W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eSterownik.pl  Dziura w korpusie podajnika Burner S Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 14Następna stronaOstatnia strona
2017-10-21 11:45
  starachowice Posty: 48 Ostrzeżenie: 0
Witam,
bardzo proszę o pomoc zrobiła mi się dziura na dole w korpusie podajnika ogniwo eko plus 25 kw mam pytanie czy kupić nowy korpus w raz z nowym ślimakiem czy cały zestaw. Bardzo proszę o pomoc.

Z poważaniem,
2017-10-21 12:12
  jendrek Posty: 105 Ostrzeżenie: 0
Witaj,
W zeszłym roku po 3 latach użytkowania eko plus 16 kW spotkało mnie to samo. Kupiłem cały zmontowany komplet. 
Pozdrawiam.
2017-10-21 13:47
  starachowice Posty: 48 Ostrzeżenie: 0
Dzięki za odpowiedź możesz napisać jak zamawiałeś i ile Cię to kosztowało.
2017-10-21 13:55
  Pink01 Posty: 198 Ostrzeżenie: 0
Za cenę korpusu i ślimaka do Burnera kupisz fajny goły palnik ( bez motoreduktora i dmuchawy - ale to Ci zostanie z Burnera ). Niewielkim nakładem sił i środków możesz się pozbyć strucla ze swojego kotła. Przeróbka może dotyczyć ramki kosza i blachy montażowej - to nie jest jakieś skomplikowane.  
2017-10-21 14:17
  starachowice Posty: 48 Ostrzeżenie: 0
Wiem KAROKA mi to wytłumaczył szacunek dla niego że chciało mu się rozmawiać w sobotę ale chodzi o to czy wymieniać całość czy tylko korpus i ślimak. I ile to kosztuję cały zestaw nie mogę znaleźć cennika. I co jest najgorsze mam w domu starszych rodziców a wiecie z wiekiem jest im zimno.

Z wyrazami szacunku.
2017-10-21 14:26
  simko1 Posty: 421 Ostrzeżenie: 0
Że tak zapytam. Czemu Burner to lipa? Który palnik jest lepszy i dlaczego?
Chodzi mi nie o teorie ale raczej o doświadczenia użytkowników którzy używali 
kotłów z burnerem i tych z lepszym palnikiem.  
2017-10-21 14:57
  tryt Posty: 486 Ostrzeżenie: 0
Śmiem twierdzić, że wszystkie dziury w podajnikach i zasobnikach to w wiekszości skutek groszków sprzedawanych magazynowanych w foliowych workach - a tym samym mokrych. Jest w nich masa wilgoci, która w połączeniu z gazami spalinowymi wytwarza mocno żrącą mieszankę... 
2017-10-21 15:17
  kate Posty: 19 Ostrzeżenie: 0
tryt napisał » 2017-10-21 14:57
Śmiem twierdzić, że wszystkie dziury w podajnikach i zasobnikach to w wiekszości skutek groszków sprzedawanych magazynowanych w foliowych workach - a tym samym mokrych. Jest w nich masa wilgoci, która w połączeniu z gazami spalinowymi wytwarza mocno żrącą mieszankę... 

Twoje twierdzenie w moim przypadku się nie sprawdza,zawsze kupuję groszek luzem i sezonuję go minimum pół roku zanim zacznę nim palić,a jednak musiałem wymienić palnik z powodu perforacji obudowy podajnika.Załatałem jedną dziurę a za chwilę wypadała nowa w innym miejscu.
2017-10-21 15:20
  tryt Posty: 486 Ostrzeżenie: 0
W takim razie ciekawe, czy ktoś potrafi podać przyczynę powstawania tych dziur. Po to, aby można było zapobiegać
2017-10-21 15:55
  kate Posty: 19 Ostrzeżenie: 0

