W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  PORADNIK PALACZA - DYSKUSJA Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona89 / 109Następna stronaOstatnia strona
2017-04-01 22:05
  fred Posty: 241 Ostrzeżenie: 0
falcon32 napisał » 2017-03-31 16:14
Pytanie do bardziej doświadczonych kolegów. Jak ustawić piec w okresie przejściowym (tryb auto lato). Ja w tej chwili mam ustawiony tryb pracy programator cały tydzień tryb auto lato, temperatura zewnętrza 17, histereza 0.3. Co myślicie o tych ustawieniach coś jeszcze należy ustawić ?
Można i tak, ale obniż temp. zewn do 14*C. U mnie jest dom nieocieplony i 14*C dla lato temp. zewn. jest nawet ciut za wysoko.
2017-09-22 16:57
  piterus1982 Posty: 3 Ostrzeżenie: 0
Mam pytanie mam troche spieków żuzlowych oraz wydaje mi się ze troche dużo bierze eko 25 kg na dobę przy tak jeszcze nie niskiej tem na zewnątrz,mam nastawione 40c za zaworem w domu mam 23c nie mam włączonej ochrony poworotu.tem powrotu nastawiona na 40C ,?
2017-10-15 13:57
  manista Posty: 22 Ostrzeżenie: 0
witam czy ma ktoś zamontowane  w swojej instalacji sprzęgło hydrauliczne . Ja zamontowałem wczoraj  efekty puki co bardzo obiecujące  palę mieszanką groszku ipelletu z mdf czy ktos  wymieni doswiadczenia
2017-10-22 13:28
  aiverson Posty: 22 Ostrzeżenie: 0
witam, mam maly problem z ustawieniami...
jestem po wymianie sterownika bo mi padł...
sterownik to ecoal, a problem mam z tym ze gdy osiagnie temp zadana np 50stopni dojdzie do 50-51 moze w porywach 52.... i powinien przejsc w podtrzymanie ale nie przechodzi... zapewne mam cos skopane w ustawieniach...
moze ktos pomoze doradzi...
Parametry spalania:
typ kotła : ogniwo eko +
moc dmuchawy w trybie recznym: 80%
moc dmuchawy w podtrzymaniu 60%
ilosc powtorzen podajnika :2
krotka przerwa w podtrzymaniu:20s
czas pracy w podtrzymaniu 7s
czas postoju w podtrzymaniu:40m
korekta dmuchawy w graniu: -1%
czas pracy w grzaniu :6s


PARAMETRY ZAAWANSOWANE:
typ podajnika:retorta ecoal
zapis ustawien serwicowych: nie
algorytm wygaszania kotla:aktywny
czas wyrzutu paliwa:5minut
niezalezna praca pompy miesz: tak
funkcje pompy miesz: mieszajaca
histeryza auto lato :1 stop
podbicie temp przy priorytecie :4stop
histeryza CWU:1stop
funkcja pompy CWu:CWU
czas postoju pompy CO:30m
czas pracy pompy CO:5m

PARAMETRY UZYTKOWNIKA:
regulator temp kotłarog. CO
Temp obnizona CWU:2stop
Priorytet CWU:Nie
Tryb CWU:Zima
Temp CO obnizona:10stop


