Rozgrzewamy jesienne temperatury i z tej okazji przygotwaliśmy dla Państwa OBNIŻKI CENOWE wybranych produktów w naszym sklepie eSterownik.pl!
W zakładce "PROMOCJA" znajdziecie wszystkie produkty objęte rabatem

User profile

rafalsk

Piaski

 

Registration: 2017-03-09 11:23

Login: 2023-02-06 11:56

Devices: 0

Topics: 2

Posts: 28

user posts 
First pagePrevious page2 / 2Next pageLast page
2017-10-31 16:49 Topic: eCoal.pl » Kaloryfery raz zimne raz ciepłe, jak ustawić kociol RBR Ekouniwersal?
  rafalsk Posts: 28
Albo też (tylko niech ktoś to potwierdzi) na czas testów czy bedzie dobrze grzało, podwyższyć temp. na tym regulatorze o kilka dobrych stopni lub też o ile sie da wyłączyć regulator pokojowy. Jak będzie ciepło, to potem już kombinować z regulatorem.
2017-10-31 11:46 Topic: eCoal.pl » Kaloryfery raz zimne raz ciepłe, jak ustawić kociol RBR Ekouniwersal?
  rafalsk Posts: 28
A może jest termostat pokojowy czy regulator, który kontroluje temperaturę w najcieplejszym pokoju i (jeśli dobrze rozumiem, że on tak działa bo sam takowego nie mam) to on wyłącza pompe CO jak temp. w pomieszczeniu osiągnie zadaną wartość, czego skutkiem są zimne kaloryfery? A jak temperatura spadnie w tym najcieplejszym pokoju z regulatorem to pompa się odpala i wtedy przez jakiś czas kaloryfery są ciepłe.
A czy na kaloryferach są zamontowane jakieś głowice termostatyczne?
2017-10-29 21:57 Topic: eCoal.pl » ekogroszek kolumbijski
  rafalsk Posts: 28
Ale te jaja z cenami to chyba wszędzie się zaczęły. Sztygar zacząłem kupować gdzieś w lecie. Co miesiąc tonę. Zacząłem od 830 zeta, a skończyłem na jak pisałem wcześniej 1063. I coś mi sie wydaje, że to nie koniec podwyżek.
2017-10-29 21:17 Topic: eCoal.pl » ekogroszek kolumbijski
  rafalsk Posts: 28
Kupowałem Bartex Gold w zeszłym tygodniu w Obi chyba za 1010 za tonę. Transport własny. Silver zdaje się, że poniżej 1000/t. Niby ten kolumbijski Sztygar jest w Leroy za 1063 ale więcej wody niż węgla z 6 worków ze 20 litrów wody sie wylało więc nie polecam. No i ten sam Sztygar kupowany przez internet, transport gratis, suchutki i też po 1063 za tonę. Przy większej ilości chyba jeszcze taniej.
Jak dla mnie Sztygar to najlepszy groch jakim paliłem do tej pory.
2017-04-10 08:01 Topic: bruli.pl v3.5 » schemat główny
  rafalsk Posts: 28
Witam,
Nie wiem czy może już coś z tym schematem zrobiłeś, naprawiłeś etc ale ja Twój schemat widzę.
2017-04-05 08:37 Topic: bruli.pl v3.5 » jaki wentylator do kotła?
  rafalsk Posts: 28
Dzięki za odpowiedź. Jeśli u wszystkich jest tak samo to OK
A odpowiadając na Twoje pytanie to:
nie, nie uważam żeby dmuchawa była źle dopasowana do kotła i wcale jej nie chcę wymieniać jeśli potrzeby takiej nie ma. Zainteresowałem sie tym tematem, gdyż po pierwsze od 2 sezonów miałem problem ze spalaniem węgla mysłowickiego. Podobno zbyt kaloryczny i również podobno wszyscy kupujący na tym składzie mieli z nim problem. Mój palnik to zwykła retorta z fajką. Podajnik z prawej strony. Podczas palenia węgiel sie spieka i rośnie taki słup nie rozsypując sie na palenisku. Jak już jest wysoki, to się przewraca i część niespalonego paliwa spada na lewą stronę. Obserwując ustawienia różnych użytkowników doszedłem do wniosku, że może za małe obroty dmuchawy mam, zwłaszcza, że po podłączeniu do testów nowego Bruli-ego, gdzie na panelu widzę obroty 68%, a czasem i 100. No a dmuchawa kręci sie tak, jak sie kręciła. I stąd wynikało moje pytanie. Do samego kotła uwag właściwie nie mam. Pali jak należy, ale chyba każdy chce mieć jeszcze lepiej niż ma
No i jeszcze czytając ostatnio o wentylatorach natknąłem się gdzieś w necie na post, gdzie człowiek pisał o zastosowaniu w podobnej sprawie (czyli o zakresie regulacji obrotów) dmuchawy o charakterystyce liniowej.
I jeszcze cytat ze strony sprzedawcy wentylatorów:
"W małych kotłach zasypowych opalanych węglem i groszkiem oraz małych
kotłach retortowych zaleca się stosowanie wentylatorów o liniowej
charakterystyce regulacji i zmniejszonym sprężu typu: WPA 108, WPA 05,
WPA 07, WPA 117."
2017-04-04 09:10 Topic: bruli.pl v3.5 » jaki wentylator do kotła?
  rafalsk Posts: 28
Witam,
Obecnie mam kocioł Elektromet 25kW z fabrycznie zamontowanym wentylatorem WPA 120. Sterowanie obrotami ze sterownika w zakresie od 1 do 99%. Jednak tak na prawdę to jakakolwiek, przynajmniej "słyszalna" różnica w prędkości jest do 35 max 40%. Później już obroty wydaja sie być takie same. Myślałem, że tak działa po prostu ten sterownik.
Aktualnie zaczynam podłączanie Bruliego. Myślałem, że może na nim obroty będą sie regulować w większym zakresie. Jednak jest identycznie.
Czy u wszystkich jest tak samo? Ot taka zasada działania? Czy tylko u mnie?
Czy zmiana wentylatora może pomóc? Jeśli tak to jaki wentylator zakupić żeby sobie nie pogorszyć i nie wywalić kasy w błoto? Ktoś pomoże?
Nie bardzo sie na tym znam i nie mam kogo podpytać.
Pozdrawiam
First pagePrevious page2 / 2Next pageLast page