W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eSterownik.pl  Uwagi do działania Biblioteki. Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 6Następna stronaOstatnia strona
2014-03-09 20:45
  ven Posty: 657 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM
Napiszcie mi najpierw o co chodzi z tą "tratą połączenia" jak to się objawia ?
I co jest na konsoli.
Po drugie podejrzewam że wasze skrypty nie łapią wyjątków i przy pierwszym błędzie po prostu się wywalają.
2014-03-09 20:46
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
ven napisał » 2014-03-09 19:10
Co rozumiesz pod pojęciem wyleciałem ??? Pojawia się jakiś błąd czy co ?
Jak pisałem wyżej nie możesz stracić połączenia  bo go nie ma.
Gdy jestem na podglądzie lokalnie, ster od czasu do czasu zostaje na ostatnim "rozkazie". Akurat mam takiego pecha, że na pracującym podajniku i dmuchawie, inni mieli więcej szczęścia
Gdy postanowiłem, za radą, przełączyć się na podgląd via Wasz serwer, wylatuję z podglądu - ekram schematu ciemnieje i coś tam pisało, ale.. jakoś nie kliknąłem printscreena :/ Po kilku razach dałem sobie spokój.
2014-03-09 20:51
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Aaa.. właśnie. Zdążyłem złapać coś takiego:

Array

(

    [0] => Array

        (

            [0] => 08001

            [SQLSTATE] => 08001

            [1] => 258

           
=> 258

            [2] => [Microsoft][SQL Server Native Client 11.0]Shared Memory Provider: Timeout error [258].

            [message] => [Microsoft][SQL Server Native Client 11.0]Shared Memory Provider: Timeout error [258].

        )



    [1] => Array

        (

            [0] => HYT00

            [SQLSTATE] => HYT00

            [1] => 0

           
=> 0

            [2] => [Microsoft][SQL Server Native Client 11.0]Login timeout expired

            [message] => [Microsoft][SQL Server Native Client 11.0]Login timeout expired

        )



    [2] => Array

        (

            [0] => 08001

            [SQLSTATE] => 08001

            [1] => 258

           
=> 258

            [2] => [Microsoft][SQL Server Native Client
11.0]Unable to complete login process due to delay in prelogin response

            [message] => [Microsoft][SQL Server Native Client
11.0]Unable to complete login process due to delay in prelogin response

        )



)



Array ( [UID] => esterownik [PWD] => esterownik [Database] =>
WWW_esterownik ) localhost----Array

2014-03-09 21:04
  ven Posty: 657 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM
Proszę jeszcze raz ściągnąć plik sterownik.py, dodałem tam do zapytań http nagłówek
headers={'Connection': 'close'}. Być może biblioteka httplib2 nie zamyka połączeń i przez to blokuje sockety.

2014-03-09 21:06
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Dzięki
2014-04-05 14:34
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Włączyłem serwer zdalny, i.... po kilkunastu minutach wywaliło połączenie z kompem. Po RS, żeby było ciekawiej.
Czyli coś mamy, ale nie do końca.

Co z testami ?
Daaawno minęły dwa tygodnie, po których miało być info, czy to ma sens czy nie.
Jak zasugerował Stan - obiecane "niedługo" testy, to była grzeczna forma odmowy ?


2014-04-05 17:21
  seba Posty: 1423 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM
Testów jeszcze nie przeprowadziliśmy. Stanowisko jest cały czas zajęte. Ciągle trwają testy, które były zaplanowane dużo wcześniej. Na dzień dzisiejszy nie wiem kiedy się z nimi uporamy.
2014-04-05 19:24
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Szkoda. Ręczny po mojemu pracuje dobrze, ale ster pod kontrolą kompa wymaga stałego nadzoru.
Tak, że... lipa.
2014-04-05 22:37
  mark3k Posty: 484 Ostrzeżenie: 0
seba napisał » 2014-04-05 15:21
Testów jeszcze nie przeprowadziliśmy. Stanowisko jest cały czas zajęte. Ciągle trwają testy, które były zaplanowane dużo wcześniej. Na dzień dzisiejszy nie wiem kiedy się z nimi uporamy.


Nie trzeba nic testować. Efekty spalania są lepsze niż oczekiwałem i pewnie nie tylko ja mam taką opinię. Po raz pierwszy w wersji programu spalania by Verb mam czystą (nie zadymioną i pokrytą sadzą) komorę spalania i wymiennik.
Proszę o wprowadzenie poprawki załączającej tryb pracy automatyczny przy zaniku komunikacji ze sterownikiem (komp, router, RPi z ecoal-em).
Pozdrawiam.
2014-04-06 00:03
  mark3k Posty: 484 Ostrzeżenie: 0
energotop napisał » 2014-04-05 21:25
Testy zapewne odbędą się na św.Nigdy lub jak trzy niedziele będą w kupie w tym Niedziela Palmowa pośrodku. Jak dla mnie Ręczny+ nie ma alternatywy w dostępnych trybach na Ecoal-u. Gdyby nie brak stabilności połączenia i obiecanej aktualizacji sofcik cykał by NON STOP i nie oglądałbym się na reczny, nie mówiąc o grupowym czy ecoal. Niestety my użytkownicy nie mamy wpływu na zawartość wsadu.


U mnie działa na sieci LAN (ok 25mb skrętki i to łączonej) bardzo stabilnie. 1 raz przez tydzień zawiesił się router, to chyba dość stabilnie. Nie zaobserwowałem innych zwiech połączenia. Po RS-sie nie próbowałem.
2014-04-06 00:06
  janusz Posty: 540 Ostrzeżenie: 0





Nie zabierałem głosu bo nie piszę w Pythonie a wątek tego języka dotyczy
Moja wiedza pozwala mi na wykonanie tego zadania ale w Visual Basic
i taki programik do sterowania sobie wyskrobałem
Biorąc pod uwagę wasze opinie że tryb ręczny jest niepewny 
postanowiłem "sterować" inaczej czyli wprowadzam korekty do pracy automatycznej 
Jak raz w nocy straciłem połączenie ze sterownikiem (reset kompa  po aktualizacji ) to nie wielka strata
do rana pracował na ustawieniach jakie ostatnio zostały zadane 


 Jaki osiągnąłem efekt ? 
Wyprostowałem na wykresach linię temp Co prawie do ideału 
Na palniku zmian brak jak było ok tak jest
Ale zużycie spadło i to wcale nie mało 


Więc może dobierzcie sie do korekty pracy automatycznej
2014-04-06 11:10
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Nie chodzi o to co korygować, a o komfort używania.
Chętnie bym się pozbył niepewnego łącza, na rzecz implementacji nowych funkcji w sterowniku.

Tryb auto mam rozpisany zupełnie na nowo. Gorzej z jego testami - nie opłaca się spalanie automatyczne, z bardzo niską mocą.

janusz. Tryb spalania automatycznego w Brulim nie występuje Wcinanie się w automatyczny tryb pracy sterownika, to też "tylko" proteza.
2014-04-06 16:49
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
re: mark3k


"Nie trzeba nic testować. Efekty spalania są lepsze niż oczekiwałem i pewnie nie tylko ja mam taką opinię."


Na podstawie czego tak twierdzisz?
Krótko, treściwie i na temat odpowiedz.
Pozdr.
2014-04-06 19:08
  janusz Posty: 540 Ostrzeżenie: 0
Verb nigdzie nie wysiadaj bo to by oznaczało porażkę 
Jeden "złośliwiec" nie może mieć wpływu na to co robicie 
Jak pisałem nie zabierałem głosu w tej dyskusji bo nie moje środowisko
programowania ale bardzo wam kibicuję i chętnie poczytam o dalszych waszych
spostrzeżeniach
To że macie inny język programowania mi nie przeszkadza chodzi o myśl w nim zawartą
Potrafię odczytać wasz kod i przerobić na własne potrzeby a im więcej pomysłów tym lepiej
dla rozwiązania


Janusz
2014-04-06 19:21
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
janusz napisał » 2014-04-06 17:08
Jeden "złośliwiec" nie może mieć wpływu na to co robicie
Janusz, ten złośliwiec chyba daje do zrozumienia, że mamy się odwalić. A jestem prawie pewien, że to jest jeden z tzw. "ekspertów".
Ja tam nic na siłę nikomu wciskał nie będę, nie to nie.
2014-04-06 19:25
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
energotop napisał » 2014-04-06 17:20
Ciekawe czy grupowe z krotnościami było na stanowisku w ES czy tylko na stanowisku VERBa?
Waco, krotność ma wielu ojców, co nie ?
energotop napisał » 2014-04-06 17:20
VERB pamiętasz pierwszą moją propozycję nt. stera?
Tyle tego było, że chyba nie pamiętam.. :/

A no tak.. Atmega
2014-04-06 20:58
  janusz Posty: 540 Ostrzeżenie: 0
glaca1900 napisał » 2014-04-06 14:58
re: energotop
Czy wiesz ile godzin trzeba testować coś nowego, aby stwierdzić, że jest OK lub do de?
.



Zdajemy sobie z tego doskonale sprawę że testy powinny trwać do czasu uzyskania pewności że jest Ok a nie do de


Na potwierdzenie zasadności prowadzenia sterownika wg. własnej koncepcji załączam 
 własne wykresy generowane z mojego "oprogramowania" prezentujące prace kotła 
1 Wykres z dnia 4-04-2014 sterownik prowadzony przez 24 h z "własnego oprogramowania" 
Temp zew spada poniżej do -1,3 spadki temp CWU a kociołek idzie jak po przysłowiowym sznurku linia trendu zużycia opału stała 




2 Wykres z dnia 6-04-2014
Do godz 7:30 prowadzony wg mojego "oprogramowania" dalej pracuje samodzielnie 




Tak więc ja widzę zasadność w dalszych pracach a "ekszpertom" powiem wara od nas


Janusz

2014-04-06 21:25
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Powiem Ci Janusz.... jak widzę co wyprawiasz, to czuję się zawstydzony.
Szkoda, że nie umiem tyle co Ty.
Szacunek.
2014-04-06 21:28
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Dobrze by było panowie obrażalscy poczytać czasami co inni piszą.
jeśli nadal nie rozumiecie co napisałem, to raz jeszcze ponowię swoje wypociny.

a. uważam, że nie wystarczy popatrzeć do paleniska i powiedzieć: dzisiaj jest ok. Wczoraj było gorzej, przedwczoraj też, to olać testy. Jest ok.
b. badania każdego urządzenia wymagają przyjęcia jakiś jednakowych metod badania zwanych procedurami.
c. wyniki z badań trzeba w jakiś jednakowy sposób zestawić ze sobą i porównać. Bo trudno twierdzić, że jeśli maluch spalił na sto 10 litrów, a mercedes na 100 spalił 15 litrów, to mercedes gorszy. Gdzie prędkość, przyspieszenia, masa auta i cała reszta?
d. chcieliście, aby wam ES na swoim stanowisku przeprowadził testy waszego sterowania. OK. A jak myślicie? Paliwo ES ma za darmo, pracownicy obsługujący stanowisko robią tam za free? A aparatura? Przyjedzie serwis do analizatorów i za pierdnięcie w rurkę bierze dwa tysiące. Sprawdzić trzeba każdorazowo co najmniej po trzy razy każdą nastawę na jednym paliwie. a tych paliw i tych nastaw kilka. W powietrze idzie tyle, co wy wypalacie w ciągu sezonu w kilku swoich domach razem wziętych. Policzcie ile to kosztuje.
e. Pan Werb i jego komando ogromnie obruszone, bo wam prawdę napisałem. Na dodatek nie dociera do was, że wasze "free" nawet jeśli będzie ok, to nie będzie mogło być wykorzystane przez tą firmę (jeśli poważna), bo musieliby odkupić od was prawa do wykorzystania tych rozwiązań.
f. A czemu napisałem, że zrobili błąd dając wam, to co dali? Dlatego, że teraz ich nowe rozwiązania będą przez niektórych z was uważane za wam ukradzione. Macierewiczów w tym kraju nie brakuje.


A na koniec: cieszę się, że mnie próbujecie przypisać do grupy fachowców. Chciałbym w niej być. A dlaczego wogóle napisałem: bo czytam wasze wpisy na forum tym i nie tylko i widzę to i owo. Demokracja jest. To się zarejestrowałem i swoje zdanie wyraziłem. Przepraszam jeśli naruszyłem prawa waszego stada.

2014-04-07 13:04
  Stan Posty: 2564 Ostrzeżenie: 0
janusz napisał » 2014-04-05 22:06





Nie zabierałem głosu bo nie piszę w Pythonie a wątek tego języka dotyczy
Moja wiedza pozwala mi na wykonanie tego zadania ale w Visual Basic
i taki programik do sterowania sobie wyskrobałem
Biorąc pod uwagę wasze opinie że tryb ręczny jest niepewny 
postanowiłem "sterować" inaczej czyli wprowadzam korekty do pracy automatycznej 
Jak raz w nocy straciłem połączenie ze sterownikiem (reset kompa  po aktualizacji ) to nie wielka strata
do rana pracował na ustawieniach jakie ostatnio zostały zadane 


 Jaki osiągnąłem efekt ? 
Wyprostowałem na wykresach linię temp Co prawie do ideału 
Na palniku zmian brak jak było ok tak jest
Ale zużycie spadło i to wcale nie mało 


Więc może dobierzcie sie do korekty pracy automatycznej



Interesujące, jak możesz i chcesz to otwórz nowy wątek i napisz coś więcej.
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 6Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: adamz1973, adm17, Jirka932024, radsti, Tomek0816