Rozgrzewamy jesienne temperatury i z tej okazji przygotwaliśmy dla Państwa OBNIŻKI CENOWE wybranych produktów w naszym sklepie eSterownik.pl!
W zakładce "PROMOCJA" znajdziecie wszystkie produkty objęte rabatem

User profile

radsti

 

 

Registration: 2021-10-21 20:55

Login: 2023-02-08 06:52

Devices: 1

Topics: 0

Posts: 16

user posts 
2023-01-24 23:00 Topic: eCoal.pl v3.5 » Sklep PGG i dostępność opału
  radsti Posts: 16
Nie ma co się łudzić dopóki nie sprzedadzą tego badziewia co sprowadzają statkami to nie ma co liczyć na obniżkę ceny węgla. Ba, nawet coś przebąkują o dalszym uczestnictwie PGG w przyszłorocznej dystrybucji węgla przez samorządy - czytaj przez dostępny węgiel w cenie 2000PLN (teoretycznie do 2000).
Także dopiero jak upchają ten droższy węgiel będzie jakaś szansa na obniżkę ceny, osobiście myślę że nie wcześniej jak za dwa lata, ale mogę się mylić.
Fakt że dzisiaj o 18.15 był dostępny ekogroszek KARLIK w workach raczej jest wynikiem że większość kupujących już wykorzystała dostępny limit, a może to wreszcie pierwsza oznaka normalności? Oby, nadzieja umiera ostatnia
2022-11-26 22:26 Topic: eCoal.pl v3.5 » Spieki żużlowe Pieklorz
  radsti Posts: 16
Dokładnie, wcześniej miałeś na automacie w grzaniu dmuchawę na 31%, dodawaj po 1 % max2% a nie od razu dodajesz 5% więcej, no i najważniejsze patrz na popiół, tylko daj popracować piecowi po zmianach przynajmniej dzień, a dopiero potem wprowadzaj korekty.
2022-11-25 23:08 Topic: eCoal.pl v3.5 » Spieki żużlowe Pieklorz
  radsti Posts: 16
Siemka, Cichy123, w jakim celu co chwila zmieniasz parametry pracy pieca w podtrzymaniu, przecież w dniu dzisiejszym ani razu piec nie przeszedł w stan podtrzymania, on u Ciebie cały czas grzeje i nie potrafi przebić zadanej temperatury. Masz na kotle zadaną temperaturę 55 stopni, więc po osiągnięciu dopiero 60 stopni piec przestanie grzać i po zadanym czasie przejdzie w stan podtrzymania- wtedy będzie pracował według tych parametrów które co chwila zmieniasz.
Na zaworze masz zadaną temperaturę 45 stopni , na kotle 55 stopni, piec cały czas grzeje bez przerwy, nie potrafi dogrzać. To o czym pisał Gwarek tyczy się trybu ręcznego i parametrów w grzaniu, jeśli chcesz palić dalej w automacie możesz jedynie korygować czas podawania oraz zmieniać korektę dmuchawy w zakresie od -10 do +10.
2022-11-02 21:12 Topic: eCoal.pl v3.5 » Pompa ciepła w zastępstwie OEP
  radsti Posts: 16
No i tak trzymać panowie. Naprawdę wielki szacunek dla wszystkich, którzy się dzielą z resztą użytkowników swoimi doświadczeniami, wiedzą, przemyśleniami, jest bowiem duża szansa że ich spostrzeżenia dopomogą w dobraniu optymalnego nowego żródła ciepła. Osobiście nie zamierzam w najbliższym czasie zamieniać swojego "niebieskiego" na nic innego, dopóki chodzi bezawaryjnie i mam jeszcze tanio kupiony węgiel to nic nie zmieniam, ale naprawdę z dużą ciekawością czytam Wasze posty i spostrzeżenia, mam wywalone na to kto spali pół tony mniej czy zużyje o 100KW prądu więcej, to nie są zawody tylko liczę na Wasze szczere wpisy, bo podejrzewam że większa część tego forum za rok, dwa, pięć czy dziesięć lat stanie przed decyzją co wybrać i te wasze doświadzczenia pomogą w dobrym wyborze. Szacunek dla verba za chęć podzielenia się swoimi problemami , choć sam instaluje, nie ściemnia, pisze jak jest i o to chodzi. Ameno, karoka,leon22 i wielu innych niewymienionych, naprawdę z przyjemością czyta się Wasze fachowe posty, dzieki Wam to forum istnieje i naprawdę ono żyje. To nie jest konkurs na najlepszego palacza, tylko forum gdzie tacy goście jak ja uczą się na Waszych poradach błedach i różnych pomysłach. I o to chodzi. I za to Wam serdecznie dziękuję, jako nieliczni macie czas coś napisać, pomyśleć ,dopomóc.
Tak trzymać
2022-11-02 20:47 Topic: eCoal.pl v3.5 » Sklep PGG i dostępność opału
  radsti Posts: 16
Na PGG potaniał, ale tylko dla, tu cytat : 
 "Od pierwszego listopada br. PGE obniża ceny węgla kamiennego oferowanego firmom, jednostkom pożytku publicznego, samorządom i pośredniczącym podmiotom węglowym. Obniżki sięgają 10 proc."
Cena węgla opałowego typu ekogroszek/groszek lub orzech będzie wynosiła około 1890 zł netto (obniżka z poziomu 2100 zł netto) plus VAT, do tego akcyza dla podmiotów nieobjętych zwolnieniem, natomiast cena węgla typu miał energetyczny będzie wynosiła około 1550 zł netto (obniżka z poziomu 1700 zł netto) plus VAT i akcyza dla podmiotów nieobjętych zwolnieniem.
