PGG będzie możliwy od 18.04.2022 roku tylko po dołączeniu do pełnomocnictwa odbioru węgla przez przewoźnika kopii deklaracji złożonej do Centralnej Ewidencji Budynków CEEB.
Nareszcie koniec dla Handlarzy z OLX


Ważne są dane adresowe budynku w którym znajduje się źródło ciepła, które muszą być zgodne z adresem gospodarstwa domowego wskazanego w zamówieniu.


Tylko jeszcze trzeba znaleźć tą deklarację.
Pierwsza stronaPoprzednia strona18 / 52Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: Pirat, Szido