Rozgrzewamy jesienne temperatury i z tej okazji przygotwaliśmy dla Państwa OBNIŻKI CENOWE wybranych produktów w naszym sklepie eSterownik.pl!
W zakładce "PROMOCJA" znajdziecie wszystkie produkty objęte rabatem

User profile

renekm

 

 

Registration: 2015-11-27 12:00

Login: 2021-06-23 18:12

Devices: 0

Topics: 16

Posts: 293

user posts 
First pagePrevious page1 / 4Next pageLast page
2021-04-10 02:03 Topic: eCoal.pl v3.5 » Oddam tanio podajnik + ślimak + palnik Ogniwo Eko Plus 16 kW
  renekm Posts: 293
Witam

Tak jak w temacie. Oddam kompletny zespół (oprócz kosza). Wszystko w bardzo dobrym stanie. Palone zawsze suchym opałem, od początku zrobione dosuszanie w razie czego. Ostatnie 3 lata palone tylko Varmo co jest suchym i miękkim opałem w porównaniu do węgla - przez co nie powoduje takiego zużycia podajnika i ślimaka. Wszystko było użytkowane przez 5 lat od 2015 roku. Na początku tego roku zdemontowane bo zamontowany palnik na pellet.

Może komuś się jeszcze przyda i poratuje. Szkoda wywieźć na złom. Chcę za całość 500 zł. Jestem z okolic Żywca to można przyjechać i obejrzeć.

Jakby ktoś chciał to też kosz jest w bardzo dobrym stanie. Nie zardzewiał i nie przegnity. Na dole leja od wewnątrz troszkę złuszczona farba i to tyle.
2021-04-10 01:56 Topic: eCoal.pl v3.5 » Sprzedaż sterownika eCoal v3.5
  renekm Posts: 293
jorgo napisał » 2021-03-30 08:21
renekm napisał » 2021-03-27 14:44
Trochę się zrobił offtop. Sterownik już sprzedany. Jakby co to mam resztę gratów z mojego Ogniwo Eko Plus 16. Konkretnie cały podajnik razem z koszem, ślimakiem, motoreduktorem i dmuchawą. Jakby ktoś coś potrzebował to można pisać.

Mam jeszcze nową, nie założoną uszczelkę klapy zasobnika. I tak leży, więc mogę odstąpić za parę złotych.Ja będę po skończeniu palenia wymieniał w swoim ślimaka i ostatni człon palnika.......ale jak u Ciebie śmigał 5 lat, to juz slimak i gniazdo wytarte :/

Czy ja wiem ? Moim zdaniem jest wszystko jak najbardziej ok. Zawsze paliłem suchym opałem. Dosuszanie miałem zrobione od samego początku. Paliłem 5 lat z czego ostatnie 3 cały czas Varmo co jest raczej miękkim opałem w porównaniu do ekogroszku. Zresztą było to słychać po pracy podajnika - a raczej nie było słychać bo na Varmo była praktycznie cisza a na węglu odgłosy się przenosiły z kotłowni.

Jestem z okolic Żywca. Zawsze możesz podjechać i sobie obejrzeć zanim to wywiozę na złom. A szkoda wywozić skoro komuś może się jeszcze przydać i kogoś poratować. Chcę za całość 500 zł. Taką cenę zaproponowałem jednemu zainteresowanemu z forum ale zrezygnował bo stwierdził, że piec i tak wkrótce idzie na złom.
2021-03-27 14:44 Topic: eCoal.pl v3.5 » Sprzedaż sterownika eCoal v3.5
  renekm Posts: 293
Trochę się zrobił offtop. Sterownik już sprzedany. Jakby co to mam resztę gratów z mojego Ogniwo Eko Plus 16. Konkretnie cały podajnik razem z koszem, ślimakiem, motoreduktorem i dmuchawą. Jakby ktoś coś potrzebował to można pisać.

Mam jeszcze nową, nie założoną uszczelkę klapy zasobnika. I tak leży, więc mogę odstąpić za parę złotych.
2021-03-20 01:15 Topic: eCoal.pl v3.5 » Sprzedaż sterownika eCoal v3.5
  renekm Posts: 293
piterekzioberek napisał » 2021-03-19 19:25

Ja skorzystałem z programu "Czyste Powietrze". Wydałem na modernizację kilkanaśie tysięcy z czego odzyskałem jeden tysiąc. Do tego na każdym etapie urzędnicy generowali takie problemy, że ledwo starczyło mi sił aby doprowadzić to do końca. Ten program to porażka.

