W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Pello v3.5  Zatrzymanie palnika po dogrzaniu pomieszczenia Subskrybuj
2020-01-03 10:29
  CzeslawH Posty: 57 Ostrzeżenie: 0
Witam
Od czego zależy rozpalenie kotła jeżeli ustawione jest na NIE parametr  "Zatrzymanie palnika po dogrzaniu pomieszczenia"
Temperatura w pomieszczeniu (Obw.od CO1) spadła poniżej ustalonej (z uwzględnieniem histerezy ) a kocioł nie rozpala się. Wg instrukcji palnik powinien pracować cały czas utrzymując temperaturę zadaną kotła.


  
2020-01-03 10:51
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Nie chce mi się tam zaglądać ale jest jeszcze coś takiego w parametrach jak histereza wygaszenia i załączenia kotła.
2020-01-03 11:00
  CzeslawH Posty: 57 Ostrzeżenie: 0
Tak wiem. Histerezę załączania mam ustawioną na 5 oC, temperatura spadła dużo niżej a kocioł mimo to się nie załaczył. Mało tego podczas grzania jeśli przestawię parametr "zatrzymanie palnika po dogrzaniu pomieszczenia" na NIE, kocioł od razu przechodzi na wygaszanie mimo niedogrzanego pomieszczenia.
2020-01-03 14:58
  pawel3 Posty: 496 Ostrzeżenie: 0
CzeslawH napisał » 2020-01-03 10:29
Witam
Od czego zależy rozpalenie kotła jeżeli ustawione jest na NIE parametr  "Zatrzymanie palnika po dogrzaniu pomieszczenia"
Temperatura w pomieszczeniu (Obw.od CO1) spadła poniżej ustalonej (z uwzględnieniem histerezy ) a kocioł nie rozpala się.


Jeżeli ten parametr jest na NIE
To sterownik/ palnik pracuje aż zostanie osiągnięta temp na kotle + histereza wyłączanie kotła. Czyli w twoim przypadku zdana 65 + 3 histerezy= 68 palnik przejdzie w wygaszanie

Palnik przejdzie w rozpalanie jak na kotle spadnie poniżej histerezy załączania kotła czyli w tym przypadku 60st

Jeżeli ten parametr jest na TAK

Po dogrzaniu pomieszczenia niezależnie od temp kotła palnik się wygasza

Rozpalanie kotła wymusza spadek temp w mieszkaniu

Kocioł pelletowy pracuje jak gazowy


2020-01-04 22:31
  kiminero Posty: 20 Ostrzeżenie: 0
Prawdopodobnie źle podłączyłeś termostat pokojowy. Zamień przewód na przyłączu NO/NC.
2020-01-05 10:50
  CzeslawH Posty: 57 Ostrzeżenie: 0
Nie mam termostatu. Mam podłączony przewodowy czujnik temperatury.
2020-01-05 11:12
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Pawel3 weź to przejrzyj dokładnie bo nie chce mi sie nadwyrężać głowy tam jest chyba problem z czujnikiem który jest przypisany do obwodu i czujnikami pokojowymi, on ma tam jeszcze przypisane chyba 4 pokoje i to się "gryzie"
2020-01-05 16:43
  pawel3 Posty: 496 Ostrzeżenie: 0
Teraz masz wygaszenie palnika na TAK. Czyli po tym jak czujnik kabelkowy osiągnie temp palnik się wygasza. 
Masz trzy pokoje z głowicami i te pokoje również sterują załączeniem i wyłączeniem pompy.
Nadal  to Ci źle działa? 
2020-01-05 17:05
  CzeslawH Posty: 57 Ostrzeżenie: 0

Jeśli mam ustawienia tak jak teraz, czyli wygaszenie palnika po dogrzaniu pomieszczenia jest TAK - to wszystko jest OK.
Po ustawieniu wygaszania palnika na NIE, kocioł przechodzi w wygaszanie mimo niedogrzanego pomieszczenia ( czujnik przewodowy ) oraz nieosiągniętej temperatury wyłączenia kotła z uwzględnieniem histerezy.
Po wygaszeniu nie chce się załączyć mimo spadku temperatury na kotle poniżej histerezy wyłączenia.

dodane 2020-01-05 17:05
Zle napisalem powinno być

"Po wygaszeniu nie chce się załączyć mimo spadku temperatury na kotle poniżej histerezy załączenia."
Użytkownicy online: kamilla1988, Mar-54, maste, wele