W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Brak historii temperatur - Karta? Subskrybuj
2017-10-02 13:40
  wojocki Posty: 13 Ostrzeżenie: 0
Witam. Po raz pierwszy od 3 lat bezawaryjnego działania nie mogę dziś sprawdzić historii (wykresów) temperatur: spalania, wody na piecu, nawet domowej czy zewnętrznej. Pokazuje tylko wskazania bieżące "na żywo".  Po kliku na którąkolwiek z temperatur zawsze była historia z danego dnia. Teraz pokazuje się komunikat: "Wykres - brak danych". Ktoś miał coś podobnego? Czy to jest jakiś przejściowy problem z komunikacją piec-serwer czy po prostu szlag trafił kartę SD? Niestety jestem laikiem i zanim ściągnę jakiegoś fachowca do grzebania w elektronice chciałbym się upewnić. 
2017-10-02 18:50
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
Obstawiam kartę że padła.
2017-10-02 19:14
  zbigmaz01 Posty: 1656 Ostrzeżenie: 0
Wyjmij kartę, zrób kopię, format karty i wgraj jeszcze raz to co skopiowałeś. 
 Jak to nie pomoże to wymiana karty. 
2017-10-04 09:11
  krisbee Posty: 4 Ostrzeżenie: 0
Zobacz czy nie masz takiego problemu jak ja miałem, mianowicie sprawdź czy nie zatrzymuje Ci się czas w sterowniku. Właśnie wtedy nie rejestruje wykresów, potem czas nagle wskakuje, bo synchronizuje się z serwerem i wykresy rejestruje. Widzę, że masz dziurę w wykresach z 3.10.2017 i parę wcześniej. U mnie też tak było przez dwa dni po czym sterownik pojechał do serwisu. No chyba, że prądu nie było.
Pozdro

Edit:  przez pomyłkę podglądnąłem sterownik "zbigmaz01" i on ma te objawy o których pisałem, a u Ciecie ruszyło. Co było przyczyną? 
2017-10-04 16:13
  zbigmaz01 Posty: 1656 Ostrzeżenie: 0
U mnie objawem był brak energii, Podtrzymanie też padło (aku do wymiany)
2017-10-05 13:14
  wojocki Posty: 13 Ostrzeżenie: 0
Dzięki za wszystkie porady. Przyjechał kolega-elektronik który pomagał mi uruchamiać i konfigurować piec 3 lata temu. Przyczyna banalna: zapełniła się karta SD. Firmowo była wsadzona microSD 4GB ADATA w adapterze. Po 3 latach nie miała już miejsca na zapis. Po prostu włożyliśmy czystą kartę 4GB goodrama i zapis idzie od nowa. Pozdrawiam. 
2017-10-05 13:49
  zygu Posty: 9 Ostrzeżenie: 0
Po 3 latach całe 4GB zapełnione?! Coś mi tu nie pasuje.. Ja też używam pieca już prawie od trzech lat i nie całe 50mb dopiero zajmują dane. Najważniejsze że problem zniknął bo ja niestety tak łatwo nie mogę sobie poradzić, jak widać w wątku który założyłem... ;/
2017-10-05 21:14
  wojocki Posty: 13 Ostrzeżenie: 0
Za wcześnie się ucieszyłem... właśnie przed chwilą były spadki napięcia z powodu szalejącego orkanu. Wchodzę sobie na piec i co ja widzę? "Wykres - brak danych"... Czy spadek napięcia może uszkodzić kartę? Jeżeli tak to dlaczego dopiero po 3 latach w czasie których zdarzały się awarie zasilania a teraz po zaledwie 2 dniach? Mogą być jakieś przepięcia w płycie głównej co oznacza większą wymianę i koszty? Ktoś już to miał?
2017-10-06 21:49
  jerzymaj Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Ja mam problem ze statystykami dwa lata było ok, teraz kilka dni nie było statystyk. jak sprawdzam z 30 dni to są , a z 15 i 7 brak 
https://esterownik.pl/statystyki/9228
2017-10-06 22:09
  farante Posty: 65 Ostrzeżenie: 0
Jerzymaj miałem ostatnio taki sam problem winny był przecinek w ostatnich zakupach paliwa (Ilość kg pracy podajnika)powinna być kropka☺
2017-10-06 22:55
  jerzymaj Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Z kropką nic nie dało, ale skopiowałem zapis z zeszłego roku i jest ok - dzięki
2017-10-07 23:47
  wojocki Posty: 13 Ostrzeżenie: 0
Zabawy ciąg dalszy. Jest jeszcze ciekawiej. Sprawdziłem na kompie rzekomo uszkodzoną lub przepełnioną kartę i co się okazało? Karta działa i tak jak pisał wyżej zygu, dane zajmują ledwie 50MB. Z ciekawości wyjąłem dziś z pieca nową kartę która padła po dwóch dniach i włożyłem starą. Oczywiście działa. Czyli jeżeli znowu powtórzy się ta sama historia wystarczy wyjąć na chwilę i włożyć do portu tą samą kartę. Niepokoi mnie tylko czynnik który powoduje odłączanie się karty od portu. Takie czary mogą oznaczać że coś się może niedobrego dziać z płytką główną w okolicy osadzenia portu SD. Spróbuję pomęczyć po niedzieli serwis "Ogniwa", może coś podpowiedzą.
Użytkownicy online: Andrzejorzech, Hajno1, Kiler5, tadwit