W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku

User profile

marcinciesielski

Kutno

 

Registration: 2015-08-20 10:21

Login: 2024-05-23 09:03

Devices: 0

Topics: 1

Posts: 29

user posts 
First pagePrevious page1 / 2Next pageLast page
2022-01-21 13:56 Topic: Nowa usługa » Zgłoszenia dotyczące błędów - uwag do APLIKACJI iOS
  marcinciesielski Posts: 29 ELEKTRO-SYSTEM / iOS
maciej-ludwikowo napisał » 2021-11-24 21:40
... w temacie appki na ios...działa ok jak stara... ale z małym błędem... mam dwa obwody CO1 i CO2.. na kompie na wizualizacji temp  w cyfrach ok, ale na ios pokazuje obie wartość z CO1 a w wykresach jest ok...


sq9tbu napisał » 2021-11-24 18:30
Po aktualizacji zauważyłem że dobrze zoptymalizowany jest schemat na ekranie telefonu ale dalej nie mam temperatury z czujnika T2


Okazało się, że była drobna pomyłka w definicji schematów ściąganych z serwera (tylko dla niektórych urządzeń). Zostało to poprawione i teraz schemat powinien wyświetlać się poprawnie - bez konieczności zmian w aplikacji.
dodane 2022-01-21 13:56Ponieważ dostałem w wiadomości prywatnej pytanie o programator temperatury wewnętrznej obwodów C.O. w aplikacji iOS, chciałbym poinformować, że jest on dostępny w aktualnej aplikacji z App Store. Wyświetla się go w następujący sposób:

1. Po dodaniu kafelka z temperaturą wewnętrzną przytrzymujemy ten kafelek, aż się wyświetli menu kontekstowe.

2. Wybieramy ustawienia temperatury zadanej z menu.
3. W wyświetlonym okienku możemy ustawić trzy poziomy temperatury w programatorze lub przejść do samego programatora.
2021-11-25 14:21 Topic: Aplikacje mobilne » Aplikacja eSterownik iOS dostępna w App Store
  marcinciesielski Posts: 29 ELEKTRO-SYSTEM / iOS
Zgłoszenia błędów w zaktualizowanej wersji aplikacji (obsługującej nową usługę) odbywają się obecnie głównie w wątku Zgłoszenia dotyczące błędów - uwag do APLIKACJI iOS

W wersji 1.0.4, dostępnej obecnie w App Store, zostały uzupełnione braki i różnice między aplikacją iOS a tą przeznaczoną na Androida, takie jak wspomniane tutaj ustawianie temperatury za zaworem w kafelku, ustawienia i programatory temperatury dla obwodów CO i kilkanaście rzadziej używanych funkcji, których brakowało. Jest też poprawionych kilkadziesiąt błędów zauważonych w ciągu ostatniego roku, w tym oczywiście tych zgłaszanych na forum i w komentarzach w App Store. Znacznie usprawniony został dostęp przez sieć lokaną, który we wcześniejszych wersjach był mocno ograniczony,

W razie zauważenia jakichś błędów lub braków w porównaniu z aplikacją na Androida proszę o ich zgłaszanie na forum. Zapewniamy, że uwagi są czytane i uwzględniane, tylko nie zawsze aktualizacja może nastąpić natychmiast. W najbliższym czasie te aktualizacje powinny być częstsze niż do tej pory.
2021-11-24 15:43 Topic: Nowa usługa » Zgłoszenia dotyczące błędów - uwag do APLIKACJI iOS
  marcinciesielski Posts: 29 ELEKTRO-SYSTEM / iOS
Możliwe też, że jest to kwestia przełączania między się siecią lokalną a siecią komórkową w tej samej sesji aplikacji. W wersji 1.0.4, która powinna się pojawić w App Store może jeszcze dzisiaj w nocy lub jutro rano (jest w trakcie sprawdzania przez Apple), ten problem będzie rozwiązany - aplikacja będzie automatycznie przełączać się na komunikację przez serwer w razie niedostępności połączenia lokalnego w trakcie połączenia z urządzeniem, a także w drugą stronę, kiedy komunikacja z urządzeniem zachodzi przez serwer, po czym urządzenie zostanie wykryte w sieci lokalnej.

