W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Zmiana węgla i zapadający się kopczyk Subskrybuj
2022-01-15 19:26
  romnix Posty: 49 Ostrzeżenie: 0
Witam.

Do 13.01 paliłem cały czas "Karlikiem" oprócz tego że w zależności od zasypu raz się spiekał mocniej raz mniej nie było żadnego problemu, kopczyk zawsze około 3cm powyżej retorty, bez problemu dobijał do zadanej.

Teraz wrzuciłem ekogroszek "Wujek" i już zaczęły się problemy w eCoalu nie ma szans zdarza mu się nie dopalić a kopczyk się i tak zapada, w ręcznym dopala się idealnie ale kopczyk zapadnięty poniżej krawędzi retorty.

Próbuję to ogarnąć przerwą między podawaniem ale obawiam się że jak się odstawi na kilka minut to i tak się zapadnie. W eCoalu chyba nie ma parametru "kaloryczność opału" ?   

Idzie to jakoś ogarnąć ?


2022-01-16 17:24
  gwarek Posty: 582 Ostrzeżenie: 0

Heyka.
W trybie automatycznym masz dwa parametry:
- czas podawania,

- korekta dmuchawy.
Czasem podawania zmieniamy wysokość kopczyka.
Korektą dmuchawy zjawiskami związanymi ze spiekaniem.
Wot i cała filozofia.
Masz zapadnięty koczyk to trzeba zwiększyć czas podawania.
Pozdrawiam.

2022-01-16 20:55
  romnix Posty: 49 Ostrzeżenie: 0

Jak w eCoalu zwiększyłem czas podawania do 8 sekund przerwa zwiększyła się automatycznie do 42 sekund kopczyk podniosłem ręcznie ale i tak się do 2 godzin wypalił, nadmuchu nie zmieniałem bo ładnie się wypalał.


W trybie ręcznym jest to do ogarnięcia bo przy 8 sekundach podawania mam przerwę 34 sekundy i już to dużo lepiej wygląda.

Szkoda że nie ma takiego parametru jak kaloryczność opału, może niekiedy pomogło by to w ustawieniach.


@gwarek Dzięki
2022-01-16 21:05
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
romnix napisał » 2022-01-16 20:55

... 
Szkoda że nie ma takiego parametru jak kaloryczność opału, może niekiedy pomogło by to w ustawieniach.


@gwarek Dzięki

Pod warunkiem, że ta kaloryczność byłaby zgodna z deklarowaną  
2022-01-16 23:07
  Magmarjo Posty: 138 Ostrzeżenie: 0
Dobry wieczór
Jak ja się cieszę, że to wszystko mam już za sobą też siedziałam na forum i szukałam najlepszego sposobu jak palić
wreszcie dałam spokój i palę w automacie już 7 rok, piec ma się dobrze i ja też czego życzę wszystkim tu bywającym,
a od węgla dużo zależy też miałam spieki, dołki i inne problemy teraz trzymam się jednej kopalni i jest ok.
Pozdrawiam
2022-01-17 22:21
  gwarek Posty: 582 Ostrzeżenie: 0
Magmarjo napisał » 2022-01-16 23:07
Dobry wieczór
Jak ja się cieszę, że to wszystko mam już za sobą też siedziałam na forum i szukałam najlepszego sposobu jak palić
wreszcie dałam spokój i palę w automacie już 7 rok, piec ma się dobrze i ja też czego życzę wszystkim tu bywającym,
a od węgla dużo zależy też miałam spieki, dołki i inne problemy teraz trzymam się jednej kopalni i jest ok.

Pozdrawiam



Witam.
No ale i tak Cię widać na forum
Czyli ten eCoalu który też ja używam nie jest aż taki samoobsługowy ....
Oby ta jedna kopalnia miała cały czas ten sam pokład węgla który wydobywa.
Ale oczywiście mam takie same zdanie.

Pozdrawiam.
Użytkownicy online: