W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Roznice w programach spalania grupowego. Subskrybuj
2018-02-15 21:25
  MarcinJ Posty: 111 Ostrzeżenie: 0
Czym, oprocz dlugosci czasu podawania roznia sie programy spalania grupowego? Testujac 20kW probowalem to samo uzyskac na 16kW ustawiajac ten sam nadmuch i ilosc powtorzen wiecej o 1 ale piec nie dociagal do zadanej
 Ciekawi mnie czym jeszcze sie roznia te programy.
2018-02-16 01:30
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
MarcinJ jak sam słusznie zauważyłeś moce w spalaniu grupowym różnią się czasami podawania , pozwolę sobie przypomnieć Tym , którzy jeszcze na ten temat nie doczytali I tak czas jednego podania wynosi dla mocy :
8kW - 5s 
12kW - 7s
16kW - 9s
20kW - 11s
25kW - 13s
30kW - 15s
Pomiędzy poszczególnymi podaniami w grupie następuje 20-to sekundowa przerwa i na koniec cyklu ok.3min pracy dmuchawy  na dopalenie paliwa . 
Moce te są umowne , bo np.dla mocy 8kW - 7 podań po 5s daje tyle samo , co dla 12kW - 5 podań po 7s
Dla każdej z mocy należy również dobrać odpowiednią moc dmuchawy Cała filozofia polega na tym żeby dobrać taką ilość podań paliwa i moc dmuchawy aby kocioł w miarę szybko osiagał temp. zadaną ale jej zbytnio nie przebijał
2018-02-16 07:15
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
Dla 20 kW 5 x 11sek to jest prawie tyle samo, co 6 x 9sek dla 16 kW. Ale mamy jedną przerwę więcej, czyli tak naprawdę "prawie" robi sporą różnice...
2018-02-16 11:40
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
No właśnie to "prawie" robiące różnice może wnikać z jakości opału , powietrza niezbędnego do spalania doprowadzanego do kotłowni no i w końcu samej instalacji i zapotrzebowania cieplnego budynku
2018-02-16 12:27
  gregors Posty: 316 Ostrzeżenie: 0
Dziś mam dzień dziwienia się ........
Jeżeli ktoś nie potrafi ustawić pieca, gdzie mamy tylko dwa parametry,  czyli powietrze i ilość podań,  to jak taki człowiek radzi sobie w życiu codziennym itp. 

Jeżeli każdy dom,  każda instalacja jest inna,  zapotrzebowanie na ciepło domowników jest inne,  każdy worek węgla może być inny,  to dziwją mnie próby ustawienia pieca na odległość. 
Cdn.....
2018-02-16 12:36
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
gregors napisał » 2018-02-16 12:27


Jeżeli każdy dom,  każda instalacja jest inna,  zapotrzebowanie na ciepło domowników jest inne,  każdy worek węgla może być inny,  to dziwją mnie próby ustawienia pieca na odległość. 
Cdn.....

A jednak, może nie wielu, ale się to udaje i zrobią to lepiej jak ten co ma palnik na oku.
2018-02-16 12:53
  gregors Posty: 316 Ostrzeżenie: 0
Nie neguję wiedzy i umiejętności tych co chcą pomagać innym w ustawieniach pieca, a wręcz jestem pełen podziwu dla ich wiedzy i chęci niesienia pomocy  

Dziwi mnie tylko to że ktoś patrzy na palnik i komin i nie wie czy korekta -1%  czy +2% np.

Dla tych co pomagają mam szacunek i podziw, za wiedzę, ale też za cierpliwość jak tłumaczą przez 14 stron- obniż... podnieś...itp.
2018-02-16 13:00
  sitkowskib Posty: 36 Ostrzeżenie: 0
gregors napisał » 2018-02-16 12:27
Dziś mam dzień dziwienia się ........
Jeżeli ktoś nie potrafi ustawić pieca, gdzie mamy tylko dwa parametry,  czyli powietrze i ilość podań,  to jak taki człowiek radzi sobie w życiu codziennym itp.

1. Życie codzienne najczęściej nie wymaga wiedzy nt. procesów spalania paliw stałych w kotle podajnikowym z palnikiem "X" i sposobów na usuwanie ich nieprawidłowości;
2. żona, dzieci, pies, kot itd. wolą, aby taki "PiecMajster" spędzał czas z nimi a nie z piecem w kotłowni.
3. Im mniej się grzebie przy kotle tym lepiej się w nim pali.
Jeśli założymy, że "każdy worek węgla może być inny", to jakiekolwiek korekty nie mają sensu...
2018-02-16 22:09
  MarcinJ Posty: 111 Ostrzeżenie: 0
Prawdę mowiąc w instrukcji sterownika brakuje mi informacji dla laików, którzy nie będa mieli możliwości wejść na forum i pytać. A sama instrukcja jest napisana językiem średnio zrozumiałym. Brakuje mi w niej tych informacji które dostaje się dopiero po przeczytaniu / dyskusji na forum o regulacji plus / minus nadmuchu, wpływu czasu podawania na jakość spalania itp. A gdyby tak kilka podstawowych informacji w instrukcji było to już sporo osób na starcie miałoby lepiej.

Grupowe podawanie w ilości 1 cyklu działa na zasadzie PODANIE - PRZERWA - PODANIE czy PODANIE - PRZERWA na dopalenie? Leon pisał mi na przykładzie chyba 5 podań i tam wychodziło 5 podań i 4 przerwy między nimi.
2018-02-16 22:16
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
MarcinJ czy ty robisz doktorat na temat spalania grupowego  Najlepiej kup czteropaka , czy co tam preferujesz Zejdź do kotłowni i liźnij trochę praktyki , w połączeniu z teorią sukces gwarantowany
2018-02-16 22:17
  bodziasty Posty: 1921 Ostrzeżenie: 0
Tu masz opisane co i jak grupowe >>>click<<<
2018-02-17 14:17
  MarcinJ Posty: 111 Ostrzeżenie: 0
leON22 napisał » 2018-02-16 22:16
MarcinJ czy ty robisz doktorat na temat spalania grupowego  Najlepiej kup czteropaka , czy co tam preferujesz Zejdź do kotłowni i liźnij trochę praktyki , w połączeniu z teorią sukces gwarantowany



Doktorat niee, po prostu lubie wiedziec jak mi dziala urzadzenie w domu choc w podstawowym zakresie
 
bodziasty napisał » 2018-02-16 22:17
Tu masz opisane co i jak grupowe >>>click<<<

Dzieki. 
2018-02-17 14:27
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
moce mocami , wiadomo ze można ustawić  tą samą ilośc podanego węgla w  8kW i w 12kW , ale zawsze w niższej mocy będzie to min  1 podanie więcej,  więc i czas dłuższy , co za tym idzie spalimy tą samą ilość węgla , ale w dłuższej jednostce  czasu , więc suma samaru , otrzymamy mniejsza moc  
Użytkownicy online: byrek, floky, jamma, jurkus, Komarco, kris12pl, lukaszgrabowski1983, Martines, michalcz, milczea, zibi20061