W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eSterownik.pl  pożar ovh Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona4 / 6Następna stronaOstatnia strona
2021-03-16 22:25
  1000MB Posty: 52 Ostrzeżenie: 0
Odstawienia "piejar" info, czyli panowania nad kotłem (to nie jest piaskownica) jak na razie 6 dni, dalej będzie tylko...lub...?
2021-03-17 09:14
  arosa Posty: 77 Ostrzeżenie: 0
Dobrze że sezon grzewczy za niedługo dobiega końca przy tej awarii będzie kilka dobrych miesięcy na przemyślenie błędów  
2021-03-17 11:07
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
Dziś mija już tydzień
2021-03-17 11:31
  slaw007 Posty: 238 Ostrzeżenie: 0
Widać, że pożar OVH przelał kroplę goryczy i zaczęło się dostawać esterownikowi za ostatnie problemy jakie nękają użytkowników.
Na przełomie roku 2012/2013 kiedy zdecydowałem się na OEP to głównie dlatego, że dodawano do niego rewelacyjny sterownik na owe czasy. Głównie zależało mi na zdalnym dostępie do sterowania kotła, tak jest do dziś. . Do tego był super tryb pracy ecoal, a później tryb grupowy. Pomimo upływu czasu mało jest nowych, lepszych sterowników na rynku, które oferują funkcję zdalnego dostępu. 
Do tej pory byłem nawet skłonny jak ktoś pytał o kocioł odpowiadać kup jakiego RBR-ka, bo mają fajny sterownik eCoal. Niestety ostatnie problemy w zasadzie już dwuletnie z dostępem do kotłów spowodowało to, że jak ktoś zapyta co kupić, to nie polecam już nic na eCoalu, by nie mieć wrogów.
Na szczęście pojawiają się nowe dobre sterowniki coraz częściej, a proces spalania czy modulacja kotła jest na wiele lepszym poziomie.
Tu niestety twórcy trochę przysnęli. Głównie płynna modulacja mocy czy strasznie mała skala pracy dmuchawy. Teraz dodatkowo sterowniki mierzą tlen w spalinach modyfikując dmuchawę czy dawki paliwa.

Pomimo tego życzę wszystkiego dobrego całemu zespołowi Esterownik.pl licząć, że uda im się nad wszystkim zapanować.

2021-03-17 12:09
  Zawiaty Posty: 63 Ostrzeżenie: 0
Z jakimi wy się właściwie problemami od lat borykacie? Jak to jest, że jedni maja jakieś problemy, a inni nie? Przecież wszyscy jesteśmy podłączeni do tego samego serwera. Czy to nie jest tak, że za odczyt statystyk odpowiada m.in. jakość (prędkość odczytu) naszych kart SD zamontowanych w sterowniku? Może tu należy szukać przyczyny problemów.
2021-03-17 13:51
  slaw007 Posty: 238 Ostrzeżenie: 0
Co do odczytów online narzekają osoby z nowszymi sterownikami. Ze starszymi jest OK. 
Sam mam starszy i fajnie działa. Jednak wielokrotnie miałem problemy na odczyt danych z nowych (nowszych) sterowników.
2021-03-17 13:52
  YuZJannowitz Posty: 30 Ostrzeżenie: 0
Hura, zarządzanie sterownikiem wróciło! Brakuje jednak wykresów i statystyk od 11.03. Wrócą? Czy pozamiatane?
2021-03-17 14:23
  Richard60 Posty: 35 Ostrzeżenie: 0
U mnie podobnie, internet już działa tylko ze statystykami jest problem, ale mam nadzieje, że powoli wszystko wróci do normy. Pozdrawiam wszystkich. 
2021-03-17 14:38
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
YuZJannowitz napisał » 2021-03-17 13:52
Hura, zarządzanie sterownikiem wróciło! Brakuje jednak wykresów i statystyk od 11.03. Wrócą? Czy pozamiatane?

A czy od tego 11--ego do dzisiaj wydarzyło się  w tych wykresach coś tak ważnego że nie będziesz mógł  zasnąć?
2021-03-17 14:49
  DamianOwczarek-zablokowany Posty: 0 Ostrzeżenie: 0
karoka65 napisał » 2021-03-17 14:38
YuZJannowitz napisał » 2021-03-17 13:52
Hura, zarządzanie sterownikiem wróciło! Brakuje jednak wykresów i statystyk od 11.03. Wrócą? Czy pozamiatane?

A czy od tego 11--ego do dzisiaj wydarzyło się  w tych wykresach coś tak ważnego że nie będziesz mógł  zasnąć?

Czy ty zawsze musisz się czegoś doczepić? Może po prostu lubi jak wszystko za co zapłacił działa jak należy?
2021-03-17 15:56
  Michal86 Posty: 235 Ostrzeżenie: 0
Potwierdzam jak wyżej. Internet jest aplikacja też działa. Brak wykresów, statystyk.
2021-03-17 18:27
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0
Popieram karoka65 teraz będą leżeli w sypialni i patrzeli w monitor,ciekaw jestem który w tym czasie co miał problem esterownik, znalazł czas na wyczyszczenie pieca zamian biadolić

dodane 2021-03-17 18:27DamianOwczarek Odpowiedz szczerze W czym Ci to pomogło że możesz zobaczyć w laptopie czy smartfonie czy piec pali,jesteś co dzień w domu i możesz zejść i zobaczyć dotknąć pogłaskać. Co niektórzy np. Jak ja, jestem teraz 2300km od domu.Nie robiło mi AŻ takiego problemu,żona jest w domu i zaglądała na piec. Chyba że, nie mogłeś poszpanować przed kolegami że możesz sterować piecem na odległość.A co zrobi jeden czy drugi,jak pierdyknie przekaznik telekomunikacyjny pomiędzy Wami a piecem,będziecie ślepi ale bo to pewnie znowu esterownik dał dupy ale my zapłacili. AWARIA ZAWSZE I WSZĘDZIE JEST BRANA POD UWAGĘ
2021-03-17 18:56
  Djack Posty: 51 Ostrzeżenie: 0
Nie odnosicie wrażenia że platforma działa szybciej ?

Osobiście na statystyki patrzę rzadko, ale potrzebuję dostępu do ustawień.
Wyświetlacz mi coś nawalał - po naciśnięciu przycisku minus gasł na jakiś czas - a teraz widzę że dokonał żywota i już w ogóle nie świeci.

Na telefonie nie wiem czemu opcja off-line działa mi w kratkę, ze dwa dni było ok, a od wczoraj znowu nie ma pieca na liście :/

Dlatego tylko przez www go obsługuję i byłem trochę przez te parę dni jak ten ślepiec.
2021-03-17 19:39
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
DamianOwczarek napisał » 2021-03-17 14:49

Czy ty zawsze musisz się czegoś doczepić? Może po prostu lubi jak wszystko za co zapłacił działa jak należy?

Jak ktoś się do kogoś chce przypi...ić to raczej Ty do mnie, co ugryzło że nie chcę z plotkarzami na priv pisać?

2021-03-17 21:37
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0
karoka65 bądedz dzielny,nie tylko do Ciebie

dodane 2021-03-17 20:45          Djack proponuję na kolanach do Częstochowy jako odkupienie leON22 przynajmniej,daj za pokutę 20 worków lub wiader do kotłowni

dodane 2021-03-17 21:37Panowie z esterownik, powstancie z popiołu, Jestem i byłem zawsze za Wami
2021-03-17 21:43
  adkwapniewski Posty: 408 Ostrzeżenie: 0
Djack napisał » 2021-03-17 18:56
Nie odnosicie wrażenia że platforma działa szybciej ?

CUT



Działa szybciej - pewnie indexy w sql`u przy okazji awarii zoptymalizowane
2021-03-17 22:50
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
leon napisał » 2021-03-17 21:37
karoka65 bądedz dzielny,nie tylko do Ciebie

dodane 2021-03-17 20:45          Djack proponuję na kolanach do Częstochowy jako odkupienie leON22 przynajmniej,daj za pokutę 20 worków lub wiader do kotłowni

dodane 2021-03-17 21:37Panowie z esterownik, powstancie z popiołu, Jestem i byłem zawsze za Wami

Śmiej się śmiej , bo naprawdę masz z czego  Zapomniałeś dodać - do końca świata i o jeden dzień dłużej , Amen 
2021-03-17 23:19
  DamianOwczarek-zablokowany Posty: 0 Ostrzeżenie: 0
leon napisał » 2021-03-17 18:27
Popieram karoka65 teraz będą leżeli w sypialni i patrzeli w monitor,ciekaw jestem który w tym czasie co miał problem esterownik, znalazł czas na wyczyszczenie pieca zamian biadolić

dodane 2021-03-17 18:27DamianOwczarek Odpowiedz szczerze W czym Ci to pomogło że możesz zobaczyć w laptopie czy smartfonie czy piec pali,jesteś co dzień w domu i możesz zejść i zobaczyć dotknąć pogłaskać. Co niektórzy np. Jak ja, jestem teraz 2300km od domu.Nie robiło mi AŻ takiego problemu,żona jest w domu i zaglądała na piec. Chyba że, nie mogłeś poszpanować przed kolegami że możesz sterować piecem na odległość.A co zrobi jeden czy drugi,jak pierdyknie przekaznik telekomunikacyjny pomiędzy Wami a piecem,będziecie ślepi ale bo to pewnie znowu esterownik dał dupy ale my zapłacili. AWARIA ZAWSZE I WSZĘDZIE JEST BRANA POD UWAGĘ

Leon ja nie jestem hejterem, po prostu jak kupuje auto z nawigacją to ma ona działać pomimo tego że jej nie używam
2021-03-18 06:50
  adkwapniewski Posty: 408 Ostrzeżenie: 0
@DamianOwczarek auto z nawigacją to inna bajka, tu masz za friko dostęp do platformy w chmurze - za to powinno się płacić abo jak nic. 
Pomijając awarię firmy hostingowej, to przez 7lat nie było większych wpadek i ster i platforma działają naprawdę sprawnie. 



Chętnie bym kupił taki ster bez kagańca na temp np CWU do sterowania CO i CWU ale z innym źródłem ciepła (i dostępem z LAN - może soft do starego miśka bez kaganców - tzn można sobie ustawić wszystkie temp jak się chce )

Wiadomo można tam coś na rPi z domoticzem czy nawet przez automatyzacje w apple homekit, czy nawet całkiem coś od zera tylko po co skoro esterownik działa super

2021-03-18 07:38
  krzych_boch-og20 Posty: 140 Ostrzeżenie: 0
Witam. Siedziałem cicho jak zwykle i przyglądałem się tym wszystkim wpisom. Fakt że awaria serwerowni to nie wina ES. Pomoc zawsze otrzymałem co do pieca jak nie telefonicznie od ES to od forumowiczów. Fakt że kupując w 2018 roku piec zdecydowałem się tylko na Ogniwo w związku z tym sterownikiem i możliwością zdalnej kontroli. No ale cóż przez ten czas trochę nerwów straciłem nie mogąc połączyć się z piecem będą setki kilometrów od domu. Może jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Może teraz to wszystko będzie działać stabilniej. Niestety czas i jeszcze raz czas. Na tę chwilę mam tylko jedno pytanie odnośnie połączenia się z serwerem. Raz kółeczko na wyświetlaczu świeci a raz nie. Jak chcę się połączyć poza siecią lokalną to wyświetla mi BŁĄD SYSTEMU mimo że wchodząc na konto mam kropeczkę zieloną. Czy ktoś ma podobnie, czy to może u mnie teraz jakiś problem się pojawia. Nie chcę już męczyć telefonami fachowców z ES bo już dość się pewnie nasłuchali przez te kilka dni. Będę wdzięczny za odpowiedź. Wyjeżdżam znowu po weekendzie na kilka dni i mam obawy bo jak jest taka zmiana temperatury na zewnątrz to z doświadczenia wiem że piec świruje a nie mam CWO więc zawór 4 drożny ma co robić.
Pierwsza stronaPoprzednia strona4 / 6Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: gwarek, m4rjan, omdulina, Wojciuirl