Od dnia 16.10.2024 zostały wyłączone stacjonarne numery telefonów. Zapraszamy do kontaktu pod numerem: 574 443 555.

Profil użytkownika

Jakubw

 

 

Rejestracja: 2019-09-21 08:41

Logowanie: 2024-10-03 12:58

Urządzenia: 1

Tematy: 2

Posty: 13

posty użytkownika 
2022-09-26 17:50 Temat: eCoal.pl v3.5 » Tryb podajnika Zasypowy
  Jakubw Posty: 13
Witam. Ja również dołączam się prośbą o włączenie opcji trybu zasypowego. Dziękuję 
2019-12-08 20:09 Temat: eCoal.pl v3.5 » Pytanie do użytkowników Ogniwo EPM dotyczące temp podajnika
  Jakubw Posty: 13
Panowie, nie jest tak, że z uwagi na wiatr i brak RCK wam kopczyk siada, a cieplej się zrobiło to piec dlużej w podtrzymaniu i nie podaje ? U mnie teraz RCK 150mm otwiera się na max co chwilę, bez niego też bym pewnie marudził co do wywalania ciepła kominem to patrząc na wykres temperatury spalin to raczej tragedii nie ma. 
2019-11-19 06:56 Temat: eCoal.pl v3.5 » Spalanie grupowe i ilość podań
  Jakubw Posty: 13
Poprawione. Poprawiona wersja zarówno pod podanym wcześniej linkiem i poniżej jpg.
2019-11-18 22:08 Temat: eCoal.pl v3.5 » Spalanie grupowe i ilość podań
  Jakubw Posty: 13
Podrzucam małą ściągę, może komuś się przyda. Mi pomogły te informacje zrozumieć o co chodzi w grupowym. Informacje wyciągnięte tutaj z forum, mam nadzieje, że nikt nie będzie miał za złe. Dla nowych tak jak ja podpowiem, że łatwo po zależności czasu całkowitego podawania dobierać nadmuch dla ilości w kolejnych mocach, a w tabelce można sobie zanotować uzyskane prawidłowe wartości dla danego paliwa żeby nie szukać kilka razy, a po kolejnych zmianach łatwo wrócić do ustawień które były prawidłowe 

https://docs.google.com/document/d/1j1w-gcoMuV-nv1ilOEWuQCAOzbVYkCbOh41BPYkLP4M/edit?usp=sharing



2019-11-14 21:23 Temat: eCoal.pl v3.5 » Przeróbka powrotu z 4D - montaż pompy
  Jakubw Posty: 13
Ok. czyli rozumiem, że nie ma większych przeciwwskazań do jego zamontowania poza oddziaływaniem ocynk-miedź (nie zaburza jakoś przepływu etc.) Temat ZZ od CO postaram się też ogarnąć jeśli ma znaczenie z czego nie zdawałem sobie sprawy. Dziękuję za porady i ruszam z pracami z nadzieją na usprawnienie instalacji. Pozdrawiam.
2019-11-14 20:36 Temat: eCoal.pl v3.5 » Przeróbka powrotu z 4D - montaż pompy
  Jakubw Posty: 13
Dziękuję za odpowiedź. Kolejność już poprawiona. Co do zaworu grzybkowego to obowiązkowo go wymieniać, czy może zostać ? Napełnianie instalacji się zgadza, trafna uwaga z śrubunkiem powrotu. W temacie zaworów zwrotnych pisałem, że dodatkowy ponieważ w zaznaczonym miejscu jest klapowy zamontowany przez instalatora(którego wolałbym nie usuwać ewentualnie jeśli trzeba i się da to zdemontować klapę?) ale zasobnik nagrzewa się grawitacyjnie nawet do 56* więc przy tej okazji chcę to zjawisko zniwelować montując zasugerowane zawory zwrotne (grzybek zaworu również mosiężny)
2019-11-14 18:16 Temat: eCoal.pl v3.5 » Przeróbka powrotu z 4D - montaż pompy
  Jakubw Posty: 13
Witam ponownie, z uwagi na sprzyjającą pogodę zdecydowałem się na przeróbkę i montaż pompy na powrocie według wskazówek gmaj22, jednak bez sugerowanego przesunięcia i zmiany średnic zasilania i powrotu, bo to za duża przeróbka na ten czas. Poniżej wrzucam zdjęcia układu jaki udało mi się skompletować i zwracam się z prośbą o skontrolowanie czy nie ma tam jakiejś pułapki. Uzupełniająco dodam, że zawór odcinający nad pompę, jest zaraz przy 4D, trójnik z wyjściem na bok i redukcją to miejsce na podłączenie "napełniania", a na sam dół będzie przeniesiony powrót CWU i dodatkowy zawór zwrotny bo na tą chwilę przez klapowy podciąga grawitacyjnie . Przepona podłączona jest dalej przy samym kotle. Dziękuję z góry za wszelkie porady. 
dodane 2019-11-14 18:16
2019-11-08 12:25 Temat: eCoal.pl v3.5 » Prośba o kontrolę, huśtawka na 4D - Eko plus M 20kw
  Jakubw Posty: 13
Dziękuję za rozrysowanie. W tym wypadku będzie jednak trudno zmieścić pompę do CO1, ale w każdym razie widzę, że przeróbka raczej będzie poważna, więc chyba dopiero po sezonie grzewczym, a tą zimę będę musiał przemęczyć tak jak jest. W takim wypadku rozumiem, że 4D również do wymiany na średnicę taką jak wyjście kotła. Jeśli chodzi o pompy to są tak jak powinny (zdjęcie jest z czasu montażu) filtry również są przed pompami. Ewentualnie łatwiejszą opcją byłoby chyba przełożenie powrotu CWU niżej aby uzyskać potrzebne miejsce, ale rozumiem że cała reszta opisanych warunków również powinna zostać spełniona do poprawnej pracy. Dziękuję jeszcze raz za rozrysowanie. Robicie Panowie kawał dobrej, bardzo istotnej dla nas roboty. Powoli po wielu przygodach remontowo-instalacyjnych dochodzę do wniosku, że poza ekipami wykonawczymi trzeba by też obytego w temacie nadzorcę  zatrudniać   (tego żeby nie słuchać zachwalania sprzedawców już się nauczyłem )
dodane 2019-11-08 12:25Pogmerałem trochę ustawieniami i udało mi się dojść do parametrów przy wyłączonej pompie CWU (trochę jednak kłopotliwa jest tak wysoka temperatura wody), uwidocznił się jednak inny problem ponieważ zasobnik dogrzewa się grawitacyjnie i tu moje pytanie czy wspomniany zawór zwrotny grzybkowy ze sprężyną ma szanse zniwelować to zjawisko? Czy są przeciwwskazania do montażu tego zaworu jako "drugiego" na powrocie CWU (wolałbym minimalizować zakres przeróbki). Jakie jest wasze zdanie gdybym jednak jedynie przerobił odcinek pionowy powrotu z 4D przenosząc powrót z CWU na sam dół + króciec napełniania instalacji na linii CWU, a na pionowym odcinku powrotu zamontował pompę w konfiguracji filtr, zawory, pompa i ZZ podanej przez gmaj22 Ma szanse działać to poprawnie? Dodam że obieg od rozejścia CWU do 4D wykonany na miedzi 28, na tej samej średnicy również odcinek powrotu od 4D do rozejscia na przeponę. (po drodze wpiety jeszcze powrót CWU), w dalszych odcinkach do kotła 1 1/2`
2019-11-04 17:13 Temat: eCoal.pl v3.5 » Prośba o kontrolę, huśtawka na 4D - Eko plus M 20kw
  Jakubw Posty: 13
Rura zaznaczona strzałkami to rura z wodociągu na tą chwilę wygląda to jak na zdjęciu poniżej
2019-11-04 11:44 Temat: eCoal.pl v3.5 » Prośba o kontrolę, huśtawka na 4D - Eko plus M 20kw
  Jakubw Posty: 13
To moja logika upadła, bo byłem już przekonany że to ma być osobny obieg jak na schemacie sterownika bo pompa na powrocie będzie też podciągała z powrotu CO? W takim wypadku zostaje chyba tylko zaznaczony fragment ponieważ jak dobrze rozumiem pompa musi być powyżej powrotu CWU? Na zdjeciach z montażu szmata wisi właśnie juz na trójniku CWU, a poniżej jest kolejny trójnik i zawór z przyłączeniem wężyka do napełniania instalacji.
2019-11-04 10:43 Temat: eCoal.pl v3.5 » Prośba o kontrolę, huśtawka na 4D - Eko plus M 20kw
  Jakubw Posty: 13
Ok. Dziekuję, już zmieniam 4d. A moce zmieniać skro w domu ciepło, a piec dobija prawie ciągle na "8KW"?     Na tą chwilę mam 8kw 5podań i 32% i wydaje się że dopala bardzo ładnie (jedynie z końca czasem jakiś groszek spadnie który się minął z żarem) popiół ładny bez większych spieków i kopczyk też jest. Krzywa wydaje mi się ok bo dom dogrzany a termostaty w kaloryferach pozamykane. Krzywa chyba bardziej w ramach minimalizowania strat niż sterowania temperaturą (nieizolowane rury w ścianach itd.)Teraz pytanie bardziej techniczne, a mianowicie czy mogę dołożyć tą dodatkową pompę w sposób pokazany na zdjęciach (przepraszam za jakość schematu ) i jaką pompę powinienem wybrać (z racji pracy ciągłej chyba energooszczędna elektroniczna?) Widziałem że niektórzy montują pompy jednak na powrocie z 4D ?   
dodane 2019-11-04 09:55
dodane 2019-11-04 10:43
2019-11-02 19:33 Temat: eCoal.pl v3.5 » Prośba o kontrolę, huśtawka na 4D - Eko plus M 20kw
  Jakubw Posty: 13
Zmienione. Bardzo dziękuję za poradę. Pompa zwykła najprostsza, mam już  również odpowiedź na moje pytanie odnośnie dodatkowej pompy - jest potrzebna i dziwne, że instalatorzy jej nie proponują w "standardzie". Rozumiem też że ta pompa ma działać jak CWU czyli osobny obieg poza 4D. Co do ustawień spalania podpatruję w innych tematach i staram się obserwować jak zachowuje się kocioł, a wolałem zapytać w osobnym temacie, ponieważ w wielu innych robi się zamieszanie, bo w przypadku kilku pytających czasem nie wiadomo do kogo skierowana jest odpowedź. 
2019-11-02 18:27 Temat: eCoal.pl v3.5 » Prośba o kontrolę, huśtawka na 4D - Eko plus M 20kw
  Jakubw Posty: 13
Witam szanowne grono palaczy. Z góry przepraszam, za otwarcie kolejnego podobnego tematu, ale nie chciałem zaśmiecać czyjegoś swoimi wątpliwościami, ponieważ śledząc forum zauważyłem, że wprowadza to tylko niepotrzebne zamieszanie. 

Proszę o kontrolę ustawień i ewewntualne sugestie
link do sterownika-  https://esterownik.pl/device/20268

Kocioł Eko plus M 20kw - zamontowany od 3 tygodni, więc narazie jestem teoretykiem (instrukcje przeczytane, forum prześledzone)
Opał podobno pieklorz, ale kupiony luzem, wiec pewności nie ma 
RCK - jest, ustawione na "15"
Instalacja stara na dużych przekrojach tak jak na schemacie - obieg co1 - zawór 4d z siłownikiem pompa alpha 1L na trybie "grzejniki", grzejniki w większości zmienione na dwupłytowe, wszystkie z termostatami ustawione na około 21stopni, obieg cwu -  160L (włączone jako ochrona powrotu)

temp zadana 65 z uwagi na zapis gwarancyjny - powyżej 60
powrót 53 również z uwagi na gwarancję (ochrona przez CWU)

Dom 42r, pow. ogrzewanej będzie około 200-220m2. Ocieplone ściany powyżej piwnicy styropianem grafitowym 15cm, poddasze nieogrzewane, strop pod poddaszem w 75% docieplony wełną (na reszcie jeszcze pustka+glina) okna 3szybowe. 

Kocioł chyba ciut za duży to już wiem, ale czym w sumie różni się wersja 14kw ? 
Czy warto przewidywać montaż dodatkowej pompy? Jeśli tak to ma być to osobny obieg tak jak CWU z wpięciem najbliżej kotła czy jedynie pompa na powrocie za 4D od strony kotła, bo internet już mi całkiem namieszał.
Kolejna sprzeczna informacja to to jak powinno wyglądać na palniku? jedni piszą o spokojnych wysokich płomieniach i sporym kopcu, inni wrzucają zdjęcia i wygląda to całkiem inaczej, a pali się raczej w "dziurze"krótkim płomieniem ( tak też wygląda w trybie "retortowy-e-coal". 
Problemem u mnie jest chyba również "huśtawka" na zaworze 4d który przez bezwładność układu długo się otwiera, aby podbić temperature, a następnie z dużego otwarcia (wprowadziłem dopiero teraz ograniczenie otwarcia) długo się zamyka co chyba powoduje brak stabilności, i nie wiem czy powodem jest wydajność chwilowa kotła, czy coś zmienić w parametrach. 
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.