Dlatego również to miałem na myśli. Jak sobie przeczytałem wytyczne, zasady, regulamin, możliwości kontroli to stwierdziłem, że mam gdzieś ten ochłap i ich łaskę.
2021-03-17 14:59 Topic: eCoal.pl v3.5 » Sprzedaż sterownika eCoal v3.5
  renekm Posts: 293
karoka65 napisał » 2021-03-17 14:32
Czyli mam rozumieć że nie chcesz dopłaty z Czystego Powietrza bo nie? ( ludzie z dość dobrymi zarobkami dostawali jesienią po 13,5 tysiąca ) chcesz koniecznie żeby wyszło że kocioł jest tańszy? ulgę z podatku możesz sobie policzyć także i tak wychodzi na moje nawet jak nie dostaniesz nic z gminy.
Aha, co do tego CWU to nie pakowałbym następnej kasy na jakieś solary które nigdy się nie wrócą, grzej wodę gniotem póki jeszcze "żyje".
Oczywiście to Twoja kasa i możesz ją zawsze wydać na co chcesz

Nie. Po prostu nie dostanę. A jak już to jakieś grosze. Nie chcę się rozpisywać dlaczego.
2021-03-17 14:24 Topic: eCoal.pl v3.5 » Sprzedaż sterownika eCoal v3.5
  renekm Posts: 293
karoka65 napisał » 2021-03-17 14:13
Renek ja nie mam nowego domu i super ocieplonego a stary poniemiecki, swoje zużycie prądu podaję regularnie w każdy ostatni dzień miesiąca już 3-ci rok w wątki Marcina o fotowoltaice w tym miesiącu wyjechałem to zaraz Lleon się upomniał że brak było mojego wpisu to zaraz uzpełniłem Widzisz właśnie tak jest jak ludzie szukają taniości i montują to co nie nadaje się do ich domu a ten co montuje ma to gdzieś że będzie zimno aby kasa tylko pasowała.
Pompa jest droga? tak jest ale jak odliczysz dopłaty, są lokalne, Czyste Powietrze, ulga z podatku to się okazuje ze wychodzi jak kocioł na smrodogroszek. To nie kit to prawda, fakt trzeba mieć kase żeby zapłacić na początku za inwestycję ale bardzo duża część tej kasy wraca z powrotem do Ciebie. Znam przypadki gdzie ludzie brali kredyt w banku żeby zapłacić fachowcowi za ocieplenie domu i wracali kase po otrzymaniu dopłaty z Czystego Powietrza, nie z opowieści a konkretnych ludzi.


Jedna moja uwaga. Nie liczę na żadne dotacje. Już pomijam fakt tego co jest napisane w regulaminie itd. Z gminy nie dostanę bo przekracza dochód. Jedynie mogę liczyć na ulgę z podatku. Żeby już nie ciągnąć tematu to nie mówię że PC są złe. Ja jak na razie nie jestem gotów na montaż takiego urządzenia oraz na poniesienie tego typu kosztów. Wybrałem rozwiązanie zastępcze, które pozwoli mi na trochę więcej "luksusu" czy jakkolwiek to nazwać. A co dalej to będę myślał później. Na tą chwilę zastanawiam się jaki baniak kupić i czy w ogóle myśleć nad dogrzewaniem go w lecie za pomocą jakiegoś prostego solara - co za tym idzie czy kupić bojler z dwoma wężownicami.
2021-03-17 14:04 Topic: eCoal.pl v3.5 » Sprzedaż sterownika eCoal v3.5
  renekm Posts: 293
slaw007 napisał » 2021-03-17 14:00
Tak na marginesie. Brak problemów z platformą jest jak ktoś ma stary sterownik. Ja mam z 2012 roku i działa super. Tak samo jad podglądałem inne stare sterowniki to działało OK. Jednak bardzo często miałem problem ze sterownikami w "nowszej" wersji jakie chciałem podejrzeć. Bywało tak, że schemat instalacji się nie ładował, albo się ładował bez danych.

Dokładnie. Cały czas mówimy o eCoal v3.5 lub nowszych. Ale chyba kolega @sebsa tego nie rozumie.
2021-03-17 13:55 Topic: eCoal.pl v3.5 » Sprzedaż sterownika eCoal v3.5
  renekm Posts: 293
To co się tak przypalasz i przytaczasz jakieś moje wypowiedzi i to jeszcze nieprawdziwe ??

Nie mogę znaleźć na FB historii konwersacji z Tobą ale nieważne. Skoro tak było to ok. Co do lagów to serio twierdzisz, że u Ciebie nic się nie dzieje ? To ciekawostka bo nawet na forum jest post na ten temat i wszystko to trwa ponad pół roku. Pamiętam, że już w zeszłe wakacje był z tym problem - głównie z korzystaniem przez przeglądarkę. Strona ładowała się jak krew z nosa. W domu mam światłowód 800 mega. Dodam, że przed wyborem palnika jakoś w Styczniu tego roku próbowałem przeglądać pracę dostępnych sterowników Pello. Strony wczytywały się wolno, czasem w ogóle. 

Naprawdę nie znasz tego tematu czy udajesz, że nic się nie dzieje:

https://esterownik.pl/forum/posty,5067/problemy-z-aktualnymi-statystykami-oraz-wykresami

Przypomnę, że pierwszy wpis o problemach jest ze Stycznia 2020 roku - czyli już ponad rok temu. A tutaj przykładowe wypowiedzi użytkowników ze Stycznia 2021:

"Mija okrągły rok od otwarcia tego wątku z informacją od Elektro-System, że jest potrzeba opracowania nowego systemu obsługi zdalnego dostępu do sterowników CO, bo obecny jest niewydolny a sterowników przybywa.
I tak jesteśmy w połowie kolejnego sezonu zimowego a poprawy ani widu ani słychu. Myślę, że inni też podpiszą się pod moim pytaniem - czy w ogóle trwają jakieś prace nad wdrożeniem nowego systemu lub nowej platformy i poprawy wydajności serwera ? Czy za rok w odpowiedzi na tego typu pytania znowu podlinkujecie tę samą informację ze stycznia 2020 ? Statystyki i wykresy to funkcjonalność bardzo dla nas - użytkowników użyteczna i pożądana. Ich brak albo problemy z dostępem do nich bardzo nas irytuje, tym bardziej, że bardzo często właśnie ta funkcjonalność decydowała o wyborze waszego sterownika. Problemy zawsze się zdarzają, tylko chcielibyśmy usłyszeć, że pracujecie nad ich rozwiązaniem i że sytuacja się poprawi. A na razie tylko słyszymy, że wiecie co je powoduje."


"JA to słyszę od 3 lat )) i nie widać, nie słychać,  ...... w ....... .... .... ... mają  .Pozdrawiam"

"Faktem jest że wszystko poza tymi nieszczęsnymi statystykami i wykresami działa ok. Ale czasami to już taka nerwa bierze że szkoda mówić. Od 2018 roku kiedy zacząłem palić temat jest chyba nie do ogarnięcia. Obiecanki że będzie lepiej. No tak jest lepiej w lecie jak ludzie kotły pogaszą a problem powraca na sezon grzewczy. Pisanie że będzie lepiej to już chyba nie przemawia do nikogo no chyba że do tych co palą pierwszy sezon ale i Ci dojdą wreszcie do wniosku że coś tu jest nie tak. A może wystarczyła by czasami zwykła szczerość i przepraszam. 
Mimo zdenerwowania pozdrawiam i producenta i użytkowników."


"data 19.01.2021 ->  ilość powtórzeń  spędziłem ąz wypiłem całą kawę i udało się .  Zapewne będzie to tak jak z greenpalem o 5 nad ranem należy wstać"

Naprawdę nic się nie dzieje kolego @sebsa czy tylko udajesz albo się uparłeś ?

Co do aplikacji to jest w fazie beta chyba od ponad 5 lat - przynajmniej już w tej fazie była jak kupiłem piec bo trzeba było się zgłosić do testów żeby móc z niej korzystać. Oczywiście mowa tu o aplikacji w wersji do sterownika v3.5. To, że jest w beta nie jest głównym problemem. Wygląda jak wygląda. Natomiast nie raz miałem takie problemy, że przełączyłem na Lato a wieczór okazało się że nadal była Zima.

Więcej mi się już nie chce polemizować z Tobą. Proszę Cię tylko o jedno. Nie przeinaczaj moich słów i nie dodawaj swoich sformułowań bo sobie tego zwyczajnie nie życzę. Tyle
2021-03-17 12:31 Topic: eCoal.pl v3.5 » Sprzedaż sterownika eCoal v3.5
  renekm Posts: 293
Odniosę się do tych wszystkich bzdur ostatni raz i nie mam zamiaru dłużej się tutaj udzielać - bo nie ma sensu.

Zacznę może od końca. Tak, eCoal działa jak działa i od prawie roku są ogromne lagi co nie zostało naprawione do teraz. Mam teraz SKZP-04 i śmiało mogę powiedzieć, że co do czytelności oraz opcji i też udogodnień dla mnie wygrywa z eCoal. Teraz mam porównanie. Pello to w zasadzie eCoal v3.5 ale ubrany w trochę inne szaty. Wiecie co jest jedyną jak dla mnie wadą produktu Timela ? A no fakt, że kwestia obsługi zdalnej kuleje. Apka na telefon jest archaiczna i oferuje parę podstawowych opcji. Nie ma dostępu przez WWW i tego mi najbardziej brakowało. 

