W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  "Dodatek węglowy" czyli 3tys. PLN na cokolwiek :) Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 3Następna stronaOstatnia strona
2022-07-23 01:10
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
Dodatek węglowy 3tys PLN
Witam, pewnie znacie już temat, co o tym sądzicie, w pale się nie mieści, a miało być ECO 

2022-07-23 14:32
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0
Dalej jest ECO, wszyscy za to zapłacimy prędzej czy puzniej
2022-07-23 15:43
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Te 3k to nawet na tonę nie styknie. Oglądałem wczoraj dostępny opał w Imex Piechota, zresztą sami zobaczcie
2022-07-26 12:10
  GREG1983 Posty: 40 Ostrzeżenie: 0
i jeszcze trzeba się szwendać po urzędach, jakby nie mogli zrobić wniosków online...  
2022-07-26 21:44
  faco Posty: 823 Ostrzeżenie: 0
Ja akurat sobie chwalę ten dodatek, węgiel 5 ton kupiłem z przywozem za 4500, to po zwrocie wyjdzie mnie 1500. 
Ja jestem za
2022-07-26 22:06
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Inflacja też jest za Wszak 3000+ należy się 70% społeczeństwa a można wydać jak przekonuje nas pan z tv na co się chce - nie tylko na wungiel.
Tylko skoro węgiel podrożał, to inne systemy grzewcze (prąd, gaz, LPG, olej nie podrożał)? Dlaczego dotowani są "truciciele" których dopiero zachęcali do wymiany kociołka na jakąś 5 klasę?
A żaden z nich w kotle 5 klasy chrustu nie spali?
2022-07-27 09:23
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
Wg mnie nasz obecny nierząd szuka nowego elektoratu, czyli tych "biedaków" do których się m.innymi się zaliczam, którzy jeszcze palą węglem  Na mnie niech nie liczą 
2022-07-28 01:31
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

LeOn jakoś biedakiem nie jesteś, faktycznie wpadłeś w opał po 3000zł. Ale Twoi rodzice dostali 13, 14 emeryturę. Byś poszedł do pracodawcy powiedział że chcesz 13+, i 14+ to by Cię wyśmiał.
Rozdawać można bardzo wiele jednak te pieniądze nie biorą się z powietrza a z druku, a efekty sami obserwujemy.
Dajta wincyj 500+, 300+ i Ukraincom co nie pracują też dajta 500+ Społeczeństwo na to zarobi. A ja dziś za chleb zapłaciłem 8,2 zł.
2022-07-28 08:59
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Skończy się tak że menele będą miały za co chlać miesiąc czy dwa a później pójdą do gminy żeby im węgla dali bo zimno w domu, oczywiście nie wszyscy ale nie zabraknie takich przypadków.
2022-07-28 09:27
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
Marcin niestety moi + św.p. Rodzice na ten "dobrobyt" się nie załapali 
2022-07-28 09:45
  Radek14 Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
Nie piszcie że dostają tylko palący węglem. Gaz i prąd też jest u nas dotowany i to w większym stopniu niż węgiel (wystarczy porównać cenę z taryfy dla od indywidualnych i dla firm). Najgorzej na ten moment wyszli posiadacze kotłów na pellet, oni nie dostaną nic. Pis dba o swój elektorat, 3k się przebaluje a do pieca jak zwykle śmieci.
2022-07-28 12:31
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

A znasz kogoś kto jeszcze dostaje? Jakoś do prądu nikt mi nie dokłada, do gazu wczoraj byłem kupić butlę 85 zł też nikt mi nie dołożył. Pellet skoczył bo nie ma towaru z którego go się robi a nie dlatego że chciał podskoczyć.
Kaczka doskonale wie że jeśli nie wygra wyborów w przyszłym roku pis się rozleci a on nie doczeka przyszłej kadencji wszak w przyszłym roku 74 wiosny będzie miał na karku - stąd kasa dojna.
2022-07-29 11:46
  Zdenek Posty: 34 Ostrzeżenie: 0
Robicie tu putinowską propagandę!
A fakty są takie że mamy dotacje na prąd, gaz i węgiel!
Na węgiel 3tyś dla wszystkich co zgłosili że ogrzewają węglem domy bez względu na dochód!
Gaz to zerowa stawka vat!
Prąd to obniżony vat do 5%
A pellet to jak na razie porażka! Porażka bo podrożał grubo ponad 100% i wcale nie dla tego że nie ma go z czego robić!
A powód jest typowo polski! Po co sprzedawać Polakowi za niską cenę, jak mogę zarobić potrójnie eksportując na zachód!
Takich manipulatorów i spekulantów w Polsce jest coraz więcej i dotyczy to też węgla i innych artykułów! 
Dla mnie przykładem jest skład opału którego właściciela znam! 
Powiedział krótko "wyrwałem węgiel z kopalni za 780zł  z sprzedaję za 3tyś." tyle tylko że fajny zarobek to druga strona medalu bo jak powiedział "Nie mogę zejść z ceną bo konkurencja działa inaczej i mogło by mnie to zaboleć"
Proszę Was! Nie manipulujcie!
A jeśli chodzi o inflację to poszukajcie w necie, ile Polacy wydali pieniędzy na pomoc dla Ukrainy!
Jak chyba każdy, ja też dołożyłem się i to jest szlachetne, ale niestety jak widać, mało europejskie!
I jak myślicie! Jaki to ma wpływ na inflację w Polsce? 
Zawiodłem się na Unii ale mam nadzieję Polacy dalej będą solidarni! Solidarni zwłaszcza wobec siebie!
Manipulanci i spekulanci muszą być piętnowani!
2022-07-29 15:50
  Pink01 Posty: 198 Ostrzeżenie: 0
Tobie za to płacą czy może tak sam z siebie? Jak płacą to jeszcze da się jakoś zrozumieć. Jak sam z siebie, to Ci wyjaśnię. 
Za utrzymywanie cen gazu i prądu dla odbiorców indywidualnych na niskim poziomie płacą przedsiębiorcy. Nie Państwo, tylko firmy. Wiesz ile kosztuje energia i gaz dla firm? Wiesz dlaczego? Otóż dlatego, żeby cena dla Ciebie mogła nie mieć nic wspólnego z kosztem wytworzenia i przesyłu energii czy też zakupu i przesyłu gazu. A obniżony VAT dla przedsiębiorcy jest bez znaczenia - czy to będzie 23%, czy 8% czy nawet 5% to i tak są pieniądze państwowe, bez wpływu na jego wynik finansowy.
Że ktoś tam kupił po ileś i sprzedaje za 3 - 4 razy tyle - no on tak musi działać w obecnej rzeczywistości. Ma na utrzymaniu rodzinę, pracowników, plac, samochody i maszyny. W ubiegłym sezonie handlował płynnie, sprzedawał pewnie z  10 razy więcej towaru niż w tym sezonie, więc mógł stosować normalną marżę handlową. W tym sezonie raz w miesiącu albo i rzadziej uda się mu wyrwać patelnię towaru. Z zysku z niej musi zapłacić ZUS, opłacić czynsz za plac, odłożyć na OC za ciężarówki, zapłacić media, pracowników i jeszcze musi zostać coś dla niego żeby do następnej cudem wyrwanej dostawy z głodu nie zdechł on i jego dzieci.  Nie da się handlować z normalną marżą przy dziesięciokrotnie niższym obrocie. 
Trociny na pellet jeszcze w tamtym roku można było dostać za darmo, za to że się je odebrało z placu od wytwórcy jakichś trzonków , łyżek, stylisk do łopat czy wałków do ciasta. Za bardzo dobre, niewymagające mielenia przed zgranulowaniem i suche płaciło się max 20 złotych za kubik. W tym roku ceny zaczynają się od 50 złotych za kubik, a sięgają nawet i 90 - 100 złotych. Netto - czyli bez VAT-u. Na tonę pelletu trzeba 6- 7 kubików suchych trocin - to tak żebyś miał jasność. Co do wzrostu cen energii dla firm - wysil się i sam porównaj bieżące ceny energii dla przedsiębiorstw do tych sprzed roku. Ceny netto, bez VAT - bo to jest koszt przedsiębiorcy. VAT to państwowe pieniądze, zapłacony w cenie zakupu energii odliczę od naliczonego w cenie sprzedaży pelletu . Wydatek energii przy produkcji z mokrych i wymagających rozdrobnienia trocin jest co najmniej dwukrotnie wyższy niż przy produkcji z trocin suchych i drobnych. To jest między 150 a 200 kWh na tonę gotowego zworkowanego produktu, tak średnio i skromnie licząc. Pracochłonność wzrasta również dwukrotnie, co najmniej. A ludzie też nie chcą pracować za te same pieniądze co rok temu. Transport zarówno na etapie zwózki surowca  jak i rozwózki produktu do klienta oraz transportu wewnętrznego podrożał w stosunku do ubiegłego roku dwukrotnie. 
Najprościej jest krzyczeć o manipulantach, spekulantach. O badylarzach i prywaciarzach. Proszę Cię, wyłącz TVP. Włącz myślenie. 
2022-07-29 18:39
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0
Pink01 za proste wytłumaczenie tylko że jest granica, wyżej już się nie da podnieść poprzeczki z wzrostem cen. Jeszcze troszkę i wrócimy do starych banknotów tylko że, tamta stówka miała barwy czerwone a dzisiejsza zieleń będzie tyle samo warta,już zaczyna mieć podobną wartość
2022-07-29 21:56
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
Ok, dajcie spokój dają to trza brać w końcu i tak wszyscy za to zapłacimy, tylko to nie rozwiązuje problemu, pudrowanie trupa nic nie pomoże 
2022-07-29 22:37
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

