W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Stabilność pracy trybu ecoal. Subskrybuj
2022-04-02 12:17
  mariuszlol23 Posty: 39 Ostrzeżenie: 0
Witam. 
Ostatnie dni byly coraz cieplejsze. Z racji tego ustawiłem sobie programator lato-zima. Piec grzal od 18 do 6 rano, temperatura za zaworem 40 stopni. Piecyk wyczyszczony, pompa powrotu ustawiona jako mieszajaca, żeby nie chodziła nastop w trybie lato. Spalanie 16 kg na dobe, marzenie żeby zawsze tak było. 

Teraz mamy ochłodzenie. Temperatura za zaworem ustawiona na 44 i już mam wrażenie z piec w trybie ecoal nie daje rady. Dmucha non stop, prawie w ogóle się nie odstawia. Teraz nie wiem czy wina tego, że za mała temperatura na piecu, czy poprostu 4 stopnie więcej powodują obawy, że piec jest może serio za mały. 
Kiedyś opisałem obszernie moja instalację pod tym linkiem: 
https://esterownik.pl/forum/posty,5669/ogniwo-eko-plus-16-kw-duze-spalanie-czy-poprawna-kotlownia-i-poprawnosc-ustawien-prosze-o-weryfikacje,1

Zastanawiam się ogólnie, co powoduje taka destabilizacje pracy pieca gdy temperatura za zaworem została dzwigniecia tylko o 4 stopnie. Cała zimę jechałem na grupowym 8 i 16 kw. 

2022-04-02 14:50
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Może brak ciągłej ochrony powrotu i max kąt otwarcia zaworu 4D, swoją drogą dziwny masz ten czas jego pełnego otwarcia 124s  Automat jak widzisz też wymaga odpowiednich ustawień i sam w sobie nie jest stabilny ( przebija zadaną temp.kotla o 5st) Czemu zrezygnowałeś z grupowego? 
2022-04-02 20:33
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
eCoal ma tak  wolne ruchy, że tak to właśnie wygląda. Zamiast przywalić mocą max po spadku zadanej, to on dalej "myśli" co by tu zrobić. Dziadostwo ja pieron ( dałem na tacy rozwiązania, ale w ES wsio zabetonowane na amen) Jak Ci chodziło na grupie, to tak załącz. Tu ster w automacie, i ni uja nie umie poradzić sobie z instalacją. Masz Leon/pieron jakieś porady ? Klient nie chce mieć cieplejszej CWU hehe...
2022-04-02 22:53
  mariuszlol23 Posty: 39 Ostrzeżenie: 0
Z grupowego przeszedłem, bo już myślałem, że zima nie wróci. W grupowym chodziła ochrona powrotu przez CWU. A na ecoal wróciłem na baj-pas. Też spalanie niższe na ecoalu. Chyba że na grupowym włączyć tylko na 8 kw? 
 


2022-04-02 23:19
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0

A ja palę od 3 lat  na ręcznym i jest zajekurwastycznie. Nie wiem dla kogo stworzono w ogóle grupowy.eCoal dla leniwych, Ręczny dla myślących a GRUPOWY???







2022-04-03 12:36
  mariuszlol23 Posty: 39 Ostrzeżenie: 0
Myślę nad przejściem na ręczny. Problem taki, że musiał bym zamieszkać na parę dni u rodziców bo kocioł się znajduje u nich. A tata boi się jak ognia dotknąć panela 😅
2022-04-03 16:19
  lukaszjozefowicz Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
Witam panowie mam pytanie w sterowniku w trybie ecoal mam jeszcze taki typ kotła jak EKO PLUS M 20 E co oznacza taliterka E
2022-04-03 18:28
  MateoKoc Posty: 473 Ostrzeżenie: 0
lukaszjozefowicz napisał » 2022-04-03 16:19
Witam panowie mam pytanie w sterowniku w trybie ecoal mam jeszcze taki typ kotła jak EKO PLUS M 20 E co oznacza taliterka E

Tutaj masz odpowiedź:
https://esterownik.pl/forum/posty,5579/ogniwo-eko-plus-20-jak-zaczac-?m=142774#142774
2022-04-03 19:43
  gwarek Posty: 582 Ostrzeżenie: 0
mariuszlol23 napisał » 2022-04-02 12:17
Witam. 
Ostatnie dni byly coraz cieplejsze. Z racji tego ustawiłem sobie programator lato-zima. Piec grzal od 18 do 6 rano, temperatura za zaworem 40 stopni. Piecyk wyczyszczony, pompa powrotu ustawiona jako mieszajaca, żeby nie chodziła nastop w trybie lato. Spalanie 16 kg na dobe, marzenie żeby zawsze tak było. 
Teraz mamy ochłodzenie. Temperatura za zaworem ustawiona na 44 i już mam wrażenie z piec w trybie ecoal nie daje rady. Dmucha non stop, prawie w ogóle się nie odstawia. Teraz nie wiem czy wina tego, że za mała temperatura na piecu, czy poprostu 4 stopnie więcej powodują obawy, że piec jest może serio za mały. 
Kiedyś opisałem obszernie moja instalację pod tym linkiem: 
https://esterownik.pl/forum/posty,5669/ogniwo-eko-plus-16-kw-duze-spalanie-czy-poprawna-kotlownia-i-poprawnosc-ustawien-prosze-o-weryfikacje,1
Zastanawiam się ogólnie, co powoduje taka destabilizacje pracy pieca gdy temperatura za zaworem została dzwigniecia tylko o 4 stopnie. Cała zimę jechałem na grupowym 8 i 16 kw. 



U mnie to samo ... za mała wartość maksymalnego kąta otwarcia 4D.
Zmieniłem sobie po czyszczeniu kotła aby mniej szarpał przy rozruchu i zapomniałem.
Zmień i ciesz się większą mocą
Użytkownicy online: