W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Płytki szamotowe BurnerS Subskrybuj
2017-08-05 13:04
  tkohnke Posty: 12 Ostrzeżenie: 0
Witam, Zakupiłem w firmie Ogniwo zestaw płytek szamotowych z mocowaniami do palnika Burner S. Niestety nie mam zielonego pojęcia jak zamocować te uchwyty do Palnika. Czy ktoś może przerabiał ten temat i jest w stanie pomóc?

Będę wdzięczny
2017-08-05 16:16
  procho Posty: 569 Ostrzeżenie: 0
przeglądałem stronę www. producenta kotła ale niestety nie mogę znaleźć czegoś takiego do tego palnika
gdzie to jest?
2017-08-05 19:43
  tkohnke Posty: 12 Ostrzeżenie: 0
Napisałem do Ogniwa i potwierdzili, że niema problemu aby wysłać. I wysłali. W nowych modelach montowane jest to seryjnie a na forum kiedyś gdzieś widziałem, że można zrobić takie uchwyty samodzielnie. 

Zestaw, który mi przesłali zawiera dwie płytki szamotowe oraz jeden uchwyt z śrubami, ten należy zamontować od strony podajnika  i drugi uchwyt, który ma dospawane dwa mocowania długości ok. 1 cm. jednak nigdzie w palniku nie ma takich otworów aby umieścić tam ten uchwyt. Wygląda to tak jak by trzeba było wywiercić takie otwory jednak wiercenie w żeliwie to chyba nienajlepszy pomysł.

Jak ktoś się orientuję jak to zamontować to będę wdzięczny za pomoc.
2017-08-05 23:51
  caffe23 Posty: 1244 Ostrzeżenie: 0
Te szamotki są do kotła (palnika) eko-plus-m. W starszych wersjach użytkownicy kombinowali z cegłami szamotowymi stawiając je na palniku bez żadnych uchwytów.
Na dole tej strony możecie podejrzeć jak to wygląda w oryginale - EKO PLUS M.
dodane 2017-08-05 23:51Wg. mnie te płytki szamotowe nic nie wnoszą. Jeżeli już to tworzące się w większej ilości spieki żużlowe. NIE NADAJĄ SIĘ DO KAŻDEGO PALIWA! (rodzaju, gatunku węgla).
Użytkownicy online: darpie70, debe83, Emilpasa, Franek-1953, MarcinMalarczyk, Mlotki, pawel, PIOTREK-P, Radek64, Szido, UkmBoiler