Gdyby po aktualizacji wpomniane błędy nadal występowały, proszę przesłać nam nagranie ekranu aplikacji pokazujące kontekst wystąpienia błędu. Szczególnie gdyby występił błąd z powtarzającym się wielokrotnie jednym urządzeniem na liście urządzeń, którego nie udało mi się wykryć mimo kilkudziesięciokrotnego testowania odświeżania listy zarówno po zalogowaniu, jak i bez logowania (co oznacza, że musi się pojawiać w bardzo konkretnej sytuacji, która występuje rzadko - oczywiście zależy mi na znalezieniu problemu, ale muszę być w stanie zreplikować ten błąd, żeby go naprawić).
2021-11-24 11:43 Topic: Nowa usługa » Zgłoszenia dotyczące błędów - uwag do APLIKACJI iOS
  marcinciesielski Posts: 29 ELEKTRO-SYSTEM / iOS
Co do powtarzających się urządzeń na liście - nie udało mi się zreplikować tego błędu. Niemniej jednak w aktualizacji, która wkrótce będzie dostępna w App Store, już wcześniej zmieniłem sposób wyszukiwania urządzeń lokalnych i wyeliminowałem kilka pojawiających się czasami błędów. Wydaje się, że to powinno zapobiec takim sytuacjom. Aktualizacja 1.0.4 jest już wysłana do App Store i czeka na akceptację.
2021-11-17 09:54 Topic: Nowa usługa » Zgłoszenia dotyczące błędów - uwag do APLIKACJI iOS
  marcinciesielski Posts: 29 ELEKTRO-SYSTEM / iOS
pawlop napisał » 2021-11-16 16:21
Czyli wystarczy aktualizować tą którą mam?


Tak - wystarczy zainstalować aktualizację z App Store.

korek101 napisał » 2021-11-14 21:41
- gdy widzimy sterownik w sieci lokalnej wszystko działa ok, natomiast gdy przejdziemy w sieć GSM połączenie ze sterownikiem jest niemożliwe. Jeśli wyłączymy app i włączymy ponownie ładuje prawidłowo już na GSM.


Poprawka tego problemu też już jest gotowa, będzie dostepna w najbliższej aktualizacji.
2021-11-16 13:04 Topic: Nowa usługa » Zgłoszenia dotyczące błędów - uwag do APLIKACJI iOS
  marcinciesielski Posts: 29 ELEKTRO-SYSTEM / iOS
Aplikacja iOS obsługująca nowy serwer jest od wczoraj dostępna w App Store (wersja 1.0.3), tak więc nie ma już potrzeby zapisywania się do testów. Nowa wersja zawiera także kilkadziesiąt poprawek błędów i niewielkich zmian w interfejsie użytkownika, uspójniających aplikację iOS z wersją na Androida. Są też dodane ustawienia temperatury obwodów CO oraz temperatury za zaworem.

Stif70 napisał » 2021-11-16 09:14
Witam. 
Zauważyłem  przesunięcie czasowe o jedną  godzinę  do tyłu w zdarzeniach i wykresach.
Czy można  to jakoś  skorygować ?


Tak, ta poprawka będzie dodana w następnej aktualizacji (w ciągu najbliższych kilkunastu dni) zawierającej poprawki zgłaszanych błędów.
2021-10-29 15:59 Topic: Nowa usługa » Zgłoszenia dotyczące błędów - uwag do APLIKACJI iOS
  marcinciesielski Posts: 29 ELEKTRO-SYSTEM / iOS
marcinciesielski napisał » 2021-10-29 10:09
Dziękuję za zgłoszenie. Funkcja jest właśnie dodawana do aplikacji iOS i powinna być gotowa nie później niż na początku najbliższego tygodnia.Ustawianie temperatury zadanej na czujniku wewnętrznym zostało dodane do aplikacji testowej w wersji 1.0.3.28, dostępnej za pośrednictwem Test Flight (jeśli chodzi zapisy do testów, wystarczy wysłać Apple ID do kogoś z ES - jak napisał Pieetro85 w poście powyżej). Po jednorazowym kliknięciu w kafelek z temperaturą wewnętrzną wyświetla się okienko do bieżącego ustawienia jednego z poziomów temperatury (takie samo jak w pokojach), natomiast po przytrzymaniu kafelka i wybraniu z menu opcji "Ustawienia temp. zadanej" można zmienić ustawienia predefiniowanych poziomów temperatury lub przejść do programatora.Przeniesiony z wątku: Migracja na nową usługę
2021-10-29 10:09 Topic: Nowa usługa » Zgłoszenia dotyczące błędów - uwag do APLIKACJI iOS
  marcinciesielski Posts: 29 ELEKTRO-SYSTEM / iOS
Pieetro85 napisał » 2021-10-29 09:29
Odnośnie obsługi na IOS nie widać temperatury zadanej na czujniku temp. wewnętrznym. Jedynie mamy podgląd w fizyczny stan temp. Dodatkowo tym samym brak wejścia w ustawienia programatora.... ( na adroid wszystkie powyższe funkie są ). 


