W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eSterownik.pl  TRK czyli mój sposób na tryb ręczny. Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 21Następna stronaOstatnia strona
2014-04-04 11:50
  mark3k Posty: 484 Ostrzeżenie: 0
gregor40 napisał » 2014-04-03 23:05
mark3k napisał » 2014-04-03 22:42
Musisz odrobić lekcje i sporo  poczytać:
http://esterownik.pl/forum/tematy,15/dla-developerow
Zapraszamy do czytania.



No to kolego pomogłeś! Dzięki!
Teraz już wszyscy będą wiedzieli co mają zrobić
Pełen profesjonalizm!


Lekcje kolego to z dziećmi a nie ze mną
 


A może krótka instrukcja How to do????


Zamiast poczytać i posiąść wiedzę to najlepiej gderać i dajcie gotowca.

Wszyscy się uczymy miedzy innymi czytając wiadomości na forum i nie

tylko. To jest właśnie profesjonalizm.
Jesteś totalnie zielony w temacie i chcesz gotowca ? Do czego Ci ten gotowiec?, na jaką platformę sprzętową?

Nie chce Ci się czytać? Twój problem.

Na naukę nigdy nie jest za późno - to jest moja dewiza życiowa.
2014-04-04 18:08
  bodziasty Posty: 1921 Ostrzeżenie: 0
mark3k a na linksysach takie jak ja mam lub Verb wrt 54gl uruchomi się?
2014-04-04 20:16
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Też o tym pomyślałem Jest wersja OpenWRT na nasze klamoty, powinno zagadać.
mark3k na prv pisał mi co nieco.. ale dla początkującego jak ja, to chińszczyzna

2014-04-04 22:04
  mark3k Posty: 484 Ostrzeżenie: 0
Nie wiem jak to pójdzie na OpenWrt.
Trzeba spróbować uruchomić.
Ja ma to odpalone na Gargoyle PL w najnowszej wersji (bazujące na Attitude Adjustment) dla architektury ar71xx. na routerku TL=WR1043ND.
Działa wyśmienicie. Nie mam dostępu do routera WRT54GL dlatego nie potrafię odpowiedzieć na Wasze pytania. W moim routerku jest za mało pamięci (tylko 8MB) i dlatego musiałem zrobić exrot-a.
Jeśli na wasze routerki są dostępne n/w paczki, to jest duża szansa na uruchomienie python-a w wersji 2.7, a tym samym skryptu.
Potrzebne paczki:
python-curl python-crypto python-sqlite3 python-openssl python-imaging-library pyopenssl unzip unrar scr
Unzip i unrar nie jest konieczny.
Próbować zawsze warto, mnie mimo początkowych niepowodzeń udało się to wszytko pogodzić i rourerek steruje ecoalem bez problemu.
Życzę powodzenia.
Verb umiesz pisać programy to i uruchomienie progsa na routerku nie powinno stanowić problemu. Dla mnie na początku zrobienie czegokolwiek na routerku stanowiło nie lada wyzwanie. Teraz na tym małym routreku działa: wyświetlacz alfanumeryczny, radio internetowe, pilot zdalnego sterowania (radiowego), NAS, sterowanie listwą 230V AC poprzez GPIO i do karty muzycznej USB podłączone słuchawki bezprzewodowe Sonego. Ma co robić routerek i pracuje bardzo stabilnie.
Jeśli będę umiał pomóc, to zawsze jestem do dyspozycji.

Ps: ja nie umiem programować, ale staram się stawiać pierwsze kroki .
2014-04-04 23:07
  Stan Posty: 2564 Ostrzeżenie: 0
Na OpenWRT też na pewno pójdzie , zmiana oprogramowania w routerze jest prosta ale nieco więcej zachodu będzie przy konfiguracji żeby to poszło.
W necie jest dużo poradników, potrzeba tylko trochę samozaparcia i dużo wolnego czasu ))
2014-04-05 09:45
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
bodziasty
To powinno gadać: klik

2014-04-05 10:56
  mark3k Posty: 484 Ostrzeżenie: 0
Stan napisał » 2014-04-04 21:07
Na OpenWRT też na pewno pójdzie , zmiana oprogramowania w routerze jest prosta ale nieco więcej zachodu będzie przy konfiguracji żeby to poszło.
W necie jest dużo poradników, potrzeba tylko trochę samozaparcia i dużo wolnego czasu ))


Pójdzie na 100% pod warunkiem , że będą wymagane paczki pod konkretną wersję OpenWRT.
Chodzi o te paczki: python-curl python-crypto python-sqlite3 python-openssl python-imaging-library pyopenssl unzip scr.
Jeśli w repozytorium dla danej wersji OpenWRT są to pójdzie na 100%.

