W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Sprzedaż sterownika eCoal v3.5 Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 5Następna stronaOstatnia strona
2021-03-01 01:30
  slaw007 Posty: 238 Ostrzeżenie: 0
Daj znać na forum jak już to wszystko ogarniesz i podziel się spostrzeżeniami. Powodzenia
2021-03-01 01:38
  renekm Posty: 293 Ostrzeżenie: 0
Dzięki Jutro lub pojutrze nastąpi przeróbka. Wszystko zależne od tego kiedy skończy się Varmo Dosłownie została resztka na dnie zasobnika. Jak pojawi się alarm o wygaszaniu kotła to przystąpię do działania Zapewne pojawią się zdjęcia - na tym forum a jak nie to na innym bo w sumie tutaj jest miejsce dla użytkowników eSterownik a ja go demontując przestanę nim być.
2021-03-01 10:24
  slaw007 Posty: 238 Ostrzeżenie: 0
A na którym forum szukać informacji z przeróbki?
Już znalazłem Też tam jestem, tylko nie zaglądałem do podfora kotłów na pellet.
2021-03-01 12:35
  renekm Posty: 293 Ostrzeżenie: 0
No i wystąpił ostatni z ostatnich alarmów "wygaszanie kotła". Tym samym nastąpił po 5 latach koniec eCoal + węgla u mnie. Czas na nowe

Zacząłem około 15 od wyczyszczenia pieca, demontażu sterownika a następnie demontażu kosza i palnika. I znów czyszczenie i odkurzanie. Następnie montaż Vipera. I tutaj niestety wyszły komplikacje. O ile kryza jaką otrzymałem pasowała praktycznie idealnie w śruby, które wystają z pieca to niestety później się okazało, że trafiają w rogi korpusu palnika. I trzeba było użyć diaksa O ile z górnymi śrubami poszło prosto bo wystarczyło wyciąć dwa fragmenty korpusu tak mniej więcej 10 mm x 10 mm w górnych rogach (oczywiście nie wpływa to na pracę palnika) to dolne śruby trzeba było odciąć i nawiercić otwory w kotle + w kryzie na nowe śruby. Wszystko się udało. Jak już przykręciłem palnik i chciałem założyć osłonę to okazało się z kolei, że niestety brakuje 10 mm żeby się schowała we wnęce gdzie w kotle wchodzi palnik. Niestety zawadzała o blachę obudowy kotła. I tutaj znów diaks i trzeba było przyciąć trochę obudowę (około 10 mm z prawej strony). Potem już poszło chociaż przy beczce i rurze podajnika trochę się pomęczyłem bo nie miałem pomysłu na początku jak to ustawić. W końcu jednak doszedłem do ładu. Zasypanie pelletu (wchodzi 9x 15 kg), uruchomienie podajnika żeby pobrał pellet, następnie 10 minut test i ważenie pelletu żeby ustawić dobrze potencjał podajnika no i w końcu pierwsze rozpalenie. Wszystko poszło gładko. Dom się już grzeje. Teraz trzeba się tego wszystkiego nauczyć, wybrać najbardziej optymalną opcję prowadzenia kotła no i tyle. Przesyłam link do relacji z montażu. Nie zwracajcie uwagi na bałagan w kotłowni, dopiero będę robił generalne sprzątanie a też nie mieszkam w nowym domu z kotłownią w płytkach  

Jeśli będą jakieś pytania to odpowiem w miarę możliwości. Chyba, że mnie wywalą stąd to trudno. Jeszcze co do spalania to muszę przenieść deflektor z rusztem awaryjnym o półkę niżej. Co do temperatur to wygląda to spoko, zresztą widać na zdjęciach. Przy mocy 15 kW spaliny wahają się między 130 a 160 stopni max. Ustawioną mam moc palnika 15 kW czyli tyle ile ma nominalnie. Sam palnik można ustawić nawet na 19-20 kW i do tej mocy bez problemu moduluje.  

