W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eSterownik.pl  Moje boje - czyli własny sterownik Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona26 / 40Następna stronaOstatnia strona
2016-03-05 12:16
  uzi18 Posty: 1346 Ostrzeżenie: 0
Mapowanie zrobione ...

linijka w konfiguracji:
T_MAPUJ_Z_ECOAL=1
lub
T_MAPUJ_Z_BRULI=1
powoduje przypisanie wszystkich czujnikow z ecoal/bruli do odpowiednich w pamieci sterownika
Nazwy dla czujnikow:
TPIEC,TPOWROT,TPODAJNIK,TZEW,TWEW,TCWU,TPODLOGA,TSPALINY,
T1,T2,T3,T4,T5,T6,T7,T8
Przyklad:
przypisanie czujnika DALLAS o identyfikatorze 2800112233445566 do TPIEC:
TPIEC=DALLAS[2800112233445566]
przypisanie czunjika CO z ECOAL do T1 (czujniki zapisujemy bez T):
T1=ECOAL[CO]
lub
T1=BRULI[CO]
Teraz kod trzeba przetestowac ... plik hex wrzuce pod inna nazwa aby mozna bylo testowac wersje rozwojowe.

dodane 2016-03-05 00:38strona www zaktualizowana + plik do zaprogramowania procesora pod nazwa sterownik_test.hex

dodane 2016-03-05 12:16Zasadniczo program "test" niczego w dzialaniu poprzedniego nie zmienia - powinny sie za to pojawic zmapowane termometry na wykresie.
2016-03-06 02:22
  bzyk Posty: 68 Ostrzeżenie: 0
Program v19 (sterownik_test.hex) nie działa u mnie. W ogóle nie zgłasza się sterownik. Nie odpowiada na ping. V17 OK. Zauważyłem pewną nieścisłość: w index.htm (v19) w sekcji czujników jest [tCO,tCWU1,tCWU2,tSpaliny,t4D], a piszesz powyżej TCWU i nie ma wcale t4D.
2016-03-07 01:01
  uzi18 Posty: 1346 Ostrzeżenie: 0
Faktycznie cos było, zaktualizowalem plik test.hex.
Ciekawa sprawa bo po zmianie kompilatora jak reka odjal.
Za to sterownik sam w sobie działał tylko nie komunikował sie przez sieć.


dodane 2016-03-06 13:55https://github.com/uzi18/sterownik/issues/12
dodane 2016-03-06 17:57Usunalem jeszcze kilka bledow i juz Dallasy pieknie rysuja wykres

dodane 2016-03-06 20:08Aktualizacja: plik test usuniety, aktualna wersja juz dziala poprawnie

dodane 2016-03-07 01:01v0.1.0.21 dodanie zabezpieczen podajnika i sterowanie podajnikiem
dallas: poprawiona obsluga dallasow i porzadki w kodzie
mapowanie: nowy typ SOFT dla czujnika

2016-03-07 12:03
  micro-jr Posty: 12 Ostrzeżenie: 0
Przebiłem się!
Jestem pod wrażeniem Waszej pracy i całego projektu! Zakładam, że dzięki uniwersalności, będzie można podłączyć dowolny piec z podajnikiem.


1) Czy mogę użyć: Raspberry Pi 3 Model B SBC
2) Dlaczego Arduino MEGA? czy np. Arduino Leonardo by nie wystarczył (jest możliwość przejścia na mini w docelowym rozwiązaniu)?

3) można prosić o link do wiki projektu? zakładam, że jest tam lista podzespołów z których korzystacie.

chcę na razie oszacować, czy jest to na mój czas i siły. 
mam wrażenie, ze z mojego eCoal można by wyciągnąć więcej niż jest teraz.
2016-03-07 13:58
  bzyk Posty: 68 Ostrzeżenie: 0
Po co kombinować i wciskać coś na siłę w mniejsze Arduino? Żeby zaoszczędzić 30zł? 
Link do dokumentacji jest nad Twoim postem.
2016-03-07 14:02
  micro-jr Posty: 12 Ostrzeżenie: 0
bzyk,

a do czego w tym Wszystkim połączenie z ecoal?
i tak jak pisałem, byłaby wtedy możliwość użycia docelowo mini andruino.

jeszcze jedna kwestia z tzw. międzyczasu, czy rozważaliście włączenie do projektu czujników bezprzewodowych temperatury? ułatwiało by to adaptację sterownika do starych zabudowań.
2016-03-07 14:22
  bzyk Posty: 68 Ostrzeżenie: 0
W tej chwili uzi18-owy - Stan-owy sterownik jest niemowlęciem, odczytuje jedynie temperatury i steruje. Musi być połączony z ecoal lub bruli, żeby wiedział co z tymi danymi ma zrobić. Jak dorośnie, sam zawładnie naszymi piecami. Można go będzie wcisnąć w cokolwiek atmela, w co się zmieści.
Po co bezprzewodowo? Tylko czujnik zewnętrzny i ew. pomieszczeniowy wchodzi w grę. Pewnie i na to przyjdzie czas (jak już nie będzie nic do roboty).
ps.
Coś po łebkach przebijałeś się przez ten wątek...
2016-03-07 15:25
  uzi18 Posty: 1346 Ostrzeżenie: 0
    v0.1.0.22 - timery poszly do przerwania - wieksza dokladnosc
    - przeniesienie komunikacji ecoal do oddzielnego pliku, usprawnienia w komunikacji


dodane 2016-03-07 15:02Zdalne czujniki beda mogly byc np. na bazie esp8266+dallas - czujniki zmapowane jako SOFT bedzie mozna "wypełniać wartością" z zewnątrz.

Nie wiem czy jest sens szukac mniejszego arduino ... roznica cenowa jest zdecydowanie na korzysc MEGA,
do tego program zajmuje aktualnie 3kB RAM i 40kB Flash.
Bzyk Ty sie przygotuj bo juz nie dlugo dodaje sterowanie reczne (zadana,histereza,podawanie,postoj)
Zostalo mi tylko zaimplementowac warunek bezpieczenstwa dla max temperatury pieca -> wylaczamy dmuchawe i wyciskamy z pompek ile sie da.

dodane 2016-03-07 15:05
bzyk napisał » 2016-03-07 14:22
W tej chwili uzi18-owy - Stan-owy sterownik jest niemowlęciem, odczytuje jedynie temperatury i steruje. Musi być połączony z ecoal lub bruli, żeby wiedział co z tymi danymi ma zrobić. Jak dorośnie, sam zawładnie naszymi piecami.

Po dodaniu trybu recznego bedzie juz sam palic w piecu.

dodane 2016-03-07 15:25RPi bez roznicy jakie bedzie ok, nawet inne typy plytek z linuxem beda dzialac.
2016-03-07 15:27
  micro-jr Posty: 12 Ostrzeżenie: 0
póki nie współuczestniczę czynnie w projekcie nie zadaję więcej pytań.

Pozwolicie, że będę Was póki co obserwował.


2016-03-07 15:45
  uzi18 Posty: 1346 Ostrzeżenie: 0
Zadawaj zadawaj bo to pozwala myslec do przodu co warto obslugiwac, a potrzeb jest tyle ile osob ktore tylko obserwuja ten wątek.
U mnie np. steruje aktualnie zaworem 4D zgodnie z krzywa grzania - nawet sie to sprawdza i w miare dziala.
Za jakis czas dodam opcje w konfiguracji do definowania wlasnej krzywej dla 4D.
2016-03-07 16:28
  micro-jr Posty: 12 Ostrzeżenie: 0
Ok:
cały czas otwarty jest temat:
1) Czy mogę użyć: Raspberry Pi 3 Model B SBC

2) na github nie widzę instrukcji uruchomienia.
3) mimo przeczytania całego wątku umkneła mi np. informacja po co Wam esterownik - teraz rozumiem, że sami nie sterujecie urzdzeniami (pompy, dmuchaey etc..) tylko sterujecie poprzez sterownik w trybie ręcznym

Ogólnie w wiki przydała by się strona z opisem projektu - co już jest i z czym są problemy.
oraz aktualna lista podzespołów. (wiem, widziałem w tym wątku)

jako, że mój ecoal nie jest już rozwijany, to bardzo chętnie pójdę z Wami. Niestety bliżej mi do C# .NET MVC niż C++ / Pythona aczkolwiek dawno temu coś tam popełniłem.

mój aktualny układ:
wentylator WPA07
podajnik (zakładam, ze działa poprostu na 230V)
pompa CO
pompa podłogowa
pompa CWU/mieszająca
brakuje mi wyjście na:
pompa cyrkulacyjna - nie mam wyjścia w sterowniku:(

ale widziałem moduł do Andriuno na 8 wyjść 230V co by mi problem rozwiązywało z nawiązką.

- z rzeczy do wysterowania to mam np. elektrozawory na podłogówkach (4 obwody)  
ale nie płyńmy za daleko. teraz działają na Aurotronach 2030
2016-03-07 17:23
  uzi18 Posty: 1346 Ostrzeżenie: 0
uzi18 napisał » 2016-03-07 15:25

dodane 2016-03-07 15:25RPi bez roznicy jakie bedzie ok, nawet inne typy plytek z linuxem beda dzialac.

Tyle ze RPi sluzy mi w tym momencie jako zdalny programator, jest to bardzo wygodne.

Wlasnie aktualnie sami sterujemy wszystkim,
praktycznie nic nie mamy podpiete pod ecoal/bruli (fotki Stan-a).
Sterownik ma tez opcje polepszania jakosci palenia, to tez gdzies wczesniej jest opisane.
Bedzie mozliwosc wyboru czy algorytm spalania ma dzialac taki jaki jest wybrany
w ecoal, czy ecoal z ficzerami (tak teraz pale - grupowy z bajerami), czy nasz wlasny - na poczatek retortowy reczny.
Pompy beda mogly pracowac zgodnie z ecoal/bruli lub po naszemu - np. inaczej grzeje 2 zasobniki cwu niz robi to moj bruli.

Jakas tabelka na wiki sie przyda - co dziala a co nie, wiekszosc jest w issues na github.
Nikogo na sile nie zmuszamy, kto jest zainteresowany to sam sklada, a jak widac projekt sie nie zle rozwija, zaczynalismy od zera.

Jesli zdecydujesz sie jednak na skladanie to pewnie, ktores z pompek bedziesz mogl tutaj przelaczyc i ustawic w naszym sprzecie.
2016-03-07 20:07
  Stan Posty: 2564 Ostrzeżenie: 0
Bzyk, na schemat w części przeróbki AVT1613 wkradł się błąd, rezystor idący z arduino złącze nr 12 do nóżki nr 1 w pc817 to nie 10kOhm tylko 1kOhm.
I dobrze byłoby inaczej zaznaczyć (kolor, cieniowanie czy coś podobnego) płytkę orginalną od elementów przeróbki, ale to jak masz ochotę, kto będzie na prawdę chciał to dojdzie co jest co.
A tak po za tym , dobra robota  
2016-03-07 20:29
  uzi18 Posty: 1346 Ostrzeżenie: 0
Bzyk: info na github

dodane 2016-03-07 20:29Mala statystyka - aktualnie kod liczy sobie troszke ponad 2000 linijek, nie jest w to wliczony kod roznych bibliotek.
2016-03-07 20:38
  bzyk Posty: 68 Ostrzeżenie: 0
micro-jr napisał » 2016-03-07 16:28
Ok:
cały czas otwarty jest temat:
1) Czy mogę użyć: Raspberry Pi 3 Model B SBC

2) na github nie widzę instrukcji uruchomienia.
3) mimo przeczytania całego wątku umkneła mi np. informacja po co Wam esterownik - teraz rozumiem, że sami nie sterujecie urzdzeniami (pompy, dmuchaey etc..) tylko sterujecie poprzez sterownik w trybie ręcznym

Ogólnie w wiki przydała by się strona z opisem projektu - co już jest i z czym są problemy.
oraz aktualna lista podzespołów. (wiem, widziałem w tym wątku)

jako, że mój ecoal nie jest już rozwijany, to bardzo chętnie pójdę z Wami. Niestety bliżej mi do C# .NET MVC niż C++ / Pythona aczkolwiek dawno temu coś tam popełniłem.

mój aktualny układ:
wentylator WPA07
podajnik (zakładam, ze działa poprostu na 230V)
pompa CO
pompa podłogowa
pompa CWU/mieszająca
brakuje mi wyjście na:
pompa cyrkulacyjna - nie mam wyjścia w sterowniku:(

ale widziałem moduł do Andriuno na 8 wyjść 230V co by mi problem rozwiązywało z nawiązką.

- z rzeczy do wysterowania to mam np. elektrozawory na podłogówkach (4 obwody)  
ale nie płyńmy za daleko. teraz działają na Aurotronach 2030
Rozumiem, że nasuwa się wiele pytań, ale najpierw należy zapoznać się z materiałami. Wszystkimi. Wątek i github. Większość odpowiedzi tu i tam można odszukać. Listę szpejów trza se odpisać ze schematu. To jest jak na razie temat niekomercyjny, więc jeśli są braki to po prostu są. I będą usuwane jak będzie taka wola.
ps.
Dobrze jest, przed wysłaniem postu, mieć włączoną korektę tekstu i obejrzeć jeszcze raz te podkreślone wężykiem czerwonym.
Ja tam nie mam takiej cierpliwości jak uzi18 i czasami rugam...
2016-03-07 20:48
  uzi18 Posty: 1346 Ostrzeżenie: 0
Bzyk nie zle Ci z tym schematem idzie
Dodalem do niego link na wiki.

Probowales ponownie zaprogramowac procka?
Stanowi tez sie chyba bootloader przywiesil ...
2016-03-07 21:54
  micro-jr Posty: 12 Ostrzeżenie: 0
Przepraszam najmocniej:( Czasem popełniam literówki. nie jest to celowe.

Wracając do wątku, zobowiązuje się do przygotowania dokumentacji startowej (chociaż wersji beta)- czyli instrukcji od zera w miarę jak się będę przekopywał - uzupełniał. ale do tego czasu będę Was męczył

prawdopodobnie będę się gromadził gdzieś w google doc na początek, żeby nie zrobić na start bałaganu.

teraz:
kto może pomóc z zakupem(wyborem) elementów na allledrogo. są klony wyglądające jak oryginał, jako, ze nigdy nie miałem oryginału w reku potrzebuję na PW pomocy z wyborem (odpowiedzialność biorę na siebie) w końcu to ja kupuję.
2016-03-07 23:03
  bzyk Posty: 68 Ostrzeżenie: 0
uzi18, Stan, jakiś wkład do projektu muszę wnosić... jakoś te dwie dekady przed Autokadem wykorzystać.

Procek programowałem ze "sto" razy.
Uwagi w https://github.com/uzi18/sterownik/issues/3

dodane 2016-03-07 23:03
Stan napisał » 2016-03-07 20:07
Bzyk, na schemat w części przeróbki AVT1613 wkradł się błąd, rezystor idący z arduino złącze nr 12 do nóżki nr 1 w pc817 to nie 10kOhm tylko 1kOhm.
I dobrze byłoby inaczej zaznaczyć (kolor, cieniowanie czy coś podobnego) płytkę orginalną od elementów przeróbki, ale to jak masz ochotę, kto będzie na prawdę chciał to dojdzie co jest co.
A tak po za tym , dobra robota  
"nie wkradł się" ale z rozpędu wrzuciłem. Dałem w chmurkach te przeróbki...
2016-03-08 00:11
  uzi18 Posty: 1346 Ostrzeżenie: 0
Chłopaki bazuja na klonach i też śmiga.
Na pierwszych stronach tego wątku masz część informacji, część jest na schemacie bzyk-a.
Gdybys mial problem to pisz bedziemy dementowac
No i oczywiscie pisz bezposrednio w wiki, szkoda czasu na podwójna robote.

bzyk zerkni na github - swoja droga polecam do monitorowania zmian i problemow (issues) aplikacje GH::watch 
2016-03-08 02:54
  bzyk Posty: 68 Ostrzeżenie: 0
No to dałem ciała z tymi przypisaniami czujników... Teraz oczywiście działa.
Mam wgraną najnowszą wersję a na wykresie w statusie 0.1.0.21.
Pomyśl nad zabezpieczeniem strony (hasło) to wystawię moją (jak dogadam się z moim nieoficjalnym "prowajderem").

Pierwsza stronaPoprzednia strona26 / 40Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: Joaska83