W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Zablokowany podajnik kocioł Ogniwo eko plus 16 Subskrybuj
2023-11-30 08:38
  Bzaczki Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Witajcie
Od tygodnia mam zablokowany podajnik w kotle ogniwo eko  16. Miało to być pierwsze uruchomienie po sezonie gdzie wszystko  było ok. Silnik tylko buczy i nie jest w stanie ruszyć ślimakiem. Kable dokręciłem  wtyczki sprawdziłem , wymieniłem kondensator bez zmian. Odkręciłem 4 śruby i wyciągnąłem prawie cały ślimak (całego nie mogę bo mam za mało miejsca) wyczyściłem wszystko z węgla i pyłu. Skręciłem  i dalej to samo silnik tylko buczy.  Chciałem wybić zawleczkę aby sprawdzić czy to zablokowany ślimak czy tez kłopot z motoreduktorem ale za cholerę nie da rady tego zrobić.Popsikałem to WD 40 poczekałem  kupiłem specjalny wybijak i niestety dalej nic ani drgnie. Proszę Was o rady i pomoc co można z tym zrobić. Kocioł ma 11 lat  motoreduktora  ani zabieraka  nigdy nie rozkręcałem.
2023-11-30 09:36
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
Na bank zapieczony zabierak w motoreduktorze  Najlepiej zalać to jakimś środkiem typu WD40 i najlepiej prasa albo delikatnie wybijać młotkiem innego sposobu nie widzę. Żeby zdemontować motoreduktor musisz wybić zawleczkę  Tu masz co nieco na ten temat - > TU
2023-11-30 13:49
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
leON22 napisał » 2023-11-30 09:36
 Żeby zdemontować motoreduktor musisz wybić zawleczkę 

Nie prawda.
Nic nie da wyciagnięcie zawleczki jeśli zabierak jest zapieczony w tulei motoreduktora ( można zdjąć motoreduktor z zabierakiem bez wyciągania zawleczki )
Można odkręcić i zdemontować motoreduktor z niewyciągniętą zawleczką bo ślimak jest dzielony z zabierakiem.
2023-11-30 15:19
  leON22 Posty: 6508 Ostrzeżenie: 3
Wiesiu wszystko się zgadza ale żeby wyciągnąć zabierak z motoreduktora to już nie ma innej opcji  
2023-11-30 21:59
  Bzaczki Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Dziękuję za informację.  Jutro postaram sie powalczyć z  zawleczką a jak nie pójdzie to muszę ślimak odłączyć  a to też nie będzie proste jakieś rady na początek?
2023-12-02 14:29
  gwarek Posty: 582 Ostrzeżenie: 0

Jak już uporasz się z zawleczką warto rozwiercić te miejsce pod zawleczkę o parę mm.
Kupiłem wiertło troszkę większe i zawleczka lekko wchodzi.
Warto pomyśleć na przyszłość.
Użytkownicy online: renmar77