A teraz przejdźmy do kolegi @sebsa, który myśli, że zabłysnął bawiąc się w detektywa czy też może stalking ? Bo fakt, napisałem na pewnej grupie post, którego już nie ma bo go w końcu skasowałem gdyż zaczęła się gównoburza - jak to na grupach FB - ludzie nie mają zahamowań a nad grupami nikt nie panuje. Pisałem tam, że nie jestem do końca zadowolony z eCoal bo dzieje się to a tamto i teraz zmieniam na produkt Timela - ale i tak najchętniej bym został z eSterownik po prostu z przyzwyczajenia. I kolega @sebsa o to jest wielkie halo ? Jakbyś wszedł na jeszcze jedno forum to byś się dowiedział, że istnieje coś takiego jak: http://wojszym2244.usermd.net - jest to platforma dla sterowników Timela stworzona przez pasjonatów i co ciekawe działa o niebo lepiej jak eSterownik. Ja w momencie zakupu palnika i sterownika jeszcze nie wiedziałem o tym, że takie coś istnieje. Przyznam też, że po zamontowaniu palnika i poznania sterownika SKZP-04 byłem trochę wkurzony bo sądziłem, że APKA pozwala na więcej rzeczy i działa w miarę normalnie. Był taki okres, że żałowałem iż nie kupiłem Vipera wraz z Pello ale ten okres baardzo szybko minął. I co kolego ? Zabłysnąłeś wiedzą ? Tak naprawdę sprzedawca mi dał numery telefonów do ludzi co kupili Vipera z Pello i po pół roku prosili o zmianę na SKZP. Sprzedawca mi sugerował żebym wybrał Timela - ale nie mówił, że nie da się kupić z Pello. Teraz się cieszę, że go posłuchałem. Ponadto nigdzie nie twierdziłem, że eCoal jest najgorszy na świecie. Skąd Ty bierzesz takie rzeczy ? Napisałem, że od ponad pół roku są problemy nie rozwiązane i mam po prostu dość pewnych rzeczy. Pisałem też o apce dla 3.5 co jest nadal w fazie beta dla Androida i też różnie działa. Co do Timela nie musiałem się "uczyć". Nawet nie czytałem dokładnie instrukcji. Menu jest bardzo czytelne i ma widok kafelków, które są bardzo wygodne. Palnik uruchomiłem sam - bez żadnej pomocy zdalnej czy telefonicznej. Jedyne co zrobiłem to zważyłem pellet i wpisałem orientacyjnie jego wartość opałową. Następnie przycisnąłem ROZPAL. I tyle.

Dodatkowo pytam jeszcze raz kolego @sebsa jakie Ty kubły przyrównujesz do pieców ? Kubeł kosztuje 150 zł a piec 50-100 razy tyle. Ja nie twierdzę, że ktoś będzie olewał graniczne terminy wymiany pieców ale na pewno nie będą to sztywne ramy bo piec nie kosztuje 100 czy 300 zł i władze też mają tego świadomość. Zachowujesz się jakbyś żył w kraju z systemem totalitarnym gdzie ktoś każe Ci skoczyć z mostu i Ty to zrobisz bo tak powiedzieli. A co do mojego pieca to plan nadal jest ten sam. Kupiłem go w 2015 roku. Wydałem na niego 7400 zł. Teraz dokupiłem palnik za niecałe 5000 zł. To daje razem 12400 zł. Sterownik jutro leci do innego nabywcy za 500 zł. Pisała też osoba co daje 1000 zł za resztę gratów. Odejmijmy to i zaokrąglijmy moje wydatki do 11000 zł sumarycznie. Czy to dużo na piec, który spalał z powodzeniem przez 5 lat ekogroszek a teraz będzie spalał pellet ? W kwocie 12000 zł są owszem piece na pellet ale wyglądają jak zabawka i mają dwie funkcje: wygaś/rozpal. O jakimś zaawansowanym sterowniku nie ma mowy. Żeby mieć porządny piec na pellet trzeba wydać około 15000 zł. Mowa tu o sprawdzonym producencie a nie o wynalazku firmy co pojawiła się 2 lata temu na rynku.

Ale już olać te pieniądze bo szkoda wyliczać. Reasumując jeśli mój piec będzie działał do 2027 roku to będzie to 12 lat eksploatacji. Koszt całego kotła to około 11000 zł. Dlatego nie uważam żeby to co zrobiłem miało być złe bo sprzedając mój piec po 5 latach używania nawet za 2500 zł co uważam za NIEREALNE biorąc pod uwagę realia rynku to i tak musiałbym wydać na piec 10-12 tysięcy i pierdzielić się w demontaże, wynoszenie, proszenie się, płacić instalatorom za montaż. A tak zrobiłem wszystko sam i wszystko mi działa a ja jestem zadowolony. Kto ma ból dupy to niech sobie ma a ja mam to gdzieś. Kto ma chociaż trochę rozsądku to niech weźmie kalkulator do ręki i sobie policzy.

A co do sytuacji po 2027 ? To nic się nie zmienia. Jak Ogniwo pójdzie na żyletki, Viper przeżyje, ja dożyję i nic mi się nie odmieni, nie pojawi się jakieś inne cudowne i tanie rozwiązanie to strategia jest ta sama. Zakup samego wymiennika 5 klasy lub jeśli to będzie niemożliwe i zablokowane przepisami to zakup nowego, dedykowanego kotła na pellet. I to po 12 latach eksploatacji a nie po 5. Jak ktoś ma za dużo kasy to niech kupuje nowy piec co 5-6 lat. przecież Wam wolno Kolega @sebsa wspomina, że Maluchy i Polonezy poznikały z dróg ale nie zauważył już, że to nie stało się w ciągu jednego roku tylko kilkunastu lat. A i tak uważam to za kiepski przykład.

