Profil użytkownika
| posty użytkownika | ||||
| Pierwsza stronaPoprzednia strona16 / 64Następna stronaOstatnia strona | ||||
|
|
||||
|
rj1972
|
To zależy od instalacji jaką kto ma wykonaną i poziomu automatyki. Masz siłownik na zaworze? Jeśli tak to opcja wyłączenia pompy jest zbędna. Jeśli nie masz siłownia to możesz ją wyłączać w ramach regulatora pokojowego ale to może być niekorzystne a nawet niebezpieczne dla kotła bo nagle zaczyna go przegrzewać a kto wie jaki masz kwiatki w instalacji. A za chwilę dostaje sporo zimnej wody i musi gonić. Możesz zostawić pompę włączoną i otworzyć zawór delikatnie lub mocniej ale musisz latać do kotła I sobie zmieniać albo strata w spalaniu opału jak będzie ciepło no chyba że masz sprawne głowice na grzejnikach i tutaj będziesz kręcił przy ciągłej pracy pompy.
|
|||
|
|
||||
|
rj1972
|
Raczej powinno to byc w aplikacji ale możliwe że to nie działa po aktualizacji. Więcej szczegółów u góry strony w okienku szukaj.
|
|||
|
|
||||
|
rj1972
|
||||
|
|
||||
|
rj1972
|
Usuń łapkę w obwodzie CO2.
|
|||
|
|
||||
|
rj1972
|
Twój kociołek ciągle jest w trybie ręcznym. Podnieś temperaturę kotła do 50st. Zawór mieszający jest otwarty?
|
|||
|
|
||||
|
rj1972
|
Po rozpaleniu kotła przełączyłeś go na tryb automatyczny?
|
|||
|
|
||||
|
rj1972
|
@pawlop aby zmienić manualnie pozycję zaworu 4D bo chcesz go zamknąć lub otworzyć na własne życzenie to podstawą jest zmienić tryb pracy z automatycznego na ręczny. Bez tego nic nie zrobisz. W aplikacji musisz sobie wyciągnąć dodatkowy kafelek "TRYB PRACY". Po wyb orze trybu ręcznego wszystkie urządzenia na stałych kafelkach (brązowych) stają się dostępne i możesz ręcznie otwierać i zamykać np. zawór 4D. Dokładnie jak na kotle. Nie można sterować i nigdy nie można było za pośrednictwem kafelka który pokazuje poziom otwarcia zaworu czyli"POZYCJA ZAWORU 4D w CO1". Również z poziomu schematu nie można było tym sterować tylko obserwować. Na marginesie jeśli tak mocno przeciąga Tobie temp że musisz ingerować ręcznie to masz zawór i siłownik na bank źle skonfigurowany. Jeśli chodzi o czas odświeżania to może być problem odświeżania urządzenia z którego korzystasz. Mogę się mylić ale u mnie to śmiga aż do wyłączenia ekranu. Druga sprawa o której piszesz to jeśli nie pokazuje Tobie czasu do końca zasobnika po dokonanym zasypie to możliwe, że wprowadziłeś zasyp ale nie wprowadziłeś tego czasu do sterownika. A czas pracy podajnika jest z tym powiązany jednak jest zobrazowany na odrębnym kafelku. Jeśli chodzi o www. to niby wszystko jest dostępne z poziomu STATUS ale nie wszystko działa i zostaje albo apka albo sterownik bezpośrednio. No ale schematu brakuje. To był delikatnie mówiąc duży atut dla użytkowników w poznawaniu tego co się dzieje w ich instalacji. |
|||
|
|
||||
|
rj1972
|
Jaca25 napisał » 2024-09-29 11:19 Witam - pytanie mam 2 obiegi podłogówki góra i dół i na schemacie nie mogę do drugiego obiegu CO2 ustawić pompa podłogowa+zawór 4d / nie ma tej opcji w TYP OBWODU / w pozostałych obwodach 3,4,5,6 jest ta opcja, może ktoś pomoże, z góry dzięki Pomiń obwód CO2 i skonfiguruj sobie obwód CO3. Ale trzeba dobudować moduł rozszerzeń. |
|||
|
|
||||
|
rj1972
|
A jaki miałeś typ kotła ustawiony przed aktualizacją? Wybór tego parametru ma wpływ na dmuchawę. Wybierz i dostosuj do swoich potrzeb Eko Plus M 14E nawet jeśli masz starszy model. Nie masz udostępnionego sterownika więc nie ma wizji i musisz sam to obserwować.
