Rozgrzewamy jesienne temperatury i z tej okazji przygotwaliśmy dla Państwa OBNIŻKI CENOWE wybranych produktów w naszym sklepie eSterownik.pl!
W zakładce "PROMOCJA" znajdziecie wszystkie produkty objęte rabatem

User profile

romnix

Pietrowice Wielkie

 

Registration: 2020-06-01 12:47

Login: 2023-02-01 06:35

Devices: 1

Topics: 11

Posts: 49

user posts 
First pagePrevious page1 / 3Next pageLast page
2022-09-25 09:42 Topic: eCoal.pl v3.5 » Ogniwo ECO PLUS M 20kW i paliwo MIAŁ 21-24 - STASZIC WUJEK
  romnix Posts: 49

Ja paliłem "ekogroszkiem" wujek kupowałem go na lokalnym składzie dopiero niedawno dowiedziałem się że kopalnia Wujek nigdy nie sprzedawała ekogroszku a raczej groszek 2 choć uziarnienie pasuje wielkością 8-25 mm to spiekalność jest bardzo wysoka. Niby teoretycznie nie powinno się to dobrze spalać ale było zupełnie inaczej moim zdaniem był to jeden z najlepszych "ekogroszków" jaki kiedykolwiek miałem żadnych spieków, popiołu ćwierć szuflady ze 100kg temperatura rosła w oczach minuta dwie i znowu miał zadaną dla mnie rewelacja.

Największy problem teraz to to że nie można wziąć na próbę bo niekiedy niby się nie nadaje a w rzeczywistości jest dużo lepiej.
2022-09-21 12:06 Topic: eCoal.pl v3.5 » Pompa ciepła w zastępstwie OEP
  romnix Posts: 49
Tak najbardziej zadowoleni ludzie w mojej miejscowości są ci którzy mają kopciucha jeszcze bardziej ci którzy założyli bufor. Trochę mniej ale też jest zadowolony kolega który zamontował ATMOS + bufor i wszyscy którzy mają kominki. Na dzień dzisiejszy nie wiem na jaki typ ogrzewania przejść, jest tyle niepewności że w końcu można kolekcjonować formy ogrzewania i tylko z roku na rok wybierać czym palić. 
2022-08-15 23:27 Topic: eCoal.pl v3.5 » Optymalne ustawienia pod karlika
  romnix Posts: 49

leON22 napisał » 2022-08-15 14:33
Ciesz się, że masz takie "dziadostwo" i masz czym palić. Odezwij się jak zacznie się zezon, też będę zaczynał go Karlikiem ( zamówiona 1t 2 sierpnia jeszcze do mnie nie dotarła ) potem Pieklorz  Jak te czasy się zmieniają kiedyś można było narzekać na słabe worki, na spieki na dużo popiołu a teraz jest się szczęśliwym że można coś do podajnika wrzucić.


W zeszłym sezonie spaliłem 2t Karlika i nie mogę nic złego powiedzieć na ten węgiel no może tylko to że jest mnóstwo popiołu. Tryb ręczny, 35 - 37 % dmuchawy 6 sekund podawanie i spalał się rewelacyjnie.
2022-08-15 22:32 Topic: eCoal.pl v3.5 » "Dodatek węglowy" czyli 3tys. PLN na cokolwiek :)
  romnix Posts: 49

Podobno większość firm które trudniły się importem węgla z Rosji miały zakontraktowane i większości zapłacone setki tysięcy ton węgla, także genialny strateg z nowogrodzkiej znowu zabłysnął. Jakich mamy polityków właśnie na tym przykładzie widać wystarczyło policzyć jaką mamy własną produkcję ile sprowadzamy i gdzie ten węgiel jest jeżeli nie zalega i został zużyty, mieli w marcu dostęp do częściowej już bazy CEEB i można było z bardzo dużą dokładnością policzyć jakie będą konsekwencje embarga na rosyjski węgiel. W tej chwili wydają 12 mld na dodatek węglowy który tak faktycznie nic nie pomoże bo to zaledwie 1 tona do tego automatycznie zaczęli płakać osoby które ogrzewają domy innymi źródłami to kolejne miliardy. To wszystko pewnie w marcu genialny strateg wymyślił, czekaj pokażemy ruskim, Pinokio dawaj embargo za brata, no to się odgryźli Putinowi nie dość że zachował już zapłacony węgiel to jeszcze sprzeda go Chińczykom. Co mądrego zrobili z gazem, my nie bierzemy gazu z Rosji ! ale biorą z re-konektora w Niemczech (Niemiecki gaz ) oczywiście ten gaz kupujemy dużo drożej, następny wałek to pełne magazyny czyli 1/4 rocznego zapotrzebowania na gaz. Czego nie umiem zrozumieć to dlaczego trociny vel Pellet zdrożały o 100 %.


