W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Pello v3.5  Zapychający się podajnik Subskrybuj
2023-03-30 08:57
  Vernun Posty: 0 Ostrzeżenie: 0
Witajcie, 

Błagam podpowiedzcie coś, bo mój piec od paru dni robi wszystko, żeby mnie zamknęli na oddziale zamkniętym.

Problem polega na tym, że w tym tygodniu co najmniej raz dziennie zapycha rurę spiro pelletem przez co ślimak podajnika ze zbiornika zabija się pelletem. Oczywiście najczęściej awaria ma miejsce w nocy, więc mam zapewnione nocne wycieczki do kotłowni :(

Pellet przy palniku i w rurze rozpada się i staje się jakby mokry i sproszkowany(zdjęcie tego co wyciągam dodaje do posta). 

Cała ta sytuacja zaczęła się dziać ze dwa miesiące temu tylko z inną częstotliwością. Myślałem, że pellet który mam jest słabej jakości, więc kupiłem drugi, ale to nie pomogło.

Mój piec to Kotstal Pelet EcoDesign 16 kW. 
Może to wina ustawień, mógłby ktoś spojrzeć i coś doradzić? Niestety nie mam już pomysłu.

20230328-213344
2023-03-31 10:03
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Jak dla mnie to ten pellet jest mokry. Jak jest suchy może Ci się rozpadać na trociny a z tego robi się ciasto które zalepia podajnik.
2023-03-31 10:55
  piotrmorka Posty: 52 Ostrzeżenie: 0
Mi też ten pellet coś podpada.
Ja bym kupił worek jakiegoś markowego do testów i sprawdził.

Sprawdź jeszcze czy nie ma złogów pyłu w samym zbiorniku bo często osadza się na dnie po wsypaniu z worków.
Nawet z tego co pamiętam w instrukcji użytkowania jest zapis mówiący o czyszczeniu raz na jakiś czas.
2023-03-31 11:08
  Jan727usz Posty: 120 Ostrzeżenie: 0
Wygląda jak pelet z płyty pliśniowej. Ma zapach drewna czy taki bardziej chemiczny?

dodane 2023-03-31 11:08Może wstawisz zdj tych woreczków z tego peletu.
Użytkownicy online: