Forum  Pello v3.5  Prośba o konsutlację, pompa mieszająca, modenizacja instalacji. Subskrybuj
2019-12-02 19:58
  Grzegorzy169 Posts: 1 Ostrzeżenie: 0

Witam, od 9 października ogrzewam swój dom kotłem OGNIWO EKO PELLET 18 kW, problem polega na tym, że mam problem z ochroną powrotu, różnica między zasilaniem, a powrotem powyżej 10 stopni. Wiem, że temat powielany wielokrotnie, wyczytałem na forum aby zawór 4 drogowy spełniał dwie funkcje należy na powrocie zainstalować pompę, która poprawi obieg. W mojej instalacji zasilanie cwu jest przed zasilaniem zaworu 4 drogowego, a powrót cwu jest przed powrotem z zaworu 4 drogowego. A już wiem, że w tym przypadku powrót cwu powinien być pierwszy od kotła. Stąd moje pierwsze pytanie czy mógłym zamontować pompę na powrocie z 4D a sprawę powrotów rozwiązać na wiosnę? W planach mam zamiar rozwiązać problem następująco obniżę zawór 4D o kilkanaście centymetrów tak aby był zasilany pierwszy od kotła, wtedy nie muszę ruszać powrotów, a zyskuję miejsce za zaworem 4D na separator powietrza i zanieczyszczeń. Jako pompę mieszającą mam zamiar kupić LFP EPCO 25/40-70 lub LFP EXPERIA L 25/40 lub WILO YONOS PICO 2.0 25/40. Pozdrawiam i z góry dziekuję za rady. 
https://esterownik.pl/device/20179
Poniżej zdjęcia, odręczny schemat instalacji.
dodane 2019-12-02 19:58
Users on-line: dante, dorota, marekg, Tottoro