W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Pello v3.5  Spalanie pello 3.5 23kW Subskrybuj
2021-01-05 13:10
  piotr998 Posty: 0 Ostrzeżenie: 0
Witam, wszystkich w nowym roku to mój pierwszy post na forum i prosił bym o wyrozumiałość W domu mojego taty został zamontowany piec na pelet firmy Ogniwo z sterownikiem pello. Dom to stare budownictwo willa z 1913r 2 piętra 1 około 120m i 2 około 100m. Piec montowała firma, którą mieliśmy narzuconą z góry ponieważ było to montowane z dotacji. Dom docieplony okna wymienione w tamtym roku. Teraz nasuwa się pytanie ile taki piec powinien spalać niestety nie ma mnie na miejscu tylko jak jestem na weekend w domu rodzinnym to mogę coś pogrzebać przy piecu bo tato niestety ma swoje lata i już nie potrafi się tym zająć. Aktualnie spalanie pieca to około 3-4kg na godzinę. Próbowałem zmieniając tep zadana kotła oraz wyłączyć czujnik temperaturowy bo mi tak podpowiedział kolega, lecz dalej spalanie jest j.w. Wiec moje pytanie czy spalanie paliwa na takim poziome przy tej mocy i metrażu domu jest normą czy mam coś po prostu źle ustawione? 

Z góry dziękuje za podpowiedź 
2021-01-05 15:02
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
To jest stara chałpa ponad stuletnia, kocioł masz pewnie 25 a nie 23kW, większość czasu na razie pracuję na mocy pośredniej. Po tym ile idzie za zawór to chata jest bardzo energochłonna albo macie za małe grzejniki że tak wysoko trzeba je zasilać mimo że za oknem nie ma jakiś temperatur zimowych.
Czy pali czy dużo to ciężko powiedzieć może tyle musi żeby "zadowolić" dom i domowników.
Kocioł 25kW może spalić ze 130kg pelletu na dobę a palnik masz tam mocniejszy i nie jest to jego moc max.
Diabli wiedza jakim peletem tam palisz, podejrzewam też że fachowcy nie zrobili kalibracji.

2021-01-05 17:09
  radek-ka Posty: 171 Ostrzeżenie: 0
Ile jest wsypywane do zasobnika i na ile starcza, bo to że aktualnie pokazuje 3kg/h może być nie prawdą, a wynika to z kalibracji podajnika, który najlepiej samemu wykonać
Czas podawania jest ustawiony na 50sek i nadmuchy dość wysokie, fabrycznie było 20sek i 65,55,45% nadmuch, ale może tak ma być skoro to fachowcy ustawili. 
Podniósłbym jeszcze temp. kotła na 70*C
2021-01-05 17:50
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Kalibracja to pierwsza rzecz którą trzeba wykonać przed samym odpaleniem kotła a większość instalatorów tego nie wie i nie robi i później jest jak jest.
Pewnie wielu znowu będzie się podśmiechiwać pod nosem co ten karoka znowu wymyślił tyle że my to robimy zawsze gdy sypiemy pellet klienta na pierwsze rozpalenie, gdy sypię swój wiem ile go idzie i zawsze mówie ludziom, zmieniasz pellet musisz zrobić kalibrację bo sterownik nie jest aż tak mądry żeby wiedział ile waży to co wsypałeś. Co zaś do tej wagi to do tej pory spotkałem się z pelletem gdzie najlżejszego wyszło 1200g z groszami/10min a najcięższego ponad 5000g/10min. Każdy niech rozważy czy to ważne czy jakieś pierdoły napisane na forum
2021-01-06 13:04
  Pink01 Posty: 198 Ostrzeżenie: 0
Na docieplone choćby dyszką styropianu 230 metrów przyzwoity kocioł powinien w obecnych warunkach zeżreć jakieś między 20 a 30 kilo przyzwoitego pelletu na dobę. Chyba że jest jakieś ogromne zużycie CWU albo pomieszczenia są bardzo wysokie, albo wykonując docieplenie budynku pominięto izolację najwyższego stropu. 
Użytkownicy online: DaVan, Michal_S, sitkowskib, TWojtkiewicz