Link do zdjęć:

Ogniwo Eko Viper 15 kW
2021-03-08 15:55
  login Posty: 56 Ostrzeżenie: 0
renekm napisał » 2021-02-28 13:17
Z racji tego, że w swoim Ogniwo Eko Plus 16 wkrótce zakładam palnik na pellet + inny sterownik to będę miał do sprzedania cały zestaw sterownika v3.5. Czy ktoś z Was się orientuje czy mam wyresetować sterownik w jakiś sposób żeby mogła korzystać z niego inna osoba (nabywca) ? Czy raczej muszę przekazać dotychczasowe login i hasło ? Czy już raz dodany do eSterownik.pl moduł sterownika można dodać ponownie na nowym koncie ?

nic nie musisz resetować w sterowniku
usuwasz sterownik ze swojego konta i już
pozdro
2021-03-08 16:58
  renekm Posty: 293 Ostrzeżenie: 0
Dzięki za odpowiedź. Ale jeszcze jedno. Na sterownik można się zalogować lokalnie. Jeśli kiedyś ustawiłem swoje hasło i nie przekażę go nowemu nabywcy to jak się na niego zaloguje ? Mam na myśli połączenie nie przez eSterownik tylko lokalnie po adresie IP.

Pozdrawiam
2021-03-08 18:16
  login Posty: 56 Ostrzeżenie: 0
Musisz usunąć serownik ze swojego konta bo nowy nabywca
go nie zarejestruje na swoje nowe konto
Nie możesz nowemu nabywcy podać swój login i hasło bo będziesz Ty otrzymywał powiadomienia na maila
Ty musisz usunąć sterownik ze swojego konta a nowy nabywca musi założyć nowe konto na swojego maila
żeby otrzymywać powiadomienia 
Pozdrawiam
dodane 2021-03-08 18:16Sterownik widnieje jest na koncie [ renekm ] 
Usuń sterownik z tego konta i na tym koniec 
Nowy nabywca zaloguje się na swoje hasło i mail
2021-03-08 19:48
  renekm Posty: 293 Ostrzeżenie: 0
No tak ja to rozumiem i to oczywiste. Natomiast do sterownika da się fizycznie zalogować również przez sieć lokalną i tam podaje się login: root oraz hasło. Ja to hasło kiedyś zmieniłem. I co teraz ? Oczywiście z poziomu tego logowania nie da się sterować piecem itd. Ja tam rzadko się logowałem i wiem, że np. dało się tam podejrzeć wykresy i parę innych rzeczy. 
2021-03-08 20:09
  login Posty: 56 Ostrzeżenie: 0
No to więcej nie pomogę
W grudniu sprzedałem swój eCoal 3.5 i nowy nabywca nie mógł się 
zarejestrować na platformie eSterownik bo nie usunąłem sterownika ze swojego konta
Powodzenia
2021-03-09 00:24
  renekm Posty: 293 Ostrzeżenie: 0
Ok dzięki za info
2021-03-14 05:41
  sq9tbu Posty: 1240 Ostrzeżenie: 0
No to wejdź na niego lokalnie Zaloguj się i zmień hasło na standardowe root.
Co do spalania pelletu na orginalnym palniku ogniwa też kiedyś pisałem że u mnie to nie zdało egzaminu po prostu oblepiał się Palnik i piec smołą a w palniku robił się Krater nawet na ma maksymalnej ilości podań pelletu więc też mam do rozwagi wymiana palnika na typowy pod pelet
2021-03-16 12:03
  renekm Posty: 293 Ostrzeżenie: 0
No będę musiał tak zrobić.

Swoją drogą to minęły 2 tygodnie od przeróbki. Spaliłem przez ten czas 300 kg pelletu Olczyk po 840 zł za tonę. Średnie spalanie wyszło około 20 kg na dobę. Szczerze mówiąc to jestem bardzo zaskoczony na plus zużyciem pelletu bo sądziłem, że będzie go schodzić więcej i tak też wychodziło z obliczeń. Jaka była pogoda ? Zdecydowanie taka gdzie przy Varmo spalałbym od 16 do 20 kg na dobę. Nie robiłem też żadnych specjalnych działań względem oszczędności typu nie palenie pół dnia itd. Po prostu ogrzewam dom tak jak dotychczas i podstawa u mnie to termostaty na grzejnikach. Wczoraj już z czystej ciekawości wybrałem popiół i wyglądało to tak, że na tacce było na samym dnie troszkę popiołu. Wysypałem go na grządkę w ogródku. Resztę odkurzyłem w kotle za pomocą Karchera. Dodam, że piec w środku wygląda jakby był dopiero co po gruntownym czyszczeniu. Nic nie jest osmolone ani nie ma nalotu sadzy. Wygląda dokładnie tak jak 2 tygodnie temu kiedy go czyściłem - a może nawet lepiej bo część nalotu co była na ściankach się wypaliła.

