W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku

Wyniki wyszukiwania

posty użytkownika 
2023-03-03 19:03 Temat: Pello v3.5 » Statystyki
  damian2406 Posty:
Witam. Czemu nie mam widocznych statystyk ? Coś trzeba przestawić?
2023-09-19 10:24 Temat: Sklep esterownik.pl » problem ze połączeniem
  sleza Posty:
Oki,zaraz po powrocie z pracy pozmieniam i dam znać.
dodane 2023-09-15 16:19Jest OK,dziękuję za pomoc
dodane 2023-09-18 19:27Witam ponownie,straciłem połączenie ze statystykami,na apce w telefonie i na kompie z panela.
dodane 2023-09-19 10:24Witam,sterownik cały czas się resetuje,nie może zastartować.porszę o poradę 
2023-10-09 14:17 Temat: eCoal.pl v3.5 » Ustawienia pieca w trybie lato
  piterekzioberek Posty:

Gwarek, zapewne masz rację. 
Myślę, że dopiero w trybie Zima okaże się jaka jest różnica. To o czym pisałem wyżej dotyczy pracy w trybie Lato. Nie mniej jednak wyniki są, jakie są.Dla porównania wrzucam dwie statystyki
1. z czerwca, gdy temperatura zadana kotła była ustawiona na 58 stopni w trybie spalania: retortowy ręczny.
Czerwiec



2. z września, gdy temperatura zadana kotła była ustawiona również na 58 stopni ale w trybie spalania: retortowy-ecoal (więc ok. 5 stopni więcej - czyli 63).
Wrzesień



W obu przypadkach zużycie wyszło identyczne. Ale być może w trybie zima będzie inaczej.
2023-11-03 22:52 Temat: eCoal.pl v3.5 » Znowu szamotki na palenisku i powrót do pomysłu konstruktora.
  rj1972 Posty:
Panowie. Magia szamotu jest wielka. Możecie się potykać na słowa i bić frekwencję do statystyk. Gadugadu 😁. Ale Szamot trzeba wsadzić do ognia i nad nim rozważać ale praktycznie. Specjalnie dla Was coś co niebawem omówię w praktyce 🤔
Zalążek tematu 😁


A Wy sobie gadajcie w tajemnicy 🤣
2023-10-17 09:03 Temat: eCoal.pl v3.5 » Alarm - Pustego zasobnika
  leON22 Posty:
Witam, co znaczy "od jakiegoś czasu"? Wg mnie przyczyną może być brak zaznaczonego "ptaszka" - domyślne paliwo przy kolejnym zasypie w statystykach. Sprawdź ten drugi zakup, czy ma zaznaczoną tę opcję  
2023-10-17 14:53 Temat: eCoal.pl v3.5 » Alarm - Pustego zasobnika
  pitaszek Posty:
leON22 napisał » 2023-10-17 09:03
Witam, co znaczy "od jakiegoś czasu"? Wg mnie przyczyną może być brak zaznaczonego "ptaszka" - domyślne paliwo przy kolejnym zasypie w statystykach. Sprawdź ten drugi zakup, czy ma zaznaczoną tę opcję  

Alarm pojawił się w dniu zakończeniu sezonu 19.04.2023 (kocioł został przełączony w tryb "ręczny"). Mimo 10% stanu opału wystąpił alarm. Trwał 6 sek. i ustąpił samoczynnie.
Ponownie pojawił się 12.10.2023  (ale zauważyłem go dopiero wczoraj). 
Zrobiłem "fałszywy" zasyp i na razie alarm nie występuje. 
Z zasypami jest ok.
2023-10-24 19:56 Temat: eCoal.pl » Brak przejścia w tryb podtrzymania
  GregGrun Posty:

Do pieca są podpięte 2 pompy, z tego co rozumiem jedna jest CO a druga CWU - każda z nich jest ustawiona na 2 poziom z 3 możliwych.
Na grzejnikach mam termostaty - takie klasyczne pokrętła od 1 do 5.
Na każdym ustawiam między 2 a 3 (zarówno na piętrze i parterze). 


Na podłogówce mam również takie same termostaty, jednak one są ustawione na 1 a nawet czasem na mniej bo strasznie grzeje - podejrzewam więc, że na podłogówkę i grzejniki leci jeden ten sam obieg a drugi to CWU - niestety nie wiem tego na 100%.

Temperatura powrotu to: 46.2
Spaliny: 119.1

Temperatura podajnika: 51.4
czas pracy podajnika: 4420

Nie wiem z jakiego okresu są te statystyki... 

Zmieniłem histerezę na 0.5 st i dmuchawę w grzaniu na 38%. Reszta ustawień bez zmian. 
Zasypałem cały podajnik. 




2023-10-28 09:00 Temat: eCoal.pl v3.5 » Ustawienie pieca
  faco Posty:
1. Mam nadzieję ze na ścianie po przeciwnej stronie grzejnika i ma być na wysokości jak się siedzi aby piec dostawał właściwe dane.

2.Zmienić te ściany i wysokość, jak pisałem z dala od okien, drzwi i źródeł ciepła, jak jest aktywna pogodówka bo 4D będzie odpalał 😉

3. Tutaj masz napisane jak to zrobić statystyki, aby wiedzieć ile spalasz etc. etc. : https://esterownik.pl/forum/posty,3438/ustawienia-bruli-kociol-tekla-?m=106687#106687

4. Czujnik na powrocie dać na sam środek trójnika i owinąć go czymś co nie będzie wpływać na niego temp. z piwnicy. Czujnik z zasilania za pompę tam gdzie jest chyba już jakiś termometr analogowy (nie plastiku). Tak samo owinąć po zamocowaniu.

Pierwszy raz widzę instalkę na rurach PP, mam nadzieje ze ktoś tam dał stabilki a nie zwykłe
Chyba na razie tyle, bo nie mam teraz więcej czasu się temu przyjrzeć.
2023-10-28 13:12 Temat: eCoal.pl v3.5 » Ustawienie pieca
  krisinho7 Posty:
leON22 napisał » 2023-10-28 12:40
Teraz wiadomo dlaczego czujnik przekłamuje temp.za zaworem 4D. Jest zamontowany za blisko zaworu  @faco 👏👏👏



Za blisko ? Możesz pokazać w którym miejscu najlepiej go umieścić ?
dodane 2023-10-28 12:56
faco napisał » 2023-10-28 09:00
1. Mam nadzieję ze na ścianie po przeciwnej stronie grzejnika i ma być na wysokości jak się siedzi aby piec dostawał właściwe dane.

2.Zmienić te ściany i wysokość, jak pisałem z dala od okien, drzwi i źródeł ciepła, jak jest aktywna pogodówka bo 4D będzie odpalał 😉

3. Tutaj masz napisane jak to zrobić statystyki, aby wiedzieć ile spalasz etc. etc. : https://esterownik.pl/forum/posty,3438/ustawienia-bruli-kociol-tekla-?m=106687#106687

4. Czujnik na powrocie dać na sam środek trójnika i owinąć go czymś co nie będzie wpływać na niego temp. z piwnicy. Czujnik z zasilania za pompę tam gdzie jest chyba już jakiś termometr analogowy (nie plastiku). Tak samo owinąć po zamocowaniu.

Pierwszy raz widzę instalkę na rurach PP, mam nadzieje ze ktoś tam dał stabilki a nie zwykłe
Chyba na razie tyle, bo nie mam teraz więcej czasu się temu przyjrzeć.




Czyli czujnik za zaworem 4d dać tak jak zaznaczyłem na zdjęciu ?


dodane 2023-10-28 13:12

Zmieniłem położenie czujników, ustawiłem pompe CWU jako ochronę powrotu. Nic więcej nie zmieniałem.
2023-11-26 22:26 Temat: eCoal.pl v3.5 » ogniwo eko plus m - poprawne ustawienie pomp
  leON22 Posty:
Jedna z sugestii - dokładnie wyczyścić wymiennik
Druga - histereza # kotła 0st  Hist,przejścia na moc max 1,5st ( jak radzi @rj1972 ) sam tak kiedyś miałem jak jechałem na grupowym
Trzecia - zmiana trybu spalania na ręczny 
Czwarta - praca w automacie 
Piąta - zmniejszyć temp.wew. bo pisałeś że masz 24-25st ale nie  ma komfortu 
Szósta - odpalić statystyki żeby mieć podgląd ile spalasz opału ( właśnie ile spalałeś do tej pory ? )
Wszystko można wykręcić na tym sterowniku

Brak aktualności spełniających wpisane kryteria.
Brak pytań w FAQ spełniających wpisane kryteria.
Brak urządzeń spełniających wpisane kryteria.
Brak użytkowników spełniających wpisane kryteria.