W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Awaria sterownika - nie chce się uruchomić Subskrybuj
2023-11-01 13:56
  martarno Posty: 12 Ostrzeżenie: 0
Witam
Mam problem ze sterownikiem - przy próbie uruchomienia zapętla się w restarty. Dochodzi do momentu wskazania wersji sterownika (w moim przypadku 3.1.8) i coś "tyka" przy karcie SD i od nowa wskakuję "loadnig...".
Cały problem zaczął się od karty (chyba?) - straciłem podgląd w wykresy i dane archiwalne - wyłączyłem sterownik i wyciągnąłem kartę (dość ciężko). Zgrałem dane (udało się prawie wszystkie), sformatowałem i .... tak jak piszę na początku NIE DZIAŁA  :(. Bez karty sterownik też zapętla się w restarty.
Próbowałem aktualizacji systemu (do 3.1.8) i poszło bez problemu, ale dalej to samo :(
Prośba o pomoc, jak rozwiązać problem, z góry dzięki za jakiekolwiek wskazówki
2023-12-03 12:54
  mercedes Posty: 41 Ostrzeżenie: 0
Kolego mam to samo, przywróciłem ustawienia fabryczne ale nic to nie dało. Znalazłeś rozwiązanie?
2023-12-03 14:38
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Wyciagnąć kartę i moduł internetowy, jak ster nie ruszy to uszkodzenie jest na płycie
2023-12-03 20:09
  mercedes Posty: 41 Ostrzeżenie: 0
Wyciągnąłem i poszedł dzięki, ale co teraz zrobić żebym mógl ten moduł i kartę wpiąć z powrotem? Coś jest do wymiany? Nowa karta?
2023-12-04 07:57
  marcins Posty: 38 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM /SERWIS
Płyta główna prawdopodobnie wymaga regeneracji. Bez tych dwóch elementów miała "łatwiej" wystartować.
2023-12-04 08:49
  mercedes Posty: 41 Ostrzeżenie: 0
Gdzieś doczytałem, że wymiana kondensatora elektrolitycznego załatwiłaby sprawę?
2023-12-04 10:33
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
mercedes napisał » 2023-12-03 20:09
Wyciągnąłem i poszedł dzięki, ale co teraz zrobić żebym mógl ten moduł i kartę wpiąć z powrotem? Coś jest do wymiany? Nowa karta?

Włóż teraz kartę, jak będzie ok to włóż następnie moduł i już będziesz wiedział gdzie jest problem, kartę i moduł można dokupić i wymienić ale może też być tak jak pisze Marcins
2024-01-14 13:22
  Endriux Posty: 20 Ostrzeżenie: 0
Witam
Mój sterownik e-coal po dobiciu temperatury ,,niby wyłącza podajnik i wentylator" tak jak to powinno być.
Dlaczego ,,niby" ponieważ kontrolka od wentylatora i podajnika są wygaszone , a wentylator burczy i się wolniutko obraca i co jakiś czas załącza się też podajnik.
Proszę o pomoc .
Użytkownicy online: bonus, Djack