dodane 2022-11-02 20:47Podejrzewam że chcą jakoś wyrównać ceny z tym importowanym badziewiem, także jeśli jakakolwiek obniżka ceny węgla to dopiero ewentualnie na wiosnę dla klientów indywidualnych, na razie muszą jakoś rozprowadzić i sprzedać to importowane cudo.
2022-10-26 23:22 Topic: eCoal.pl v3.5 » Sklep PGG i dostępność opału
  radsti Posts: 16
Będziesz mógł go sobie kupić, nie wlicza się on do limitu z PGG- on dotyczy tylko zakupów na stronie PGG, 
jest tylko limit 1,5 t do końca grudnia br i kolejne 1,5 t po 1 stycznia 2023 - przynajmniej u mnie na gminie- przy sprzedaży przez samorządy.
Tylko mam takie filozoficzne pytanie PO CO?
Kupisz nie wiadomo co, nie lepiej jak już wykorzystałeś limit na PGG spróbować zapolować na TAURONIE, tam też mają ekogroszek, wiem że strona bardziej "muli" niż ta z PGG i węgiel dostępny max 3 minuty, ale przynajmniej wiesz czym palisz. Limit zakupów na TAURONIE nie jest powiązany z PGG, tylko kwestia wytrwałości i odrobiny szczęścia.
Mnie jeszcze zostało w piwnicy 4t GREENPAL-a kupionego w tym roku po 531PLN na PGG, czekam na dostawę 3 ton miału z PIAST-a po 1105PLN zakupionego zaraz po otrzymaniu"bonusowego" dodatku węglowego, tak więc mam 2 lata taniego grzania i mam zamiar dopiero uzupełnić coś zapasów w przyszłym roku jak znowu będzie jakaś tańsza alternatywa, na razie piwnica pełna, niech szczęścia w zakupach próbują Ci co jeszcze się nie załapali na opał.
2022-10-13 22:50 Topic: eCoal.pl v3.5 » Dodatek węglowy
  radsti Posts: 16
Niestety obawiam się że otrzymałeś właściwą odpowiedź. Sam jestem w podobnej sytuacji, mieszkam z teściami, posiadamy osobne wejścia lecz tylko jeden piec, w związku z tym złożona tylko jedna deklaracja do ewidencji CEEB, dom posiada tylko jeden wspólny numer. Całe to zamieszanie było spowodowane ustawą  pisaną na przysłowiowym "kolanie", w pierwotnym zapisie była mowa o dodatku na jedno gospodarstwo domowe bez doprecyzowania tej definicji - taki typowy bubel prawny naszego (nie)rządu. Przepis ten doprecyzowano przy okazji kolejnego dodatku na inne paliwa w obowiazującej formie czyli kto pierwszy ten lepszy, jeden dodatek na jeden adres itp. 
A wystarczyło tylko skorzystać z opinii prawników i zrobić zapis w ustawie że dodatek przysługiwałby wyłącznie do złożonego wniosku do CEEB dla osoby która go złożyła do czerwca, termin składania wniosków upłynął w czerwcu br i to by zamknęło sprawę, nie byłoby nadużyć i całej tej gównoburzy dookoła tego tematu. Jakby co to próbuj ale wydaje mi się że nic z tego nie ugrasz. Powodzenia
2022-10-13 21:57 Topic: eCoal.pl v3.5 » Dodatek węglowy
  radsti Posts: 16
23.08 złożony wniosek na gminę. 03.10 przelew na koncie. Śląsk - okolice Mikołowa.
Zakupione już 3t miału z PGG po 1105/tona, 154 koszt transportu na KDW za całość.
2022-09-18 22:15 Topic: eCoal.pl v3.5 » Pompa ciepła w zastępstwie OEP
  radsti Posts: 16
Tak, można zmieniać zasady. Patrz oferta z Taurona z gwarantowaną ceną prądu. 
Masz stare stawki - masz, ale dowalili za przesył, "mocowe" suma summarum i tak zaplacisz tyle, ile masz zapłacić. 
Tak jak pisałem wcześniej, każdy miał chwilę radości - ci co palili olejem opałowym,pelletem, ekogroszkiem czy gazem. Każdy miał z rok, dwa oszczędności a potem do akcji wkracza państwo- a to tu dodamy jakieś opłaty, tu odejmiemy, tu "dołożymy", tu zaś"pomożemy". 
Tylko jedna strona może być na "plusie" - i to nie będzie zwykły szary człowiek
2022-09-12 10:32 Topic: eCoal.pl v3.5 » Sklep PGG i dostępność opału
  radsti Posts: 16
Dzisiejsza propozycja "zachęty do oszczędzania" od rządu nad którą pracują- tu cytat: 
- Brane są pod uwagę dwa limity: roczne zużycie prądu w gospodarstwie domowym nie przekroczyłoby 2 MWh albo 90 proc. zużycia z poprzedniego roku. Po ich przekroczeniu gospodarstwo domowe płaciłoby więcej za prąd.
Doskonale, no przecież jak ktoś zainwestował w pompę ciepła to znaczy że ma jeszcze kasę to trzeba ściągnąć haracz.
Ktoś pali węglem i bierze dodatek węglowy - za te 3000 to może kupić 1 tonę na "wolnym" rynku, a jak będzie się chciał dogrzać farelką w okresie przejściowym by zaoszczędzić węgla na zimowy czas to jeszcze odda te 3000. Kto następny do golenia? Ano wszyscy, w przyszłorocznym budżecie nie została uwzględniona "tarcza antyinflacyjna",więc po nowym roku zabierzemy się za pozostałych.