Acha: jeśli router ma mniej jak 16Mb pamięci to nie ma możliwości zainstalowania Pythona. Wtedy ratuje życie przeszczep pamięci lub exroot (warunek - port USB w routerze).

Ps: z tego co widzę, to ten router nie ma portu USB,  pozostaje jedynie przeszczep pamięci.
Kol. Verb ma 16Mb, a czy kol. Bodzisty ma tyle pamięci?
Wersja Gargoyle ma GUI i podstawowe parametry routera da się szybko ustawić.
Pythona to już tak jak podałem mini poradniku dla kol. Verb.
2014-04-05 12:38
  Stan Posty: 2564 Ostrzeżenie: 0
Dla Raspberry Pi mogę umieścić w sieci obraz swojej karty SD, to odpadnie konfiguracja.
Tylko wgrać na kartę włożyć do RPi i działa.
2014-04-05 12:47
  bodziasty Posty: 1921 Ostrzeżenie: 0
linksys vrt 54gl wersja 3.1 taki jak ja mam to o ile pamiętam to ma 8mb pamięci, wiec tylko dorobienie sd :-(
2014-04-05 13:44
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
GL jest tylko w wersji 1.0 i 1.1.
Oba mają 16mega.
2014-04-06 20:08
  Stan Posty: 2564 Ostrzeżenie: 0
W pierwszym poście aktualizacja do wersji 0.3.4
Poprawiony błąd licznika czasu (oszukiwał o jedną sekundę), dzięki za zgłoszenie Edred .
 
2014-04-06 23:37
  Stan Posty: 2564 Ostrzeżenie: 0
Aktualizacja do 0.3.5
Zmieniono czułość wykrywania przejścia przez granice temperatur.
Dodano parametr korekta grupowa.


Korekta grupowa umożliwia korygowanie o zadaną wielkość parametru dla całego cyklu w każdym bloku. dzięki temu można dobrze działający algorytm przesuwać w "mocy" bez konieczności wprowadzania poprawek w każdym bloku z osobna.
Ostrożnie z wprowadzaniem ujemnych wartości, nie ma zabezpieczenia przed skorygowanie parametru głównego do zera czy nawet na minus.
2014-04-09 20:21
  Stan Posty: 2564 Ostrzeżenie: 0
Aktualizacja (w pierwszym poście) do wersji 0.3.61


Dodana możliwość zaznaczenia bloku do jednokrotnego (w cyklu grzania) wykonania.
Dodane oznaczniki mają nazwy jeden_start, jeden_normal i jeden_stop, odpowiednio dla uruchomienia w przedziałach temperaturowych poniżej T zadanej dolnej, pomiędzy i powyżej T zadanej górnej.
Blok zaznaczony do wykonania musi być w odpowiednim przedziale i kolejności.
Należy też w zmiennej ile_razy_jeden wpisać ile jest bloków typu jeden_xxx.


Przykładowo dla algorytmu spalania który testuję wygląda to tak.


start  - uruchomienie podajnika na 5 sekund i dmuchawy na 20 sekund z mocą 47
start  - uruchomienie dmuchawy na 30 sekund z mocą 43
ta sekwencja powtarza się do osiągnięcia temperatury 50 deg


jeden_normal - uruchomienie dmuchawy na 60 sekund z mocą 41
ten blok uruchamia się tylko raz w cyklu grzania po przekroczeniu T zadanej dolnej
normal - uruchomienie podajnika na 3 sekundy i dmuchawy na 13 sekund z mocą 41
normal - uruchomienie dmuchawy na 20 sekund z mocą 40
ta sekwencja powtarza się do przekroczenia T zadanej górnej


stop - uruchamia dmuchawę na 100 sekund z mocą 40
2014-04-10 11:39
  Stan Posty: 2564 Ostrzeżenie: 0
Muszę stwierdzić po dobie pracy że ten dodatkowy jeden przedmuch bardzo poprawił jakość popiołu.