Co do kolegi @karoka to nie miałem zamiar Ciebie atakować. Nie raz sprzeczaliśmy się o różne rzeczy, między innymi o Varmo. Ja się boję kupić pompę ciepła jak na razie. Jest to dla mnie za duży koszt . Są tańsze urządzenia ale już gorszych producentów i tego właśnie się boję. Druga sprawa, że mój dom jest jaki jest i gdyby to był nowy dom, super ocieplony to pewnie decyzja byłaby inna. Jeśli chodzi o weryfikację pomp po zimie to głównie mam na myśli "lament Boży" na forach i w filmach na YT gdzie ludzie narzekają ile to musieli wydać na prąd przy mrozach a pompa i tak nie dała rady i musieli dogrzewać np. kominkami.

Co do kozaczenia na forach i grupach to nie wiem czy mnie wspominasz ale z mojej strony nic takiego nie było. To był zwykły temat w zasadzie o samej przeróbce i kwestia sterownika to był temat poboczny. Jedni pisali, że Timel ma błędy inni pisali, że jest super. Ja pisałem, że mam eCoal od lat, znam go i najchętniej wybrałbym Pello ale biorąc pod uwagę jak działa platforma esterownik od jakiegoś czasu to się zastanawiam. To kolega Sebsa sobie wymyślił, że ja napisałem iż eCoal "jest najgorszy na świecie" i to są jego słowa jak już a nie moje.

Generalnie ja już nie jestem użytkownikiem eCoal, więc pewnie trzeba będzie się pożegnać. Tak naprawdę nie chciałem kasować konta i miałem zamiar czasem wpaść i zobaczyć co tu się dzieje i może podyskutować w normalny sposób. Widać nie wszyscy potrafią bo zamiast rzeczowo dyskutować to bawią się w stalkowanie kogoś i przytaczanie wypowiedzi i to jeszcze nieprawdziwych.

@sebsa

To są Twoje słowa a nie moje. Ty za nie odpowiadasz:

"Otrzymałem info, że się nie znam, sterownik ecoal jest do dupy, dostęp do esterownik najgorszy na świecie itd"

To tak dla przypomnienia.
2021-03-17 10:02 Topic: eCoal.pl v3.5 » Sprzedaż sterownika eCoal v3.5
  renekm Posts: 293
karoka65 napisał » 2021-03-17 08:59
leON22 napisał » 2021-03-17 00:19
To akurat wiem ale , czy taki "mod" nie jest brany pod uwagę ? Skoro inny rodzaj paliwa ( czytać lepszy ) , nasz kociołek 4klasy w/g ostatnich badań UOKiK spełnia wszystkie normy poza klasą , która wynika z możliwości zamontowania rusztu 

To zawieź sobie tego moda do Zabrza czy Łodzi, zapłać z 15 czy 17 tysięcy oczywiście netto za jego zbadanie i będziesz miał zmodowany kocioł 5 klasy o ile Ci wyjdzie.
Ja tam nie ma nic do nikogo co robi ze swoimi pieniędzmi ale do starego gniota nie pakowałbym 5 czy 6 tysięcy, lepiej to sprzedać komuś i kupić nowy kocioł z nowym świstkiem.
dodane 2021-03-17 08:57Panowie wieś na razie rządzi się swoimi prawami ale też do czasu o ile nie wprowadzi się jeden nowy sąsiad i "wyleczy" wszystkich dookoła z palenia syfem. Dopóki wszyscy się znają nikt nie chce sąsiada podpie...ć ale jak pisze wystarczy jeden mądrzejszy który nie będzie chciał tego wąchać. Na nowych osiedlach czasami ludzie nie wiedzą co obok mieszka i tam nie partyzantki bo nie po to ktoś pakuję się w kredyty na całe życie, buduje swój wymarzony dom żeby wąchać czyjeś smrody. Gdyby nie wirus-świrus już wszystkie gminy miałyby spisane wszystkie śmierdziele w jakich ludzie palą ale to kwestia czasu. Pisali już tutaj ludzie o naklejanych na kotłach informacji o dacie wymiany. Jeśli już taki spis jest to żaden problem to szybko sprawdzić czy wymieniono taki kocioł czy nie. U mnie w gminie i tak przelatuje gostek który spisujemy wartości na przykład z wodomierzy, jaki problem żeby rzucił przy okazji okiem  do kotłowni? 


Piec który ma ledwie 5 lat to szrot ? No sorry. Jakbym go chciał sprzedać to ile dostanę ? Może co najwyżej 1000 zł by ktoś dał i to jeszcze nie wiadomo. Za piec na pellet trzeba dac co najmniej 15 tysięcy, chyba że się chce mieć zabawkę ograniczoną do funkcji rozpal/wygas. Jakoś ludziom ze smieciuchami nie przeszkadza wstawiać palniki do pieców co mają po 10 lat. I sobie chwalą. Wiem że teraz w modzie są pompy ciepła i na nie się teraz ciśnie w kręgu instalatorów ale ile tak naprawdę na rynku są pompy i czy czas zweryfikowal trwałość tych urządzeń ? Bo ja z klimatyzatorami za 1500-3000 zł miałem dużo do czynienia i jest to często sprzęt na gora 5 lat a potem złom bo się nie oplaca naprawiać. Warto też wspomnieć że mrozy tej zimy zweryfikowaly wiele instalacji PC oraz koszt ich eksploatacji przy takich temperaturach. Reasumując wolę dac 5 tys. za palnik i cieszyć się czystym spalaniem oraz w zasadzie bezobsługowym kotłem niż wywalić 30 tys. zł za PC, która tak naprawdę nie wiadomo czy podziała chociaż 5 lat. 

