Wystąpił problem z dostępnością numeru Serwisu. Do czasu uruchomienia numeru głównego prosimy o kontakt pod numerem 605-780-882

User profile

marceli

 

 

Registration: 2016-09-23 07:42

Login: 2026-02-02 09:23

Devices: 1

Topics: 13

Posts: 50

user posts 
First pagePrevious page1 / 3Next pageLast page
2026-02-02 19:52 Topic: eCoal.pl v3.5 / v4.0 » Ogniwo EkoPlus 16kW - ucieka woda z instalacji
  marceli Posts: 50
Cześć, 
10-letni piec, wyłączany na lato. Ostatnio muszę co 2-3 dni dobijać ciśnienie w instalacji - spada z 1,5 bar to 1. Sprawdzałem wszystkie grzejniki - odpowietrzone i zakręcone. Nigdzie nie widać żeby ciekło - ani w kotłowni ani w domu. Może gdzieś się lekko rozszczelniło w samym kotle ? Co mogę jeszcze sprawdzić ?

dodane 2026-02-02 18:52OK. Cieknie na wymienniku w środku kotła. Przy zawirowaczach... Da się to jakoś naprawić? 
2024-01-08 08:45 Topic: eCoal.pl v3.5 / v4.0 » ustawienia grupowy=PID?
  marceli Posts: 50
Palę węglem z Ziemowita. Aktualnie dmuchawa na -6 i trochę spieki się robią. Wcześniej miałem -8 i generalnie bez dużych spieków ale dużo popiołu. 
https://esterownik.pl/device/20133
2024-01-07 16:38 Topic: eCoal.pl v3.5 / v4.0 » ustawienia grupowy=PID?
  marceli Posts: 50
Cześć, 
Skoro temperatura spadła grubo poniżej 0 i w najbliższych dniach ma być jeszcze zimniej zastanawiam się czy nie przejść z trybu auto na spalanie grupowe. To jest jakaś wariacja na temat PID?
Czy zamiast grzać z przerwami jest szansa na niższe spalanie (i lepszy popiół) na grupowym ?
Tylko minimalną moc mam 8kW a to nie wiem czy nie za dużo...
2023-11-24 14:41 Topic: eSterownik.pl » Problem z datą kolejnego zasypu
  marceli Posts: 50
Załączyłem w końcu kocioł we wtorek po południu bo mróz  
Pokazywał na początku że następny zasyp 28.11 (no bo musiał się najpierw kocioł nagrzać więc więcej węgla poszło). Dzisiaj patrzę w apce i pokazuje 19 maja 2024. To samo na stronie esterownik z tym że tam jeszcze alert że pusty zasobnik. Po potwierdzeniu i przeładowaniu strony alert pojawia się na nowo. 
Coś się wykrzaczyło? 

https://esterownik.pl/device/20133

dodane 2023-11-24 14:41Edit: może problemem było to że nie było prądu dzisiaj rano przez ~20 minut i coś mu się pomieszało?
Na sterowniku dodałem węgla i teraz pokazuje ok. 
2022-04-03 12:16 Topic: eCoal.pl v3.5 / v4.0 » Siłownik zaworu 3d Herz - nie chce zamykać - dziwne dźwięki
  marceli Posts: 50
O... to może spróbuję jeszcze raz go sprawdzić tylko nie wiem czy gdzieś go znajdę w czeluściach piwnicy jeszcze  
2022-04-03 12:14 Topic: eCoal.pl v3.5 / v4.0 » "automatyka" przy paleniu na ruszcie dodatkowym
  marceli Posts: 50
Ale to odpinacie zasilanie z podajnika czy zostawiacie normalnie? No bo po co ma się kręcić? Co jaki czas trzeba sprawdzać czy/jak się pali ?Utrzyma ogień przez noc czy trzeba rozpalać na nowo codziennie ?
dodane 2022-04-03 12:14
leON22 napisał » 2022-04-02 21:53
Właśnie testuję takie rozwiązanie ( zostało mi parę palet z dostaw eko z PGG ) , na razie z podajnikiem , oczywiście czujnik temp.spalin wyciągnięty w ekstremalnym momencie 

Jaką temperature wytrzyma czujnik ?
2022-04-02 21:44 Topic: eCoal.pl v3.5 / v4.0 » "automatyka" przy paleniu na ruszcie dodatkowym
  marceli Posts: 50
Cześć, 
Z racji tego że węgiel kosztuje ile kosztuje zastanawiam się czy nie przejść na palenie drewnem na ruszcie dodatkowym (Ogniwo Eko Plus 16). Czy da się jakoś ustawić żeby co jakiś czas piec załączył dmuchawę sam bez załączania podajnika? Czy to nie ma sensu... ?
2021-11-16 20:51 Topic: eCoal.pl v3.5 / v4.0 » Ogniwo Eko Plus 16kW - zrywa zawleczki
  marceli Posts: 50
OK. Thx  
2021-11-16 19:19 Topic: eCoal.pl v3.5 / v4.0 » Ogniwo Eko Plus 16kW - zrywa zawleczki
  marceli Posts: 50
Tak, bez zawleczki leciutko. I z zawleczką motoreduktor kręci ślimakiem bez zrywania zawleczki (no ze 2 obroty zrobiłem więc 100% pewności nie mam). 
Ale wydawało mi się że wcześniej nawet z zawleczką dało się ręcznie obracać ślimakiem...
2021-11-16 19:12 Topic: eCoal.pl v3.5 / v4.0 » Ogniwo Eko Plus 16kW - zrywa zawleczki
  marceli Posts: 50
Nie, nawet na mocno odkręconych śrubach nie jestem w stanie ruszyć ręcznie ślimakiem z założoną zawleczką
2021-11-16 19:07 Topic: eCoal.pl v3.5 / v4.0 » Ogniwo Eko Plus 16kW - zrywa zawleczki
  marceli Posts: 50
Hmm... lepsze wrogiem dobrego? Rozebrałem, wyczyściłem, posmarowałem. Sam ślimak chodzi leciutko ale jak włożę zawleczkę to ręcznie kluczem nie jestem w stanie tego ruszyć razem z motoreduktorem. Wydawało mi się że wcześniej bez problemu się dało. Ale może mi się tylko wydawało. 
Jak załączę podajnik to wygląda na to że się kręci bez zrywania zawleczki.
2021-11-16 13:04 Topic: eCoal.pl v3.5 / v4.0 » Ogniwo Eko Plus 16kW - zrywa zawleczki
  marceli Posts: 50
a to tam w tym otworze w retorcie też smarować? smar na 1200 stopni ?
2021-11-16 10:17 Topic: eCoal.pl v3.5 / v4.0 » Ogniwo Eko Plus 16kW - zrywa zawleczki
  marceli Posts: 50
Jest dokręcone tylko nie na maksa. W sensie nie widać szczeliny między obudową motoreduktora a podajnikiem. Dzisiaj będę czyścić piec to to jeszcze raz zobaczę
2021-11-14 16:21 Topic: eCoal.pl » Ogniwo Eko Plus 16kW - czy jest możliwość "przerobienia" na 5 klasę?
  marceli Posts: 50
Cześć, 
Czy jest w ogóle możliwość podniesienia klasy kotła? Niby na pellet mam 5 klasę ale na ekogroszek jest 4. 
Zostało mi tylko parę lat możliwości palenia kotłem 4 klasy...
2021-11-14 15:46 Topic: eCoal.pl v3.5 / v4.0 » Ogniwo Eko Plus 16kW - zrywa zawleczki
  marceli Posts: 50
Tak, jest tam coś takiego. No nic, następnym razem jak będę czyścił kocioł to wyczyszcze tam jeszcze...
2021-11-13 20:16 Topic: eCoal.pl v3.5 / v4.0 » Ogniwo Eko Plus 16kW - zrywa zawleczki
  marceli Posts: 50
Rozebrałem to dzisiaj. Zeszło bez problemu i w sumie nic za bardzo tam nie zauważyłem co mogło by blokować ślimak. Ale... przy składaniu z powrotem jak dokręciłem porządnie to nie chciało się obracać. Musiałem lekko poluzować śruby mocowania motoreduktora. Może to się jakoś za mocno "przykręciło" wcześniej ?
2021-11-08 17:40 Topic: eCoal.pl v3.5 / v4.0 » Ogniwo Eko Plus 16kW - zrywa zawleczki
  marceli Posts: 50
A dosuszanie jak zrobiłeś?
2021-11-08 16:09 Topic: eCoal.pl v3.5 / v4.0 » Ogniwo Eko Plus 16kW - zrywa zawleczki
  marceli Posts: 50
OK, dzięki. Spróbuję przepalić co mam zasypane a potem będę się bawić. 
W sumie to parę razy już zerwało zawleczkę o 6 rano z groszami  
Ale dziwne że jak kręcę "z powrotem" to nic tam nie wychodzi... U ciebie był jakiś drut ? Gwóźdź ?
2021-11-08 15:28 Topic: eCoal.pl v3.5 / v4.0 » Ogniwo Eko Plus 16kW - zrywa zawleczki
  marceli Posts: 50
Tylko że po zerwanej zawleczce to zwykle działa 1-2 dni i dopiero potem zrywa. 
Jest jakaś instrukcja jak to zdemontować ?
2021-11-08 14:05 Topic: eCoal.pl v3.5 / v4.0 » Ogniwo Eko Plus 16kW - zrywa zawleczki
  marceli Posts: 50
Cześć, 
W nowym sezonie grzewczym mam problem ze zrywaniem zawleczki. Przy ręcznym ruszeniu ślimakiem - idzie, co prawda nie jakoś super łatwo ale nie mam porównania bo wcześniej nie kręciłem ślimakiem ręcznie...
Jakieś pojedyncze kamienie w popiole znajduję ale nie jest tego dużo. 
Co może być nie tak? Gdzieś obciera ślimak? Coś innego ?
First pagePrevious page1 / 3Next pageLast page