Rozgrzewamy jesienne temperatury i z tej okazji przygotwaliśmy dla Państwa OBNIŻKI CENOWE wybranych produktów w naszym sklepie eSterownik.pl!
W zakładce "PROMOCJA" znajdziecie wszystkie produkty objęte rabatem

User profile

zygu

 

 

Registration: 2015-06-24 15:04

Login: 2023-04-18 22:08

Devices: 1

Topics: 2

Posts: 9

user posts 
2020-03-02 00:35 Topic: eCoal.pl » Pompa CO i podłogowa na jednym zasilaniu
  zygu Posts: 9
Witam,
tak jak w temacie chciałbym podłączyć dwie pompy pod jedno wyjście ze sterownika tak aby przy włączaniu pompy CO było podawane zasilanie na sterownik od ogrzewania podłogowego do którego jest podłączona pompa obiegowa. Taki zabieg ze względu na to że wszystkie wyjścia są już zajęte. W instalacji posiadam pompę CWU + cyrkulacyjną. Można tak zrobić? Pompy które byłyby podpięte pod jedno wejście to:

CO: Grundfos Alpha 2L 25-60
Podłoga: GRUNDFOS UPM3 AUTO L

Sterownik to obsłuży? Nic mu nie będzie?
2017-10-05 13:53 Topic: eCoal.pl » Problem w zalogowaniu do sterownika
  zygu Posts: 9
mnich napisał » 2017-09-23 13:32
Proszę zrestartować sterownik i router, a jak to nie pomoże to sprawdzić ustawienia sieci lokalnej. Jak to zrobić jest opisane w zakładce FAQ na esterownik.pl
Pytania dotyczące obsługi sterownika ze strony WWW
Jak ustawić parametry sieci lokalnej w sterowniku?


Gdyby dalej był problem to proszę dzwonić: 605 780 882
Chodzi o przywrócenie ustawień fabrycznych sterownika? Jeżeli to zrobię to pewnie wiąże się to ze skasowaniem wszystkich dotychczas zapisanych danych? Jeżeli chodzi o router to już był restartowany kilkukrotnie. Ustawienia sieci lan są na pewno poprawne kilka razy sprawdzane i zmieniane różne adresy w konfiguracji z różnymi routerami.
dodane 2017-10-05 13:53Dzisiaj przywróciłem ustawienia fabryczne na piecu i skonfigurowałem wszystkie ustawienia od początku dotyczące spalania. Zabieg nie przyniósł żadnych zakładanych efektów. Czyli nadal brak możliwości zalogowania się do sterownika z sieci lokalnej. Po wpisaniu loginu i hasła biała strona i nic nie ładuje. Logowanie z platformy eSterownik działa. Natomiast nie pokazuje żadnych wykresów. Co teraz?
2017-10-05 13:49 Topic: eCoal.pl » Brak historii temperatur - Karta?
  zygu Posts: 9
Po 3 latach całe 4GB zapełnione?! Coś mi tu nie pasuje.. Ja też używam pieca już prawie od trzech lat i nie całe 50mb dopiero zajmują dane. Najważniejsze że problem zniknął bo ja niestety tak łatwo nie mogę sobie poradzić, jak widać w wątku który założyłem... ;/
2017-09-22 22:01 Topic: eCoal.pl » Problem w zalogowaniu do sterownika
  zygu Posts: 9
sw224 napisał » 2017-07-29 23:09
Witam miałem podobny problem u mnie pomogło po wpisaniu loginu i hasła  odświeżanie strony aż do połączenia kilkanaście razy.

niestety ta sugestia nie przynosi żadnego efektu. 
Mam już kabel do aktualizacji softu, ale jeszcze jedną rzecz zauważyłem po podłączeniu sterownika pod inny router który pokazuje urządzenia podłączone do sieci pokazuje podpięcie sterownika, ale po chwili znika urządzenie i za chwilę znowu się pojawia i tak na okrągło.. To dalej wskazuje na awarię oprogramowania, czy to może już kwalifikuje się na awarię sprzętową?
dodane 2017-09-22 22:01Więc jakiś czas temu zrobiłem aktualizację do wersji oprogramowania 0.3.1.8 i od razu powiem żeby nie inwestować w tanie przejściówki usb-rs232 i ich nie używać do aktualizacji bo uziemimy sobie całkowicie sterownik. Całe szczęście w domu był jeszcze stary komputer z tym portem który udało się uruchomić i poprawnie za pierwszym razem zaktualizować oprogramowanie. Niestety efekt nie przyniósł żadnych oczekiwanych zmian. Nadal nie można załadować strony ecoal z poziomu lan, a z poziomu internetu brak dostępu do wykresów spalania. Co robić?
2017-07-18 15:30 Topic: eCoal.pl » Problem w zalogowaniu do sterownika
  zygu Posts: 9
PrzemekP napisał » 2017-07-18 09:37

Opcje możesz wypróbować dwie:
- inna karta SD - o ile tego wcześniej nie robiłeś
- aktualizacja sterownika do 3.1.8 - istnieje możliwość że może być problem z odczytywaniem strony 3.1.6 przez aktualne przeglądarkiz inną kartą nie próbowałem.. zobaczę czy mam w domu jakąś luźną to sprawdzę czy to pomoże.. A co do aktualizacji to tylko poprzez kabel RS232 do którego trzeba mieć kontroler w komputerze? A skąd pobierać nowe wersje oprogramowania?

EDIT: Niestety zmiana kartySD na inną nie przyniosła żadnej poprawy. Dalej to samo.. Czyli tylko zmiana softa bo innych pomysłów brak?
2017-07-18 09:14 Topic: eCoal.pl » Problem w zalogowaniu do sterownika
  zygu Posts: 9
zrobiłem tak jak pisałeś i jakby było coś lepiej.. ale efekt finalny dalej nie chce pokazać strony w połączeniu lokalnym, a przez witrynę eSterownik pokazuje dodatkowo wykres z dzisiejszej doby, wcześniejszych dni nie ma możliwości podglądnięcia. 
2017-07-18 08:52 Topic: eCoal.pl » Problem w zalogowaniu do sterownika
  zygu Posts: 9
a co z folderem sync? usunąć i zostawić samo arch + wgrać to co w pliku pobranym?
2017-07-18 08:36 Topic: eCoal.pl » Problem w zalogowaniu do sterownika
  zygu Posts: 9
tak nadal się nie ładuje na połączeniu lokalnym. Alarmy i zdarzenia pojawiły się po zalogowaniu przez witrynę eSterownik których wcześniej nie było widać (od chwili awarii logowania lokalnego)
2017-07-17 17:25 Topic: eCoal.pl » Problem w zalogowaniu do sterownika
  zygu Posts: 9
Zrobiłem tak jak napisałeś i nadal nie można załadować strony sterownika z poziomu sieci LAN. Jedyna jaka jest różnica to widoczne są alarmy i zdarzenia (które wcześniej nie były pokazywane) z dostępu mobilnego/eSterownik. Wykresy nadal nie są tworzone. Jakieś pomysły?
2017-07-17 11:09 Topic: eCoal.pl » Problem w zalogowaniu do sterownika
  zygu Posts: 9
Witam,
od kilku miesięcy mam problem z zalogowaniem się do sterownika eCoal w sieci LAN. Wszystko wygląda normalnie tzn. wpisuje adres sterownika pokazuje się okno logowania wprowadzam login + hasło i na tym koniec. Ładuje stronę po czym pokazuj " Ta witryna jest nieosiągalna. Połączenie zostało zrestartowane... " Dziwne w tym wszystkim jest to, że przez stronę eSterownik mogę się zalogować do urządzenia i tak samo przez aplikację mobilną. Z małym manga-mętem bo sterownik nie wysyła danych na serwer i nic nie rejestruje ani zdarzeń, ani wykresów. Nie robiłem resetu ze sterownika bo nie chciałbym  całkowicie uziemić pieca. Miał ktoś taki problem? Może ktoś coś doradzić?Klasyfikuje się to do serwisu? Kocioł używam od dwóch lat. Dodam, że sterownik był wyłączany całkowicie z zasilania, ale nic to nie dało. Czekam na jakieś propozycje..