2022-09-08 17:40 Topic: eCoal.pl v3.5 » Sklep PGG i dostępność opału
  radsti Posts: 16
Tylko że to nie jest jedyny powód do zmartwienia, PGG na sklep oferuje węgiel w cenie mniej więcej po kosztach wydobycia. Jeżeli teraz uzmysłowimy sobie że produkcję prądu elektrycznego w Polsce mamy w około 73% z węgla (około 46% z kamiennego, reszta z brunatnego) to pytanie tylko kiedy i o ile podrożeje prąd elektryczny. Taka mała kwadratura koła, kto zapłaci - my wszyscy, nieważne czy palisz węglem, gazem, pelletem itp. Wszyscy jedziemy w Polsce na tym samym wózku niestety. Na opornych i zaradnych też się coś znajdzie, przykładowo masz fotowoltaikę - super, to zwiększymy opłatę za przesył albo dodamy nową rubryczkę w rozliczeniu za prąd, w tym kraju nie pozwolą Ci na obejście systemu ( patrz krótkotrwałe radości z oszczędności tych co palili olejem opałowym , pelletem, ekogroszkiem, fotowoltaika - zmiana sposobu rozliczeń itd. itp, można by jeszcze dalej wymieniać).
2022-04-25 21:31 Topic: eCoal.pl v3.5 » Sklep PGG i dostępność opału
  radsti Posts: 16
Faktycznie mają duży zbyt, na początku marca kupiłem ostatnie 2 tony GREENPALA w cenie 531 zł/ tona, patrząc na Twój numer zamówienia to było 30 tysięcy zamówień wcześniej, to się nie dziwię że tak trudno teraz wbić się na ich stronę w godzinach sprzedaży. Mnie się udało zaopatrzyć jeszcze na początku roku po tych atrakcyjniejszych cenach w opał na 2 sezony więc nie mam żadnych rozterek finansowych czy PC + panele, czy też gaz - mam 2 sezony taniego palenia a za 3 lata zobaczymy- może znowu ceny znormalnieją. Na razie mi wystarczy, całej reszcie życzę powodzenia w zakupach, ceny jeszcze są atrakcyjne, potrzeba tylko trochę szczęścia.
2022-04-20 11:54 Topic: eCoal.pl v3.5 » Sklep PGG i dostępność opału
  radsti Posts: 16
Tak niestety jest - cofa Cię do poziomu koszyka przy ponownym połączeniu. Parę miesięcy wcześniej jak byłeś w kasie czasem udawało się wymusić kończenie płatności, niestety teraz jest to zablokowane i startujesz z poziomu koszyka.
2022-04-08 21:42 Topic: eCoal.pl v3.5 » Sklep PGG i dostępność opału
  radsti Posts: 16
Oficjalny komunikat ze strony aktualności PGG:


