Black Friday 2020: promocja na wybrane elementy do 50%!

User profile

kahva89

 

 

Registration: 2016-12-01 16:08

Login: 2021-02-25 07:47

Devices: 1

Topics: 0

Posts: 1

user posts 
2017-10-25 17:59 Topic: eCoal.pl » PORADNIK PALACZA - DYSKUSJA
  kahva89 Posts: 1
witam, użytkuję od niecałego roku piec na ekogroszek + sterownik ecoal, pracował na zasadzie ustawień właściciela firmy z której zakupiłem kocioł, wydawało mi się, że jest w miarę ok, ale nie mam pewności,a zamierzamy się wkrótce wprowadzić na 100%..
Dom nowy, wybudowany i wykończony w ciągu 4 lat, z zewnątrz oczywiście ocieplony, poddasza również, narazie pomieszkiwaliśmy na pół gwizdka to i w zimie troszkę się grzało, w lecie na wodę.. z tego co mi tłumaczył fachowiec na spalanie węgla nie było za bardzo co patrzeć, bo dom nie wygrzany itp... ale wychodziło coś koło tony na półtora miesiąca może, ciężko mi teraz powiedzieć, bo póki co kupuję po "kilka" worków.. (jestem rolnikiem i posiadam suche odpady z fasoli, wg tego fachowca można mieszać z ekogroszkiem nawet w stosunku 50/50, jak to jest z takimi sprawami?)
Paląc do tej pory nie zauważyłem aby był wyciek jakiegoś kondensatu czy coś w kominie (komin nowy ceramiczny), popiół raczej się ładnie dopala.. 
Czy ktoś ogarnięty w tych sprawach mógłby rzucić okiem na moje ustawienia? 
Statystyki dopiero zacząłem organizować.. 
Instalacja wygląda jak na schemacie, jest pompa mieszająca, pompa od co1 podłogówka - kuchnia, łazienka, wiatrołap, czujnik temp w łazience, pompa co2 kaloryfery, pompa cwu, i przy bojlerze mam pompkę cyrkulacyjną..
Aha, i powiedzcie jak to jest z czyszczeniem komina bo do tej pory do niego nie zaglądałem, teraz patrzyłem od spodu od drzwiczek to na ściankach niby coś jest... Mam kominek podpięty do tego komina i było palone kilka razy.. 
Pozdrawiam