Oczywiście jak większość wezmę dodatek węglowy ale szczerze mogą sobie go w 4litery włożyć tylko niech znowu węgiel kosztuje 1000 zł. Nie mam dobrego zdania o tym rządzie ale obawiam się że rudy i jego załoga powiedziała by coś w stylu "taki mamy klimat" i całkowicie olali by sprawę wybór jest trudny albo genialni stratedzy z drukarnią w czterobrygadówce albo radźcie sobie sami.


Jeszcze coś napiszę o Ukrainie, idiotyzmem było robić nadzieję Ukraińcom na członkostwo w NATO, ruscy wpuszczą sobie wrogi sojusz 1000km od Moskwy no na pewno, kiedyś do Polski przyjeżdżali Ukraińcy którzy chcieli pracować i podnieść sobie swój poziom życia cóż Polacy robili tak samo i nie ma w tym nic dziwnego i złego. Niestety wraz z wojną do Polski napływają również ci którzy wykorzystują systemy socjalne tak było w Niemczech tak jest teraz w Polsce. Najgorsze jest to że napływają coraz bardziej roszczeniowi Ukraińcy a genialni stratedzy na nowogrodzkiej oczywiście zaczęli jeszcze przyciągać ich 500+ itp. zamiast zachęcić do pracy i tak jadąc obok centrum kulturalnego w mojej miejscowości gdzie mieszkają Ukraińcy widzę jak młode matki siedzą na ławkach piją piwko i palą fajki huśtając podwójne wózki z dzieciaczkami. Tak to jest jak rządzą genialni stratedzy !        
2022-04-03 18:58 Topic: eCoal.pl v3.5 » Sklep PGG i dostępność opału
  romnix Posts: 49

@SylwesterNPooglądaj sobie filmiki i poczytaj na temat bufora z grzałkami i taryfę nocną, ja w tym roku będę zakładał jako alternatywę myślę też nad kominkiem.2022-01-16 20:55 Topic: eCoal.pl v3.5 » Zmiana węgla i zapadający się kopczyk
  romnix Posts: 49

Jak w eCoalu zwiększyłem czas podawania do 8 sekund przerwa zwiększyła się automatycznie do 42 sekund kopczyk podniosłem ręcznie ale i tak się do 2 godzin wypalił, nadmuchu nie zmieniałem bo ładnie się wypalał.


W trybie ręcznym jest to do ogarnięcia bo przy 8 sekundach podawania mam przerwę 34 sekundy i już to dużo lepiej wygląda.

Szkoda że nie ma takiego parametru jak kaloryczność opału, może niekiedy pomogło by to w ustawieniach.


@gwarek Dzięki
2022-01-15 19:26 Topic: eCoal.pl v3.5 » Zmiana węgla i zapadający się kopczyk
  romnix Posts: 49
Witam.

Do 13.01 paliłem cały czas "Karlikiem" oprócz tego że w zależności od zasypu raz się spiekał mocniej raz mniej nie było żadnego problemu, kopczyk zawsze około 3cm powyżej retorty, bez problemu dobijał do zadanej.

Teraz wrzuciłem ekogroszek "Wujek" i już zaczęły się problemy w eCoalu nie ma szans zdarza mu się nie dopalić a kopczyk się i tak zapada, w ręcznym dopala się idealnie ale kopczyk zapadnięty poniżej krawędzi retorty.

Próbuję to ogarnąć przerwą między podawaniem ale obawiam się że jak się odstawi na kilka minut to i tak się zapadnie. W eCoalu chyba nie ma parametru "kaloryczność opału" ?   

Idzie to jakoś ogarnąć ?


2021-11-23 21:09 Topic: eCoal.pl v3.5 » Ceny opału a najbardziej ekonomiczny tryb spalania
  romnix Posts: 49
oxalis3 napisał » 2021-11-22 21:11
kolego romix, jak widzisz, jakoś zwolennicy trybu ręcznego nie spieszą się z wyjaśnieniami.
Na początku dużo czytałem na tym forum, bardzo dużo pomógł mi "leon" testowałem róże tryby różne węgle i nie zauważyłem różnicy w spalaniu za wyjątkiem jednego "wegla" a raczej pelletu Varmo wtedy musiałem przejść na ręczny bo na automacie spieki jak kalafiory.


Każdy użytkownik ma swoje preferencje jeden lubi włączyć i zapomnieć od czasu do czasu doglądnąć i wszystko, inny lubi mieć kontrolę nad każdym parametrem. Co mnie najbardziej ciekawiło to, to czy można ograniczyć zużycie zmieniając tryb.


2021-11-21 12:46 Topic: eCoal.pl v3.5 » Ceny opału a najbardziej ekonomiczny tryb spalania
  romnix Posts: 49
Plakat napisał » 2021-11-01 08:26
leon napisał » 2021-10-31 12:37
Nie ma lepszego palenia jak na ręcznymzgadzam się w 100% od początku na ręcznym, wprawne oko i małe konsultacje na forum i 7 sezon tylko na tym trybie  Nie ukrywam że podglądam  ustawienia tych bardziej opanowanych użytkowników i zauważyłem że większość z nich pali właśnie w trybie ręcznym. Tryb podtrzymania w zimie odgrywa bardzo małą rolę w procesie spalania więc na to nawet nie zwracam tak uwagi ale tryb grzanie jest ciekawy i tak większość ma wpisane czas podawania około 5 - 8 sekund przerwa od 27 do 45 sekund nadmuch od 27 - 35 %.  W trybie eCoal mam ustawione podawanie na 5 sekund przerwa mierzona z zegarkiem w ręku to 31 sekund korekta dmuchawy +1 co daje nadmuch 31%.


Jak widać tryb automatyczny eCoal ma bardzo zbliżony algorytm do tego co użytkownicy wpisują w ustawieniach ręcznych więc na czym polega ta różnica? Fakt są tam ustawienia dodatkowe jak ograniczenie temperatury spalin ale i tak w trybie automatycznym rzadko kiedy ta temperatura przekracza 170 stopni. Może mi to ktoś wytłumaczy.

   
2021-11-20 19:45 Topic: eCoal.pl v3.5 » Opał na sezon 2021/22 r , czyli czym najlepiej palić i co polecacie ???
  romnix Posts: 49
leON22 napisał » 2021-11-20 07:09
Czyżby wielki Come Back Greenpala na PGG  Cena aż się wierzyć nie chce 

Jestem pod wrażeniem, cena szok jak na obecne warunki
2021-10-26 10:14 Topic: eCoal.pl v3.5 » Opał na sezon 2021/22 r , czyli czym najlepiej palić i co polecacie ???
  romnix Posts: 49
Karoka ja nie mówię że pompa ciepła to zło naoglądałem się już nawet nie wiem ile filmów na YT jedni chwalą inni psioczą a pewnie prawda leży pośrodku. Ja to wszystko rozumiem że kocioł bee bo brudny itp. ale to nie jest tylko pompa ciepła tu trzeba patrzeć na całość jaki budynek jakie ocieplenie jakie okna, podłogówka, grzejniki. Nie mam ocieplenia w sumie tylko północna strona jest ocieplona 10 cm i dach wełna 15 cm do tego okna choć plastikowe i jeszcze fajnie działają to już swoje lata mają. Dasz mi gwarancję że jak zamontuję u mnie pompę ciepła będę miał rachunki zbliżone do twoich i równie ciepło co teraz ? to przyjeżdżam w przyszłym roku do Ciebie i montujemy. Najwyżej będę używał kocioł jak temperatura spadnie poniżej -20 stopni jakoś to podzielę. No niestety strzelając bo cen dokładnie nie znam ale ocieplenie budynku 30 - 40 tyś, okna 25 tyś wystarczy 10 sztuk ? do tego najlepiej podłogówka, pompa ciepła 100 tyś wystarczy na termomodernizację z prawdziwego zdarzenia ? Kocioł 10 tyś i 3800 zł opał na rok przy 23 stopniach w domu, wiem że to wszystko mnie czeka muszę to zrobić ale rozłożę to w czasie do tego albo nie będzie już można węglem palić albo kocioł sam się rozpadnie i wtedy można się zastanowić nad pompą ciepła. Powiedz mi tak, przychodzą do Ciebie ludzie którzy mają dom z lat 70tych nie ocieplony proponujesz im pompę ciepła ? jak wychodzą z rachunkami ?   
2021-10-25 20:26 Topic: eCoal.pl v3.5 » Opał na sezon 2021/22 r , czyli czym najlepiej palić i co polecacie ???
  romnix Posts: 49
Ja tam nie toczę z nikim wojny, teoretycznie z gazem jest to samo termostat pokojowy i czyste ręce. Ja rozumiem że do działania pompy ciepła nie są konieczne instalacje fotowoltaiczne ale jeżeli ma to być ekonomiczne warto ją posiadać. Unikam pytania się znajomych jak to wychodzi, bo są ludzie którzy mają 25 stopni w domu wrzucą 5 worków ekogroszku a 7 dni później obok kotła leżą 3 nowo zapakowane, tak jak ci którzy mają samochody przy których muszą się zatrzymać co 200 km żeby odpuścić z baku bo im się przelewa. Wiem tylko jedno jak byłem na urodzinach w zeszłym roku w lutym u znajomego który ma pompę ciepła bez instalacji fotowoltaicznej to siedziałem u niego w polarze oczywiście to nic nie znaczy bo każdy ma inne odczucie komfortu. Patrząc z perspektywy dzisiejszych cen węgla pompa ciepła wydaje się być czystym urządzeniem czy będzie ekonomiczne to się okaże jak wzrosną ceny energii elektrycznej z drugiej strony ciężko było przewidzieć że ceny węgla aż tak odlecą i oprócz trochę popiołu który muszę wynieść i raz na tydzień zasypać podajnik i raz w miesiącu wyczyścić dokładnie kocioł nie jest to aż tak uciążliwe urządzenie, a przy okazji w miarę ekonomiczne patrząc na ceny ekogroszku z 06.2021. No niestety muszę żyć z tym co zamontowałem wszystkiego nie idzie przewidzieć, może się to uspokoi to dla wszystkich będzie dobre bo niestety elektrownie w Polsce stoją węglem.
2021-10-24 19:25 Topic: eCoal.pl v3.5 » Opał na sezon 2021/22 r , czyli czym najlepiej palić i co polecacie ???
  romnix Posts: 49

@leon właśnie tak sobie to też tłumaczyłem że pellet mało wydajny słaba kaloryczność nie będę miał gdzie składować tego wszystkiego bo zamiast spalić 3 - 4 tony to spalę 6 ton ale wydaje mi się z tego co mi znajomi mówili to 4 tony im w zupełności wystarcza stara zasada jak nie spróbujesz nie będziesz wiedział. Wiesz ja nie jestem przeciwny pompie ciepła, ma swoje zalety ale my też żyjemy w kraju w którym ciągle coś się zmienia np. PV w tej chwili co sobie naprodukujesz to twoje już podobno od stycznie dla nowych instalacji wszystko się zmieni a dla starych jest okres przejściowy do 2030 roku jak znam życie sprzedasz za grosze kupisz za złotówki. Na dzień dzisiejszy nie ma ogrzewania bez ryzyka że coś się nie zmieni na niekorzyść nie ma stabilności, u nas promuje się ogrzewanie gazem że ekologiczne nie ma smogu itd. znajomi w Niemczech, Austrii likwidują ogrzewanie gazem i przechodzą na pellet lub zrębka bo są to odnawialne źródła energii nie muszą składać się na podatek CO2, nawet na najbliższe 5 lat nie wiadomo co będzie jaki trend to obierze.
@toriman karoka65 również ogrzeje zasili pompę agregatem tylko kocioł ma chwilowe zużycie na poziomie 300 W ? pompa ciepła 2000 W lub nawet więcej nie wiem ? na kocioł starczy 10 litrów na tydzień lub więcej pompa to łyknie w dzień.

2021-10-24 13:25 Topic: eCoal.pl v3.5 » Opał na sezon 2021/22 r , czyli czym najlepiej palić i co polecacie ???
  romnix Posts: 49
leon napisał » 2021-10-24 10:19
Na tą chwilę to pompa ciepła to chyba najbardziej korzystne wyjście
Pod warunkiem połączenia z PV bo inaczej też to tanio nie wychodzi, a koszt takiego zestawu nie wiem czy 70 tyś wystarczy ? warto też mieć coś w zanadrzu jakąś alternatywę np. kominek, parę lat temu jak w zimie poskręcały się maszty wysokiego napięcia to ludzie do miesiąca czekali na przywrócenie napięcia. Do tego u nas prąd wytwarzany jest najczęściej z węgla, a jak węgiel drożeje to prąd też będzie. Ja z perspektywy czasu trochę żałuję że nie zrobiłem kotła na pellet, lokalny tartak i stolarnia niedaleko mojej lokalizacji sprzedaje pellet cenie 800 zł za 1050kg. Na dziś nie ma idealnego rozwiązania albo bardzo droga inwestycja i mniejsze koszty albo tańsza i większe koszty.    
2021-10-23 23:38 Topic: eCoal.pl v3.5 » Opał na sezon 2021/22 r , czyli czym najlepiej palić i co polecacie ???
  romnix Posts: 49

Karlika w sklepie pgg można kupić ale trzeba się trochę pomęczyć, wrzucają najczęściej 7:00, 11:30, 13:00 są to orientacyjne godziny bo dziś z ciekawości wszedłem rano o 6:40 na stronę i był dostępny pięć minut później nie było. Nie mają na stronie żadnej blokady jeżeli chodzi o boty także jeżeli macie zaprzyjaźnionego informatyka możecie mieć każdą ilość. Ale najlepiej zarejestrować się zalogować no i odświeżać dodać do koszyka później BLIK i karlik jest. Ja zamówiłem tonę na rezerwę bo nie wiadomo jaka będzie zima w środę zamówione w czwartek zapakowane w piątek u mnie.
2021-10-21 21:32 Topic: eCoal.pl v3.5 » Ceny opału a najbardziej ekonomiczny tryb spalania
  romnix Posts: 49
Wiadomo do jakiego poziomu poszybowały ceny ekogroszku dlatego z ciekawości chciałem się dowiedzieć który tryb według was jest najbardziej ekonomiczny.

Od samego początku palę w trybie automatycznym eCoal z ciekawości przełączyłem raz na grupowy i chyba ze dwa razy na ręczny, ale zawsze wracałem do automatu bo nie było dużej różnicy w spalaniu, na takich krótkich próbach nie sprawdzę czy dany tryb jest bardziej ekonomiczny, dlatego chciałem się zapytać o wasze spostrzeżenia.   
2021-08-22 18:33 Topic: eCoal.pl v3.5 » Alarm - Wygaszanie kotła w grzaniu
  romnix Posts: 49

U mnie jest trochę inny problem przynajmniej tak mi się wydaje, cały czas wypala mi kopczyk, ręcznie podniosę wrócę po 8 godzinach z pracy wypalony. Co ciekawe miesiąc temu jak dałem w podtrzymaniu 2 dawki po 10 sekund to w szufladzie pełno niedopalonego grochu teraz nawet to jest za mało. Za namową kominiarza który był sprawdzić ciąg będę montował regulator. Jak to nie pomoże to już nie mam pomysłu.


Kocioł montowany w maju 2020 roku. 
2021-08-17 00:19 Topic: eCoal.pl v3.5 » Alarm - Wygaszanie kotła w grzaniu
  romnix Posts: 49
verb napisał » 2021-08-15 08:31
Masz ustawione 1:5, spróbuj dać dmuchawę na 40% i trzy powtórki. Jak zagra, to możesz próbować wydłużać czas postoju, ale dopiero gdy na palniku będzie już sporo popiołu.
Już próbowałem cuda kiedyś działał jeszcze po rozpaleniu kilka dni teraz potrafi się wygasić po kilku godzinach, napisałem do Ogniwa może coś wymyślą. Typuję kilka przyczyn wentylator się kończy, czujnik temperatury spalin, albo dziura w podajniku.   
2021-08-15 06:48 Topic: eCoal.pl v3.5 » Alarm - Wygaszanie kotła w grzaniu
  romnix Posts: 49
Witam

Od miesiąca walczę z kotłem po połowie lipca pierwszy raz włączył się ten alarm, później był spokój na 1,5 tygodnia a później już regularnie co kilka dni. Nigdy nie było takich problemów, w czerwcu i na początku lipca ustawienia się rewelacyjnie sprawdzały pyłek w szufladzie, węgiel ten sam, wczoraj czyszczenie ale nie pomogło, już nie wiem co dalej kombinować. Doradzicie coś ?


2021-05-02 23:34 Topic: eCoal.pl v3.5 » Najnowsza wersja firware : 1.1.33.19 :)
  romnix Posts: 49

Mam kocioł z 01.2020 roku czy opcja "EKO PLUS M: 20E - nowe reduktory"  jest odpowiednia do mojego kotła ? włączyłem i kocioł trochę zaczął się dziwnie zachowywać wyrzucił niedopalony groszek czego nigdy nie robił.

First pagePrevious page1 / 3Next pageLast page