W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Spalanie grupowe Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona25 / 41Następna stronaOstatnia strona
2014-02-10 16:05
  zabijar Posty: 20 Ostrzeżenie: 0
witam kolegów czy może ktoś mógłby mi podpowiedzieć gdzie podpiąć ,dokładniej w które miejsce w tej skrzynce komputera czujnik temp.podłogówki i czy trzeba coś ustawiać lub coś takiego .wyczytałem gdzieś kiedyś na forum że może to być czujnik kty 81-210 nie mogę znaleść za ch...... gdzie to było ,będe bardzo wdzięczny za jakieś informacje.
2014-02-10 16:19
  khojdys Posty: 162 Ostrzeżenie: 0
Witaj,
pod zaciski REZERWA (zaraz kolo wewnetrzej, zewnetrznej),
KTY 81-210 - masz racje
wyszukiwarka dalej nie dziala wiec tylko FAQ

pozdrawiam
Krzysiek
2014-02-10 17:34
  caffe23 Posty: 1244 Ostrzeżenie: 0
zabijar napisał » 2014-02-10 15:05
witam kolegów czy może ktoś mógłby mi podpowiedzieć gdzie podpiąć ,dokładniej w które miejsce w tej skrzynce komputera czujnik temp.podłogówki i czy trzeba coś ustawiać lub coś takiego .wyczytałem gdzieś kiedyś na forum że może to być czujnik kty 81-210 nie mogę znaleść za ch...... gdzie to było ,będe bardzo wdzięczny za jakieś informacje.


http://esterownik.pl/forum/posty,1146/nowy-uzytkownik-bruliego-kilka-pytan?m=47857#47857

Podpinasz pod rezerwa nr 1 jak na fotce z odnośnika.
2014-02-10 19:14
  zabijar Posty: 20 Ostrzeżenie: 0
  Dziękuję za podpowiedź, już podłączyłem i jest ok.
2014-02-10 19:29
  zabijar Posty: 20 Ostrzeżenie: 0
Jeszcze jedo pytanko,dlaczego teraz wyświetlana temp. podłogi jest ledwo widoczna niż inne? czy może przez czujnik bo jest jakiś inny ,temperature odczytuje poprawnie
2014-02-10 19:45
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
W ustawieniach Zaawansowanych musisz teraz przestawić pompę mieszającą na podłogowa
2014-02-11 09:37
  zabijar Posty: 20 Ostrzeżenie: 0
Tak zrobilem i jest ok. dzieki!
2014-02-12 10:02
  DKo70 Posty: 2435 Ostrzeżenie: 0
Witam.
Mam prośbę.
Jeśli mógłby ktoś zerknąć na mój histogram spalania grupowego i wyjaśnić co na nim widać to byłbym dźwięczny.
Małe i duże kreseczki niebieskie i czerwone. Co oznaczają?
Na palniku eko wypalone. Z tyłu palnika trochę żużlowych spieków. Więc myślę, że pali się dobrze. Ale co mówią kreseczki?
Zdrówka życzę. 

Aha, plusik dla Strzechy za dobrą podpowiedź ustawienia 8/8, wiatr 40. Właśnie w tych granicach dobrze spala. Tylko co oznaczają kreseczki?
2014-02-12 10:35
  strzecha Posty: 833 Ostrzeżenie: 0
Umiejscowienie kreski na histogramie wskazuje na konkretny czas trwania cyklu dopalania. Im wyższa kreska tym dany czas wystąpił więcej razy. Jeśli dobrze pamiętam to na histogramie jest wyświetlanych 16 ostatnich cykli dopalania (mogę się jednak mylić).

Algorytm jest w jakiś sposób zaprogramowany by wykrywać trend zmiany temperatury spalin. Jak wykryje taką zmianę to stwierdza że poprzednia dawka paliwa się dopaliła i podaje następną a jednocześnie mierzy czas w jakim to dopalenie nastąpiło i rysuje krechę w odpowiednim miejscu. Przyjęto że maksymalny czas na spalenie podanej dawki paliwa to 300 sekund. Jeśli więc algorytm nie wykryje w przeciągu 300sekund zmiany trendu spalin uznaje że masz za mały wiatr i rysuje krechę  po prawej stronie histogramu. Jeśli algorytm stwierdzi że dopalenie nastąpiło za szybko uznaje że masz za duży wiatr i rysuje krechę po lewej stronie histogramu.

Teoretycznie powinna być więc wysoka kreska mniej więcej na środku histogramu. Wysoka kreska oznacza że ten czas dopalenia wystąpił najczęściej.

Działa to wszystko w oparciu o założenie że dla konkretnej podanej dawki paliwa jest bardzo wąski zakres pracy dmuchawy (który musimy eksperymentalnie dobrać) w jakich ta właśnie dawka zostanie prawidłowo spalona. Dodatkowo powinno to nastąpić w odpowiednim czasie. Takie są założenia pracy grupowej.
2014-02-12 10:39
  strzecha Posty: 833 Ostrzeżenie: 0
DKo70

Dawaj aktualizację. Spróbuj pracy ciągłej w nowym sofcie, jak ci już ktoś radził. Nastawisz grupowe 8/8, ilość podań 3x, wiatr na początek 38 i sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie

Przeczytaj też to.
2014-02-12 11:08
  DKo70 Posty: 2435 Ostrzeżenie: 0
Dziękuję Strzecha.
Rozjaśniło mi się.
Rozumiem, że kreski rysuje na niebiesko lub czerwono w zależności z jaką mocą akurat pracował MIN lub MAX.
Czy ma jakieś znaczenie to, że więcej kresek jest czerwonych?