I dochodzimy do sedna sprawy. Ważne jest to, że każdy instalator poleca to co sprzedaje i na czym ma większy zarobek. Biznes to biznes i mimo, że szanuję kolegę @karoka za wiedzę ale nigdy nie będę Jego postów traktować do końca obiektywnie.
dodane 2021-03-17 10:02
sebsa napisał » 2021-03-17 09:01
Koledzy napiszę tylko, że presja na tego typu sąsiadów ma sens. Sam od kilku lat zmagałem się z tego typu podejściem. Skończyło się kontrolą policji, kłótnią, kurw...  itd. Efektem jednak jest to, że latem dokonali wymiany ogrzewania na gazowe. Ta zima jest pierwszą, gdzie można otworzyć okno bez obawy czy w danej chwili buchnie coś z komina naprzeciw czy nie. Co do tych dat. To będzie egzekwowane. Nie mam co do tego wątpliwości. Gminy otrzymują fundusze i muszą podejmować konkretne działania. Kontrolerzy już chodzą. Dodatkowo zapominacie o CEEB. Właściciele za chwilę sami na siebie złożą donos w formie online. Bez względu co sądzę o takich bandyckich, komunistycznych metodach zawsze podaję przykład opłat za śmieci. Każdego z nas dotknęły ostatnimi laty podwyżki rzędu 100-200%. Jakoś nie słyszałem o akcji obywatelskiego nieposłuszeństwa. Wszyscy jesteśmy zmuszeni do posiadania kubła. Z kotłami będzie podobnie. Jakieś tam pojedyncze pohukiwania szybko ucichną i tyle

Zejdź na ziemię. Ja nie twierdzę że nie będzie to egzekwowane bo pewnie będzie ale na pewno terminy nie będą dotrzymane. Miasto to pół biedy. Po wsiach w co drugim domu zwykły piec. Kto da tym ludziom pieniądze na nowy kocioł ? Nie porównuj śmieci do tego bo przy tym nie musi nikt chodzić nic kontrolować. Jest liczba mieszkańców a do tego stawka i tyle. Jaki kubeł ? Mnie nikt nie zmusił do zakupu żadnego kubla. Śmieci segreguje do worków i tyle.
2021-03-17 00:37 Topic: eCoal.pl v3.5 » Sprzedaż sterownika eCoal v3.5
  renekm Posts: 293
Mieszkam na wsi. Dzisiaj u mnie tak waliło na zewnątrz jakimiś palonymi meblami, że masakra. Kolegę spotkałem dzisiaj to mnie wyśmiał, że jaki pellet jak jemu dzisiaj przywieźli 4 tony mułu z Pawłowic w cenie 350 zł/tona. Dużo też ludzi ma ogromne obawy przed jakimkolwiek kotłem z podajnikiem gdyż znając metraż swojego domu mają obawy o kosmiczne spalanie co nie do końca jest prawdą. Ludzie nie czają że montaż np. termostatów na grzejniki to podstawa, nie rozumieją, że ich obecne palenie to sinusoida bo w jednym momencie jest gorąco tak, że trzeba otwierać okna a za 4 godziny już zimno w pokoju. Nie rozumieją że utrzymywanie stałej temperatury może się wiązać z mniejszymi kosztami, o wygodzie już nie wspominam.
2021-03-17 00:22 Topic: eCoal.pl v3.5 » Sprzedaż sterownika eCoal v3.5
  renekm Posts: 293
slaw007 napisał » 2021-03-17 00:00
Dla uchwały liczy się certyfikat kotła. OEP jest 4klasy, więc trzeba go zezłomować w naszym województwie do końca 2027 r.


I oby do tego czasu wytrzymał. A tak swoją drogą to niektórzy mają super wyobrażenie, że jak przyjdzie dokładnie ten dzień czyli "dead time" a konkretnie koniec 2027 roku to nagle od Stycznia 2028 będą chodzić wszędzie kontrolerzy i sprawdzać kto jaki piec ma i wpierdzielać mandaty ? Ludzie zejdźcie na ziemię. Ja mam znajomych co palą śmieciuchami co mają po 15 lat i o żadnej wymianie nie chcą słyszeć. Palą mułem i innym syfem. Tak to u niektórych wygląda. Zwłaszcza na wsi gdzie ludzie mają swój las i dużo drewna. Nie chcą słyszeć o żadnych podajnikach i rękami i nogami trzymają się zwykłego zasypowca bo w nim palą za free. Nie twierdzę, że nie będzie to wszystko w ogóle egzekwowane ale na 100% ludzie zwłaszcza z jakimkolwiek piecem który nie jest śmieciuchem będą mieć czas na to by się dostosować. Zresztą będę sią martwił w 2028 roku - o ile dożyję, oraz jak Ogniwo dożyje.
2021-03-16 12:03 Topic: eCoal.pl v3.5 » Sprzedaż sterownika eCoal v3.5
  renekm Posts: 293
No będę musiał tak zrobić.