Dziękuję za zgłoszenie. Funkcja jest właśnie dodawana do aplikacji iOS i powinna być gotowa nie później niż na początku najbliższego tygodnia.
Przeniesiony z wątku: Migracja na nową usługę
2017-10-06 08:55 Topic: Aplikacje mobilne » Aplikacje mobilne dla sterowników w wersji 3.5 - iOS
  marcinciesielski Posts: 29 ELEKTRO-SYSTEM / iOS
Dziękuję za sugestię. Taka opcja zostanie dodana w najbliższej aktualizacji. Chodzi o statystyki z ostatnich 24 godzin czy z bieżącego dnia kalendarzowego?
2017-10-05 10:41 Topic: Aplikacje mobilne » Aplikacje mobilne dla sterowników w wersji 3.5 - iOS
  marcinciesielski Posts: 29 ELEKTRO-SYSTEM / iOS
Chodzi o wersję sprzętową, więc nie ma możliwości aktualizacji bez wymiany sterownika. Aplikacja iOS powstała, kiedy sprzedawaną wersją sterownika już była wersja 3.5. Wcześniejsze wersje sterowników posługują się innymi protokołami komunikacyjnymi, które w dodatku różnią się między sobą dla różnych typów sterowników. Od wersji 3.5 protokół komunikacyjny jest ujednolicony, ale nie ma już możliwości zapewnienia wstecznej zgodności dla starszego sprzętu. 
2017-10-05 09:21 Topic: Aplikacje mobilne » Aplikacje mobilne dla sterowników w wersji 3.5 - iOS
  marcinciesielski Posts: 29 ELEKTRO-SYSTEM / iOS
Sprawdziłem i okazało się, że ma Pan sterownik w starszej wersji. Aplikacja iOS obsługuje sterowniki w wersji 3.5, starsze nie są widoczne na liście.
2017-04-12 09:34 Topic: Aplikacje mobilne » Aplikacja eSterownik iOS dostępna w App Store
  marcinciesielski Posts: 29 ELEKTRO-SYSTEM / iOS
Stare sterowniki niestety nie będą już obsługiwane przez nowe aplikacje. Sterowniki od wersji 3.5 mają ujednolicone API, natomiast stare komunikowały się z aplikacjami binarnie, ponadto protokół komunikacyjny różnił się w zależności od wersji sterownika. Okazało się, że dodatnie do aplikacji sterowania wszystkimi sterownikami starych typów zajęłoby bardzo dużo czasu w momencie, kiedy najistotniejsze jest wspieranie nowszych produktów, aktualnie dostępnych na rynku, wymagałoby też wprowadzania do aplikacji pewnych rozwiązań, które już zostały zastąpione nowocześniejszymi. 
2017-03-27 10:25 Topic: Aplikacje mobilne » Aplikacja eSterownik iOS dostępna w App Store
  marcinciesielski Posts: 29 ELEKTRO-SYSTEM / iOS
Od wczoraj aplikacja eSterownik dla systemu iOS, obsługująca sterowniki eCoal, Bruli i Defro Smart w wersji 3.5 (istotne - aplikacja nie obsługuje starszych wersji sterowników), jest już oficjalnie dostępna w App Store.

Link do pobrania:  https://itunes.apple.com/us/app/esterownik/id1193614528?l=pl&ls=1&mt=8.

2017-03-27 09:17 Topic: Aplikacje mobilne » Aplikacje mobilne dla sterowników w wersji 3.5 - iOS
  marcinciesielski Posts: 29 ELEKTRO-SYSTEM / iOS
Potwierdzanie alarmów jest już dodane w dzisiejszej aktualizacji, która pojawi się za kilka godzin.
dodane 2017-03-27 09:17Pierwsza oficjalna wersja aplikacji jest dostępna w App Store: https://itunes.apple.com/us/app/esterownik/id1193614528?l=pl&ls=1&mt=8.2017-03-21 11:46 Topic: Aplikacje mobilne » Aplikacje mobilne dla sterowników w wersji 3.5 - iOS
  marcinciesielski Posts: 29 ELEKTRO-SYSTEM / iOS
Jeśli chodzi o przejście w tryb ręczny, jest to możliwe - na ekranie głównym klika się w kafelek "Tryb auto" i można wybrać tryb ręczny lub automatyczny. Po przełączeniu na tryb ręczny kafelek z wyjściami reaguje na kliknięcia.

Potwierdzania alarmów rzeczywiście jeszcze nie ma w aplikacjach mobilnych - dziękuję za zgłoszenie, że taka funkcjonalność jest potrzebna.


2017-03-21 08:33 Topic: Aplikacje mobilne » Aplikacje mobilne dla sterowników w wersji 3.5 - iOS
  marcinciesielski Posts: 29 ELEKTRO-SYSTEM / iOS
Problem został naprawiony po stronie serwera, proszę o sprawdzenie, czy teraz wyświetla się poprawny schemat przez WWW i w aplikacji.
2017-03-20 15:17 Topic: Aplikacje mobilne » Aplikacje mobilne dla sterowników w wersji 3.5 - iOS
  marcinciesielski Posts: 29 ELEKTRO-SYSTEM / iOS
Czy na stronie WWW ten schemat wyświetla się poprawnie, czy również błędnie?
2017-02-23 14:39 Topic: Aplikacje mobilne » Aplikacje mobilne dla sterowników w wersji 3.5 - iOS
  marcinciesielski Posts: 29 ELEKTRO-SYSTEM / iOS
Zrobiłem coś takiego (co będzie dostępne w najbliższej aktualizacji - dzisiaj wieczorem), żeby wyświetlały się wszystkie godziny, jeśli szerokość ekranu jest wystarczająca.

 

Będą też już dostępne wszystkie widgety na ekranie głównym, które są w aplikacji na Androida:


2017-02-10 17:36 Topic: Aplikacje mobilne » Aplikacje mobilne dla sterowników w wersji 3.5 - iOS
  marcinciesielski Posts: 29 ELEKTRO-SYSTEM / iOS
Jest dostępna nowa aktualizacja z możliwością definiowania wykresów lokalnych. Żeby dodać wykres, wystarczy:

1. Wybrać "Nowy wykres" z prawego menu.

2. W zakładce "Informacje" wpisać nazwę.


3. W zakładce "Źródła danych" zaznaczyć parametry, które mają się wyświetlać na jednym wykresie. Przycisk "Zachowaj" pozostaje nieaktywny do momentu wpisania nazwy i wyboru co najmniej jednego parametru.

Przy każdym włączonym parametrze pojawia się symbol przejścia do szczegółów, w których można zmienić kolor, grubość linii i oś, do której jest przypisany parametr. Jeśli się nie zmienia ustawień, zostanie użyty automatycznie wybrany jeden kolor z palety systemowej, grubość linii 1 i oś lewa. Po kliknięciu na kwadrat z kolorem wyświetla się widok z wyborem koloru.


 


Po wybraniu wszystkich parametrów można kliknąć "Zachowaj". Wykres zostanie dodany do listy i zapamiętany w telefonie (nie jest natomiast zapisywany na serwerze).


Jeśli się dłużej przytrzyma wiersz tabeli z wykresem lokalnym, wyświetla się menu, z którego można wybrać edycję (działa podobnie jak dodawanie) albo usunięcie wykresu.


Wykresy, które mają być trzymane na serwerze i widoczne na wszystkich urządzeniach i przez WWW wymagają zdefiniowania na stronę eSterownik.pl.
2017-02-06 17:57 Topic: Aplikacje mobilne » Aplikacje mobilne dla sterowników w wersji 3.5 - iOS
  marcinciesielski Posts: 29 ELEKTRO-SYSTEM / iOS
Na razie istnieje możliwość wyświetlania wykresów, które zostały zdefiniowane na stronie WWW w zakładce Wykresy:


Wkrótce będzie dostępne też definiowanie wykresów lokalnych w aplikacji mobilnej, tak jak to jest zrobione pod Androidem.
First pagePrevious page1 / 2Next pageLast page