Po zdemontowaniu i rozebraniu mojego Burnera  w mojej ocenie wygląda to tak:
odlewy ślimaka i obudowy podajnika nie są wykonane z tego samego rodzaju żeliwa
-ślimak po demontażu nie nosił znamion zużycia(brak wyszczerbień,wżerów spowodowanych działaniem żrących gazów czy innych mechanicznych uszkodzeń,nieznaczne wytarcie "ułożyskowania" ślimaka od strony przeciwzwoju.
-grubość ścianek  podajnika w przekroju poprzecznym jest niejednakowa,dało się zauważyć znaczne wycienienie ścianek podajnika zaraz pod miejscem montowania wentylatora i  ścianki górnej komory w której pracuje ślimak,przetarcie się tej ostatniej powoduje wpychanie drobin węglowych do kanału powietrznego.
-należy zastanowić się czy praca ślimaka w komorze o przekroju okrągłym i takim jaki istnieje w Burnerze jest taka sama?
2017-10-21 19:02
  jendrek Posty: 105 Ostrzeżenie: 0
starachowice napisał » 2017-10-21 13:47
Dzięki za odpowiedź możesz napisać jak zamawiałeś i ile Cię to kosztowało.
Zamawiałem mailowo. Na początku korespondowałem z serwisem Ogniwa, następnie z sklepem. Wykonałem opis usterki, załączyłem zdjęcia uszkodzonego podajnika i tabliczki znamionowej , skany karty gwarancyjnej i rachunku. Uzyskałem rabat i koszt z dostawą wyniósł poniżej 1 tys. W ciągu kilku dni miałem podajnik dostarczony. Nowe podajniki i ślimaki są bardziej masywne i dokładniej wykonane od starszych wersji. Zero przeróbek, w tej chwili jestem zadowolony z palnika. Czas pokarze jak długo wytrzyma.

Pozdrawiam 
2017-10-21 22:28
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
starachowice napisał » 2017-10-21 11:45
...czy kupić nowy korpus w raz z nowym ślimakiem czy cały zestaw.
Kup batorego, napęd pasuje. Burner z dziurą czy bez, nowy czy stary, to gniot.
2017-10-21 23:15
  fred Posty: 241 Ostrzeżenie: 0
starachowice napisał » 2017-10-21 11:45
Witam,
bardzo proszę o pomoc zrobiła mi się dziura na dole w korpusie podajnika ogniwo eko plus 25 kw mam pytanie czy kupić nowy korpus w raz z nowym ślimakiem czy cały zestaw. Bardzo proszę o pomoc.

Z poważaniem,
Ja wymieniłem palnik Burner S na małego Batorego i mam do zbycia korpus i ślimak w bardzo dobrym stanie(nie całe trzy sezony ) Ślimak po niewielkim poprawieniu przeciwzwoju. Z wymianą na Batorego to nie jest takie proste jak się wydaje. Aby wykorzystać napęd, kosz i wentylator, tzrba wykonać przejściówki dla kosza i wentylatora, zeby napęd się zmieścił w odpowiednim ułożeniu trzeba wiercić nowe otwory w jego kołnierzu, zaś całość żeby zamocować do kotła tzreba albo wiercić nowe otwory w korpusie kotła, a sruby wyciąć, lub wiercić nowe otwory, czy tylko rozwiercać w kołnierzu korpusu podajnika, a to jest dość trudne. Wybrałem wariant pierwszy, a powierzchnie kołnierza w miejscach łączenia z blachą kotła szlifowałema by uzyskać płaską powierzchnie styku. Ale przy odrobinie umiejętności mechanicznych to ok pół dnia roboty, a potem satysfakcja. Jeśli byłbyś zainteresowany pisz na priva.
2017-10-21 23:24
  caffe23 Posty: 1244 Ostrzeżenie: 0
tryt napisał » 2017-10-21 15:20
W takim razie ciekawe, czy ktoś potrafi podać przyczynę powstawania tych dziur. Po to, aby można było zapobiegać

Już pisałem to dwa lata temu. Dorobić napowietrzanie zasobnika na węgiel
Powietrze doprowadzone w ten sposób zapobiega tworzeniu się żrącej substancji w miejscu gdzie powstają dziury w korpusie i w podobnym też miejscu urywają się przeżarte ślimaki.



2017-10-22 00:34
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
caffe23  mam nadzieję , że to właściwa diagnoza , bo u mnie "napowietrzanie zamontowane" po pierwszym sezonie , latem w ramach gwarancji wymieniony zasobnik paliwa ( "mówi rdza do rdzy ,Ogniwo ( czytać zasobnik ) czas zacząć " ) , jak na razie cisza i spokój , myślę - że póki co w/w problem mnie nie dotyczy , obym się nie mylił
2017-10-22 01:26
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
tryt napisał » 2017-10-21 14:57
Śmiem twierdzić, że wszystkie dziury w podajnikach i zasobnikach to w wiekszości skutek groszków sprzedawanych magazynowanych w foliowych workach - a tym samym mokrych. Jest w nich masa wilgoci, która w połączeniu z gazami spalinowymi wytwarza mocno żrącą mieszankę... 

Bzdura panie kolego. 
Dlaczego w innych nie wylatują dziury po 3 czy 4-ech latach palenia?
dodane 2017-10-22 01:26
jendrek napisał » 2017-10-21 19:02
starachowice napisał » 2017-10-21 13:47

Zamawiałem mailowo. Na początku korespondowałem z serwisem Ogniwa, następnie z sklepem. Wykonałem opis usterki, załączyłem zdjęcia uszkodzonego podajnika i tabliczki znamionowej , skany karty gwarancyjnej i rachunku. Uzyskałem rabat i koszt z dostawą wyniósł poniżej 1 tys. W ciągu kilku dni miałem podajnik dostarczony. Nowe podajniki i ślimaki są bardziej masywne i dokładniej wykonane od starszych wersji. Zero przeróbek, w tej chwili jestem zadowolony z palnika. Czas pokarze jak długo wytrzyma.

Pozdrawiam 

To widać że użytkownicy forum esterownik taniej kupują cały palnik jak serwisant sam korpus albo coś koloryzujesz?
Po czym sądzisz że są inaczej wykonane i są bardziej masywne wg. starszej wersji?
Przecież zamawiam do napraw w Ogniwo te same części co Ty niby kupiłeś a pasują do starych i nowych kotłów?
Gdyby były masywniejsze i grubsze na pewno nie pasowałyby do starszych?
Trzeba było zrobić sobie fotki klamorów kotła który kupiłeś i porównać z tym co zostało a tym co kupiłeś znowu.
2017-10-22 08:33
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Gdzieś juz były zdjęcia z porównywaniem nowych i starych ślimaków ogniwa i widać było że nowy ślimak ma grubsze ścianki zwojów jak i sam korpus slimaka jest grubszy , a ranty zwojów nie sa szlifowane na ostro .
U mnie sytuacja wygląda po 2 latach użytkowania z dosuszaniem ( zamontowane po kilku miesiącach użytkowania  ) , ze nie widzę jakichkolwiek ognisk rdzy czy to w podajniku czy kotle , zasobnik jest suchy i nie ma jakichkolwiek ognisk rdzy ( wcześniej bez dosuszania odpadł płat farby przy ujściu do ślimaka  wymieniony na nowy ) 
2017-10-22 08:45
  starachowice Posty: 48 Ostrzeżenie: 0
fred napisał » 2017-10-21 23:15
starachowice napisał » 2017-10-21 11:45
Witam,
bardzo proszę o pomoc zrobiła mi się dziura na dole w korpusie podajnika ogniwo eko plus 25 kw mam pytanie czy kupić nowy korpus w raz z nowym ślimakiem czy cały zestaw. Bardzo proszę o pomoc.

Z poważaniem,
Ja wymieniłem palnik Burner S na małego Batorego i mam do zbycia korpus i ślimak w bardzo dobrym stanie(nie całe trzy sezony ) Ślimak po niewielkim poprawieniu przeciwzwoju. Z wymianą na Batorego to nie jest takie proste jak się wydaje. Aby wykorzystać napęd, kosz i wentylator, tzrba wykonać przejściówki dla kosza i wentylatora, zeby napęd się zmieścił w odpowiednim ułożeniu trzeba wiercić nowe otwory w jego kołnierzu, zaś całość żeby zamocować do kotła tzreba albo wiercić nowe otwory w korpusie kotła, a sruby wyciąć, lub wiercić nowe otwory, czy tylko rozwiercać w kołnierzu korpusu podajnika, a to jest dość trudne. Wybrałem wariant pierwszy, a powierzchnie kołnierza w miejscach łączenia z blachą kotła szlifowałema by uzyskać płaską powierzchnie styku. Ale przy odrobinie umiejętności mechanicznych to ok pół dnia roboty, a potem satysfakcja. Jeśli byłbyś zainteresowany pisz na priva.


Wysłałem wiadomość na temat zakupu korpusu w raz z ślimakiem. Tylko ja mam OE plus 25 Kw czy będzie pasować z 16 Kw
2017-10-22 09:02
  tryt Posty: 486 Ostrzeżenie: 0
Może i piszę bzdury, karoka65. Więc Ty napisz o faktycznych przyczynach powstawania tych dziur, bo wynika, że wiesz, ale nie powiesz  
2017-10-22 10:24
  starachowice Posty: 48 Ostrzeżenie: 0
Koledzy i koleżanki mieliście styczność z serwisem Ogniwa czy można u nich zgłosić wymianę całego korpusu
tak jak jest napisane serwis w ciągu 48 h. 
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 14Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: dytyramb, slawekwasilewski