W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Sklep PGG i dostępność opału Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona8 / 52Następna stronaOstatnia strona
2022-03-11 22:14
  Djack Posty: 51 Ostrzeżenie: 0
MateoKoc napisał » 2022-03-11 18:04
No i pojawił się luzem Karlik i Pieklorz.
10 minut i już wyprzedane



Sklep zaczął działać 18:02, bo wcześniej była przerwa techniczna.
Musiałeś już na końcówkę trafić, bo jak otworzyli to dało się spokojnie kupić - ja nie kupowałem, tylko się po sklepie kręciłem

Musisz spróbować w poniedziałek o 18.
Jeżeli ktoś kupił niech da znać w jaki sposób weryfikują ten zakup 5ton na 12 miesięcy - powinni dać blokadę na 360dni
Sprytnie to sobie wymyślili, poprzedni asortyment można kupić 2 sztuki, a ten jest nowy i dali od razu 5
2022-03-11 22:42
  MateoKoc Posty: 473 Ostrzeżenie: 0
Djack napisał » 2022-03-11 22:14
Musisz spróbować w poniedziałek o 18.
Jeżeli ktoś kupił niech da znać w jaki sposób weryfikują ten zakup 5ton na 12 miesięcy - powinni dać blokadę na 360dni
Sprytnie to sobie wymyślili, poprzedni asortyment można kupić 2 sztuki, a ten jest nowy i dali od razu 5

Jeszcze trzeba ogarnąć wywrotkę, która te 5 ton przewiezie.
2022-03-11 23:13
  pab11o Posty: 559 Ostrzeżenie: 0
HPA-O 8 CS Plus na taką pompę mnie gość namawia
2022-03-12 11:12
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
leonnapoleon napisał » 2022-03-11 23:30
 Tak jakby pompa ciepła nie mogła się zepsuć... No i masz ją chyba za darmo, bo pomijasz szczegół, że jak ktoś jej nie ma, to musi wywalić kupę kasy.

Oczywiście że wszystko może się zepsuć ale ja 4-ty sezon, nie tacham worów, nie czyszczę kotła, nie wywalam popiołu, nie zakładam zerwanych zawleczek, nie wymieniałem urwanych ślimaków, pękniętych korpusów. Naciskam guzik i mam ciepło na dodatek o wiele taniej niż grzejąc węglem. Co zaś do samej inwestycji kocioł/pompa ciepła to przy obecnych dofinansowaniach pomimo wysokiej ceny za urządzenie to i tam inwestycja w pompę wychodzi taniej niż kotłownia z kotłem na smrodogroszek czy pellety. Taka jest prawda a nie pierdoły wyczytane w internecie które to pierdoły piszą Ci którzy też tylko wyczytali w tymże internecie że pompa i grzanie prądem jest drogie, wszystko się zmieniło a ten rok dosadniej to pokaże.
2022-03-12 12:49
  faco Posty: 823 Ostrzeżenie: 0
Eeee tam. Za mną 3 miesiąc użytkowania mojego 20M i spaliłem 2,5t groszku na 120m2 nie ocieplonego domu z dachem z samej blachy, zero ocieplenia i w domu cieplutko. Po dołożeniu 3 pompy i ociepleniu dachu liczę na jeszcze lepsze efekty. Liczę ze zimę od początku bym zaliczył na 3-3,5t groszku w obecnym stanie. Kopciuch w tych samych warunkach mi pożarł 6t i więcej na zimę i nie było za ciepło. W ciągu dnia piec i pompy mi zasila PV. Ja nie narzekam.
2022-03-12 13:00
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Jak zapłacisz 2,5 czy 3 tysiace za tonę czarnego złota to pomyślisz za jakie grzechy ja się tak katuję
2022-03-12 13:21
  faco Posty: 823 Ostrzeżenie: 0
Mieszkam blisko kopalń i ciągle zatruwają mi powietrze. Daje mi to do zrozumienia, ze jednak mamy takie w Polsce i fedrują. Jak ostatnio słyszałem jest dużo ogłoszeń do pracy na kopalniach, kiedyś się tam dostać to był cud, coś się dzieje.
Ja w grudniu kupiłem ekogroszek za nie całe 700 zł/t a był na składach i marketach po 1400-1600zł/t.
Są i plusy mieszkania na zakopconym śląsku.

Acha jest jeszcze taki plus ze idę do przewoźnika daję mu kasę w łapę i chcę tyle i tyle tego, zależności od sytuacji od 2 do 5 dni węgiel jest na podwórku. Nie muszę pilnować jakiś koszyków w internecie czy mi z nich nie znika węgiel. 
2022-03-12 14:02
  pab11o Posty: 559 Ostrzeżenie: 0
karoka65 napisał » 2022-03-12 11:12
leonnapoleon napisał » 2022-03-11 23:30
 Tak jakby pompa ciepła nie mogła się zepsuć... No i masz ją chyba za darmo, bo pomijasz szczegół, że jak ktoś jej nie ma, to musi wywalić kupę kasy.

