W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Aplikacje mobilne  Aplikacje mobilne dla sterowników w wersji 3.5 - Android Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona9 / 24Następna stronaOstatnia strona
2016-01-17 14:55
  mackris Posty: 3 Ostrzeżenie: 0
Ok, zauważyłem jeszcze jeden program, zainstalowałem go.
Trzeba utworzyć nowe konto, czy loguję się na konto które już mam na esterownik?
Otrzymuję komunikat: nieprawidłowe dane logowania.
2016-02-01 19:08
  renekm Posty: 293 Ostrzeżenie: 0
Pytanie do włodarzy forum i programistów. Kiedy zamierzacie w końcu coś zrobić z aplikacją mobilną na sterowniki w wersji 3.5 ?

Doceniam pracę każdego człowieka i proszę się nie obrażać ale aplikacja w tym momencie wygląda strasznie (nawet w porównaniu do tej na starsze sterowniki). Nie sposób wspomnieć o kiepskiej funkcjonalności. Żeby wejść w wykresy to trzeba przejść przez kilka kolejnych kroków w aplikacji. Nie może być tak żeby się otwierał ostatni przeglądany wykres ?

Dodam, że miałem okazję ostatnio zobaczyć nowo wydaną aplikację do obsługi kotłów na Pellet oraz palników. Mówię tutaj o firmie Plum a konkretnie o aplikacji EcoNet. Niestety estetyką, funkcjonalnością, opcjami bije na głowę tą z eCoal. Zresztą proszę popatrzeć:

Aplikacja EcoNet

Nie powiem, bo aplikacja eSterownik Mobile na starsze sterowniki jest ok. Ale czemu my z wersją 3.5 mamy gorszą ? Kiedy ktoś w końcu coś z tym zrobi ?

Proszę tego nie brać do siebie na zasadzie obrazy ale czy naprawdę potrzeba aż tak dużo pracy programisty żeby zrobić na wersję 3.5 coś podobnego jak na starsze sterowniki ?

2016-02-01 19:16
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Ja jeszcze poproszę o statystyki w wersji mobilnej jeśli się da of course 
2016-02-01 19:20
  renekm Posty: 293 Ostrzeżenie: 0
@Ameno25

Wyjąłeś mi to z ust
2016-02-01 19:28
  renekm Posty: 293 Ostrzeżenie: 0
@mikołaj

Proszę Cie. Ty chyba nie widziałeś estetycznej i funkcjonalnej apki. Jednak każdy ma prawo do własnej oceny.

Chociaż moglibyście dodać więcej parametrów na ekran startowy (np. temperatura powrotu, zewnętrzna).
2016-02-01 20:06
  kubanos Posty: 965 Ostrzeżenie: 0
Mariusz...jeszxze jeden post i 3000 bedzie. Wtedy kazdemu stawiasz browara 
2016-02-01 20:20
  ven Posty: 657 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM
renekm napisał » 2016-02-01 19:08

Proszę tego nie brać do siebie na zasadzie obrazy ale czy naprawdę potrzeba aż tak dużo pracy programisty żeby zrobić na wersję 3.5 coś podobnego jak na starsze sterowniki ?

Niestety programista jest jeden i robi nie tylko aplikacje mobilne :(
Niedługo postaram się znowu poświęcić trochę czasu aplikacji do sterowników 3.5



2016-02-01 21:19
  renekm Posty: 293 Ostrzeżenie: 0
Obecnie mamy na ekranie 6 okienek z parametrami. Brakuje mi co najmniej dwóch. Żeby był odczyt temperatury powrotu i zewnętrznej. Jeśli nie macie czasu i mocy przerobowych to zróbcie chociaż to. Dodatkowo tam gdzie jest napis: "Grzanie" lub "Podtrzymanie" można dać jeszcze w nawiasie: "Lato", "Zima" żeby nie zajmować miejsca ale żeby było widać jaki mamy tryb pracy bez wchodzenia w "plan".

Druga sprawa to pytanie jaki jest sens tracić czas na wspieranie dwóch aplikacji: eSterownik Mobile dla starszej wersji oraz eCoal dla nowszej (zwłaszcza, że nie macie mocy przerobowych jak widać) ?

