W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Jaki jest odstęp pomiędzy tymi dwoma cegiełkami w Eko plus M 20 kW Subskrybuj
2020-12-21 20:45
  romnix Posty: 49 Ostrzeżenie: 0
Witam

Dziś się zdziwiłem jak poszedłem do kotła cegiełka na retorcie a mocowanie w skrzynce na popiół przymocowałem na nowo i tak się zastanawiam czy dobrze i czy w ogóle ma to znaczenie, w tej chwili mam zamontowane na końcu retorty. Przy tym mocowaniu to nie pomyśleli gdy próbowałem dokręcić, całe mocowanie się podnosi porażka, już mogli nadlać kwadrat z otworem w środku żeby odległość była na stałe ustalona a zarazem zabezpieczała przed wypadaniem. 
2020-12-21 20:51
  piejar Posty: 55 Ostrzeżenie: 0
U mnie są na końcu. Nie zdarzyło mi się żeby wypadły. Może cegiełka zachodzi nad retortę i węgiel/popiół ją podnosi i wypycha?
2020-12-21 21:07
  romnix Posty: 49 Ostrzeżenie: 0
piejar napisał » 2020-12-21 20:51
U mnie są na końcu. Nie zdarzyło mi się żeby wypadły. Może cegiełka zachodzi nad retortę i węgiel/popiół ją podnosi i wypycha?




Ja też teraz zamontowałem na samym końcu, dlatego z ciekawości pytam jaka jest odległość miedzy nimi żeby porównać, z tyłu kotła na tym mocowaniu nie było już śruby od strony drzwiczek jeszcze była teraz pytanie czy dokręcili odpowiednio ? tego akurat nie sprawdzałem  
2020-12-21 21:12
  piejar Posty: 55 Ostrzeżenie: 0
U mnie obydwa uchwyty są dokręcone. Od strony podajnika śruba jest od przodu a z drugiej - od tyłu. Trzeba to przykręcić bo inaczej spadnie
2020-12-21 21:26
  romnix Posty: 49 Ostrzeżenie: 0
U mnie ten pierwszy uchwyt trzyma, w tym uchwycie od strony podajnika są otwory z gwintem po obydwóch stronach 
2020-12-22 08:01
  karoka65 Posty: 3424 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Wyrzućcie te cegiełki razem z tymi uchwytami bo więcej z nimi problemów niż korzyści a wszyscy się o tym przekonają kiedy naprawdę przyjdzie ze 2 czy 3 tygodnie takiej zimy jak były kilka lat temu, zawsze tak nie będzie. 
2020-12-22 09:36
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
Ano....spieki i szlaka wyjdą kominem
2020-12-22 11:42
  Richard60 Posty: 35 Ostrzeżenie: 0
Ja, zgodnie z poradami LEOna22 zmieniłem ustawienia pieca co poskutkowało brakiem problemów z mokrym kominem. Przy okazji po jakimś czasie wyrzuciłem te szamotki wraz z mocowaniem naprzeciw podajnika. Mam teraz mniej problemów ze spiekami. Palę groszkiem Premium PLATINUM z firmy Wyroby Węglowe Prestige. Na jakimś teście na YT stwierdzono, że węgiel ten dość mocno się spieka. 
2020-12-22 15:30
  romnix Posty: 49 Ostrzeżenie: 0

Nawet żałuję że się wczoraj męczyłem żeby to zamocować z powrotem, jak samo nie spadnie to po świętach wymontuje


karoka65 napisał » 2020-12-22 08:01
Wyrzućcie te
cegiełki razem z tymi uchwytami bo więcej z nimi problemów niż korzyści a
wszyscy się o tym przekonają kiedy naprawdę przyjdzie ze 2 czy 3
tygodnie takiej zimy jak były kilka lat temu, zawsze tak nie
będzie. 



Coś w tym jest, jak ją wysunąłem wczoraj dużo dalej w stronę podajnika jak była w kotle prawie żadnych spieków i kopczyk niezapadnięty, przy następnym wygaszeniu wszystkie wylatują
2020-12-22 23:17
  piterekzioberek Posty: 77 Ostrzeżenie: 0
W moim OEPM14 po zdemontowaniu cegieł i uchwytów niestety mam problem tego typu, że mam niedopalony węgiel w popielniku. Ponieważ palnik nie ma otworów nadmuchowych dookoła (tylko z przodu i z tyłu) to brak prawej cegły powoduje, że po prawej stronie palnika wypychany jest niedopalony węgiel.
Czy u was też występuje taki efekt? Czy macie zdemontowane oba uchwyty?
2020-12-23 07:18
  krzych_boch-og20 Posty: 140 Ostrzeżenie: 0
piterekzioberek napisał » 2020-12-22 23:17
W moim OEPM14 po zdemontowaniu cegieł i uchwytów niestety mam problem tego typu, że mam niedopalony węgiel w popielniku. Ponieważ palnik nie ma otworów nadmuchowych dookoła (tylko z przodu i z tyłu) to brak prawej cegły powoduje, że po prawej stronie palnika wypychany jest niedopalony węgiel.
Czy u was też występuje taki efekt? Czy macie zdemontowane oba uchwyty?

Taka była u mnie sytuacja z tym że w ECO PLUS M20 Po zdemontowaniu cegieł paliło sie gorzej. i po przeciwnej stronie od podajnika przesypywał mi niedopalony węgiel. Założyłem tę strone ale nie wiele to dało bo robiła sie tam kupa a zapadła sie kopiec od strony podajnika. Nie wykluczam że może to być spowodowane węglem ale Karlik to znowu nie taki lipny węgiel. Po kilku testach założyłem cegły i wróciłem do wcześniejszych ustawień. 
2020-12-23 07:38
  Yreku71 Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
W moim OEPM14 po zdemontowaniu cegieł i uchwytów było podobnie, pojawiał się niedopalony węgiel w popielniku.Paliłem na próbę varmo to tylko bez cegieł, bo robiły się spieki. Obecnie mam założone mniejsze szamoty, obcięte na wysokość uchwytów tj. około 50-55 mm. Testuje, na razie OK. 
Użytkownicy online: Kiler5, kryskotu123, Szido