W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Mocny ciąg kominowy dość długu po wyłączeniu wentylatora. Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona4 / 4Następna stronaOstatnia strona
2023-01-29 13:10
  mamut Posty: 352 Ostrzeżenie: 0
U mnie na Wesołą był tylko jeden sposób, docięta szamotka redukująca w mojej 10-tce palnik prawie o jeden człon.
2023-01-29 21:55
  gwarek Posty: 579 Ostrzeżenie: 0
Niestety w moim kotle i tym opale doszłem do granicy dolnej mocy.
Ustawienie dmuchawy:
- 35% duże spieki,
- 34% małe spieki,
- 33% czasem spieki + lekki zadymienie,
- 32% sporadyczne spieki + mocne zadymienie.
Więc dla tego opału i tego kotła nie ma za bardzo możliwości ruchu.
Super dla mnie że kocioł ma zapas mocy i te minimalne ustawienia są OK nawet dla -10st.C.
Przeskoczenie na grupowy to tylko dodanie kolejnego stanu z większym nadmuchem.
Pewnie dodanie "poczekalni" nad paleniskiem pomoże w dłuższym spalaniu opału.
Od razu widzę fotki "korony" i walki z marcelem ...
2023-01-30 09:46
  mamut Posty: 352 Ostrzeżenie: 0
@gwarek dlatego przy obecnych kotłach na ekogroszek, chcąc spalać ekonomicznie (ale i czysto) należy dobierać dobrze moc kotła, nie dawać mu zapasów. Niestety widzę, że jeszcze u części hydraulików nadal pokutuje podejście "daj z 5kW więcej, nie zaszkodzi".
Ja wybrałem 10kW bo był to wtedy najmniejszy kociołek, przy jak się okazało później zapotrzebowaniu domu max 6kW. Batory pojawił się dwa sezony później. 
Wiedząc to po pierwszych sezonach, specjalnie na większość grzania zacząłem kupować słabszy węgiel 24-26MJ i na "-10 i mniej" trochę mocniejszego, żeby rzadziej dosypywać do zbiornika.

Tak jak napisałem wyżej, w swoim OEP z prostokątnym palnikiem, mogłem sobie przez docięcie szamotki, zmniejszyć wielkość palnika czym ograniczyłem moc.
2023-01-30 12:08
  Jan727usz Posty: 119 Ostrzeżenie: 0
mamut
Tak jak napisałem wyżej, w swoim OEP z prostokątnym palnikiem, mogłem sobie przez docięcie szamotki, zmniejszyć wielkość palnika czym ograniczyłem moc.


Jak przymocowałeś szamotkę i czy węgiel jej nie kruszy przy pracy podajnika ?
2023-01-30 14:22
  faco Posty: 823 Ostrzeżenie: 0
Tu coś było na ten temat
https://esterownik.pl/forum/posty,5914/roznice-w-kotlach-typu-m-oepm
2023-01-30 14:40
  Jan727usz Posty: 119 Ostrzeżenie: 0
dzięki
2023-01-30 17:56
  mamut Posty: 352 Ostrzeżenie: 0
dokładnie cos takiego jak niżej, wkleiłem na uszczelniacz, ten którym co sezon składałem palnik po przeglądzie.

Jacek_OEP10kw napisał » 2017-01-15 17:39
Było o tym sporo przed reformą forum. zachowała mi się jedna fotka tejże wkładki szamotowej.
2023-03-26 20:06
  gwarek Posty: 579 Ostrzeżenie: 0
Problemy problemy .... wypalanie opału w podtrzymaniu z podnosznem temp. kotła.
Klapka automatyczna niegotowa więc muszę coś zrobić radykalnie.
Otworzyłem lekko wyczystkę zgodnie z podpowiedziami i jakoś muszę przetrwać.
Proszę o sugestie odnoście trójnika kąt 40st. i montażu od razu za czopuchem RCK.




Pierwsza stronaPoprzednia strona4 / 4Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: bart1904