W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Gęsty dym na wysokości palnika Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 3Następna stronaOstatnia strona
2018-03-14 10:17
  Novi Posty: 51 Ostrzeżenie: 0
Witam

Od tygodnia zaczął pojawiać mi się gęsty dym w kotle na wysokości palnika.
Węgiel mam cały czas ten sam dobry, suchy, spala się w pyłek, ciąg kominowy sprawdzony, ściągnąłem kominiarza dla pewności. Odkurzyłem i wydmuchałem otwory napowietrzające, jak się podkręci wentylator dmucha jak z suszarki. Piec wyczyszczony, pionowe wymienniki czyste, popiół i resztki sadzy wybrane z dołu. Popielnik szczelnie przylega do tylnej ściany. Boczne wejście podajnika uszczelnione po obu stronach. 

Konsekwencją tego wiadomo, smoła, której nigdy nie było poniżej palnika zalega w znacznych ilościach.

Po otwarciu klapy górnej do tzw. awaryjnego rusztu dymu brak...

Może miał ktoś z Was taki przypadek? 

Pilnie proszę o pomoc. 

Dla obrazu sytuacji podsyłam filmik z YT https://youtu.be/4bHh9hETlSY
2018-03-14 10:55
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Korpus ( dziura w tylnej części, widać na filmie niespalony groszek ), ślimak pewnie też na wykończeniu + dekiel zamykający palnik.
Sprawdzić człony.
2018-03-14 10:57
  caffe23 Posty: 1244 Ostrzeżenie: 0
Sprawdź czy nie masz dziury w podajniku (tunel ślimaka) przed palnikiem. Z tyłu palnika/podajnika (nie widać po otwarciu drzwiczek).
Musisz wygasić kocioł, wziąć lusterko i jakąś lampę, latarkę, obejrzeć podajnik.
Być może odkręcić podajnik od korpusu kotła.

Czy masz zrobione dosuszanie zbiornika?

2018-03-14 10:57
  mnich Posty: 263 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM /SERWIS
Witam. Proszę się skontaktować z serwisem  134470310
2018-03-14 11:10
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
caffe zobacz na filmiku gdzie jest obraz z szuflady, tam widać niespalone od lewej strony z tyłu suflady i tam jest dziura.
Tutaj bardziej kontakt ze sklepem jak z serwisem.
2018-03-14 11:33
  jendrek Posty: 105 Ostrzeżenie: 0
Witam. Karoka  ma rację. Przerabiałem ten sam problem w listopadzie 2016
2018-03-14 11:40
  Novi Posty: 51 Ostrzeżenie: 0
Witajcie, 

dzięki za sugestie, serwis poradził ostudzenie i sprawdzenie szczelności segmentów. Wykluczył raczej nieszczelność w ściance tylnej. 


W takim razie jak będę gotowy, wrzucę zdjęcia z tyłu podajnika. 

Oby nie trzeba było tego całego *** rozkręcać i wyciągać.... 

Kocioł ma dopiero 5ty rok. Zawsze dobry suchy węgiel spalany na pyłek, żadnych miałów i innych syfów. 

Jendrek - co było u Ciebie i jak to załatwiłeś?
2018-03-14 11:49
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Jak nieszczelność w ścianie tylnej?
Dziura jest w korpusie żeliwnym, ujrzysz ją na odcinku między płytą montażową do kotła a elementem odlewu do którego wkręca się szpilki mocujące członów.
Bez rozkręcania możesz tylko zlokalizować defekt.
Dopiero 5-ty? może aż.
2018-03-14 12:44
  Luke Posty: 241 Ostrzeżenie: 0
Novi napisał » 2018-03-14 11:40

Kocioł ma dopiero 5ty rok. Zawsze dobry suchy węgiel spalany na pyłek, żadnych miałów i innych syfów. 



Ale on właśnie bardzo lubi suchy miał. 
2018-03-14 12:52
  caffe23 Posty: 1244 Ostrzeżenie: 0
karoka65 napisał » 2018-03-14 11:10
caffe zobacz na filmiku gdzie jest obraz z szuflady, tam widać niespalone od lewej strony z tyłu suflady i tam jest dziura.

Tak masz rację widać niespalony węgiel wypadający przez dziurę z której się przy okazji dymi.
Dlatego napisałem, że sprawdzi to przy pomocy lusterka.
dodane 2018-03-14 12:52Piszemy od 4 lat o robieniu napowietrzania zbiorników na paliwo. Ten kto nie zrobił będzie miał taki sam problem w niedalekiej przyszłości.


2018-03-14 15:47
  starachowice Posty: 48 Ostrzeżenie: 0
Witam. Karoka  ma rację. Przerabiałem ten sam problem w listopadzie 2018 cena z ślimakiem około 1800 zł.
Powodzenia
 
2018-03-14 15:55
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
Ech stary kopciuch u matki był najlepszy, był bezkosztowy, bez pilnowania powrotu, przesłużył 20 lat i wypadła dziura. 
2018-03-14 17:01
  jendrek Posty: 105 Ostrzeżenie: 0
Starachowice, czasami do przyszłości nie wybiegłeś 
 Novi, kupiłem kompletny podajnik z członami palnika i ślimakiem. tak wygląda stary z dziurami
dodane 2018-03-14 17:01
2018-03-14 17:21
  starachowice Posty: 48 Ostrzeżenie: 0
jendrek napisał » 2018-03-14 17:01
Starachowice, czasami do przyszłości nie wybiegłeś 
 Novi, kupiłem kompletny podajnik z członami palnika i ślimakiem. tak wygląda stary z dziurami
dodane 2018-03-14 17:01


he he sorki 2017 listopad naoglądałem się filmu Powrót do przyszłości ale dzięki za ocenę hm każdy ma prawo się pomylić i tak większość zrozumiała,,,,
2018-03-16 21:25
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Novi. Coś tak ucichł nagle, palnik się sam naprawił, czy kazali Ci cicho siedzieć w zamian za rabat ?
2018-03-17 11:58
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Załamał się trwałością palnika który miał być przecież na lata a żywotność znacznie większa jak innych.
2018-03-17 20:41
  przemekoep10kw Posty: 232 Ostrzeżenie: 0
ja bym to zalatal klejem do blokow i lata metalowa z dwoch stron jeszcze by lochodzilo cos cienko tego zeliwa ze sie wytarlo
2018-03-21 11:01
  Novi Posty: 51 Ostrzeżenie: 0

Hej. esterowniksabaton - No załamałem się trwałością... MASAKRA! Sprawdziłem na statach niecały 4ty sezon, myślałem że piąty ale zapomniałem przecież stał rok na palecie i czekał na podłączenie. (więc po gwarancji)

Tak jak przewidywaliście dziura w podajniku BURNER. Dziura "wyburniła" się trochę przed dolną śrubą która skręca palenisko. 

(dziwne, nie można załadować fotek na serwer forum )

FOTO 1 : DZIURA W PALNIKU PODAJNIKU BURNER S


FOTO 2 : AWARIA PALNIKA OGNIWO BURNER S CZTERY SEZONY PRACY

Początkowo zasilikonowałem ten krater ale "plomba" wypadła dlatego wsadziłem od środka śrubę z łebkiem grzybkowym z podkładką i na zewnątrz skręciłem z jeszcze większą podkładką wszystko silikonując wewnątrz styku śrub silikonem 1300*  (można to to g***o było zanitować ale nie miałem takich wielkich nitów! - pomysł dla wszystkich, którzy w przyszłości doświadczą solidności i trwałości odlewów firmy Ogniwo, na opaskę w tym miejscu chyba nie było szansy).  Działa dziś pełny 3 dzień , wszystko się ustabilizowało dym który się trochę pojawia to pewnie wypala się smoła która zalegała wokół.