Pewnym rozczarowaniem na początku było dla mnie sterowanie zdalne SKZP-04 i ogólnie możliwości aplikacji Timel. Niestety nie posiada ona zarządzania przez www a ilość opcji w aplikacji na telefon jest mocno ograniczona. Okazuje się jednak, że istnieje jeden lub dwóch pasjonatów co wzięli kilka lat temu sprawy w swoje ręce i postawili serwer do obsługi sterownika. Działa to tak jak eSterownik. Mamy zarządzanie przez www i możemy zmieniać większość dostępnych opcji. Wszystko działa bardzo fajnie i płynnie. Jest też odrębna apka na telefon. W tym momencie jestem w pełni zadowolony bo jakieś "ale" miałem tylko do zarządzania zdalnego sterownikiem bo on sam działa super, jest czytelny, ma przydatne ustawienia i opcje a co najważniejsze bardzo ładnie prowadzi proces spalania.

Tak więc każdemu z Was polecam taką przeróbkę zdecydowanie bo Ogniwo się do tego jak najbardziej nadaje. Szkoda się męczyć z węglem a spalanie pelletu wcale nie jest aż tak duże. Dodam, że miałem możliwość kupić pellet za 650 zł z dowozem na palecie pod dom. Jest to ponoć jakaś "przemysłówka" ale 3 moich znajomych tym pali i twierdzi, że nie widzi wielkiej różnicy między nim a np. Lava. Stanęło jednak na tym, że kupiłem wczoraj tonę pelletu u takiego polecanego lokalnie producenta - ma bardzo dobre opinie. Pellet czysty, nawet bez kory, z certyfikatem A1. Gość przywiózł rano autem z windą, rozładował tam gdzie dokładnie chciałem. Koszt 847 zł za tonę. Przedtem musiałem się pierdzielić z dowożeniem Varmo autem na własną rękę lub płacić po 50 zł za każdą dostawę. Teraz mi przywiozą pod same drzwi i to jeszcze za free.
2021-03-16 16:05
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
No proszę da się, czysto tanio i przyjemnie Mam pytanie jak tak przeróbka ma się do obowiązku wymiany kotła związanego z "uchwałą antysmogową“ 
2021-03-17 00:00
  slaw007 Posty: 238 Ostrzeżenie: 0
Dla uchwały liczy się certyfikat kotła. OEP jest 4klasy, więc trzeba go zezłomować w naszym województwie do końca 2027 r.
2021-03-17 00:19
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
To akurat wiem ale , czy taki "mod" nie jest brany pod uwagę ? Skoro inny rodzaj paliwa ( czytać lepszy ) , nasz kociołek 4klasy w/g ostatnich badań UOKiK spełnia wszystkie normy poza klasą , która wynika z możliwości zamontowania rusztu 
2021-03-17 00:22
  renekm Posty: 293 Ostrzeżenie: 0
slaw007 napisał » 2021-03-17 00:00
Dla uchwały liczy się certyfikat kotła. OEP jest 4klasy, więc trzeba go zezłomować w naszym województwie do końca 2027 r.


I oby do tego czasu wytrzymał. A tak swoją drogą to niektórzy mają super wyobrażenie, że jak przyjdzie dokładnie ten dzień czyli "dead time" a konkretnie koniec 2027 roku to nagle od Stycznia 2028 będą chodzić wszędzie kontrolerzy i sprawdzać kto jaki piec ma i wpierdzielać mandaty ? Ludzie zejdźcie na ziemię. Ja mam znajomych co palą śmieciuchami co mają po 15 lat i o żadnej wymianie nie chcą słyszeć. Palą mułem i innym syfem. Tak to u niektórych wygląda. Zwłaszcza na wsi gdzie ludzie mają swój las i dużo drewna. Nie chcą słyszeć o żadnych podajnikach i rękami i nogami trzymają się zwykłego zasypowca bo w nim palą za free. Nie twierdzę, że nie będzie to wszystko w ogóle egzekwowane ale na 100% ludzie zwłaszcza z jakimkolwiek piecem który nie jest śmieciuchem będą mieć czas na to by się dostosować. Zresztą będę sią martwił w 2028 roku - o ile dożyję, oraz jak Ogniwo dożyje.
2021-03-17 00:33
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Dokładnie jest jak piszesz , sam mam takich sąsiadów i mają gdzieś wymianę kotła , myślą gdzie kupić najtańsze "paliwo" i palą czym się da , byle było ciepło w doopę  Gdzie te drony nad kominami , strachy na lachy , chyba najpierw musiałbym podjebać sąsiada, żeby ktokolwiek się tym zainteresował  Niestety smutne ale prawdziwe 
dodane 2021-03-17 00:33PS. @renekm myślę , że nasze Ogniwa dożyją ( jak dbasz tak masz ) , gorzej z nami pewny
2021-03-17 00:37
  renekm Posty: 293 Ostrzeżenie: 0
Mieszkam na wsi. Dzisiaj u mnie tak waliło na zewnątrz jakimiś palonymi meblami, że masakra. Kolegę spotkałem dzisiaj to mnie wyśmiał, że jaki pellet jak jemu dzisiaj przywieźli 4 tony mułu z Pawłowic w cenie 350 zł/tona. Dużo też ludzi ma ogromne obawy przed jakimkolwiek kotłem z podajnikiem gdyż znając metraż swojego domu mają obawy o kosmiczne spalanie co nie do końca jest prawdą. Ludzie nie czają że montaż np. termostatów na grzejniki to podstawa, nie rozumieją, że ich obecne palenie to sinusoida bo w jednym momencie jest gorąco tak, że trzeba otwierać okna a za 4 godziny już zimno w pokoju. Nie rozumieją że utrzymywanie stałej temperatury może się wiązać z mniejszymi kosztami, o wygodzie już nie wspominam.
2021-03-17 08:59
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
leON22 napisał » 2021-03-17 00:19
To akurat wiem ale , czy taki "mod" nie jest brany pod uwagę ? Skoro inny rodzaj paliwa ( czytać lepszy ) , nasz kociołek 4klasy w/g ostatnich badań UOKiK spełnia wszystkie normy poza klasą , która wynika z możliwości zamontowania rusztu 