Pomoze ktos dojsc z tym do łądu ...
2017-10-22 13:36
  zbigmaz01 Posty: 1656 Ostrzeżenie: 0
Jak poczytasz temat to sam dojdziesz, nawet na poprzedniej stronie masz odpowiedź.
IgnacC napisał » 2017-03-01 22:32
Tak ma być. Podtrzymanie to stan wyjątkowy dla tego sterownika. Dąży on do pracy ciągłej obniżając moc do minimum. Dopiero przy zbyt małym odbiorze ciepła przechodzi w podtrzymanie. Im mniej się odstawia tym mniej sadzy w piecu. Szkoda że nie ma statystyk. Można by więcej wywnioskować na temat spalania i mocy. 
2017-10-22 15:06
  aiverson Posty: 22 Ostrzeżenie: 0
tak tylko ze teraz cały czas chodzi (24h na dobe) a przedtem jak doszedl do 52 stopni to sie wyl.
2017-10-22 16:26
  jendrek Posty: 105 Ostrzeżenie: 0
Jeżeli tak bardzo pragniesz, aby przy 52 stopniach przechodził w podtrzymanie to obniż temp. zadaną na 47 lub przejdź na spalanie grupowe.
2017-10-25 12:13
  endriu Posty: 45 Ostrzeżenie: 0
Pytanie:
Czy bilans cieplny spalania tej samej ilości węgla ale z rożną mocą wentylatora (intensywnością nadmuchu) jest taki sam?
Dmucham z dużą mocą np.40% i mam na palniku bardzo duży żar ale kalafiory, dmucham 30% żar mniejszy ale spalanie w miarę poprawne popiół sypki, trochę popkornu.
Czy w myśl poprawnego spalania nie "tracę" ciepła. Takie mnie nachodzą wątpliwości
2017-10-25 17:59
  kahva89 Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
witam, użytkuję od niecałego roku piec na ekogroszek + sterownik ecoal, pracował na zasadzie ustawień właściciela firmy z której zakupiłem kocioł, wydawało mi się, że jest w miarę ok, ale nie mam pewności,a zamierzamy się wkrótce wprowadzić na 100%..
Dom nowy, wybudowany i wykończony w ciągu 4 lat, z zewnątrz oczywiście ocieplony, poddasza również, narazie pomieszkiwaliśmy na pół gwizdka to i w zimie troszkę się grzało, w lecie na wodę.. z tego co mi tłumaczył fachowiec na spalanie węgla nie było za bardzo co patrzeć, bo dom nie wygrzany itp... ale wychodziło coś koło tony na półtora miesiąca może, ciężko mi teraz powiedzieć, bo póki co kupuję po "kilka" worków.. (jestem rolnikiem i posiadam suche odpady z fasoli, wg tego fachowca można mieszać z ekogroszkiem nawet w stosunku 50/50, jak to jest z takimi sprawami?)
Paląc do tej pory nie zauważyłem aby był wyciek jakiegoś kondensatu czy coś w kominie (komin nowy ceramiczny), popiół raczej się ładnie dopala.. 
Czy ktoś ogarnięty w tych sprawach mógłby rzucić okiem na moje ustawienia? 
Statystyki dopiero zacząłem organizować.. 
Instalacja wygląda jak na schemacie, jest pompa mieszająca, pompa od co1 podłogówka - kuchnia, łazienka, wiatrołap, czujnik temp w łazience, pompa co2 kaloryfery, pompa cwu, i przy bojlerze mam pompkę cyrkulacyjną..
Aha, i powiedzcie jak to jest z czyszczeniem komina bo do tej pory do niego nie zaglądałem, teraz patrzyłem od spodu od drzwiczek to na ściankach niby coś jest... Mam kominek podpięty do tego komina i było palone kilka razy.. 
Pozdrawiam
2017-10-25 18:44
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
W poradniku palacza tak się pali miał w piecyku ogniwa.
Jak widać bardzo równo ogień na całej powierzchni naszego ukochanego palnika.
miau
2017-10-28 18:08
  manista Posty: 22 Ostrzeżenie: 0
Witam wszystkich, W swoim oep 10 kw ogrzewam 80 m spalam mieszanke pelletu i eko spalanie grupowe .czy ktos mogłby zerknąć na mój kociolek 
2017-11-04 18:05
  bigesdiges Posty: 45 Ostrzeżenie: 0

Koledzy, robią mi się takie spieki, czasami po zasypaniu worka 25kg mam pełny popielnik w OEPM20. Węgiel NOWAKOWSKI 26,5MJ. Generalnie na innych podobnie, jedynie BARTEX SILVER w miarę ok. Jak zmniejszam moc dmuchawy spieki czasami maleją, ale w popielniku ląduje dużo małych kawałków czarnych niedopałów, czarny miał połączony z popiołem. Czy te spieki wg. Was są żużlowe czy koksowe? Może idę w złą stronę zmniejszając nadmuch? Sterownik ONLINE, z góry dzięki za sugestie.

2017-11-04 18:16
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Bardziej mi to wygląda na spiek żużlowy , zrób korektę nadmuchu na -2 i w podtrzymaniu moc dmuchawy zmień z 45 na 40% , powodzenia
PS. Jakby nie pomogło spróbuj z tą dmuchawą w grzaniu w drugą stronę daj +2
2017-11-16 15:41
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Ja też walczyłem z spiekami,mam ogniwo 20 kw eko plus Powiem krótko te ustawienia od nich czyli automat pul automat to jest do boni te wysokie moce dmuchawy,dym z komina spieki szok, teraz ustawiłem tryb ręczny 10 podawań 70 sek. przerwa dmuchawa 34% i spieki znikły i piec dochodzi szybko.{węgiel retopal piast, ..Dom 180m2> 10cm styropian . jeżeli pojawił się dym z komina to koryguje tylko przerwą podawania. po 30 dniach mogę odpocząć.jeszcze jedno sterownik V3,5  ,piec mam miesiąc średnie spalanie wyszło 20 kg.myślę że to nie najgorzej. A teraz widzę że będzie mniej bo popiołu prawie połowa mniej.
2017-11-16 19:12
  Pink01 Posty: 198 Ostrzeżenie: 0
To masz spiek żużlowy. Dobrze wyrośnięty. Jedyną metodą na zmniejszenie takich kwiatków jest obniżenie nadmuchu do minimum poniżej którego zaczyna przykapcać i przerzucać niedopał. A misiek w trybie Automat eCoal lubi sobie dmuchnąć solidnie. Najpierw w fazie spadku temperatury się za długo zastanawia stosując niewielką moc, a potem jak z temperaturą kotła jest już w czarnej d..ie to napierdziela wiatrem w kosmos. A jak już odrobi spadek, to dalej napierdziela - i prawie nigdy nie zdąża wyhamować. Przebija zadaną plus te 5 zapasu i idzie w odstawkę. A jak już zacznie spadać, budzi się znów ślamazarnie, popierdując dmuchawką i pozwalając temperaturze kotła lecieć w dół głęboko. I tak się wprowadza w głębokie oscylacje, na których dnie zaczyna walić dmuchawą jakby chciał ze 100 kW z kotła wyciągnąć.   Taki model. Spróbuj przejść na grupowe, dobierz wiatr odpowiednio i powinno być nieco lepiej. Albo w tryb Retorta - ręczny. Dajesz krótkie podawanie, możliwie krótką przerwę i możliwie najniższy wiatr.
2017-11-17 22:21
  zbynioo50 Posty: 4 Ostrzeżenie: 0
Dlaczego nie mam żadnego wykresu słupków w histogramie ?
2017-11-17 22:31
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Wykres histogramu widoczny jest tylko dla spalania grupowego
2017-11-17 22:36
  zbynioo50 Posty: 4 Ostrzeżenie: 0
Mam spalanie ustawione na grupowe..i nic zero wykresu.
2017-11-17 23:14
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Napisz coś więcej jaki masz kocioł , jaki sterownik , kiedy załączyłeś spalanie grupowe 
2017-11-18 08:56
  zbynioo50 Posty: 4 Ostrzeżenie: 0
Posiadam kocioł Ogniwo eko plus 16kw, sterownik v3,5   na spalaniu grupowym palę od połowy października

                        
                                                        Wersja oprogramowania: 1.1.12.0.  Jest to nowy kocioł w którym zacząłem palić od września tego roku.

                                                                                                
                                                                                                                                    
Pierwsza stronaPoprzednia strona89 / 109Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: ALFA159, kaczorekgasiorekM26, koperniczek7, mietromiot79, przemas707, Radek64, romkap, w771109