@mariuszK

Nie popadaj w paranoje. Nie musisz mieć ekranu tak dużego jak tablet żeby aplikacja była czytelna.
2016-02-01 22:06
  bodziasty Posty: 1921 Ostrzeżenie: 0
renekm napisał » 2016-02-01 21:19
Druga sprawa to pytanie jaki jest sens tracić czas na wspieranie dwóch aplikacji: eSterownik Mobile dla starszej wersji

Ani mi się ważyć coś tam zmieniać - chodzi elegancko - więc zostawcie w spokoju starą wersję 
No i czasami żeby wam nie wpadło do głowy zmienić starej wersji na kompa - stara to przynajmniej lepiej widoczne wykresy, i rejestr zmian jest pod wykresem - ani nie próbujcie tego tykać 
2016-02-01 23:17
  PrzemekP Posty: 1516 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM / ADMIN
renekm napisał » 2016-02-01 23:06
 Piszmy na temat bo admin wkroczy i zamknie temat albo pokasuje posty. Ja chcę pisać na temat i tyle.

Mówisz masz


MariuszK - nie pisz wszędzie wszystkiego - tak będzie wygodniej.
renekm - masz rację piszcie na temat
2016-02-01 23:22
  renekm Posty: 293 Ostrzeżenie: 0
To zadam takie pytanie. Czy myśleliście nad unifikacją aplikacji mobilnej ? Czy istnieją jakieś przesłanki nie znane przez nas użytkowników żeby tego nie robić ?

Czy jest szansa aby wprowadzić do aplikacji mobilnej w wersji 3.5 takie zmiany jakie opisałem wcześniej:

- więcej pól z parametrami (jest 6 a 8 byłoby optymalnie)
- łatwiejszy dostęp do wykresów (po wejściu w menu wykresy od razu wyświetla się lista dostępnych wykresów).
- dodanie statystyk
- dodanie info jaki jest tryb pracy sterownika (lato czy zima a może auto-lato?)

To tyle
2016-02-01 23:48
  ven Posty: 657 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM
renekm napisał » 2016-02-01 23:22
To zadam takie pytanie. Czy myśleliście nad unifikacją aplikacji mobilnej ? Czy istnieją jakieś przesłanki nie znane przez nas użytkowników żeby tego nie robić ?

Czy jest szansa aby wprowadzić do aplikacji mobilnej w wersji 3.5 takie zmiany jakie opisałem wcześniej:

- więcej pól z parametrami (jest 6 a 8 byłoby optymalnie)
- łatwiejszy dostęp do wykresów (po wejściu w menu wykresy od razu wyświetla się lista dostępnych wykresów).
- dodanie statystyk
- dodanie info jaki jest tryb pracy sterownika (lato czy zima a może auto-lato?)

To tyle

Aplikacja w wersji 3.5 będzie rozwijana jeszcze długo i na pewno pojawią się nowe i ciekawe opcje. Już nie długo pojawi się bardziej rozbudowany ekran główny.

2016-02-02 00:18
  renekm Posty: 293 Ostrzeżenie: 0
No to jest jakaś nadzieja. Dzięki za odpowiedź.
2016-02-02 07:16
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
A czy w zdarzeniach można zrobić żeby aktualne zdarzenie było u samej góry , a nie na samym dole jak jest obecnie ?
Na koniec dnia jest dosyć sporo do przewijania  
dodane 2016-02-02 07:16I jeszcze z innej beczki , i troszkę nie na temat 
Czy istnieje możliwość dodania w sterowniku opcji " temperatura powrotu z instalacji CO " 
Mam tutaj na myśli aby był podgląd na to jaka temp. wody wraca z instalacji .

2016-02-02 14:31
  JacekJI Posty: 681 Ostrzeżenie: 0
przecież masz podgląd temperatury powrotu i w aplikacji i na schemacie.  Czujnik możesz umieścić gdzie chcesz...
2016-02-02 17:28
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
JacekJI napisał » 2016-02-02 14:31
przecież masz podgląd temperatury powrotu i w aplikacji i na schemacie.  Czujnik możesz umieścić gdzie chcesz...


Co ma piernik do wiatraka ? chyba nie rozumiesz o czym ja pisze 

W chwili obecnej mamy temperaturę  powrotu kotła czyli wszystkie powroty razem złączone 
A ja pytałem o dodanie oddzielnej funkcji temperatury powrotu danego obwodu CO 

Co z tego ze przełożę czujni ?  Ja chcę monitorować np powrót z podłogówki powrót z CWU , i co wtedy mam przepinać co chwile czujnik ?
2016-02-02 17:34
  JacekJI Posty: 681 Ostrzeżenie: 0
W tej chwili masz czujnik powrotu. Mozesz sobie go wlozyc gdzie chcesz. Myslisz ze Es doda nowy czujnik do sterownikow bo chcesz tylko widziec temperature kolejna? Zaloz sobie trojnik i zegar zaspokoi twoja ciekawosc.

Slabo to sie ma do aplikacji mobilnych. Moze sprobuj w narzekalni?
Pierwsza stronaPoprzednia strona9 / 24Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: adamprzymuszala, FranzM, hurek6, UkmBoiler