FOTO 3 : PRZYMUSOWA NAPRAWA PALNIKA BURNER S DZIURA GĘSTY DYM


Natomiast: 
ciekawe jest to że zbudowaliśmy ze szwagrem domy obok siebie w tym samym czasie, on wybrał inny kocioł ponieważ nie było go stać na sporo droższego Mercedesa od Ogniwo. Wybrał całkowicie stalowego, ponad 100 kg lżejszego podajnikowca znanej firmy od zasobników cwu itp. firmy GA**ET (żeby nie było że coś tam reklamuję). Opał kupujemy jak dotychczas wspólnie więc mam teraz jakościowe porównanie kotłów. Fakt: jemu poleciał dotychczas ślimak, i nie to że się starł tylko pękł ale za 150zł a nie cały nowy podajnik BURNER za 1600zł czy ile "toto" kosztuje! 

Jak już tam zajrzałem stan całości PODAJNIKA BRUCER po tych niecałych 4 latach jest dramatyczny! Ślimak podczas pracy ma wielki luz, skacze po tunelu podawczym jak kozica, pewnie wytarł się w tym dołku na ściance paleniska, świetne rozwiązanie BRAWO!
 - nie można tam by było zamontować jakiegoś łożyska? Widać po tym na ile prognozuje się trwałość tej konstrukcji. 

Z powyższego porównania wynika, że nie trzeba nawet pisać, do czego się nadają te kotły Ogniwo z palnikiem BRUCER. ZGROZA. 4 lata i SZROT!

karoka65 - zauważyłem że porównujesz ruchomy podajnik do zużycia elementów eksploatacyjnych auta. 

Przyłączę się do Ciebie    -  Mercedesa zjadła korozja a Opel (mojego szwagra)  jeździ dalej. 

Jedynie sterownik Ecoal to HIT przez duże H! Złego słowa nie powiem choć szkoda, że sterowania zaworem 3/4d nie ma i musiałem dokupić do podłogi drugi TE*Ha. Statystyki możliwość podglądu pracy, sterowanie zdalne, samo spalanie węgla - WOW! 

NIE MAM DOSUSZANIA PONIEWAŻ PRODUCENT NIE PRZEWIDYWAŁ TAKIEGO ROZWIĄZANIA - nie ma takich zaleceń w mojej ulotce produktu wdrożonego na rynek - Nawet jak bym miał na ten temat wiedzę, miałbym w nowym produkcie wiercić dziury???  Co to *****  za praktyki?  Powinno to być chociaż opcją do wyboru podczas zakupu albo wycofane ze sprzedaży ze sklepu. Widać liczy się kasa, jak nie z podajnika wydoić to z drugiej strony.


vmilo - rabat powinien być po tak krótkim czasie eksploatacji KAŻDEMU posiadaczowi tej widać nieudanej konstrukcji bezdyskusyjnie uznany.

Na tą chwilę wysłałem 15go z formularza zapytanie czy ten palnik sm będzie pasował - do dziś nie doczekałem się odpowiedzi...

Może nie nadążają z zamówieniami części zamiennych

Na koniec relaksujący film :   DOMOWA NAPRAWA PALNIKA BURNER S
2018-03-21 13:05
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Jeśli planujesz wymianę palnika, to odpuść to co masz obecnie, SM jest tak samo nijaki.

Sporo ludzi powywalało to ustrojstwo, na rzecz trwalszych i lepiej spalających palników. Dopiero teraz wiedzą jak umie spalać coala.
2018-03-21 13:25
  anaana Posty: 649 Ostrzeżenie: 0
Novi napisał: 

" Z powyższego porównania wynika, że nie trzeba nawet pisać, do czego się nadają te kotły Ogniwo z palnikiem BRUCER. ZGROZA. 4 lata i SZROT!"


Kolega się zapędził? Ogniwo z Brucerem pracuje u mnie 8sezon 24/24. 
Stan idealny żadnej dziury, jedynie poszła mała łatka na zasobnik od ekogroszku.


O Burnerze się nie wypowiadam.
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 3Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: Czosnowka, piotrpieruszka, zibi20061