W dniu 08.04.2022 roku (piątek) towar na półkę sklepową nie został wystawiony z powodu awarii systemu.
Za utrudnienia przepraszamy.
Zapraszamy ponownie w godzinach 18-19 w poniedziałek.
2021-11-24 23:08 Topic: eCoal.pl v3.5 » załaczanie grzania wody ze smartfona
  radsti Posts: 16
Serdecznie dziękuję za wyczerpującą odpowiedź i pomoc
2021-11-24 12:28 Topic: eCoal.pl v3.5 » załaczanie grzania wody ze smartfona
  radsti Posts: 16
Witam
Dołączam się do tego pytania, interesuje mnie gdzie znajduje się ta pozycja którą edytowałeś w nowej aplkacji na adroida, z tego co widzę u siebie mam całkowicie inny układ strony głównej - która się domyślnie odpala po załączeniu apki. Jedyne co udało mi się znaleźć to po wejściu na nowej aplikacji  w tryb USTAWIENIA , wybraniu opcji OBWÓD CWU/CYRKULACJA i zaznaczeniu  PROGRAMATOR CWU  pokazuje się ale tylko i wyłącznie programator godzinowy na poszczególne dni tygodnia, nie mam albo przynajmniej nie zauważyłem takiej opcji jaką zamieściłes na zrzucie ekranu, a taka forma bardzo by mnie interesowała.
To jest zrzut ekranu z nowej aplikacji na androida?
Jeśli tak bardzo bym prosił o "łopatologiczne" wskazania co wybierasz na aplikacji by Ci się pokazał taki komunikat jak powyżej.
Pozdrawiam