W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  UPS do potrzymania pieca Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
2022-01-02 20:50
  faco Posty: 830 Ostrzeżenie: 0
Sam 1000S jest maszynka samowystarczalną, która posiada w sobie ładowarkę solarną MPPT 30 - 40A zależnie od wersji produkcji, ładowarkę sieciową, przetwornicę pełny sinus czyli dokładnie ten sam prąd jaki mamy w gniazdku, stabilizator ze utrzymuje cały czas napięcie 230V nie zależnie co się dzieje na sieci energetycznej. Można powiedzieć jedna skrzynka i mamy 4W1. Gdy mamy Volta 1000S zostaje nam tylko podłączenie do niego akumulatorów i paneli. Ile akumulatorów podłączymy tyle mamy rezerwy prądu, tutaj myślę ze max to jest 300-400Ah, Paneli o łącznej mocy 360 - 400W. Mamy do dyspozycji w 1000S dwa gniazdka, powiedzmy ze jedne gniazdko do sterowania pieca to mamy ok 150-200W i zostaje nam jeszcze jedno gniazdko co na nim zostaje nam do wykorzystania ok 500W na inne potrzeby. Oczywiście to gniazdka zabudowane w inwerterze ale można zwiększyć ich ilość. Reasumując jeden akumulator 100Ah przy obciążeniu samego pieca powinien wystarczyć na min. 5 godzin ciągłej pracy. Przykładowo 3x100Ah to starczy min. 15 godzin. Teraz zależności od wybrania opcji na 1000S jak jest prąd w sieci sam naładuje akumulatory, gdy nie ma słońca.
U mnie taki pracuje właśnie z piecem i to jest niesamowita wygoda, czy jest prąd czy nie ma, piec z pompami pracuje. Są warunki pogodowe takie ze pozwoli na pracę z paneli to całkowicie piec pracuje za darmo przez dzień. Jest to w pełni zautomatyzowany system jak sam piec ogniwa. Taki zestaw to można pojechać na parę dni z domu i wracasz nie martwiąc się, ze nie będzie w domu ciepło. Tak jak pisałem ze powiedzmy ze piec pobiera 200W to jeszcze mamy do wykorzystania na inne cele jak TV, ledy , radia i inne urządzenia, moc o łącznym poborze 500W.

Jak jeszcze jakieś pytania to pytać.
2022-01-11 12:17
  MarcinJ Posty: 111 Ostrzeżenie: 0
Jak na razie dołożyłem drugi akumulator 100Ah - testowo pracował 12h i jeszcze nie było alarmu spadku napięcia, więc już jest jakaś rezerwa.
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: Rafaho, ryboza, Sebastian150182