W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  bruli.pl v3.5  Wysoka temperatura podajnika -> samozapłon i wygaszanie. Groszek źle się spala. Subskrybuj
2020-02-02 22:13
  kamilsyga19 Posty: 30 Ostrzeżenie: 0
Witam.  Mam piec Skamp 12 KW premium z palnikiem batorego i sterownikiem bruli 3.5. Kilka lat temu go ustawiłem, dostroiłem i chodził mi pięknie. Nie wiem czy to przez tą temperaturę na dworze ale na chwile obecną jest dramat. Jeden dzień po wyczyszczeniu pieca wyrzuca mi już błąd wysokiej temperatury podajnika i jak nie wybiorę popiołu to wyrzuca błąd samozapłonu paliwa i piec się wygasza. Węgiel słabo się spala. Praktycznie połowa węgla się nie dopala. Węgiel mam ANMAG IMEX PIECHOTA. Od lat palę tym ekogroszkiem. Może podaje za dużo groszku i nie dopala go? Moglibyście zerknąć? Pozdrawiam

2020-02-03 14:25
  mnich Posty: 263 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM /SERWIS
Witam
Na wykresach widać że temperatura spalin zeszła bardzo nisko. Radze sprawdzić wylot spalin z kotła, czystość wymiennika, czopucha, komina, czujnika spalin.  
Pozdrawiam
2020-02-05 11:55
  kamilsyga19 Posty: 30 Ostrzeżenie: 0
Wszystko poczyszczone a dalej mi wywala błąd wys. Tem. Podajnika. Temperatura spalin cały czas niska. Nawet jak rozpalam o plomien jest bardzo wysoki więcej jak 110 nie udalo mi sie uzyskać. Palenisko mi sie cofa. Przyczyną moze byc mokry wegiel? 
2020-02-05 12:28
  Skalaeko Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
Witam,
Bardzo mokry masz ten węgiel, workowany? Tak w ogóle to coś dziwnego masz z czujnikami. Na przykład czujnik temperatury podajnika od dawna pokazuje wysokie temperatury na poziomie 50-60 i więcej stopni, a alarm jest u stawiony na 70 stopni.Czujnik temperatury zewnętrznej również pokazuje coś dziwnego, pewnie masz ustawione coś innego niż temp. zew. Chyba musisz zacząć od sprawdzenia całego systemu czujników. Pozdrawiam.
2020-02-05 16:34
  kamilsyga19 Posty: 30 Ostrzeżenie: 0
Mokry. Stał na dworze cały czas. Czujnik temperatury zewnętrznej mam pozostawiony w kotłowni. Nie wyciągnąłem go na dwór. 
Użytkownicy online: dolczak01, Krizzp, Marcin_witk, Rafaeloo12, schupa, wiki