No właśnie... dają - trza brać. Przestać dawać i zacząć płacić, jak na PV dawali wszyscy montowali kosztem ceny, teraz na wungiel dają kosztem jego dostępności, na Ciepłe pompy dają choć ich nie ma. PO co rozdawać hajs na coś czego nie ma. I wbrew pozorom tego piniądza też nie ma dopiero się będzie w NBP montował i nabierał mocy urzędowej.

Byś se LeOn drukował chajs w domu idziesz siedzieć na lata, a w NBP robią co chcą i kiedy chcą w dowolnych ilościach 4mld. zł spoko się robi szefie, a do domu chce Pan wziąć OK już pakuje pociąć czy Pan se na gilotynie potnie?
2022-07-30 19:24
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0
leOn22 Miałeś na myśli kociaka

dodane 2022-07-30 19:24
2022-07-30 21:26
  Zdenek Posty: 34 Ostrzeżenie: 0
Pink01 napisał » 2022-07-29 15:50

Najprościej jest krzyczeć o manipulantach, spekulantach. O badylarzach i prywaciarzach. Proszę Cię, wyłącz TVP. Włącz myślenie. 



Właśnie przełączyłem TVN na Polsat 😁
No i wydało się 😁
Najważniejszy jest biznes i zarobek 🤣
A co tam! Ludziska zapłacą! co nie?
I koło się zamyka 👍🏻 Inflacja rośnie!
Mam w rodzinie, jak to nazwałeś "prywaciarza" i jedynie czym się nie przejmuje to jego pracownicy!
Ja na niego nie narzekam i nie krzyczę 😁 a jego pracownicy z reguły boją się na niego narzekać a krzyczą chyba tylko we śnie 🤣
On sam, od dwóch lat pandemii, tylko narzekał że ma ograniczone możliwości zagranicznych wyjazdów wypoczynkowych 😎 a od roboty to ma ludzi!
2022-07-30 22:04
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Jakoś do tego doszedł z nieba nie spadło może ciężka pracą albo pomysłem na tym polega biznes są uroki i ciężka praca,a z tego co piszesz toś nieudacznik i jeszcze ci wcisnęli pięć na pellet trza myśleć koleg
dodane 2022-07-30 22:04Piec miało być
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 3Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: Dan123, danielch, kaz_ko, Serikova1011