W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Chciałem miału to mam... kłopoty :) Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona7 / 11Następna stronaOstatnia strona
2018-01-30 19:53
  MarcinJ Posty: 111 Ostrzeżenie: 0

Jak ruszylem kopiec to zapadl sie minimalnie. Nie zrobil krateru tylko ustawil sie na rowno z krawedzia palnika. A plyta u gory nie jest okopcona. Mysle dla testu dac nawiew o jeden stopien nizej na noc i rano zobaczymy co z tego bedzie...
2018-01-30 19:55
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0


Chyba że ten sterownik ma  połączone parametry spalania wraz z parametrami  ustawień instalacji 
Np jak załącza sie pompa CWU do grzania bojlera to startuje odrazu  z wyższa mocą  , inaczej mówiąć  moc palnika modulowane jest nie tylko według usatwien sapalania , ale także według  ustawień parametrów obwodów CO , CWU , zaworów n-droznych 
2018-01-30 20:01
  caffe23 Posty: 1244 Ostrzeżenie: 0
Jak żeś to rozgrzebał tak mocno, to teraz wygląda jakby za słabo dmuchał.
Nic nie zmieniaj. Zostaw do jutra tak jak jest teraz. 
2018-01-30 20:05
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Na takiej mocy i w automacie to tam w kotle powinno być raczej siwo niż czarno 
2018-01-30 20:14
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Ster nie musi mieć danych z urządzeń żeby być szybki. Musi mieć szybki algo.
Wiadomo, bezwładności całkowicie przemóc nie można.
Nie ma co śmiecić koledze w temacie...  ma wystarczająco skomplikowany (dla niego, jeszcze) ster.
2018-01-30 20:24
  MarcinJ Posty: 111 Ostrzeżenie: 0
ale juz mniej skomplikowany niz dwa dni temu. Nie przeszkadza, ze smiecicie - zawsze dowiem sie czegos wiecej. Automat mnie denerwuje wlasnie duzym opoznieniem reakcji. Wg wykresu wyglada jakby histereza byla na conajmniej 2 stopnie ustawiona. I wkurza to, ze piec spada i spada a ten nic. Dopiero powyzej 2 stopni roznicy zaczyna cokolwiek przyspieszac i dokladac. Wg mnie powinien zaczynac reakcje szybciej, juz po spadku o 1 stopien i starac sie wyhamowac przed spadkiem o kolejny. I analogicznie w gore - dochodzac do zadanej od razu odpuscic a nie ciagnac jeszcze o 3 stopnie w gore. 
Dlatego wlasnie w grupowym podoba mi sie mozliwosc ustawienia histerezy.
To jutro kolejny sprawdzian nastaw. Jak po nocy bedzie OK to mysle ze wtedy mozemy pomyslec o sprawdzeniu mialu... 
A ja tego zaru nie rozgrzebalem - lekko z gory stuknalem i minimalnie sie zapadl. Wiec chyba jest OK. Jestem dobrej mysli. No i podoba mi sie to, ze ochrona powrotu dziala  
2018-01-30 21:29
  oxalis3 Posty: 304 Ostrzeżenie: 0
Skoro MarcinJ pozwala trochę śmiecić to i ja zdań parę:
1. wyjaśnienie caffe 23 o spalaniu w automacie to wszyscy zaczynający ( i nie tylko) przygodę z tym sterownikiem to wydrukować i zapamiętać, bo śledzę forum od 3 lat , tak prostego i fachowego  tłumaczenie to chyba jeszcze nie było,
2. wklejony przez  gmaj *pentalog*, to  kiedy przejdziesz na sterowanie ręczne, będzie bardzo przydatny,
3. piszesz Marcin J, że dużo czytasz, przeczytaj raz jeszcze pierwsze strony PORADNIKA PALACZA i pamiętaj, że Twój popiół to nie musi przypominać tego z papierosa,

4. jeżeli będziesz chciał być bardziej samodzielny w ustawieniu kociołka w trybie grupowym lub ręcznym, to informacje na stronie Zawijanów są bardzo przydatne,
5, nigdy nie kopiuj ustawień, bo dla przykładu Ameno i bodziasty palą miałem w podobnych kotłach, a zobacz jak różnie *dmuchają*,
6. o tym sterowniku ,co pisze vmilo ,to trzeba koniecznie poczytać ( przy okazji pooglądasz jak może wyglądać kocioł i palnik )
2018-01-31 06:55
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Kotły nasze ( mój i bodziastego),  troszeczkę się jednak różnią,  z tego co wiem Bodzio ma sterownik starszej wersji,  i ślimak przed liftingiem.  Na dodatek tego dochodzi gratulacja miału,  bo w moim części mialkich,  jest naprawdę znikoma ilość,  a na oko wygląda jak ekogroszek.
Ale racja kopiowanie ustawień nie ma najmniejszego sensu,  dla przykładu pale w dwóch kotłach oep oddalonych od siebie dosłownie 20 m, domy identyczne,  jedna instalacja   grzejniki i jedna pompa,  druga podłoga,  i ustawienia całkiem inne 
PS. co do ślimaka jakiś kolega zmienił ślimak że starego na nowy i całe ustawienia poszły w łeb 
2018-01-31 07:38
  MarcinJ Posty: 111 Ostrzeżenie: 0

Foto z przed kilku minut. Maly ogien bo robilem na wylaczonej dmuchawie. Poziom zaru minimalnie nad poziom paleniska, brak spiekow wiekszego rozmiaru. Po dotknieciu lekko sie zapadlo. Na wlasna odpowiedzialnosc i z pelna swiadomoscia obnizylem nadmuch o 1 stopien. W podajniku jeszcze wegiel na dwie godziny jest. Zobaczymy ja k popracuje po tej korekcie dmuchawy.
Wychodzi zuzycie 25kg / 13 godzin. Duzo? Kwestia budynku - cieplo nie bierze sie z nikad.