To zawieź sobie tego moda do Zabrza czy Łodzi, zapłać z 15 czy 17 tysięcy oczywiście netto za jego zbadanie i będziesz miał zmodowany kocioł 5 klasy o ile Ci wyjdzie.
Ja tam nie ma nic do nikogo co robi ze swoimi pieniędzmi ale do starego gniota nie pakowałbym 5 czy 6 tysięcy, lepiej to sprzedać komuś i kupić nowy kocioł z nowym świstkiem.
dodane 2021-03-17 08:57Panowie wieś na razie rządzi się swoimi prawami ale też do czasu o ile nie wprowadzi się jeden nowy sąsiad i "wyleczy" wszystkich dookoła z palenia syfem. Dopóki wszyscy się znają nikt nie chce sąsiada podpie...ć ale jak pisze wystarczy jeden mądrzejszy który nie będzie chciał tego wąchać. Na nowych osiedlach czasami ludzie nie wiedzą co obok mieszka i tam nie partyzantki bo nie po to ktoś pakuję się w kredyty na całe życie, buduje swój wymarzony dom żeby wąchać czyjeś smrody. Gdyby nie wirus-świrus już wszystkie gminy miałyby spisane wszystkie śmierdziele w jakich ludzie palą ale to kwestia czasu. Pisali już tutaj ludzie o naklejanych na kotłach informacji o dacie wymiany. Jeśli już taki spis jest to żaden problem to szybko sprawdzić czy wymieniono taki kocioł czy nie. U mnie w gminie i tak przelatuje gostek który spisujemy wartości na przykład z wodomierzy, jaki problem żeby rzucił przy okazji okiem  do kotłowni? 

2021-03-17 09:01
  sebsa Posty: 766 Ostrzeżenie: 0
Koledzy napiszę tylko, że presja na tego typu sąsiadów ma sens. Sam od kilku lat zmagałem się z tego typu podejściem. Skończyło się kontrolą policji, kłótnią, kurw...  itd. Efektem jednak jest to, że latem dokonali wymiany ogrzewania na gazowe. Ta zima jest pierwszą, gdzie można otworzyć okno bez obawy czy w danej chwili buchnie coś z komina naprzeciw czy nie. Co do tych dat. To będzie egzekwowane. Nie mam co do tego wątpliwości. Gminy otrzymują fundusze i muszą podejmować konkretne działania. Kontrolerzy już chodzą. Dodatkowo zapominacie o CEEB. Właściciele za chwilę sami na siebie złożą donos w formie online. Bez względu co sądzę o takich bandyckich, komunistycznych metodach zawsze podaję przykład opłat za śmieci. Każdego z nas dotknęły ostatnimi laty podwyżki rzędu 100-200%. Jakoś nie słyszałem o akcji obywatelskiego nieposłuszeństwa. Wszyscy jesteśmy zmuszeni do posiadania kubła. Z kotłami będzie podobnie. Jakieś tam pojedyncze pohukiwania szybko ucichną i tyle
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 5Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: grzeg88, KorkosinskaK, marc26, pawelprak, pg57