|
|||
|
|
||||
|
rj1972
|
Jasno się wraziłeś. Może masz wolną kapilarę do termometra gdzie możesz coś wkręcić. Może założysz cwibant na rurce lub śrubunku przy dolocie o ile takie są nie plastikowe. Pod cwibant albo jego śrubę podłożyć końcówkę i skręcić. No i pytanie czy ściągałeś osłonę bojlera w okolicy miejsca zabudowy anody bo może tam pod osłona jest miejsce do montażu tego zacisku.
|
|||
|
|
||||
|
rj1972
|
A co ma anoda w bojlerze do uziemienia? Chcesz uziemić bojler dla bezpieczeństwa to podłącz masę a nie minus do obudowy jak pisze zbigmas01 a jak masz tam grzałkę elektryczną to masz wszystko załatwione przy właściwej instalacji elektrycznej. Minus to nie w takich instacjach.
dodane 2024-08-09 21:51Dla wyjaśnienia anoda tytanowa ma swój zasilacz więc problem rozwiązuje instacja elektryczna. Anoda magnezowa ni jak się ma do uziemienia. |
|||
|
|
||||
|
rj1972
|
Kocioł pewnie latem nie pracuje, wilgotne pomieszczenie i się skrapla w środku. Tam już jest pewnie korozja. Palisz w kotle? Sprawdź również inne elementy kotla w środku oraz czopuch i rowniż komin czy nie jest wilgotny.
|
|||
|
|
||||
|
rj1972
|
Czy aby czasem po aktualuzacji aplikacji nie przywrócono schematu
|
|||
|
|
||||
|
rj1972
|
Tak, widziałem opis tylko ten parametr 7st do niczego nie pasował.
dodane 2024-07-18 20:19Zauważyłem, że ciężko na monitorze złapać punkt pomiarowy na wykresie. Szczególnie jak wykresy są bardzo blisko siebie. Kursor gdzieś ucieka w inne miejsca. Takie uciążliwe spostrzeżenie. Może tylko u mnie? |
|||
|
|
||||
|
rj1972
|
Zabuduj sprzęgło i odpowiednią grupę pompową. Stworzysz niezależne obwody grzewcze z siłownikami. Minimalna temp obsługi jednego obwodu np podlogowki to 20st a grzejnikowy ile chcesz i kocioł będzie pracował normalnie o ile jego moc jest dobrze dobrana.
|
|||
|
|
||||
|
rj1972
|
Delikatna i stononowana opinia ale widok szuflady to raczej tragedia. Miałem ten opał w starym wydaniu więc widok szokuje.
|
|||
|
|
||||
|
rj1972
|
||||
|
|
||||
|
rj1972
|
Pytanie czy możesz udostępnić sterownik? Czy kocioł jest czysty? Czy komin jest czysty? Jaki opał?Jaki to kocioł? Plus+16kW? |
|||
|
|
||||
|
rj1972
|
PGG strzela sobie w kolano. A w Gdańsku hałdy wegla który z pewnością znajdzie się taniej na rynku. Wczoraj przejeżdżałem i widziałem.
|
|||
|
|
||||
|
rj1972
|
Moj kocioł stoi w piwnicy otwartej i przewiewnej. Jedno z czterech pomieszczeń o otwartej powierzchni ok.50m2.
Ale piwnice beż izolacji poziomej i pionowej. Po 4 latach nie walczę już z wilgocią bo w tym roku go nie odstawiam i jest idealnie. Pokażę to później. A jak było? https://youtu.be/6jPT-vKmITQ?si=Kk_41OLk9ZxpSkwW https://youtu.be/l8MWVMgWr5c?si=wQ00SjcxelC9TfTT To już nie wróci. dodane 2024-07-03 21:33W moim przypadku kalkulacja palenia latem wychodzi dobrze nawet na 10 lat. Kocioł kosztuje ok. 12-14 tys. PLN. Gorzej wychodzi kalkulacja w stosunku do postępu technologicznego w instalacjach grzewczych i polityce węglowej. Za 10 lat to już może być historia mimo sprawnych kotłów. |
|||
| Pierwsza stronaPoprzednia strona16 / 64Następna stronaOstatnia strona | ||||



