W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Aktualizacja, pierwsze kroki nowicjusza :) Subskrybuj
2022-04-08 06:42
  Agraf Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Dzień dobry,

Jako nowy na forum chciałbym wszystkich przywitać. Użytkownikiem pieca ze sterownikiem (OEP + eCoal) jestem od 3-4lat ale przyznam, że nigdy bardziej nie zagłębiałem się w temat. Piec chodził w pełnym automacie i tak mijał czas ale jakiś czas temu odkryłem (wiem, że to żadne okrycie ale, że tak powiem w domu gdzie obecnie mieszkam piec jest dłużej ode mnie więc nie znałem wszystkich jego możliwości), że można go podłączyć do sieci i tak też zrobiłem. I tutaj pojawia się pierwsze pytanie:

1. Mam sterownik w wersji 0.3.1.6 - do jakiej maksymalnie mogę go zaktualizować ? Rozumiem, że w tym celu muszę uzbroić się w przewód RS232 (tutaj pytanie czy standardowy przewód może być czy specjalny wykonany zgodnie ze schematem ?)

2. Ta konfiguracja pieca/sterownika nie posiada czujnika zerwania zawleczki. Czy taki czujnik mogę dołożyć ? Byłoby to dla mnie bardzo ważne bo zdarzyło się, że zawleczka się zerwała i piec wygasł a taki alarm pozwoliłby szybko reagować.

Obecnie tryb "grupowy" testuje i jestem zadowolony.

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam
2022-04-08 07:16
  mnich Posty: 263 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM /SERWIS
Witam
W tym sterowniku najwyższa wersja to 0.3.1.8, ta wersja nie obsługuje czujnika zerwania zawleczki. 
Jeżeli chce Pan dołożyć takie rozwiązanie to można przysłać sterownik do nas na serwis, przerobimy go z wersji 2.1 na 2.4 . Proszę się z nami skontaktować, podamy szczegóły. 605 780 882.
Pozdrawiam 
2022-04-08 07:38
  Agraf Posty: 2 Ostrzeżenie: 0

Dziękuję za szybką odpowiedź.

To jeszcze mam pytanie odnośnie statystyk - wykresów. Rozumiem, że potrzebuję do tego karty SD - na tą kartę przed jej włożeniem do sterownika muszę wgrać pliki, które są tutaj do ściągnięcia ?


I jeszcze taka sprawa. Logując się tutaj na stronie mogę przez www zarządzać piecem, ale w aplikacji eSterownik nie widzi mi urządzenia - czy to wina starego oprogramowania i pomoże zmiana na 0.3.1.8 ?
2022-04-08 08:19
  mnich Posty: 263 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM /SERWIS

Karta jest niezbędna, można włożyć czysta kartę, chyba że chcemy mieć dostęp do strony lokalnej urządzenia, wtedy musimy wgrać plik index i folder www.
Aplikacja do sterownika 2.1 to "eSterownik Mobile", czy taka aplikacja została zainstalowana? Link do aplikacji https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.esterownik.android.esterownik
2022-04-08 08:37
  Agraf Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
mnich napisał » 2022-04-08 08:19

Karta jest niezbędna, można włożyć czysta kartę, chyba że chcemy mieć dostęp do strony lokalnej urządzenia, wtedy musimy wgrać plik index i folder www.

Aplikacja do sterownika 2.1 to "eSterownik Mobile", czy taka aplikacja została zainstalowana? Link do aplikacji https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.esterownik.android.esterownik



Mam zainstalowaną aplikacje "eSterownik" z AppStore i loguje się tymi samymi danymi jak tutaj na stronie. Cały czas mam "Brak dodanych urzadzeń".

2022-04-08 10:08
  mnich Posty: 263 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM /SERWIS
Aplikacja do sterowników 2.x jest dostępna jedynie na system Android.
Użytkownicy online: anbialek, Blantator, dominikvrbka, Dondon123, Kiler5, marka, ogniwo46, piwnica, swacio