Swoją drogą to minęły 2 tygodnie od przeróbki. Spaliłem przez ten czas 300 kg pelletu Olczyk po 840 zł za tonę. Średnie spalanie wyszło około 20 kg na dobę. Szczerze mówiąc to jestem bardzo zaskoczony na plus zużyciem pelletu bo sądziłem, że będzie go schodzić więcej i tak też wychodziło z obliczeń. Jaka była pogoda ? Zdecydowanie taka gdzie przy Varmo spalałbym od 16 do 20 kg na dobę. Nie robiłem też żadnych specjalnych działań względem oszczędności typu nie palenie pół dnia itd. Po prostu ogrzewam dom tak jak dotychczas i podstawa u mnie to termostaty na grzejnikach. Wczoraj już z czystej ciekawości wybrałem popiół i wyglądało to tak, że na tacce było na samym dnie troszkę popiołu. Wysypałem go na grządkę w ogródku. Resztę odkurzyłem w kotle za pomocą Karchera. Dodam, że piec w środku wygląda jakby był dopiero co po gruntownym czyszczeniu. Nic nie jest osmolone ani nie ma nalotu sadzy. Wygląda dokładnie tak jak 2 tygodnie temu kiedy go czyściłem - a może nawet lepiej bo część nalotu co była na ściankach się wypaliła.

Pewnym rozczarowaniem na początku było dla mnie sterowanie zdalne SKZP-04 i ogólnie możliwości aplikacji Timel. Niestety nie posiada ona zarządzania przez www a ilość opcji w aplikacji na telefon jest mocno ograniczona. Okazuje się jednak, że istnieje jeden lub dwóch pasjonatów co wzięli kilka lat temu sprawy w swoje ręce i postawili serwer do obsługi sterownika. Działa to tak jak eSterownik. Mamy zarządzanie przez www i możemy zmieniać większość dostępnych opcji. Wszystko działa bardzo fajnie i płynnie. Jest też odrębna apka na telefon. W tym momencie jestem w pełni zadowolony bo jakieś "ale" miałem tylko do zarządzania zdalnego sterownikiem bo on sam działa super, jest czytelny, ma przydatne ustawienia i opcje a co najważniejsze bardzo ładnie prowadzi proces spalania.

Tak więc każdemu z Was polecam taką przeróbkę zdecydowanie bo Ogniwo się do tego jak najbardziej nadaje. Szkoda się męczyć z węglem a spalanie pelletu wcale nie jest aż tak duże. Dodam, że miałem możliwość kupić pellet za 650 zł z dowozem na palecie pod dom. Jest to ponoć jakaś "przemysłówka" ale 3 moich znajomych tym pali i twierdzi, że nie widzi wielkiej różnicy między nim a np. Lava. Stanęło jednak na tym, że kupiłem wczoraj tonę pelletu u takiego polecanego lokalnie producenta - ma bardzo dobre opinie. Pellet czysty, nawet bez kory, z certyfikatem A1. Gość przywiózł rano autem z windą, rozładował tam gdzie dokładnie chciałem. Koszt 847 zł za tonę. Przedtem musiałem się pierdzielić z dowożeniem Varmo autem na własną rękę lub płacić po 50 zł za każdą dostawę. Teraz mi przywiozą pod same drzwi i to jeszcze za free.
2021-03-09 00:24 Topic: eCoal.pl v3.5 » Sprzedaż sterownika eCoal v3.5
  renekm Posts: 293
Ok dzięki za info
2021-03-08 19:48 Topic: eCoal.pl v3.5 » Sprzedaż sterownika eCoal v3.5
  renekm Posts: 293
No tak ja to rozumiem i to oczywiste. Natomiast do sterownika da się fizycznie zalogować również przez sieć lokalną i tam podaje się login: root oraz hasło. Ja to hasło kiedyś zmieniłem. I co teraz ? Oczywiście z poziomu tego logowania nie da się sterować piecem itd. Ja tam rzadko się logowałem i wiem, że np. dało się tam podejrzeć wykresy i parę innych rzeczy. 
2021-03-08 16:58 Topic: eCoal.pl v3.5 » Sprzedaż sterownika eCoal v3.5
  renekm Posts: 293
Dzięki za odpowiedź. Ale jeszcze jedno. Na sterownik można się zalogować lokalnie. Jeśli kiedyś ustawiłem swoje hasło i nie przekażę go nowemu nabywcy to jak się na niego zaloguje ? Mam na myśli połączenie nie przez eSterownik tylko lokalnie po adresie IP.

