W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Alarm - Wygaszanie kotła w grzaniu Subskrybuj
2021-08-15 06:48
  romnix Posty: 49 Ostrzeżenie: 0
Witam

Od miesiąca walczę z kotłem po połowie lipca pierwszy raz włączył się ten alarm, później był spokój na 1,5 tygodnia a później już regularnie co kilka dni. Nigdy nie było takich problemów, w czerwcu i na początku lipca ustawienia się rewelacyjnie sprawdzały pyłek w szufladzie, węgiel ten sam, wczoraj czyszczenie ale nie pomogło, już nie wiem co dalej kombinować. Doradzicie coś ?


2021-08-15 08:31
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Masz ustawione 1:5, spróbuj dać dmuchawę na 40% i trzy powtórki. Jak zagra, to możesz próbować wydłużać czas postoju, ale dopiero gdy na palniku będzie już sporo popiołu.
2021-08-17 00:19
  romnix Posty: 49 Ostrzeżenie: 0
verb napisał » 2021-08-15 08:31
Masz ustawione 1:5, spróbuj dać dmuchawę na 40% i trzy powtórki. Jak zagra, to możesz próbować wydłużać czas postoju, ale dopiero gdy na palniku będzie już sporo popiołu.




Już próbowałem cuda kiedyś działał jeszcze po rozpaleniu kilka dni teraz potrafi się wygasić po kilku godzinach, napisałem do Ogniwa może coś wymyślą. Typuję kilka przyczyn wentylator się kończy, czujnik temperatury spalin, albo dziura w podajniku.   
2021-08-19 08:11
  dziuniek Posty: 78 Ostrzeżenie: 0
Mi też ni z tego ni z owego, zaczął się wygaszać. Przyłapałem piec, że dmuchawa nie startowała. Wymieniłem kondensator, ale nie pomogło. Winne okazały się podzespoły w płytce sterownika (zużycie, ciągła praca od wielu lat). Diagnostyce pomógł też fakt iż dmuchawa nie tylko nie ruszała ale także pracowała czasami na dużo wyższych obrotach niż zadane. Płytka w serwisie spędziła dzień, podłączona ponownie i w trakcie testów (na razie wszystko ok).
2021-08-22 18:33
  romnix Posty: 49 Ostrzeżenie: 0

U mnie jest trochę inny problem przynajmniej tak mi się wydaje, cały czas wypala mi kopczyk, ręcznie podniosę wrócę po 8 godzinach z pracy wypalony. Co ciekawe miesiąc temu jak dałem w podtrzymaniu 2 dawki po 10 sekund to w szufladzie pełno niedopalonego grochu teraz nawet to jest za mało. Za namową kominiarza który był sprawdzić ciąg będę montował regulator. Jak to nie pomoże to już nie mam pomysłu.


Kocioł montowany w maju 2020 roku. 
2021-08-23 10:39
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Pisałem Ci. Miałeś ustawione 1:5 z za mocnym wiatrem. Widziałem, że zmniejszyłeś wiatr, ale ustawiłeś 1:10. Nie wiem co chciałeś osiągnąć, ale wypalanie było pewne jak w banku.
2021-08-29 14:26
  Adamino14 Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
Witam dołączę się do tematu alarmu, odnośnie wygaszana, zaznaczam ze jestem laikiem dopiero się uczę i chciałbym prosić o objaśnienie wygaszania, ustawień. Wczoraj gdy skończyło się paliwo (ekogroszek) w zbiorniku, więc piec sie wygasił ale włączył się alarm, czy ten alarm można wyłączyć? Jak ustawić to wygaszanie ? 
2021-08-29 15:09
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
Pewnie i można ustawić ale wyobraź sobie sytuację , że Ci wygaśnie w kotle z innego powodu niż brak paliwa . Co wtedy ? Ano kociołek dalej będzie pracował , podajnik podawał , cały niespalony opał przeleci do popielnika  O to Ci chodzi , chyba nie 
Użytkownicy online: Czarny, mirekcieply, ssiiwwyyy1992