W dniu 26 sierpnia (środa) będzie wykonywana aktualizacja serwera. Strona eSterownik.pl będzie w tym czasie niedostępna.
Czas zarezerwowany na aktualizację to 48h.

User profile

tkohnke

Karwieńskie Błota

 

Registration: 2015-07-18 16:26

Login: 2020-10-24 17:38

Devices: 1

Topics: 2

Posts: 9

user posts 
2017-08-05 19:43 Topic: eCoal.pl » Płytki szamotowe BurnerS
  tkohnke Posts: 9
Napisałem do Ogniwa i potwierdzili, że niema problemu aby wysłać. I wysłali. W nowych modelach montowane jest to seryjnie a na forum kiedyś gdzieś widziałem, że można zrobić takie uchwyty samodzielnie. 

Zestaw, który mi przesłali zawiera dwie płytki szamotowe oraz jeden uchwyt z śrubami, ten należy zamontować od strony podajnika  i drugi uchwyt, który ma dospawane dwa mocowania długości ok. 1 cm. jednak nigdzie w palniku nie ma takich otworów aby umieścić tam ten uchwyt. Wygląda to tak jak by trzeba było wywiercić takie otwory jednak wiercenie w żeliwie to chyba nienajlepszy pomysł.

Jak ktoś się orientuję jak to zamontować to będę wdzięczny za pomoc.
2017-08-05 13:04 Topic: eCoal.pl » Płytki szamotowe BurnerS
  tkohnke Posts: 9
Witam, Zakupiłem w firmie Ogniwo zestaw płytek szamotowych z mocowaniami do palnika Burner S. Niestety nie mam zielonego pojęcia jak zamocować te uchwyty do Palnika. Czy ktoś może przerabiał ten temat i jest w stanie pomóc?

Będę wdzięczny
2015-07-30 16:01 Topic: eCoal.pl » PORADNIK PALACZA - DYSKUSJA
  tkohnke Posts: 9
Witam,

Ogniwo Eko-Plus 16kw
Dwie pompy Grundfus alpa 2l jedna na CO jedna na CWU i zawór trójdrożny. Dodatkowo cyrkulacja przy bojlerze ale podłączona bezpośrednio i na stałe pod napięcie. Metrów na razie nie grzeję ponieważ mieszkanie jest niewykończone. Natomiast na piętrze mieszkają turyści 5 pokoi czyli 5 łazienek + 5 aneksów kuchennych. Docelowo na stałe będzie ogrzewane mieszkanie około 140m2 i na piętrze tyle samo ale nie wykorzystywane jako mieszkanie więc tylko utrzymanie zimą temperatury około 15c
2015-07-30 09:42 Topic: eCoal.pl » PORADNIK PALACZA - DYSKUSJA
  tkohnke Posts: 9
Po pierwsze pragnę się przywitać
Od kilku miesięcy śledzę bardzo uważnie całe forum ponieważ dopiero co zakończyłem budowę domu. Od dnia wczorajszego piec jest online. Jeżeli mogę prosić kogoś z szanownych kolegów aby rzucił okiem na moje ustawienia. Dodam, że piec jest zainstalowany w domu w którym prowadzę działalność w postaci wynajmu pokoi gościnnych. Piec ma ogrzać wodę na 5 łazienek oraz 5 aneksów kuchennych łącznie dla ok. 15 osób. Już po wykresach widzę, że coś jest nie do końca w porządku jednak nie chcę za dużo zmieniać ustawień.

Tutaj jest mój sterownik https://esterownik.pl/device/7769

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.