Oczywiście że wszystko może się zepsuć ale ja 4-ty sezon, nie tacham worów, nie czyszczę kotła, nie wywalam popiołu, nie zakładam zerwanych zawleczek, nie wymieniałem urwanych ślimaków, pękniętych korpusów. Naciskam guzik i mam ciepło na dodatek o wiele taniej niż grzejąc węglem. Co zaś do samej inwestycji kocioł/pompa ciepła to przy obecnych dofinansowaniach pomimo wysokiej ceny za urządzenie to i tam inwestycja w pompę wychodzi taniej niż kotłownia z kotłem na smrodogroszek czy pellety. Taka jest prawda a nie pierdoły wyczytane w internecie które to pierdoły piszą Ci którzy też tylko wyczytali w tymże internecie że pompa i grzanie prądem jest drogie, wszystko się zmieniło a ten rok dosadniej to pokaże.
Ale plecisz Pale ekogroszkiem chyba już 7 rok i żadnych zawleczek czy ślimaków nie wymieniałem i niby dlaczego miałbym wymieniać?? Fakt jest taki że upierdzielić się trzeba przy czyszczeniu kotła i ekogroszek wychodził prawię o połowę  taniej od pompy ciepła. Teraz już nie wychodzi i myślę własnie o wymianie ale jeszcze nie wiem  na co. Spit wymaga co rocznego przeglądu który kosztuje tyle co nowy ślimak podajnika Na oglądałem się filmów na yt i PC jest bez sensu jeżeli nie posiadasz PV, Patrząc jeszcze w daleką przyszłość do po 11latach u mnie będę musiał przejsć na nową umowę z PGE na nowych warunkach i ogrzewanie PC znów stanie się drogie.
2022-03-12 14:30
  LiMat Posty: 166 Ostrzeżenie: 0
Nowa umowa z PGE?
Jeżeli potrzebujesz większej mocy to wnioskujesz o nią. Opłata jednorazowa ok. 60 PLN za 1kW. Wymiana zabezpieczenia przed licznikowego na wyższe plus odpowiednia instalacja do PC.
Co do rocznych przeglądów splita (R410A) to powyżej 5 Ton ekwiwalentu CO2 - powyżej 2,4 kg.
Koszt na pewno niższy niż jak piszesz koszt ślimaka, chyba że trafisz na naciągacza.
Przy aktualnych cenach ee i ekogroszku koszt PC będzie co najwyżej taki sam. To już jest dobrze
2022-03-12 14:46
  pab11o Posty: 559 Ostrzeżenie: 0
LiMat napisał » 2022-03-12 14:30
Nowa umowa z PGE?
Jeżeli potrzebujesz większej mocy to wnioskujesz o nią. Opłata jednorazowa ok. 60 PLN za 1kW. Wymiana zabezpieczenia przed licznikowego na wyższe plus odpowiednia instalacja do PC.
Co do rocznych przeglądów splita (R410A) to powyżej 5 Ton ekwiwalentu CO2 - powyżej 2,4 kg.
Koszt na pewno niższy niż jak piszesz koszt ślimaka, chyba że trafisz na naciągacza.
Przy aktualnych cenach ee i ekogroszku koszt PC będzie co najwyżej taki sam. To już jest dobrze
he?? 

dodane 2022-03-12 14:46Jakie pompy kupujecie ? Które z nich mają najlepsze COP?
2022-03-12 15:24
  Djack Posty: 51 Ostrzeżenie: 0
MateoKoc napisał » 2022-03-11 22:42

Jeszcze trzeba ogarnąć wywrotkę, która te 5 ton przewiezie.



Lepiej było by znaleźć 4 osoby i zapakować 20ton.
W sumie to bez sensu że to jest luzem, no bo jak później to podzielić pomiędzy te kilka osób ??
Trzeba wszystko workować i ważyć, a jak poleży i wyschnie, to już nie będzie 20ton, tylko mniej, więc ten ostatni będzie miał niedowagę :/
Przyjmując nawet 5% z 20 ton, to już jednak parę kilo jest.


Okazuje się, że pgg wydawało się, że wymyślili super sposób dla tych co mają daleko do kopalni, żeby kupowali w kilka osób, a się okazuje, że jest jak zawsze, czyli do d....
2022-03-12 16:14
  leonnapoleon Posty: 18 Ostrzeżenie: 0
karoka65 napisał » 2022-03-12 11:12
leonnapoleon napisał » 2022-03-11 23:30
 Tak jakby pompa ciepła nie mogła się zepsuć... No i masz ją chyba za darmo, bo pomijasz szczegół, że jak ktoś jej nie ma, to musi wywalić kupę kasy.

Oczywiście że wszystko może się zepsuć ale ja 4-ty sezon, nie tacham worów, nie czyszczę kotła, nie wywalam popiołu, nie zakładam zerwanych zawleczek, nie wymieniałem urwanych ślimaków, pękniętych korpusów. Naciskam guzik i mam ciepło na dodatek o wiele taniej niż grzejąc węglem. Co zaś do samej inwestycji kocioł/pompa ciepła to przy obecnych dofinansowaniach pomimo wysokiej ceny za urządzenie to i tam inwestycja w pompę wychodzi taniej niż kotłownia z kotłem na smrodogroszek czy pellety. Taka jest prawda a nie pierdoły wyczytane w internecie które to pierdoły piszą Ci którzy też tylko wyczytali w tymże internecie że pompa i grzanie prądem jest drogie, wszystko się zmieniło a ten rok dosadniej to pokaże.