Teraz pracuję nad aktywnym przedmuchem, mam taki pomysł żeby nie trzeba było dobierać mocy i czasu przedmuchu.
Co z tego wyjdzie, zobaczymy.
2014-04-10 20:57
  mark3k Posty: 484 Ostrzeżenie: 0
Trzymam kciuki, choć zdaję sobie sprawę, że są to protezy do sterownika. Szanse wprowadzenia oprogramowania do sterownika są raczej marne.
Małymi kroczkami w dobrym kierunku.
Muszę przyznać, że router bardzo dobrze sobie radzi ze sterowaniem kociołkiem. Jedna zwiecha w ciągu 2 tygodni to dobry wynik, no może jedynie wczorajszy problem z padniętą kartą na której był postawiony exroot.
2014-04-11 00:56
  Stan Posty: 2564 Ostrzeżenie: 0
RPi radzi sobie bardzo dobrze, miałem parę wywaleń ale to wszystko moje eksperymenty.


Zrobię tryb lato i przedmuch aktywny i to wszystko na razie, nie da rady przeprowadzać testów.
Bez testów moge tylko napisać zarys koncepcji.
W wolnych chwilach będę dopracowywał TRK, optymalizacja, obsługa błędów, GUI, nie wiem czy sam dam radę z wszystkim.


W sumie to jak dla mnie to to wszystko nie jest potrzebne, swój efekt osiągnąłem, tzn czyste i elastyczne działanie kociołka.
2014-04-11 04:11
  gregor40 Posty: 361 Ostrzeżenie: 0
Podziwiam Wasz zapał w zmianie oprogramowania. Jesteście niesamowici!
ES i tak tego nigdy nie wdroży a wy dalej swoje.
Czyli nie jesteście w stanie zapanować nad piecem w oryginalnym programie!Router zarządza sterem!
Powodzenia!
Chyba naprawdę nie macie zajęcia!
No chyba że EMERYCI!
2014-04-11 07:04
  janusz Posty: 540 Ostrzeżenie: 0
gregor40 napisał » 2014-04-11 02:11

Czyli nie jesteście w stanie zapanować nad piecem w oryginalnym programie!Router zarządza sterem!
Powodzenia!
Chyba naprawdę nie macie zajęcia!
No chyba że EMERYCI!



Osobiście to dla mnie wspaniały trening umysłowy wiekowy już jestem a szare komórki
znaczne zwalniają i taki trening z pewnością nie zaszkodzi


Panować to potrafimy nad sterownikiem i to chyba bardzo dobrze 
lecz dlaczego nie poprawić pracy kociołka jak jest taka możliwość


Janusz 
2014-04-11 08:16
  kniazio Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
Panowie. Posiadam tuner TVSat na linuxie na ktorym jest Python 2.7
Czy jest mozliwosc odpalenia tego skryptu na czyms takim?
Czy jest mozliwosc dodania jakiegos GUI zeby w TV widziec co sie dzieje badz ustawic cokolwiek
Fajnie by bylo ogladac TV i sterowac piecykiem jednoczesnie
Jak dla mnie rewelacja

Jesli chodzi o tunery TV -Sat . To wszystkie z softem Enigma2 maja Pythona na pokladzie np: VU+Solo2,Duo2, Dreambox 800HD i wiele innych
2014-04-11 08:20
  mark3k Posty: 484 Ostrzeżenie: 0
gregor40 napisał » 2014-04-11 02:11
Podziwiam Wasz zapał w zmianie oprogramowania. Jesteście niesamowici!
ES i tak tego nigdy nie wdroży a wy dalej swoje.
Czyli nie jesteście w stanie zapanować nad piecem w oryginalnym programie!Router zarządza sterem!
Powodzenia!
Chyba naprawdę nie macie zajęcia!
No chyba że EMERYCI!


To takie nasze hobby, poprawiać co jest do poprawienia i dążyć do doskonałości a przy okazji pogłębiać wiedzę i umiejętności.
To chyba dobry sposób na życie , nie sądzisz?
Jakoś kanapa i gazeta + TV mnie nie kręci.
Pozdrawiam
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 21Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: 1983, bbneo