A z aktualizacją na razie się wstrzymam. Nie robiłem jeszcze tego i pewnie muszę mieć więcej czasu. A na razie go brak
2014-02-12 11:24
  strzecha Posty: 833 Ostrzeżenie: 0
Tych kresek na każdym histogramie (min i maks) masz teoretyczne zawsze tyle samo. Jak wspominałem zobrazowane jest dopalanie ostatnich 16 dawek paliwa a potem starsze kreski są zastępowane nowymi (przynajmniej ja to tak pamiętam). Jeśli ja jednym z histogramów masz mniej kresek to są one po prostu nałożone na siebie i ich nie widzisz (taki sam czas dopalenia wystąpił więcej razy).

Histogram jest jedynie pomocą przy zdalnym sterowaniu. Jak możesz do pieca podejść to jest to zawsze wskazane. Najlepiej jak złapiesz u siebie zależność między kreskami a tym co faktycznie na palniku.
2014-02-12 13:24
  Maco Posty: 64 Ostrzeżenie: 0
Witam, wszystko zależy od warunków, u mnie np są tylko niebieskie kreski, czerwone pojawiają się, jak algorytm chce przełączyć się na wyższą moc. Ja preferuję dużą histerezę, bo jak już się odstawi i smoli, to przynajmniej raz na godzinę i po chwili przestaje, a nie co 5 minut. Zauważyłem, że przy większych histerezach rzadziej chce przełączyć na wyższą moc.

Pozdrawiam, Maco.
2014-02-12 13:54
  strzecha Posty: 833 Ostrzeżenie: 0
Tak, bo to właśnie histereza określa temperaturę przełączenia mocy a jak masz moc min dobraną "z zapasem" to zdąży się piecyk pozbierać nim do mocy maks dojdzie.
2014-02-12 14:31
  Maco Posty: 64 Ostrzeżenie: 0
Witam ponownie, twórcy sterownika zapewne dobrali moment przełączenie na wyższą moc opierając się na procentowym udziale histerezy. Chodzi o to, że przy histerezie 0,2 stopnia kocioł z rozpędu ochłodzi się tak dużo (np pół stopnia, co stanowi ponad dwukrotność całej histerezy), że przełaczy się na wyższą moc, natomiast przy histerezie 5 stopni wychłodzenie nawet o jeden stopień więcej nie wpływa na podwyższenie mocy. Cały czas mam na myśli systuację, gdy kocioł wychodzi z podtrzymania. W trybie grzania to już inna bajka.
To wynika z moich obserwacji, jak się mylę, prosze mnie poprawić.

Pozdrawiam, Maco.
2014-02-12 15:11
  DKo70 Posty: 2435 Ostrzeżenie: 0
Witam.
Maco, czy zauważyłeś może mniejsze spalanie przy większej histerezie?
Zdrówka
2014-02-12 15:20
  Maco Posty: 64 Ostrzeżenie: 0
Witam, różnicy w spalaniu nie widać, ale w ilości sadzy jest różnica. Przy takim rozbiorze ciepła, jaki jest teraz, cwu odgrywa znaczną rolę, a w domu nie zakręce ciepłej wody do testów Wiadomo, raz więcej ciepłej wody, raz mniej. Podpowiem tylko, jak w miarę dokładnie określić, czy spalanie mniejsze, czy większe, bo patrzenie na datę zasypu, to raczej nie jest zbyt dokładne. Moim zdaniem warto o konkretnej godzinie zapisać czas pracy podajnika, za dobę znowu zapisać, zmienić parametry spalania i zapisać za kolejną dobę. Wtedy dopiero widać jakieś różnice, bo jak kocioł wchodzi w podtrzymanie, to data zasypu, gdy podajnik pełny, sporo się zmienia.

Pozdrawiam, Maco.
2014-02-12 15:28
  DKo70 Posty: 2435 Ostrzeżenie: 0
Też zauważyłem, że data zasypu jest tylko przybliżona. 
Ja mam histerezę 0,2. Węgiel ładnie się spala. Ale lubię eksperymentować więc ustawię histerezę 2,0. Zobaczę co będzie się działo. 
Jeśli chodzi o cwu to pompę mam włączoną na stałe. Zauważyłem, że podnosi to temperaturę powrotu.
Zdrówka  
2014-10-20 16:25
  lidka Posty: 39 Ostrzeżenie: 0
Mamy niezbyt duże doświadczenie w paleniu, bo tylko jakiś czas korzystamy, na zimę wciąż jeszcze wyjeżdżamy.
Po ostatnim czyszczeniu pieca zauważyłam że jest sporo niedopałków. Podwyższyłam przy 8kW nadmuch z 36 na 37 %.
Wydłużył mi się nieznacznie okres do następnego ładowania, więc może się teraz dopala. Nie lubię zaglądać bo wtedy robi się zasłona dymna. Nie wiem czemu tak jest, przy paleniu w piecach kaflowych nic takiego się nie działo ale tamte piece pracowały na innym kominie. Może to o ten nowy komin chodzi.
Czy ktoś doświadczony mógłby zerknąć na nasze dane?
https://device.esterownik.pl/device/3187/
Poza tym wciąż nie przestawiłam się na ogrzewanie CWU przez piec i używam elektrycznych bojlerów. Ma ktoś może jakieś wskaźniki jak wychodzi porównanie cenowe tych dwóch źródeł?
Pierwsza stronaPoprzednia strona25 / 41Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: Piecgrosz, romkap, UkmBoiler