Skoro auto mam, dzieki Waszej cierpliwosci, w miare opanowane, to chcialbym dzis do wieczora pojechac na miale. Pytanie - korekta nadmuchu dla mialu ma byc te 2 % od zera czy mam ja dzwignac o 2% w stosunku do aktualnych ustawien dla grochu? I jak ma wygladac palenie mialu wizualnie? Tak samo jak grochu? Kopiec tuz nad krawedz paleniska nie zapadajacy sie?
dodane 2018-01-31 07:38
vmilo napisał » 2018-01-30 19:29

Może troszkę... Ręcznie jest oszczędniej. Ale założyciel tematu nie narzeka na ilość, tylko na jakość
Dla niego automat jest w sam raz.

Wlasciciel tematu bedzie chcial ograniczyc koszty przez przejscie na reczny ale to kiedys Jak zrobi doktorat z automatu i profesure z grupowego
2018-01-31 07:43
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Jak dojdzie miał, to dmuchawę ustaw na zero. Nie dotykaj planika, ma się na nim wytworzyć taki ładny kożuch z popiołu, wtedy zacznie się palić prawidłowo, i wtedy ustawisz ostatecznie dmuchawę.
2018-01-31 07:51
  MarcinJ Posty: 111 Ostrzeżenie: 0
Dzieki. Wrzuce foto po poludniu jak to wyglada. 
2018-01-31 09:01
  caffe23 Posty: 1244 Ostrzeżenie: 0

vmilo napisał » 2018-01-30 16:08

Masz dobrego opiekuna (caffe23), słuchaj się go, a będzie OK.


Słuchaj "vmilo" bo to najlepszy specjalista i autorytet jaki był/jest kiedykolwiek na tym forum.
Nie sugeruj się ilością napisanych przez niego postów.
Gdyby nie usuwał kont na forum i nie zmieniał nazwy użytkownika to jego posty należałoby pomnożyć o co najmniej 100.
2018-01-31 09:04
  MarcinJ Posty: 111 Ostrzeżenie: 0
Przy okazji - jak ma wyglądać spalanie miału w stosunku do groszku? Też ma być lekki kopczyk, brak dymienia ? I w związku z tym regulacja nadmuchem jak przy groszku, czyli jak zapada to po jednym w dół co kilka godzin?
2018-01-31 09:09
  caffe23 Posty: 1244 Ostrzeżenie: 0
Tak, tak jak przy groszku.
Przy miale to raczej będziesz musiał zmieniać po jednym ale w górę.
Na razie zrób tak jak napisał vmilo.
Po zasypaniu miałem musisz trochę odczekać aż ślimak doprowadzi miał do palnika.

2018-01-31 09:15
  MarcinJ Posty: 111 Ostrzeżenie: 0
W górę? No widzisz, znów się czegoś dowiedziałem
Co do odczekania to logiczne - z ciekawosci musiałbym policzyc ile czasu potrzebuje slimak zeby przepchnąć porcje paliwa z podajnika do palnika. Jeden obrót to jeden zwój ślimaka, wg tego rysunku 

http://sklep.ogniwobiecz.com.pl/nr-kat-502-78-slimak-zeliwny-l-800,3,2759,1512

wychodzi 8 zwojów i zaczyna pchać w górę. Ale podejrzewam, że coś pomyliłem albo przeoczyłem...
2018-01-31 10:02
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
A skoro przekładnia ma około 1 obrót na minutę, to ile minut pracy przekładni na 8 obrotów?
2018-01-31 10:08
  MarcinJ Posty: 111 Ostrzeżenie: 0
Czyli po 10 minutach pracy przekładni juz mam pewność, że chodzi na miale ide zerknąć na palenisko
2018-01-31 10:15
  caffe23 Posty: 1244 Ostrzeżenie: 0
To też nie będzie tak już, od razu. Miał musi się ułożyć w palniku więc nie będzie to co do minuty
Jak zauważysz wyraźnie, że już zrobiło się za dużo w palniku i nie daje rady tego spalać wtedy wyzeruj dmuchawę. 
2018-01-31 15:02
  MarcinJ Posty: 111 Ostrzeżenie: 0
Jest jeden mały problem jeszcze... ten miał jest wymieszany trochę z groszkiem więc nie jest to taki typowo czysty miał, można powiedzieć 50/50.
Ale myślę, ze to ogarniemy, kwestia ustawień. Na razie zasypałem jednym workiem mieszanego, jadę odstawić motocykl do serwisu, jak wrócę koło 12 to będziemy już coś wiedzieli.
dodane 2018-01-31 12:20Podnioslem nadmuch na 0 bo juz zrobil sie spory kopczyk z niedopalonego węgla. Teraz obserwujemy dalej. 
dodane 2018-01-31 15:02
Po kilku godzinach nadmuchu na zero. Mial zmieszany z ekogroszkiem. 
2018-01-31 16:13
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Na zdjęciu wygląda jakby było ciut za ostro.
Możesz opisać płomień ? Jest taki jak na zdjęciu, czy może łagodniej się pali ?
Pierwsza stronaPoprzednia strona7 / 11Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: ANDREAS, pilot73, wujek22