Pozdrawiam
2021-03-01 12:35 Topic: eCoal.pl v3.5 » Sprzedaż sterownika eCoal v3.5
  renekm Posts: 293
No i wystąpił ostatni z ostatnich alarmów "wygaszanie kotła". Tym samym nastąpił po 5 latach koniec eCoal + węgla u mnie. Czas na nowe

Zacząłem około 15 od wyczyszczenia pieca, demontażu sterownika a następnie demontażu kosza i palnika. I znów czyszczenie i odkurzanie. Następnie montaż Vipera. I tutaj niestety wyszły komplikacje. O ile kryza jaką otrzymałem pasowała praktycznie idealnie w śruby, które wystają z pieca to niestety później się okazało, że trafiają w rogi korpusu palnika. I trzeba było użyć diaksa O ile z górnymi śrubami poszło prosto bo wystarczyło wyciąć dwa fragmenty korpusu tak mniej więcej 10 mm x 10 mm w górnych rogach (oczywiście nie wpływa to na pracę palnika) to dolne śruby trzeba było odciąć i nawiercić otwory w kotle + w kryzie na nowe śruby. Wszystko się udało. Jak już przykręciłem palnik i chciałem założyć osłonę to okazało się z kolei, że niestety brakuje 10 mm żeby się schowała we wnęce gdzie w kotle wchodzi palnik. Niestety zawadzała o blachę obudowy kotła. I tutaj znów diaks i trzeba było przyciąć trochę obudowę (około 10 mm z prawej strony). Potem już poszło chociaż przy beczce i rurze podajnika trochę się pomęczyłem bo nie miałem pomysłu na początku jak to ustawić. W końcu jednak doszedłem do ładu. Zasypanie pelletu (wchodzi 9x 15 kg), uruchomienie podajnika żeby pobrał pellet, następnie 10 minut test i ważenie pelletu żeby ustawić dobrze potencjał podajnika no i w końcu pierwsze rozpalenie. Wszystko poszło gładko. Dom się już grzeje. Teraz trzeba się tego wszystkiego nauczyć, wybrać najbardziej optymalną opcję prowadzenia kotła no i tyle. Przesyłam link do relacji z montażu. Nie zwracajcie uwagi na bałagan w kotłowni, dopiero będę robił generalne sprzątanie a też nie mieszkam w nowym domu z kotłownią w płytkach  

Jeśli będą jakieś pytania to odpowiem w miarę możliwości. Chyba, że mnie wywalą stąd to trudno. Jeszcze co do spalania to muszę przenieść deflektor z rusztem awaryjnym o półkę niżej. Co do temperatur to wygląda to spoko, zresztą widać na zdjęciach. Przy mocy 15 kW spaliny wahają się między 130 a 160 stopni max. Ustawioną mam moc palnika 15 kW czyli tyle ile ma nominalnie. Sam palnik można ustawić nawet na 19-20 kW i do tej mocy bez problemu moduluje.  

Link do zdjęć:

Ogniwo Eko Viper 15 kW
2021-03-01 01:38 Topic: eCoal.pl v3.5 » Sprzedaż sterownika eCoal v3.5
  renekm Posts: 293
Dzięki Jutro lub pojutrze nastąpi przeróbka. Wszystko zależne od tego kiedy skończy się Varmo Dosłownie została resztka na dnie zasobnika. Jak pojawi się alarm o wygaszaniu kotła to przystąpię do działania Zapewne pojawią się zdjęcia - na tym forum a jak nie to na innym bo w sumie tutaj jest miejsce dla użytkowników eSterownik a ja go demontując przestanę nim być.
2021-03-01 01:14 Topic: eCoal.pl v3.5 » Sprzedaż sterownika eCoal v3.5
  renekm Posts: 293
No niestety ja nie mam gazu w okolicy i mieć nie będę. Gdybym miał to byłby to mój pierwszy wybór. A tak na razie zostaje mi pellet jako jeden słuszny wybór jeśli chcę żeby było czyściej.
2021-02-28 22:57 Topic: eCoal.pl v3.5 » Sprzedaż sterownika eCoal v3.5
  renekm Posts: 293
Co do pomp to może kiedyś. Zobaczymy najpierw jaką żywotność będą miały te urządzenia montowane obecnie. Po tej zimie jest dosyć dużo bardzo ciekawych relacji od użytkowników PC - można z tego wyciągnąć ciekawe wnioski. Nie wykluczam jednak kiedyś pompy ciepła - po ociepleniu domu itd. Pellet paliłem na retorcie w Ogniwie i nie mogłem z tym dać rady bo kocioł oblepiał się smołą a dwa wychodziło to nieekonomicznie. Trzecia sprawa - łączy się z drugą to był problem z podtrzymaniem i wygasaniem. Reasumując, dałem sobie spokój. Co do fotowoltaiki to podsumuję krótko - nie ten kraj i nie ten klimat. Zarabiają na tym tylko firmy co pozyskują dotacje i sprzedają sprzęt. Nie chcę wchodzić w dłuższą polemikę bo to nie temat o fotowoltaice.
First pagePrevious page1 / 4Next pageLast page