W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Groszek II Mysłowice wesoła w ogniwo eko plus m? Subskrybuj
2022-05-28 15:59
  drapik83 Posty: 22 Ostrzeżenie: 0
Witam czy ten rodzaj węgla z pgg jest możliwy do stosowania w moim ogniwie 14 kw? Z góry dziękuję za odpowiedź. 
2022-05-28 19:59
  Walter Posty: 169 Ostrzeżenie: 0
Palę tym od 5lat, testowałem greenpala i karlik, ale wróciłem do wesołej, teraz palę tym na wodę, na początku był problem bo wygasał w lato, trzeba ustawić pod siebie. W zimie spala się świetnie, w lato dodaje trochę wapna i jest ok. Oczywiście to moja opinia, ja jestem zadowolony. 
2022-05-29 09:13
  Gorzyczki13 Posty: 43 Ostrzeżenie: 0
Ogólnie podajnik ten groch ogarnie. Niektórych przeraża  wysokie Ri. Spiekalność koksowa. Pale cały rok Marcelem z Ri sięgającym 70 i nic innego nie chce. Jak go opanujesz tak jak ja marcel to popiół jak pyłek z papierosa i w zimie spalanie mniejsze niż na typowych ekogroszkach. Zauważ, iż tutaj moc sięga 30Mj, a na marcelu przekracza 30Mj.
Oczywiscie nie jest to groch do nowicjuszy.
2022-05-29 14:33
  drapik83 Posty: 22 Ostrzeżenie: 0
Dzięki za pomoc w podjęciu decyzji. Od jutra próbuję go upolować na pgg . Mam już 5 ton karlika więc może nawet zrobię jakiś mix w ramach eksperymentu. 
2022-10-03 03:37
  xpawlo Posty: 7 Ostrzeżenie: 0

WitamW jaki sposób ustawić sterownik aby palić tym i nie koksować?
2022-10-04 12:39
  Irek7703 Posty: 42 Ostrzeżenie: 0
ja wczoraj pierwszy raz czyściłem piec po zasypaniu tym węglem.
Moje wnioski:
- popiół ok, mniej więcej pół wiaderka, było troche drobnych koksików, mam nadzieję, że jak piec będzie mocniej obciążony, to uda mi się te zjawisko zminimalizować
- w obecnych warunkach spalanie ok 7-8 kg  na dobę - wydaje mi się, że jest ok
- trzeba ustawić dość krótkie czasy postoju podajnika w trybie podtrzymania. Dwa razy próbowałem ustawić na 60 min i dwa razy piec wygasł.Zima problemu nie będzie, ale teraz skutkuje to wyższa temperaturą na piecu niz jest potrzeba
- dość często jest bardzo niski poziom palącego się węgla w palniku. Przy próbie zwiększenia ilości podań, lub obniżenia mocy dmuchawy pojawia się sadza w piecu, musze jeszcze nad tym popracować

Ogólnie na ta chwile ocena mocno pozytywna 
2022-10-04 13:29
  xpawlo Posty: 7 Ostrzeżenie: 0
No właśnie problem z tym że niżej niż 25% wentylatora nie można zejść na podtrzymaniu
Czasy podawan też minimalne a dalej się wypala nisko 
I praktycznie piec chodzi tylko na podtrzymaniu bo temperatura pieca 65 a nastawiona 45
Bardzo wysoka temperatura spalania tego groszku nie ma odbioru.
Myślałem zmienić z 25kw na 16kw w sterowniku może tam się wtedy da coś zrobić 
2022-10-11 15:29
  gwarek Posty: 579 Ostrzeżenie: 0

Rozkręcić palenisko i odjąć ze dwa elementy oraz zmienic na krótszy ślimak.
To napewno pomoże zmniejszyć moc kotła i podnieść kopczyk.
2022-10-11 18:39
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
gwarek napisał » 2022-10-11 15:29

Rozkręcić palenisko i odjąć ze dwa elementy oraz zmienic na krótszy ślimak.
.

Możesz podrzucić link gdzie można kupić te krótsze ślimaki?
2022-10-13 10:20
  Linca Posty: 13 Ostrzeżenie: 0
Podpinam się pod temat  posiadam piec na ekogroszek Ogniwo 5 klasy 20 kw z podajnikiem i ślimakiem (chyba żeliwnym) czy jak uda mi się kupić groszek II to powinno być ok? Niby w opisie na pgg pisze uziarnieniu 6-25 mm?? Nie chciałbym zmieniać coś przy ślimaku ponieważ jest jeszcze na gwarancji. Jakie macie ustawienia?
2022-10-14 18:23
  gwarek Posty: 579 Ostrzeżenie: 0

Na stronie producenta kotła.
Są rózne długości w zależności od mocy kotła.
Pozdrawiam.

http://sklep.ogniwobiecz.com.pl/produkty,2?search=%c5%9blimak


2022-12-07 14:45
  pawelzrostek Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Dzień dobry. Wracam do tytułu Groszek II Mysłowice Wesoła. W naszej gminie sprzedają groszek II z wesołej w ramach rządowego programu po 2000 za tonę... cena ceną jednak istnieje możliwość zakupu 3 ton. Do tej pory paliłem Pieklorzem (luz) i Karlikiem (worki) obecnie. Nie zwracałem dotychczas uwagi  na ilości spalania czy 10 kg czy 12 kg to mniej ważne. Ma się palić stabilnie i bez częstych wizyt w kotłowni. 
Wracając do sedna kto ma doświadczenie z tym sortymentem ? Czy rzeczywiście spiekalność jest problematyczna ? Czy wielkość /średnica jest znacząco różna od Pieklorza ?
Aha to ostatnie to pomiędzy Pieklorzem a Karlikiem jest bardzo duża różnica wielkości. Kocioł na Karliku dużo głośniej pracuje.
Byłbym wdzięczny za podpowiedzi. 
Paweł
2022-12-07 23:13
  gwarek Posty: 579 Ostrzeżenie: 0
Palę tym opałem groszek 2 wesoła no będzie już miesiąc ( kupiłem 5T luzem ).
Dość duża gradacja opału ale retorta bez problemu sobie z tym radzi.
Niestety tryb auto za mało podaje opału i kopczyk ginie głęboko.
Na trybie recznym trochę się spieka ale na tyle mało że nie blokuje paleniska.
Po za spiekami jest tylko popiół więc nie ma co narzekać.
Użytkownicy online: Kazimir, Mariuszdom5, pawelprak, Sahy