Nie kupiłem kotła na ekogroszek z miłości do węgla. Wtedy najtaniej i najwygodniej to wychodziło. Namawiali mnie na gaz, ale nie żałuję, bo widać co się dzieje w ostatnich miesiącach. Nie miałem jeszcze awarii,  zablokowanego ślimaka, czy zerwanej zawleczki. Sam robię przeglądy i czyszczenie co roku. Nie będę wyrzucał dobrego kotła, jeszcze co najmniej kilka lat przed nim. Póki mogę kupić węgiel w rozsądnej cenie na zapas, to tak zrobię. Jak piecyk będzie dochodził do kresu swoich dni, to wtedy będę myślał co kupić. Jak pisałem, wtedy namawiali na gaz, teraz na PC, a za parę lat? Zobaczymy. Mam tylko grzejniki bez możliwości grzania podłogowego, więc z PC nie będzie tak prosto.
Montuję teraz kozę na drewno, bo ryzyko braku dostaw energii rośnie (wichury, stara infrastruktura), a te wszystkie wynalazki bez prądu nie pociągną. A poza tym przy kominku zawsze przyjemnie posiedzieć.
2022-03-13 12:14
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0
leonnapoleon A jaka jest według Ciebie rozsądna cena za tonę wongla??? czy
2022-03-13 18:07
  leonnapoleon Posty: 18 Ostrzeżenie: 0
leon napisał » 2022-03-13 12:14
leonnapoleon A jaka jest według Ciebie rozsądna cena za tonę wongla??? czy

Taka, dla której warto się jeszcze babrać w kotłowni  Dotychczas od lat to było 700-800 zł za tonę. Przy zużyciu 2,5t na sezon dawało ok. 2000zł za całość. Jedna z najtańszych opcji ogrzewania domu, przy niewielkim nakładzie pracy w porównaniu ze zwykłym zasypowcem. Teraz poza PGG jest prawie 100% drożej. Mam zapówione 3t po 845 zł z dostawą. 
2022-03-14 08:04
  faron4 Posty: 30 Ostrzeżenie: 0
Djack napisał » 2022-03-12 15:24
MateoKoc napisał » 2022-03-11 22:42

Jeszcze trzeba ogarnąć wywrotkę, która te 5 ton przewiezie.



Lepiej było by znaleźć 4 osoby i zapakować 20ton.
W sumie to bez sensu że to jest luzem, no bo jak później to podzielić pomiędzy te kilka osób ??
Trzeba wszystko workować i ważyć, a jak poleży i wyschnie, to już nie będzie 20ton, tylko mniej, więc ten ostatni będzie miał niedowagę :/
Przyjmując nawet 5% z 20 ton, to już jednak parę kilo jest.


Okazuje się, że pgg wydawało się, że wymyślili super sposób dla tych co mają daleko do kopalni, żeby kupowali w kilka osób, a się okazuje, że jest jak zawsze, czyli do d....

Można mieć przegrody na ciężarówce. Załadują zamówienia do osobnym przegród. Tak mówili na konferencji prasowej.
2022-03-14 14:31
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Nie ma znaczenia co mówią ale to co jest dostępne do kupienia a w PGG jak zazwyczaj "chwilowy brak towaru".
2022-03-14 18:51
  MateoKoc Posty: 473 Ostrzeżenie: 0
marcinbb napisał » 2022-03-14 14:31
Nie ma znaczenia co mówią ale to co jest dostępne do kupienia a w PGG jak zazwyczaj "chwilowy brak towaru".

Pojawia się towar i natychmiast strona sklepu zostaje sparaliżowana.
Czekasz, próbujesz odświeżyć. W końcu strona ładuje się ponownie, ale czarnego złota już nie ma.

2022-03-14 19:07
  BBasiek32a Posty: 93 Ostrzeżenie: 0
Dokładnie szkoda czasu i nerwów. Trzeba poczekać do wiosny i lata ,  może węgiel będzie bardziej dostępny tylko za ile.
2022-03-14 22:32
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
MateoKoc napisał » 2022-03-14 18:51
Pojawia się towar i natychmiast strona sklepu zostaje sparaliżowana.   Czekasz, próbujesz odświeżyć. W końcu strona ładuje się ponownie, ale czarnego złota już nie ma.


Ale szefie w 4 literach mam kiedy i czy pojawi się towar. Nie siedzę klikając F5, licząc że opał będzie. Pojawi się opał KUPUJ 10t bo już chodzą słuchy że ekogroszek po 2800 zł na lokalnych składach.
2022-03-15 11:01
  Mario1005 Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
Jak to jest z tym numerem PESEL trzeba go w końcu podawać przy zamówieniu czy nie?
Pierwsza stronaPoprzednia strona8 / 52Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: BBasiek32a, UkmBoiler, wujek22