Rozgrzewamy jesienne temperatury i z tej okazji przygotwaliśmy dla Państwa OBNIŻKI CENOWE wybranych produktów w naszym sklepie eSterownik.pl!
W zakładce "PROMOCJA" znajdziecie wszystkie produkty objęte rabatem

User profile

wojocki

 

 

Registration: 2014-10-18 12:28

Login: 2022-08-02 11:37

Devices: 1

Topics: 3

Posts: 13

user posts 
2018-06-27 11:56 Topic: eCoal.pl » Czujnik zew. pokazuje minus 10 stopni a jest plus 9 ????
  wojocki Posts: 13
Chyba masz rację.. w nocy pokazało -13 stopni teraz jest na plusie ale dalej jeszcze jest różnica 10 stopni w dół. Podciągnę do elewacji suszarkę na przedłużaczu albo jeszcze poczekam aż naturalnie wyschnie i zobaczymy.
2018-06-26 22:02 Topic: eCoal.pl » Czujnik zew. pokazuje minus 10 stopni a jest plus 9 ????
  wojocki Posts: 13
Koledzy poradźcie :(

Używam latem pieca do grzania CWU. Dziś nad moim domem ok. 17:00 przeszła solidna ulewa z burzą i gradem. Czujnik zewnętrzny pokazał obniżenie temperatury z 21 do 12 stopni co jest normalne przy gwałtownym ochłodzeniu i opadach. Ale ok. godz. 20 gdy już było po deszczu czujnik zaczął pokazywać gwałtowne obniżenie temperatury. Gdy pokazało 0 stopni na wszelki wypadek sprawdziłem czy nie nadciąga lodowiec lub atomowa zima, a potem popukałem w czujnik i chwilę ogrzałem w rękach. Temperatura skoczyła na plus 2 co było dobrym znakiem bo oznaczało że komunikacja z komputerem jest, kabel nigdzie się nie zerwał itp. A potem znów zaczęło spadać. Teraz pokazuje minus 10 (!) i ciągle spada. 
Wszystkie inne czujniki i piec działają prawidłowo, no może poza tym że podwyższyło mi temperaturę na piecu do trybu "Zima" z uwagi na pozorne mrozy.

I teraz pytanie:
1. Czujnik szlag trafił i trzeba kupić i wymienić na nowy?
2. Zamókł w czasie ulewy i trzeba poczekać aż wyschnie i wtedy wróci do normy? (ściana nad nim była bardzo mokra)

Znajomy opowiada się za punktem nr 2 i twierdzi że nie trzeba gasić prewencyjnie pieca bo temperatura na czujniku w domu jest powyżej 20 więc kaloryfery nie będą szalały.

Czy ktoś miał podobne przygody?
2017-10-07 23:47 Topic: eCoal.pl » Brak historii temperatur - Karta?
  wojocki Posts: 13
Zabawy ciąg dalszy. Jest jeszcze ciekawiej. Sprawdziłem na kompie rzekomo uszkodzoną lub przepełnioną kartę i co się okazało? Karta działa i tak jak pisał wyżej zygu, dane zajmują ledwie 50MB. Z ciekawości wyjąłem dziś z pieca nową kartę która padła po dwóch dniach i włożyłem starą. Oczywiście działa. Czyli jeżeli znowu powtórzy się ta sama historia wystarczy wyjąć na chwilę i włożyć do portu tą samą kartę. Niepokoi mnie tylko czynnik który powoduje odłączanie się karty od portu. Takie czary mogą oznaczać że coś się może niedobrego dziać z płytką główną w okolicy osadzenia portu SD. Spróbuję pomęczyć po niedzieli serwis "Ogniwa", może coś podpowiedzą.
2017-10-05 21:14 Topic: eCoal.pl » Brak historii temperatur - Karta?
  wojocki Posts: 13
Za wcześnie się ucieszyłem... właśnie przed chwilą były spadki napięcia z powodu szalejącego orkanu. Wchodzę sobie na piec i co ja widzę? "Wykres - brak danych"... Czy spadek napięcia może uszkodzić kartę? Jeżeli tak to dlaczego dopiero po 3 latach w czasie których zdarzały się awarie zasilania a teraz po zaledwie 2 dniach? Mogą być jakieś przepięcia w płycie głównej co oznacza większą wymianę i koszty? Ktoś już to miał?
2017-10-05 13:14 Topic: eCoal.pl » Brak historii temperatur - Karta?
  wojocki Posts: 13
Dzięki za wszystkie porady. Przyjechał kolega-elektronik który pomagał mi uruchamiać i konfigurować piec 3 lata temu. Przyczyna banalna: zapełniła się karta SD. Firmowo była wsadzona microSD 4GB ADATA w adapterze. Po 3 latach nie miała już miejsca na zapis. Po prostu włożyliśmy czystą kartę 4GB goodrama i zapis idzie od nowa. Pozdrawiam. 
2017-10-02 13:40 Topic: eCoal.pl » Brak historii temperatur - Karta?
  wojocki Posts: 13
Witam. Po raz pierwszy od 3 lat bezawaryjnego działania nie mogę dziś sprawdzić historii (wykresów) temperatur: spalania, wody na piecu, nawet domowej czy zewnętrznej. Pokazuje tylko wskazania bieżące "na żywo".  Po kliku na którąkolwiek z temperatur zawsze była historia z danego dnia. Teraz pokazuje się komunikat: "Wykres - brak danych". Ktoś miał coś podobnego? Czy to jest jakiś przejściowy problem z komunikacją piec-serwer czy po prostu szlag trafił kartę SD? Niestety jestem laikiem i zanim ściągnę jakiegoś fachowca do grzebania w elektronice chciałbym się upewnić.